Przepisy drogowe, BRD

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: -MisieK- » 13 lutego 2018, 12:25

No ok, ale to dalej nie uzasadnia zwolnienia z uiszczania opłaty za motocykl.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 13 lutego 2018, 12:58

Kto twierdzi, że motocykle są zwolnione z uiszczania opłat parkingowych w SPP?
Ja twierdzę, że za motocykl się nie płaci w SPP bo nie ma technicznej możliwości zweryfikowania czy opłatę się uiściło przy standardowej metodzie płatności (parkomaty).

Zerknij sobie na swój wstawiony screenshot z odpowiedzi mailowej dot. opłaty parkingowej za motocykle i odpowiedz sobie na kwestie jak kontroler stwierdzi brak uiszczenia opłaty gdy motocyklista pobierając bilet w parkomacie nie wpisze się nr rejestracyjnego (bądź wpisze się niepoprawny) i pozostawi go za "przednią szybą pojazdu" tak jak to nakazuje regulamin SPP w Opolu.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: -MisieK- » 13 lutego 2018, 13:10

Za daleko idące wnioski.
Zrób sobie naklejkę "opłatę uiściłem, ale nie ma gdzie bezpiecznie zostawić biletu, a nr. rej. nie mam obowiązku wpisywać" :P
Chcesz udowodnić, że jest inaczej?
Zaparkuj swój motocykl w poprawnie wyznaczonym miejscu strefy parkowania i nie uiszczaj opłaty do momentu wystawienia wezwania.
Wtedy poprzez pełną drogę odwoławczą udowodnij, ze miałeś rację.
Tak jak wyżej napisałem - za daleko idące wnioski.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

SebaR
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwietnia 2017, 12:38
Lokalizacja: opolskie

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: SebaR » 13 lutego 2018, 19:07

Spoookojnie.....Panowie.
Zadzwonię tam w wolnej chwili i zapytam.

A tak z podobnej beczki to parkowanie motocykli w SOLARISIE nie działa za bardzo.
Znaczy się bilecik wyda, ale już go automat nie przyjmie, i bramki nie otworzy, bo musi być odpowiedni nacisk na oś.
Zostałem poinstruowany że to minimum 250kg na oś.

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 14 lutego 2018, 09:49

Dzwonić, pisać maile to nic nie da - tam pracują takie niekompetentne osoby w sprawie SPP włącznie z ich prawnikami/radcami prawnymi, że za ich opinie dyrektorzy MZD a nawet sam Wiśniewski może mieć niedługo problemy z prawem karnym.
Tylko pisma podpisane osobiście przez osoby upoważnione są dokumentem formalnym.
Ja czekam już od 3tyg na odpowiedź z MZD w tej sprawie. Jak ją dostanę - opublikuje.

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 19 lutego 2018, 15:51

SebaR pisze:A orientuje się ktoś jak wygląda parkowanie w Opolu w strefie A czy B motocykla ?
michal.m pisze:Motocykle nie płacą za postój w strefie płatnego parkowania
michal.m pisze:W związku z tym, że nie ma możliwości zapewnienia bezpiecznego zostawienia bileciku z parkomatu na motocyklu, motocykle są nieokreślone w zapisach regulaminów takich stref.
-MisieK- pisze:wysnucie wniosku, że skoro nie ma jak zostawić na moto biletu to moto z automatu jest zwolnione z opłaty jest argumentem lekko słabym i chyba znacznie za daleko idącym.
-MisieK- pisze:Chcesz udowodnić, że jest inaczej?

Obrazek

W związku z tym podnoszę temat by może warto napisać petycje czy coś w tym stylu, zebrać podpisy by motocykle uchwałą zwolnić z opłat w SPP. By czasem Rada Miasta nie uchwaliła obowiązku płacenia za postój motocykli w SPP. Wydaję mi się, że z podpisami nie byłby wielki problem bo choćby podczas jakiś imprez motocyklowych można by było je zebrać :)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: -MisieK- » 20 lutego 2018, 08:38

No i to już jest jakiś konkret.
Co do petycji to nie "podnoś tematu" tylko jak chcesz coś osiągnąć po prostu musisz sam się za to zabrać. Pisz petycje i zbieraj podpisy. Bo jak się zacznie dyskusje i omawianie tematu to dupa z tego wyjdzie.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Reaven » 20 lutego 2018, 11:17

Czyli w Opolu nigdy nie był egzekwowany obowiązek opłaty dla motocykli, ale dzięki staraniom motocyklistów Rada Miasta przyjrzy się sprawie i wymyśli jakiś sposób, by jednak te opłaty pobierać... :D Brawo my :P
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: -MisieK- » 20 lutego 2018, 11:41

Także i ja dostałem odpowiedź z Zakładu Komunalnego.
Ktoś chce poczytać :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kliknięcie powiększa zdjęcie.

Wygląda na to, że interpretacje są zgoła różne :P

Mnie zaciekawiła jedna kwestia.
Już kiedyś spotkałem się z taką interpretacją, że nr rej. same w sobie nie podlegają ochronie bo sam w sobie nie pozwala na identyfikację kierującego itp. Z drugiej strony wydaje mi się, ale teraz tego nie znajdę, że jednak ta interpretacja w ostatnich latach została zmieniona, o czym może choćby świadczyć fakt, że jednak wszystkie telewizje pokazując jakieś nagrania z samochodami zasłaniają numery rej. No chyba, że robią to wyłącznie na wyrost aby, pomimo istniejących wykładni prawa, nie musieć kopać się z koniem w razie w.

Jest tam w pisemku poruszonych jeszcze kilka innych, wg. mnie ciekawych kwestii, ale nie chce mi się na ten temat prowadzić dyskusji bo byłaby jałowa i do niczego by nie prowadziła. Właściwie sam się zastanawiam na kiego grzyba ja sam tracę czas i dalej ciągnę ten temat :P

Prawda jest taka, że sprawa nie jest tak jasna i klarowna. To ZK kontroluje strefę, sprawdza opłatę i wystawia wezwania. Także w pierwszej linii odbijemy się od ich interpretacji i w razie czego i tak trzeba by się odwoływać i udowadniać swoje racje. To wszystko pochłania więcej czasu i energii niż to warte. Tak jak już wcześniej wspomniałem, akurat motocykl jest takim pojazdem, że zawsze można go gdzieś postawić legalnie bez płacenia. Zwłaszcza od kiedy respektowane jest pobieranie opłat za postój wyłącznie na oznakowanych miejscach.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 20 lutego 2018, 13:11

-MisieK- pisze:Prawda jest taka, że sprawa nie jest tak jasna i klarowna. To ZK kontroluje strefę, sprawdza opłatę i wystawia wezwania. Także w pierwszej linii odbijemy się od ich interpretacji i w razie czego i tak trzeba by się odwoływać i udowadniać swoje racje.

ZK nie wystawia wezwań. To nie do ZK pisze się reklamacje i nie ZK będzie je rozpatrywać.
Zakład Komunalny (ZK) nie zarządza Strefą Płatnego Parkowania (SPP), Strefą zarządza MZD z upoważnienia nadanego im przez Prezydenta Miasta, który to jest Zarządcą dróg w mieście.
Wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej za brak opłaconego postoju wystawia Miejski Zarząd Dróg i to do niego ewentualne reklamacje się zgłasza i to MZD je rozpatruje.

Już to pisałem tutaj: SPP w Opolu odkąd ja się zajmuje tematem, tj. od 2014 roku jest zarządzana przez osoby niekompetentne w zakresie obowiązującego prawa. Co prawda ostatnie pismo z MZD jest jakimś pozytywnym wyjątkiem natomiast pismo z ZK pokazuje, że nadal w SPP w Opolu jest bajzel i nikt nie potrafi nad nim zapanować.

Pismo z ZK bazuje na nr rejestracyjnym pojazdu, którego podanie nie jest obowiązkowe w naszym kraju przy płaceniu za postój pojazdu, tj. można zapłacić za postój nie wpisując nr rejestracyjnego lub wpisując błędny i nie zapłaci się opłaty dodatkowej za brak uiszczenia opłaty.
Podlinkowałem postanowienie z SKO w Opolu w sprawie. PODAWANIE NR REJ.POJAZDU JEST NIEOBOWIĄZKOWE i tu akurat sprawa jest jasna i klarowna. Stanowisko ZK w tym piśmie tym bardziej mnie dziwi bo wychodzi na to, że nie znają tego postanowienia SKO mimo, że się na nie powołują pisząc, że odnosiło się do braku uiszczenia opłaty za postój - a to kłamstwo z ich strony bo sprawa dot. kierowcy, który należną opłatę uiścił ale za pomocą aplikacji, która była zalogowana na inny nr rejestracyjny bądź płacąc za postój podał nr rej. inny niż w zaparkowanym pojeździe.

Natomiast pismo z MZD jakie ja otrzymałem po raz pierwszy w mojej korespondencji z nimi związanej ze SPP traktuje sprawę zgodnie z obecnym prawem (tj. zgodnie z uchwałą Rady Miasta dot. SPP) a także po ludzku.

@Reaven: nie wymyśli sposobu bo nie ma obecnie w polskim ustawodawstwie narzędzi do zobligowania kierowców do podawania nr rej. przy płaceniu za postój. Jedyny sposób to taki, że zmienią ogólnopolskie ustawy/rozporządzenia.

Awatar użytkownika
Wazniaak
Posty: 11
Rejestracja: 20 czerwca 2016, 20:29
Lokalizacja: Opole-Grotowice

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Wazniaak » 30 marca 2018, 10:37

Cześć
Mam temat trochę z innej beczki.
Czy macie wiedzę co stanie się z punktami karnymi które zarobiłem przed czerwcem 2018.
Jak wiadomo po tej dacie punkty nie kasują się po roku od zdarzenia.
I tu moje pytanie czy punkty otrzymane przed tą datą, zredukują się po roku ?
Obrazek :shock:

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: -MisieK- » 30 marca 2018, 14:56

Hmmm, a gdzie to wyczytałeś?
W tej kwestii nic się chyba nie zmienia. Nie będzie tylko kursów, na których można było zredukować liczbę punktów.
Jednak jak poprzednio punkty będą ważne 12 miesięcy.
Wyobrażasz sobie co by się działo jakby punkty sumowały się w nieskończoność?
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Wazniaak
Posty: 11
Rejestracja: 20 czerwca 2016, 20:29
Lokalizacja: Opole-Grotowice

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Wazniaak » 30 marca 2018, 20:59

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,22723087, ... -duze.html

Rzeczywiście kończy się chyba opcja kasowania punktów po przez kurs w WORD.
A już wpadałem w panikę heh
Obrazek :shock:


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika