latanie bez prawka

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 14 lipca 2014, 21:30

Może i ja się coś wypowiem ;) dobrze, że zaostrzają kary - może odstraszy to osoby, które nigdy nie powinny siadać na motocykle czy prowadzić samochodów, bo powiedzmy sobie szczerze - nie wszyscy są do tego stworzeni.

Siadając bez prawka na maszynę bierzesz na siebie odpowiedzialność za ew. kolizję czy nie daj Boże wypadek śmiertelny. Ktoś mądry to zauważył i wymyślił prawo jazdy, więc jak chce się jeździć to powinno się mieć papierek - chyba, że ktoś jest pewny swoich umiejętności i szczęścia by jeździć bez prawka - niech robi co chce, mi to rybka :) Sam się przyznam, że kiedyś latałem na lewo :D ale to było dawno i nieprawda :)
Honda CBR 600 F4i
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Postautor: jaro33 » 14 lipca 2014, 21:35

myślę że każdy z nas przez dłuższą lub krótszą chwilę latał bez prawka..niektórzy pewnie dłuższą ,myślę że nie długo ryzyko przestanie się opłacać..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 15 lipca 2014, 20:54

jaro33 pisze:myślę że każdy z nas przez dłuższą lub krótszą chwilę latał bez prawka..

To źle myślisz, że każdy.
No chyba, że masz na myśli jazdy podczas kursu lub na egzaminie. To wtedy tak, przyznaje się - latałem wtedy bez prawka kat.A

A tłumaczenie się, że lepiej zapłacić raz czy dwa razy do roku 300zł za brak uprawnień jest tak "bogate" że hej. 3 sezony i 900/1800zł za mandaty za brak uprawnień. Przy założeniu żadnego zdarzenia drogowego. Przecież koszt kursu i egzaminu to pestka zważywszy, że w Polsce prawa jazdy są praktycznie wieczne (tj. dożywotnie) A 300zł/sezon to 3,5 baku paliwa, czyli u mnie ok.1200km :)

Czarny, jeśli Ty tak się odzywasz do egzaminatorów jak tutaj do użytkowników forum, którzy Cię nie popierają w tym co robisz to nie dziw się absolutnie, że oblewasz.
Ps. mam nadzieje, że nie przyjeżdżałeś na te swoje 10 egzaminów motocyklem w pełnym ubiorze?

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 16 lipca 2014, 00:29

Proponuje nie skupiac sie więcej na mojej osobie,prowadzcie sobie do upadlego ten debilny temat.

P.S :Nie,na egzamin nie jechałem motocyklem!
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.

Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

ksks0
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwietnia 2010, 19:06

Postautor: ksks0 » 18 lipca 2014, 14:26

Nie było by wogóle tematu, gdyby kara za brak uprawnień wynosiła 3000 zł albo i więcej. Do Europy nam bardzo, bardzo daleko...jak widać nie tylko z przepisami ale i z myśleniem co niektórych.

tygrysek 0706
Posty: 89
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:27
Lokalizacja: opole

Postautor: tygrysek 0706 » 18 lipca 2014, 23:17

Oj daleko w każdej dziedzinie. WORD to kura znosząca złote jaja każdy oblany wróci i przyniesie kasę w zębach. Nie ma innego wyjścia brak alternatywy, konkurencji, to jest chore. Kilka lat temu zdawałem na kolejne uprawnienia, było nas pięciu, dwóch nawet nie wsiadło do pojazdu, trzeci nie wyjechał na ulice, jako czwarty miałem mokro. Zaliczyłem przegląd pojazdu, plac manewrowy, no a miasto to już był pikuś, spokojnie mykałem i nawet pogadałem sobie z egzaminatorem. Dojeżdżał do Opola z daleka w ciągu godz. mal już czterech choćby ten piąty zdawał godz. i zdał to ile zarobił w jakim czasie. W swoim dotychczasowym życiu zdobyłem wiele uprawnień i zdałem egzaminy na obsługę bardziej niebezpiecznego sprzętu niż pojazdy i bez takich emocji. Ostatni egz. w tym roku 40 minut,egz. ustny 1 na 1 zaliczony, odpowiadałem wg. siebie i moich dotychczasowych doświadczeń i umiejętniej. To jest ważniejsze niż pytania i regułki albo punkty. Życzę powodzenia wszystkim zdającym.

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 19 lipca 2014, 00:38

Myslenie koleżki ,,ksks" jest bardzo prostolinijne,nie bierze on pod uwage tzw śródwątków,różnorakich ewentualności.Najlepiej byc lizydupem wobec tych pajaców w WORD.

Z innej beczki,wczoraj zdażyła mi się ciekawa sytuacja,policjant który kontrolował mnie w samochodzie poprosił o dokumenty,dialog przebiegał następująco;

Ja:jaki powód kontroli?

Policjant:rutynowa kontrola...,proszę przygotowac dokumenty...

Ja:yghm Panie władzo,z tymi dokumentami to będzie problem bo zdaje się że zostały w drugim samochodzie...

Policjant:proszę mi nie ubliżac,wladza jest w parlamencie,a ze jest jaka jest to nie pozwole sobie mnie do niej porównywac...

Ja:,,zatkało kakao...;/

Na koniec kontroli dodałem:

-Zdaje Pan sobie sprawę że nie chcialem Panu ubliżyc? to ze Pan się oburzyl wynika z Pana osobistych,indywidualnych pogladów,ja natomiast użyłem zwrotu jak każdy prawowity obywatel.

Policjant na to:...

Interpretacje tego zdarzenia pozostawiam waszej fantazji...ja nie mam zielonego pojęcia gdzie ten policjant chowany był.Służyc władzy i narzekac na władze? masło maślane?? .
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.



Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 19 lipca 2014, 10:54

Nie widziałem sytuacji na żywo, więc mogę się mylić, ale jak dla mnie nie załapałeś dowcipu policjanta, żeby go do debili w rządzie nie porównywać.

Pewnie też go zatkało, jak mu zacząłeś o praworządnych obywatelach nawijać... ;) A co z dokumentami? Zgaduję, że nie było żadnej kary za zapominalstwo, prawda ?
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 19 lipca 2014, 18:31

50 pln za brak ubezpieczenia,sprawdzili w funduszu gwarancyjnym.Grymas na twarzy policjanta definitywnie nie wskazywal na dowcip.
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.



Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

Awatar użytkownika
Aga:)
Posty: 44
Rejestracja: 06 sierpnia 2012, 23:45
Lokalizacja: OPOLE, GŁUCHOŁAZY

Postautor: Aga:) » 19 lipca 2014, 20:55

Moim zdaniem jeśli ktoś na egzaminie jedzie prawidłowo tak jak jest w przepisach, nie popełnia błędów to nie ma szans żeby go oblali. Na początku w WORD jesteś informowany o tym że jeśli uznasz ze jesteś nieprawidłowo oceniony możesz złożyć skarę.Wtedy można sprawdzić nagranie bo, wszystko jest nagrywane...!!

Awatar użytkownika
CzArny87
Posty: 260
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 12:08

Postautor: CzArny87 » 19 lipca 2014, 22:12

Ja dzisiaj wreszcie zdałem i mam w chuju kontrole :D!!!
I won't die until i'll show you middle finger on one wheel.



Najpierw był chiński romet>Honda NSR lamborghini orange>Yamaha r1 2002>Aprilia RSV 2006 custom paint.

dirtysouth
Posty: 49
Rejestracja: 06 kwietnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Pokój

Postautor: dirtysouth » 19 lipca 2014, 23:43

czyli to jednak nie była wina tych protokołów...

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Postautor: Pittbull » 19 lipca 2014, 23:57

A to od kiedy egzaminy są przeprowadzane w weekendy bo jeśli mnie pamięć nie myli mamy sobotę :roll:

Awatar użytkownika
z3
Posty: 80
Rejestracja: 11 lipca 2012, 22:46
Lokalizacja: Opole

Postautor: z3 » 20 lipca 2014, 00:48

Są, są w sobotę od dawna.

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Postautor: Puzon » 20 lipca 2014, 02:29

CzArny87 pisze:Ja dzisiaj wreszcie zdałem i mam w chuju kontrole :D!!!

Więc gratuluję :!:
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika