Rozpoczęcie sezonu 2017

Jeżeli wiesz o jakimś zlocie to przekaż to też innym !!!
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: -MisieK- » 07 kwietnia 2017, 08:21

Na rozpoczęcie w tamtym roku pomimo cholernego zimna przyjechało ponad 500 motocykli.
Nie porównuj jajeczka, gdzie jak przyjedzie 100 (co już będzie sukcesem) i to w większości ludzi, których znam osobiście, z rozpoczęciem.
Takie jajeczko to raczej jak obstawa ślubna.

A co do solidarności to już mnie życie nauczyło, żeby nie liczyć na innych.
Kiedyś już byłem w takiej sytuacji. Koledzy mówili "jesteśmy z tobą".
Kiedy przyszło co do czego i szukano winnego nie było nikogo do przyznania się.
Przyznałem się ja, żeby wszyscy nie ponieśli konsekwencji.
Na koniec usłyszałem to samo od kilku osób "już miałem się przyznać, ale jak Ty się przyznałeś to nie było już sensu".

Przypomnij sobie przykład tej laski co zrobiła ognisko gdzieś pod Krakowem chyba. Koniec końców stanęła przed sądem.
A to, że nawet ktoś poda się za organizatora wcale nie znaczy, że prokuratura za takiego go uzna.

Tak jak wyżej było napisane, nie ma co bić piany, i tak nic z tego nie wyniknie.
Zamykamy temat i zobaczymy czy na następny raz zostaną wyciągnięte jakieś wnioski.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: michal.m » 07 kwietnia 2017, 10:51

-MisieK- pisze:A co do solidarności to już mnie życie nauczyło, żeby nie liczyć na innych.
Kiedyś już byłem w takiej sytuacji. Koledzy mówili "jesteśmy z tobą".
Kiedy przyszło co do czego i szukano winnego nie było nikogo do przyznania się.
Przyznałem się ja, żeby wszyscy nie ponieśli konsekwencji.
Na koniec usłyszałem to samo od kilku osób "już miałem się przyznać, ale jak Ty się przyznałeś to nie było już sensu".

Tacy "koledzy" to funta kłaków są warci.
Dlatego jestem zdania, które już podawałem tutaj kilka razy:
"Niestety to ewidentnie pokazuje jak nieintegralna i podzielona na swoiste podgrupy jest społeczność motocyklowa Opolszczyzny."

Co do wspomnianego ogniska pod Krakowem:
Organizatorka poddała się grzywnie 2400zł. W integralnym środowisku motocyklowym powinno to być pestką w uzbieraniu takiej sumy. Gdyby zgłosiła fakt organizacji tego ogniska byłoby to co innego.

Także większa odpowiedzialność spoczywa na pomysłodawcy takich imprez jeśli ich nie zgłosi do odpowiednich służb aniżeli pójdzie z organizacją wg litery prawa. Z tym, że czasami pójście z literą prawa = brak imprezy.

Ryan
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 23:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Ryan » 08 kwietnia 2017, 19:18

Michał tylko "takie coś"? Myślę, że o ile krytyka jest zawsze ważna... to ważna jest konstruktywna krytyka... no, ale każdy ma prawo do wyrażenia swoich opinii.

Ja pamiętam rozpoczęcie... chyba 2-3 lata temu jak jeszcze nie miałem moto... i widziałem przejazd przez Pużaka.... sporo motocyklistów było wtedy i fajnie było to oglądać.... pamiętam tylko jak kierowca autobusu nie chciał czekać, aż wszyscy przejadą (miał zielone) i trochę się wcisnął na siłę... (ale nie było oficjalnej eskorty policji i blokad więc się nie dziwię....).

W każdym razie może po prostu trzeba znaleźć sponsora, firmę, która otrzyma darmową reklamę w mediach, a w zamian pomoże organizacyjnie to ogarnąć? Może nawet porozmawiać z miastem, policją i połączyć to z akcją edukacyjną? (luźny pomysł.. nie mam doświadczenia w organizowaniu imprez... po prostu tak sobie pomyślałem o tym).

Nie byłem na rozpoczęciu... ale myślę, że dobrze, że się odbyło i Ci co chcieli to się tam spotkali i miło spędzili czas ;) Każdemu zależy na czymś innym... jedni chcą po prostu spotkać się i razem wspólnie rozpocząć sezon... innym zależy na tym by pokazać się jako grupa w mediach... pozostałym jeszcze na czymś innym.
Rookie rider

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Remilo7 » 08 kwietnia 2017, 21:08

michal.m pisze:W integralnym środowisku motocyklowym powinno to być pestką w uzbieraniu takiej sumy. Gdyby zgłosiła fakt organizacji tego ogniska byłoby to co innego.


Może jakiś przykład integralnego środowiska motocyklowego, które liczy tylu członków ile to forum lub tylu ilu potrafi przyjechać na takie rozpoczęcie? Wydaje mi się, że stworzenie takiego środowiska, z ludźmi, którzy rzeczywiście byliby chętni w razie takiej sytuacji zapłacić podaną sumę i, których byłoby na tyle, żeby ta kwota była niczym, to po prostu utopia.
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Killu » 08 kwietnia 2017, 21:48

Kiedyś w trakcie jednej z akcji pomocy około 2,5 tysia zebrało się niemal spontanicznie na parkingu w około godzinę. Tutaj u nas w Opolu pod dziadem :)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
tom74
Posty: 873
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 20:48
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: tom74 » 09 kwietnia 2017, 11:32

-MisieK- pisze:
Co do terminu to wszyscy czekali aż go w końcu podasz. To nie musiał być właśnie tamten weekend. Na fejsie było mnóstwo zapytań, ludzie chcieli wiedzieć, ale nie działo się nic. Na "na grupach", jak piszesz, też nie było żadnej szydery. Po prostu ludzie pytali co dalej. Na forum też padały kolejne pytania, a Ty i wszyscy inni milczeli. Każdy po prostu chciał wiedzieć jaki jest plan, a odpowiedzi nie było żadnej. W końcu, jak napisałem wcześniej, Tom pokazał jaja i podał jakiś termin bo tak to czekalibyśmy pewnie do maja albo i dalej :P

A do tego co Michał napisał to sorry, ale nawet się nie odniosę.


Misiek, Kamil zamilkł, bo na stówę był chory w tym czasie, a wtedy nie korzysta z kompa, nie odbiera telefonów i nie odpisuje na smsy, bo sił biedak nie ma :D

Gdyby sprawa nie ruszyła 2 kwietnia z naszym zaangażowaniem, to jeszcze dziś żadnego rozpoczęcia w Opolu by nie było.
Natomiast producenci bicia piany na forum, tylko tu swoje wielkie jajca wielkanocne pokazują, a do roboty są ostatni!!! To taki ukryty PRL - pokazywać palcem, co powinno być i co było nie udane, a samemu główka w piasek.
Myślę, że jeszcze parę tygodni będzie się wylewać "krytyka i pomysłowość" w tym wątku z powodu tej "nieudanej" imprezy, bo co ma robić pianotwórca, skoro jest w tym najlepszy.
Czekam, aż pod dziadem, któryś z tych pianotwórców ogłosi wprost, że w przyszłym roku lepiej to zorganizuje, ze wszystkimi opcjami, jak za czasów Marka.
gvałka i busa
http://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos
https://www.facebook.com/Hyosung-GV-650-Aquila-Polska-Europe-129924680526225/

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Pittbull » 09 kwietnia 2017, 11:47

Tomku ale jak oni mają to ogłosić skoro nawet pod Dziadka nie raczą zaglądnąć ,typowe trole internetowe zza monitora to kazacy ,a gdy trzeba to echo, już nie jeden się z tej strony pokazał

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Killu » 09 kwietnia 2017, 11:52

No właśnie Tom chodzi o to, że nie mam ochoty na bicie piany. Zwłaszcza że jak sam zauważyłeś nie mam zamiaru niczego organizować. Chcieliście legalnego rozpoczęcia z czym była masa problemów i ostatecznie olaliście temat co jest dla mnie zupełnie zrozumiałe. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić ile jest z tym formalności i w obliczu wzięcia na garb odpowiedzialności za wyczyny każdej z osób uważam to za całkiem rozsądną decyzję. Pisałem w jakim zakresie mogę się zaangażować. Z resztą nie chce mi się wiercić dziury o to że każdy i tak robi co uzna za słuszne i ma prawo do własnego, ba ma prawo nawet do odmiennego zdania na dany temat. Wypłynęła z tego dla mnie pewna nauka. Myślę że dla innych także.

To że mam tel służbowy który po pracy wyłączam to temat na inną dyskusję.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
tom74
Posty: 873
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 20:48
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: tom74 » 09 kwietnia 2017, 11:56

Pittbull pisze:Tomku ale jak oni mają to ogłosić skoro nawet pod Dziadka nie raczą zaglądnąć ,typowe trole internetowe zza monitora to kazacy ,a gdy trzeba to echo, już nie jeden się z tej strony pokazał


:D
gvałka i busa
http://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos
https://www.facebook.com/Hyosung-GV-650-Aquila-Polska-Europe-129924680526225/

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Pittbull » 09 kwietnia 2017, 11:59

Killu temat został olany między innymi przez Twoje wypowiedzi jak i jeszcze kilku innych osób z tego forum tak że nie wykręcaj się teraz bo to właśnie Ty miałeś najwięcej do powiedzenia
Ale to staje się już normą że na koniec obracasz kota ogonem.
I już uprzedze twoje kolejne wypowiedzi
Tak rozmawiali my z większością ludzi zebranych pod dziadkiem i byli bardzo zawiedzieni że nie było oficjalnego otwarcia ,a Twoją postawą i wypowiedziami byli bardzo oburzeni i pozwól iż nie będę cytował co niektórych bo by było dużo przecinków
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2017, 12:04 przez Pittbull, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tom74
Posty: 873
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 20:48
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: tom74 » 09 kwietnia 2017, 12:01

Killu pisze:
To że mam tel służbowy który po pracy wyłączam to temat na inną dyskusję.


Zatem informuję Cię, że od pamiętnego 21 marca, mój telefon też będzie dla Ciebie na urlopie, na czas nieokreślony :D
Ani ja, ani mój szef nie pozwolimy sobie na takie podejście do poważnych spraw.
gvałka i busa
http://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos
https://www.facebook.com/Hyosung-GV-650-Aquila-Polska-Europe-129924680526225/

Awatar użytkownika
siwy65
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, 19:50
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: siwy65 » 09 kwietnia 2017, 12:29

Koledzy czytam tak sobie wasze posty i nie rozumiem pretensji :shock: (niektórych forumowiczów) .Pojechałem na rozpoczęcie sezonu które się odbyło ,pogoda była super towarzystwo jeszcze lepsze 200km nawinąłem a przecież oto w tym chodzi .Ponieważ mieszkam kawałek od Opola to raczej na moją pomoc fizycznie raczej nie można liczyć, ale zawsze zgadzam się z decyzjami organizatorów. Gdyby było inaczej to nikt z was by mnie nie zobaczył na rozpoczęciu bo pewnie znalazł bym sobie ciekawsze zajęcie .

W związku z tym że jednak byłem i dobrze się bawiłem chcę podziękować kolegom za organizację spotkania ,powiem tylko że niema się co przejmować zawsze się znajdzie ktoś bardziej wymagający lub niezadowolony .Proponuję żeby ci co mają najwięcej do powiedzenia w następnym roku pokazali wszystkim jak powinno wyglądać rozpoczęcie sezonu 8) .Człowiek uczy się całe życie.
jadę jak mogę

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: jaras111x » 09 kwietnia 2017, 15:08

Czy niektórych tu popierniczylo? A gdzie killu napisał że chce być organizatorem tak zacnej i ważnej w jego czy moim życiu imprezy jaką jest "otwarcie sezonu"?? Pisaliśmy o tym co nam się podobało kiedyś i czego nam brakuje od kilku lat.
Jak widać co było już nie wróci. Termin dopisał wam pogodowo i fajnie pozostaje wam się cieszyć.
A skoro tak atakujecie to zapytam.... Trasę przejazdu to specjalnie taka wybraliście? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tomek Gregosz
Posty: 131
Rejestracja: 28 lutego 2010, 17:44
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Tomek Gregosz » 09 kwietnia 2017, 16:17

Nie ma co się już stresować i złościć, rozpoczęcie wyszło świetnie, najważniejsze że można się było spotkać i pogadać ze wszystkimi znajomymi.

Dobrze że miejsce się wyklarowało gdzie można robić tego typu imprezy (U dziadka) i jesteśmy tam mile widziani.

Organizatorem miało być całe Opolezone, także wszystko wyszło dobrze, Tom strzelił idealną datę, Ewelina zrobiła fajną marzannę i gra, skrzyżowań nie trzeba było blokować to i większego zaangażowania nie potrzeba.

Najważniejsze że dobrze poszło i wszyscy się spotkali :)

marciamalo
Posty: 20
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 16:22
Lokalizacja: Krogulna

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: marciamalo » 20 kwietnia 2017, 10:35

Reklama na Polsacie trwa dłużej niż rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Opolu
| Lewa w Góre | "Widzimy sie na trasie"
Honda CBR 125R


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „ZLOTY, IMPREZY, SPOTKANIA MOTOCYKLOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika