latanie bez prawka

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 21 sierpnia 2014, 18:17

jaras111x pisze:Do nie przepisowej jazdy złe oznakowanie drog ma sie nijak

Ja mam inne doświadczenia: w Italii na większości wiosek dróg przelotowych (naszych krajówek) jest 70. Nijak mi się chciało jechać szybciej jak ~70-75km/h. W Polsce byle domek i już 50-tka -> dla mnie to jednoznaczne: będę jechał nieprzepisowo.
jaras111x pisze:Przeciskanie w korku na lini ciaglej to kolejna sprawa i tu material video z jakiejs puszki moze byc kłopotliwy

Owszem, wezwanie właściciela pojazdu na przesłuchanie w sprawie materiału video. Ale jak pisałem wyżej: odmowa składania zeznań i cześć i czołem. I niech sobie udowadniają kto prowadził.

Awatar użytkownika
JacekBari
Posty: 98
Rejestracja: 24 czerwca 2012, 22:18

Postautor: JacekBari » 21 sierpnia 2014, 18:29


Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Postautor: Pittbull » 21 sierpnia 2014, 19:36

michal.m pisze:Owszem, wezwanie właściciela pojazdu na przesłuchanie w sprawie materiału video. Ale jak pisałem wyżej: odmowa składania zeznań i cześć i czołem. I niech sobie udowadniają kto prowadził.

Obawiam się Michale że możesz się mylić, w tej sytuacji raczej będzie zastosowana ta sama procedura co w przypadku niemożliwości identyfikacji osoby kierującej na zdjęciu z fotoradaru, czyli zostaje wezwany właściciel pojazdu i to on musi wskazać osobę (jeśli tak a też była) która prowadziła wtedy ten samochód,i jeśli właściciel danego samochody nie jest w stanie wskazać innej osoby cała wina tudzież mandat dostaje właśnie ON
Ale rownie dobrze mogę się mylić Ja :D

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 21 sierpnia 2014, 19:43

Ja zawsze jeżdżę 50. Nawet na autostradzie - tak jest bezpieczniej ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Postautor: Pittbull » 21 sierpnia 2014, 20:07

:lol: Killu Może bym uwierzył gdybym Cię nie znał

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 21 sierpnia 2014, 23:09

Tak to ten patent ale wymaga malej poprawki i u mnie sie sprawdza ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 22 sierpnia 2014, 11:35

Pittbull pisze:Obawiam się Michale że możesz się mylić, w tej sytuacji raczej będzie zastosowana ta sama procedura co w przypadku niemożliwości identyfikacji osoby kierującej na zdjęciu z fotoradaru, czyli zostaje wezwany właściciel pojazdu i to on musi wskazać osobę (jeśli tak a też była) która prowadziła wtedy ten samochód,i jeśli właściciel danego samochody nie jest w stanie wskazać innej osoby cała wina tudzież mandat dostaje właśnie ON
Ale rownie dobrze mogę się mylić Ja :D

Hmm, poniekąd masz rację ale:
- fotoradar jest zalegalizowanym urządzeniem do dokumentowania wykroczeń
- kamerki w autach prywatnych nie są zalegalizowanymi urządzeniami

A po drugie "i jeśli właściciel danego samochody nie jest w stanie wskazać innej osoby cała wina tudzież mandat dostaje właśnie ON" - nieprawda, żadna wina nie jest za wykroczenie przypisana komukolwiek, chyba, że będzie postępowanie i sąd udowodni kto kierował wtedy pojazdem. Co najwyżej może być przypisany art. 96 § 3 kodeksu wykroczeń czyli niewskazanie kierującego za co sąd może przyznać grzywnę do 5000 zł (ale to nie wiem jakie wykroczenie musiałoby być - chyba coś a'la biała beemka po wawie)

Killu pisze:Ja zawsze jeżdżę 50. Nawet na autostradzie - tak jest bezpieczniej ;)

Z tą autostradą to bym polemizował... podmuch z Tira może wtedy zepchnąć na bariery i wtedy będzie kuku ;p

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 22 sierpnia 2014, 15:33

Spoko, jajka sobie robię. Ja jestem z tych, którzy jadą w mieście przed radiowozem 70-80 i wyprzedzam "suki" na zakrętach jak mam przerywaną.

Co do wykręcania się od mandatu, to powiem wam historię kolegi:
"Mam takiego znajomego z Ukrainy. Nazywa się Michaił Puszkow, mieszka w Kijowoe. Czasami jak przyjeżdża do Polski, to pożyczam mu motocykl, żeby pojeździł sobie na japońskiej myśli technicznej. A ta data ze zdjęcia, to by się akurat zgadzała z jego ostatnią wizytą, więc to na pewno on jechał. Z resztą poznaję jego kurtkę".

Myślę, że wszyscy skumali. PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 23 sierpnia 2014, 11:03

Też dobre...ale to niestety podpada pod umyślne wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd - a za to też jest artykuł.
Lepiej ZAWSZE odmawiać składania zeznań/wyjaśnień/odpowiedzi aniżeli mijać się z prawdą (znany tekst "no comments" lub słyszane z filmów "wszystko co zostanie wypowiedziane może być użyte przeciwko Tobie" - to jest skrupulatnie wykorzystywane w postępowaniach)
Jest taki artykuł (chyba nawet w konstytucji) o prawie do odmowy składania zeznań jeśli sprawa dotyczy (lub może dotyczyć) najbliższych osób.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 23 sierpnia 2014, 18:37

Zgadza się, nie ma obowiązku obciążania najbliższej rodziny zeznaniami. Ale niewskazanie skutkuje tym, że mandat płaci właściciel pojazdu. Jednak bez punktów, co czasami bywa kluczowe.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 24 sierpnia 2014, 13:25

Killu pisze:Ale niewskazanie skutkuje tym, że mandat płaci właściciel pojazdu

Uściślijmy: jak już to mandat za niewskazanie kierującego (a za to punktów oczywiście nie ma) ale nie za dane wykroczenie. I nie zawsze niewskazanie kierującego skutkuje mandatem np. sprawy fotoradarowe z ITD / SM / SG są tak pogmatwane, że wszystko zależy od widzimisię sędziego.
Póki danej osobie nie udowodnią winy lub sam się do niej nie przyzna - nikt nie musi za dane przewinienie przyjmować mandatu.

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Postautor: jaro33 » 01 czerwca 2015, 12:17

odświeżam temat by go zamknąć -prawko zdane dzisiaj rano,wreszcie na legalu będzie można polatać ,Polecam szkołę OSK BLU z kępy ,przygotowałem się do egzaminu zajebiście ,umiałem perfekt wszystkie elementy placu ,wszystko zostało mi w trakcie kursu wyjaśnione i nakierowane jak mam to wykonywać ,teraz juz dalsza nauka przede mną ale już samodzielnie,,teraz sam stwierdzam że nie warto było tyle czasu zwlekać z pójściem na kurs ,nie ma na egzaminie chamskiego koszenia jak wszyscy myślą..jeśli jesteś przygotowany i oponujesz nerwy musisz zdać !!! pozdrawiam ,temat do zamknięcia!!!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 01 czerwca 2015, 14:22

Gratulacje ! to po zalpaceniu do 7 dni roboczych bedzoesz mial plastik w rece tak wiec 14.06 zapraszam na wyjazd wspolny na kudowe, karpacz i tamte strony.
Gratulacje jeszcze raz !
Pozdro !
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 01 czerwca 2015, 14:30

Pabel pisze:...do 7 dni roboczych bedzoesz mial plastik w rece ...


Jak będzie miał szczęście to owszem. Ja np. czekałem miesiąc.
Ktoś się pomylił i prawko przyszło ze źle nadrukowanymi datami - zamienione miejscami A z B, odsyłali je z powrotem, a ja usiedzieć nie mogłem na miejscu :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 01 czerwca 2015, 15:25

To nie dostaliście jakiegoś tymczasowego kwitka?


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika