Opolskie pierwsze wypadki

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 28 czerwca 2015, 15:32

Ja lubię speeding po mieście. Noc ma fajny klimat faktycznie. Ale budzenie miasta i chęć sprawienia, że Opole długo zapamięta ten dzień to dziecinada. I oczywiście "dwieście w mieście" to spoko, a policja to chuje bo się przypierdalają i szukają dziury w całym.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 28 czerwca 2015, 15:59

https://youtu.be/GpvHJ6GE_JQ

jest i parodia !! :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Peres
Posty: 41
Rejestracja: 14 października 2010, 18:46
Lokalizacja: Kup

Postautor: Peres » 28 czerwca 2015, 16:23

Killu pisze:Ale budzenie miasta i chęć sprawienia, że Opole długo zapamięta ten dzień to dziecinada. I oczywiście "dwieście w mieście" to spoko, a policja to chuje bo się przypierdalają i szukają dziury w całym.

Przesada mimo wszystko.

Swoją drogą, jak myślicie - podczas stłuczki na mieście (oczywiście w inny dzień) dzwonią po Policję? :D

Awatar użytkownika
Sciema
Posty: 77
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 19:41
Lokalizacja: Pokój

Postautor: Sciema » 28 czerwca 2015, 16:48

samemu nie raz się dwójkę na liczniku w mieście przekraczało, kwestie tego gdzie co i jak. A na siłę bluzganie ludzi którzy mają zajawkę na coś innego niż motocykle nawet nie skomentuję.

Klopsik
Posty: 125
Rejestracja: 08 kwietnia 2013, 10:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: Klopsik » 28 czerwca 2015, 17:26

Ściema nikogo nie bluzgam, każdy ma swoją bajkę i nie mówię, że tuningowane fury to coś złego. Ale czy Twoim zdaniem zapierdalanie ul. Kołłątaja autem z bardzo głośnym wydechem o godzinie 23-24 to coś normalnego? To na siłę zwracanie uwagi na siebie i prowokowanie niebieskich moim zdaniem. Ja się wcale nie dziwię Killowi i innym mieszkańcom, bo to może być serio irytujące kiedy w środku nocy przejeżdża Ci pod oknem kilkadziesiąt takich pierdziaw.

PS. Jakoś właściciele tych najmocniejszych furman typu Subaru, Porshe jechali grzecznie i cicho, dopiero pod Karolinką dali ognia. A po centrum katowali właśnie Ci, którzy prawdę mówiąc nie mieli czym i stąd moja opinia o pierdzących golfach 3. Pozdro :)
Motorynka->Malaguti F10 70cc sport->Suzuki GS 500e->Suzuki GSXR 750 SRAD->Kawasaki ZX-10R 2006->Suzuki GSX-R 600 2011

RIDE HARD OR STAY HOME!

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 28 czerwca 2015, 18:47

Ściema, ja nie jadę po nikim dlatego, że zapierdala. Nikogo też nie usprawiedliwiam. Osobiście lubię ryk silnika i pisk opon, więc nie mam personalnie do nikogo pretensji. Powiem więcej, chętnie puszczałbym takie dźwięki mojej malutkiej co wieczór, żeby chłonęła klimat od najmłodszych lat.

Moim zdaniem największy problem tej ekipy tkwi w burackiej postawie. Niestety zupełnie poza wszystkim co można o tym myśleć... Jeżeli czymś nadrzędnym celem jest skomplikowanie życia jak największej ilości osób, zamiast choćby zwykłej frajdy z jazdy, to coś tu jest nie halo.

Poza tym jest tak jak z każdą inną formą terroru. Wszystko jest super dopóki komuś nie stało się coś na prawdę złego.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Sciema
Posty: 77
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 19:41
Lokalizacja: Pokój

Postautor: Sciema » 28 czerwca 2015, 19:54

nie no rozumiem sam mieszkam na damrota i jestem pomiędzy kołątaja i rejmonta gdzie lecą chłopaki do odcinki i fakt faktem wkurwia jeżdżenie bmw seri 3 1.6 w gazie z wiaderkiem zamiast tłumika ale jak widzę wypowiedzi typu "wpier.... bym takim burakom" "jak można tyle zapierd... po mieście" itd a potem sam jeżdżę z nimi w grupce na moto i podejmują tak tragiczne decyzje typu wyprzedzenie na czołówie, odcinka przy jakimś przedszkolu itd. to się strasznie irytuję. Rozumiem że można kogoś za to negować ale tak jak wcześniej pisałem nie raz widzę motocyklistów z Opolezone co walą potężne odcinki w centrum miasta co osobiścię lubię ale potem te osoby krytykują innych za to samo.

A co do ogólnie zagrożenia to podejrzewam, że zapierdalanie po mieście "golfem 3" po nocy jest tak samo niebezpieczne jak pijany za kółkiem czy 90 letni ledwowidzący Pan Stasiu
Ogólnie chodziło mi o to ( myślałem że to napisałem ) że taki automaster to dla fanów 4 kółek jest jak dla nas otwarcie/zakończenie sezonu czyli jedna z nielicznych atrakcji gdzie możemy na dobrą sprawę się powygłupiać pokazać swoje maszyny i przy tym dobrze się bawić. Nie popieram wchodzenia bokiem na każdym skrzyżowaniu w Opolu samochodem, ale ich bardzo dobrze rozumiem i pewnie jakbym miał jakieś 300 koni pod maską to robiłbym dokłądnie to samo.

Ot co ! :lol: :lol:

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 28 czerwca 2015, 19:55


Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 28 czerwca 2015, 20:30

virus pisze:http://www.24opole.pl/18010,Swiadkowie_zatrzymali_pijanego_kierowce_motocykla,wiadomosc.html


"Motorowerzysta" - no mi to na motorower raczej nie wygląda.

Co do Pitsopu to wszystko jest pięknie ładnie do puki coś się nie stanie. Wtedy to jest "płacz i zgrzytanie zębów".
O pałowaniu to pisałem ja, Ściema.
Zajawka powiadasz ? Zajawka ok. Niech sobie tuninguja fury, spotykają się i ganiają sobie ale nie w środku nocy, nie w środku miasta. Jest kupa miejsc gdzie można to robić, nazwijmy to, "w miarę bezpiecznie" i bez szkody dla innych.
Jedno to jakieś gówniarzerskie wygłupy, a czym innym jest świadome prowokowanie policji, świadome łamanie przepisów i utrudnianie pracy policjantowi.
Jakby policja miała podejście jak w USA to jeden z drugim dostał by pałą albo paralizatorem, posiedział by noc na dołku i następnym razem mocno by się zastanawiał. Mała grupka ludzi nie może terroryzować całej reszty dla swojego widzimisię. Jak się coś stanie, nawet tylko jednemu z nich, to i tak my wszyscy za to płacimy. A całą akcja policji to jest za friko ? Nie, to też my za to płacimy. Mam na myśli zarówno kwestie finansową jak i problem podejścia gliniarzy. Potem człowiek normalny jedzie zrobioną furą i każdy gliniarz się go czepia bo zakłada, że wszyscy w tuningowanym aucie to same takie pajace.

Mnie w tym denerwuje głównie jedno, że robią to co robią ale mają pretensje do psów, że to oni są źli i czepiają się ich za nic. A pewnie 70% tych fur, jakby podejść sumiennie, to nie powinna z powodów formalnych być dopuszczona do jazdy po ulicy.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 28 czerwca 2015, 21:20

Racja. Stają na środku piaskownicy i mają pretensje, że osobie odpowiedzialnej za jej czystość nie podoba się, że tak robią.

Buraki są wszędzie. Jak widać w powyższym linku także wśród nas. Choć moim zdaniem jazda na bani jest dużo gorsza od świadomego zapierdalania po nocach.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Klopsik
Posty: 125
Rejestracja: 08 kwietnia 2013, 10:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: Klopsik » 28 czerwca 2015, 21:31

Panowie widzę, że poglądy są takie same tylko przedstawione na różne sposoby. Nie jestem w stanie się tu z wami nie zgodzić bo każdy ma rację :) Ściema co do 300 km fury to akurat Ci kierowcy jechali bardzo grzecznie :p
Motorynka->Malaguti F10 70cc sport->Suzuki GS 500e->Suzuki GSXR 750 SRAD->Kawasaki ZX-10R 2006->Suzuki GSX-R 600 2011

RIDE HARD OR STAY HOME!

Bandziorek2
Posty: 1
Rejestracja: 29 czerwca 2015, 08:18

Postautor: Bandziorek2 » 29 czerwca 2015, 08:22

300 km na h? Serio ? W polsce to jest możliwe ? po naszych drogach hehe. Musieli sie czuć bezpiecznie, odważni, dobrze że do wypadku żadnego nie doprowadzili.
solidne klatki bezpieczeństwa - sprawdź

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 29 czerwca 2015, 09:07

Bandziorek2 pisze:300 km na h? Serio ? W polsce to jest możliwe ? po naszych drogach hehe. Musieli sie czuć bezpiecznie, odważni, dobrze że do wypadku żadnego nie doprowadzili.


Myślę, że chodziło o konie mechaniczne :)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 29 czerwca 2015, 09:36

Jedni z Was piszą to, inni tamto ale wg mnie najbardziej trafna wypowiedź jest ta:
-MisieK- pisze:Jak się coś stanie, nawet tylko jednemu z nich, to i tak my wszyscy za to płacimy. A całą akcja policji to jest za friko ? Nie, to też my za to płacimy. Mam na myśli zarówno kwestie finansową jak i problem podejścia gliniarzy. Potem człowiek normalny jedzie zrobioną furą i każdy gliniarz się go czepia bo zakłada, że wszyscy w tuningowanym aucie to same takie pajace.

Dokładnie !! Bo liczy się statystyka, oni nie złapią tych, którzy to robią, oni zaczną polować na normalnych kierowców, którzy grzecznie się zatrzymają do kontroli, którzy grzecznie przyjmą mandat.
Odczujemy to osobiście w portfelu ale być może dopiero przy standardowej kontroli jak będą nam chcieli wlepić mandat za jakąś pierdołę bo jeden z drugim będzie mieć jakieś nie do końca legalizowane ksenony...czy tam wydech, czy jeszcze co innego.
W statystykach będzie czarno na białym. Wynik i tak będzie. A co z tego, że tamci będą jeździć nadal...kogo to niby interesuje

Ps. Kończy się pierwszy pełny miesiąc po nowelizacji prawa drogowego. Zobaczycie jak policja będzie się chwalić ile to zatrzymano praw jazdy. I jak to wszyscy jeżdżą teraz wolniej. A doszły mnie słuchy, że w zeszłym tygodniu jakoś bardzo aktywni byli panowie z drogówki na opolskich drogach, hmmm

Awatar użytkownika
BornInWinter
Posty: 8
Rejestracja: 06 czerwca 2015, 02:52
Lokalizacja: OPO

Postautor: BornInWinter » 29 czerwca 2015, 12:48

Wydaje mi się, że problem jest "wielowątkowy". Tak pracują za nasze pieniądze lecz należy pamiętać o tym, że podatnik płaci w perspektywie jakiegoś czasu tyle samo. Będziemy za nich płacić zawsze niezależnie od tego czym się zajmują i jakie to efekty przynosi. Oczywiście w odpowiedzi na to stwierdzenie policja przygotowuje swoje statystyki, które bywają często prezentowane w mediach. W 95% wnioski są wyciągane na bazie porównań nieistotnych statystycznie. Porównywanie procentów między sobą nie jest, nigdy nie było i nie będzie metodą wnioskowania w przypadku tak złożonych zjawisk. Większość ludzi w to wierzy ...taki mamy klimat.
A co jeśli coś się komuś stanie? tak też za to zapłacimy tak jak teraz płacimy za leczenie innych ludzi np. na izbie przyjęć najebany żul z rozbitym łbem, który został przywieziony przez karetkę jest ważniejszy niż matka z małym dzieckiem. Jemu zrobią tomograf w ciągu godziny a Ty "płatniku" czekaj 4 miesiące.

Myślę że zjawisko z którym mamy do czynienia jest niczym innym jak odpowiedzią na postawę władz i policji. W dalszym ciągu nie są w stanie zauważyć stale rosnącej liczby samochodów/motocykli. Ludzie chcą się tym jarać, chcą się ścigać, chcą porostu jeździć a nikt nie daje im szansy, żeby robić to w normalnych warunkach. Jestem też pewien, że można by na tym nieźle zarobić... ale po co? Lepiej przecież dorobić na coraz głupszym prawie i mandatach... teraz mamy pretekst żeby to robić.
Dlatego... TAK ciesze się jak robią z niebieskich idiotów.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika