2018 - Opolskie tripy wokół komina

"...dzisiaj w końcu wyjechałem poza miasto!" - czyli dział, w którym możecie opublikować swoje wspomnienia i zdjęcia z motocyklowych wycieczek, tych bliższych i tych dalekich.
Awatar użytkownika
Słoniu

2018 - Opolskie tripy wokół komina

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 19:12

Szukałem gdzie wrzucać swoje opolskie tripy i chyba ten dział będzie najbardziej odpowiedni. Już trochę po sezonie ale może komuś coś wpadnie w oko i będzie miał pomysł gdzie się można po okolicy pokręcić. Także zaczynamy:

Start: Turawa, potem w domu zamiana motocykli z Hondę na Junaka z powodów bardziej terenowych celów, następnie Krapkowice - ruiny zamku i baszta, potem przejazd przez Dobrą i kolejny cel, czyli Wiatrak w Lowkowicach. Następnie ruiny zwane Amerykan w Pisarzowicach (fajne miejsce), pałacyk w Kujawach (niestety zamknięty) oraz wiatrak w Rogowie Opolskim. Ponieważ godzina była młoda stwierdziłem, że warto raz jeszcze poszukać starej jednostki wojsk rakietowych w Lasach w Olszowej, jednak ponownie nieskutecznie. Siedząc jednak na Junaku stwierdziłem, że zdobędę chociaż wieżę Ischl (no to było wyzwanie) i powrót do Turawy. Łącznie prawie 5 godzin w siodle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2019, 20:33 przez Słoniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Junak M12,
Honda CB125R -> Honda CB1000R+

Awatar użytkownika
Słoniu

Re: 2018 - Opolskie tripy wokół komina

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 20:40

Kolejne wspomnienie sezonu 2018

Dla potomnych: Start Opole, następnie przez Prószków do Łąki Prudnickiej obejrzeć ruiny zamku, następnie trasa widokowa przez Moszczankę, Pokrzywną, Jarnołtówek do Głuchołaz. Powrót przez wieżę widokową w Wieszczynie, Pałac w Przydrożach Małych i już w kierunku domku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2019, 20:35 przez Słoniu, łącznie zmieniany 2 razy.
Junak M12,

Awatar użytkownika
Larix

Postautor: Larix » 17 października 2018, 20:49

Słoniu pisze: starej jednostki wojsk rakietowych w Lasach w Olszowej, jednak ponownie nieskutecznie.

Podpowiem:
Jadąc z Olszowej w kierunku Zimnej Wódki, wjeżdżamy do lasu. Po około kilometrze, z lewej strony mijamy wjazd do tegoż zagajnika, z drogą o budowie 2 nitek betonowych pod koła. To jest wjazd na teren ukrytego punktu pod wyrzutnie. Wystarczy jechać nią do oporu (trzymaj się betonów). Jeśli szukasz samej jednostki to wystarczy kierować się asfaltem w stronę Zimnej Wódki.
Yamaha XJ 600 --> Suzuki SV 650S
Honda Varadero 125 --> CB 500

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 21:00

Larix pisze:
Słoniu pisze: starej jednostki wojsk rakietowych w Lasach w Olszowej, jednak ponownie nieskutecznie.

Podpowiem:
Jadąc z Olszowej w kierunku Zimnej Wódki, wjeżdżamy do lasu. Po około kilometrze, z lewej strony mijamy wjazd do tegoż zagajnika, z drogą o budowie 2 nitek betonowych pod koła. To jest wjazd na teren ukrytego punktu pod wyrzutnie. Wystarczy jechać nią do oporu (trzymaj się betonów). Jeśli szukasz samej jednostki to wystarczy kierować się asfaltem w stronę Zimnej Wódki.

Dzięki - w końcu za 3 razem trafiłem :D
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 21:04

Kolejne wspomnienie 2018

Start: Turawa Jezioro Średnie - przez Murów w stronę Skorogoszczy - po drodze postój przy pomniku I frontu Ukraińskiego, potem postój w Skorogoszczy przy wieży ciśnień, dalej w kierunku Grodkowa, postój przy wiatraku holenderskim oraz bramie miasta, ostatni cel podróży to Kopice i ruiny zamku, potem przez dom w Opolu i powrót nad Jezioro.

Załączniki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 października 2018, 21:09 przez Słoniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 21:06

I kolejne wspomnienie

Start: Opole, potem Brzeg Zamek Piastów Śląskich, następnie ruiny Wiatraka w Łukowicach Brzeskich, Zespół Pałacowy w Oleśnicy Małej, ruiny Kościoła w Miechowicach Oławskich i przez pałac Osieku Grodowskim w kierunku domu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2019, 20:37 przez Słoniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 21:11

I kolejne

Start: Jezioro Średnie Turawa, następnie Ruiny zamku w Chrzelicach, potem fabryka robotów w Łączniku (zamknięta), Rynek w Prudniku (wieża Woka i zabytkowa fontanna), następnie wieża widokowa na Koziej Górze, i nieudane poszukiwanie tamy z Skrzypcu. Powrót przez Gogolin (postój przy piecach wapienniczych) i ruiny pałacu w Zakrzowie. Stacja Benzynowa - i ponownie do domu nad jezioro.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 21:13

Start - Jezioro Średnie, następnie ruiny pałacu w Biestrzykowicach, następnie pałac w Łączanach, przejazd przez Gręboszów (jednak nic ciekawego tam do zobaczenia nie było), brama krakowska w Namysłowie, ruiny kościoła w Bierutowie i powrót przez zabytkowy Park w Pokoju.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 21:14

Start jak zawsze: Turawa Jezioro Średnie, Pałac Żyrowa (w remoncie niestety), Góra Świętej Anny, Wiatrak w Wysokiej, następnie jezioro w Januszowicach, Ruiny w miejscowości Ujazd i powrót przez Zimną Wódkę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 21:18

Celem moto wycieczki były Ząbkowice Śląskie gdzie chciałem zobaczyć ruiny zamku, krzywą wieżę oraz basztę gołębia. Po drodze skorzystałem jeszcze z okazji aby sprawdzić zdolności terenowe mojego Junaka w poszukiwaniu ruin zamku Jastrzębia Skała. Następnie przejeżdżając przez Ziębice zatrzymałem się przy pomniku orła piastowskiego jak i bramie paczkowskiej oraz zahaczyłem jeszcze o wymownie brzmiącą miejscowość Stolec robiąc postój przy tamtejszych ruinach pałacu. Łącznie stuknęło ponad 250km.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 17 października 2018, 21:21

Trasa: Opole, Ruiny zamku w Strzelcach Opolskich, następnie opuszczona jednostka wojskowa pomiędzy Olszową a Zimną Wódką i przez Knurów na zamek w Chudowie. Ciemne chmury spowodowały, że szybko ponownie dosiadłem rumaka i przez Gliwice i Toszek udałem się w kierunku domu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 18 października 2018, 18:06

Start: Turawa Jezioro Średnie, następnie zespół pałacowy w Koszęcinie, zespół pałacowy w Brynku, Zamek w Toszku, Pałac w Błotnicy Strzeleckiej i przez Jemielnicę do domu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2019, 20:44 przez Słoniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 18 października 2018, 18:07

Start Opole, potem Zamek w Głogówku, następnie ruiny browaru w Głubczycach, ruiny Kościoła w Starej Cerekwi, powrót przez Górę Św. Anny do Turawy :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2019, 20:39 przez Słoniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 18 października 2018, 18:09

Dzisiejsza pogoda mocno zachęcała do popołudniowego chilloutu na motocyklu - a jak chillout to M12. Wyjazd tym razem bez większego celu - ot tak aby posnuć się po okolicy i podelektować weekendem. W efekcie nawet nie wiem kiedy odwiedziłem Paryż, natrafiłem na będący w trakcie odrestaurowania pałacyk w Karłowicach a w drodze powrotnej zahaczyłem o Węgry. Dzisiaj Junak miał także swój mały jubileusz, bo przebieg przekroczył 5000km. I kto by o tym w kwietniu pomyślał
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2019, 20:40 przez Słoniu, łącznie zmieniany 2 razy.
Junak M12,

Awatar użytkownika
Słoniu

Postautor: Słoniu » 18 października 2018, 18:14

I jeszcze jedna historyczna wycieczka
Start: Opole, następnie ruiny kościoła w Lewinie Brzeski, Zamek w Niemodlinie i następnie cel główny wyprawy czyli muzeum i obóz w Łambinowicach. Powrót przez pałac w Tułowicach, zamek w Dąbrowie oraz park w Chróścinie. Bardzo przyjemnie spędzone przeszło 3 godziny w siodle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2019, 20:43 przez Słoniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Junak M12,

kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „KOCHANY PAMIĘTNICZKU...”