Rozpoczęcie sezonu 2017

Jeżeli wiesz o jakimś zlocie to przekaż to też innym !!!
Awatar użytkownika
Władek
Posty: 38
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 11:09
Lokalizacja: Tarnów Opolski

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Władek » 05 marca 2017, 16:36

Jeśli można dodać swoje trzy grosze to miejscem dobrym na start, zbiórkę byłby parking przy Niedźwiedniku (trasa Opole - Strzelce) tam nikt by nie miał pretensji, jedynym felerem może być tylko nawierzchnia.
Nieważne gdzie, Ważne jak ...

Awatar użytkownika
tom74
Posty: 873
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 20:48
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: tom74 » 05 marca 2017, 17:07

Grucha pisze:Na dzień dzisiejszy jest pozwolenie od właścicieli Zajazdu u Dziadka na "zjechanie się" motocyklistów dnia 26.03.2017.


To chyba najrozsądniejsza opcja, w końcu znamy sie od wielu lat.
PS Niedźwiednik - ze względu na panie pracujące d...ą bardzo często bywa tam policja. Dodatkowo jest duży ruch na krajowej nawet w niedzielę.
gvałka i busa
http://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos
https://www.facebook.com/Hyosung-GV-650-Aquila-Polska-Europe-129924680526225/

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: virus » 06 marca 2017, 17:29

"oj, młodzieży "

Macie już zezwolenie Zajazdu.
To wasz start i meta
Lecicie z marzanną od dziada poprzez centrum na Bolko - tam zrzut towaru z mostu do wody parę fotek i przelot z powrotem do dziada lub gdziekolwiek indziej.

miśki i tak się przyczepią, więc polecam obrać trasę z jak najmniejszą liczbą ampli. x - lat wstecz tak to funkcjonowało.
Był to po prostu spontan, jeden robił marzannę, inni zaś się deklarowali blokować krzyżówki itd.

:)

Awatar użytkownika
DR Mario
Posty: 506
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:53
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: DR Mario » 07 marca 2017, 03:22

Hahaha Weteran Virus :)
Się tu pozmieniało na forum, problemy, problemiki a Virus ma rację, nie szukajcie problemów gdzie ich nie ma :) Jak przejedziecie przez miasto zgodnie z przepisami, to i drogówka się Wami nie zainteresuje. Jedyna rzecz do której może się ktoś przyczepić to wodowanie pani zimy, bo to zanieczyszczanie środowiska naturalnego :wink:
No chyba że pani zima będzie w 100% produktem ekologicznym i biodegradowalnym :D

Ooooo i 500 post mi stuknął :D
"Dzisiaj w nocy obudziłem się z krzykiem, śniło mi się że żyję" J. Boroszewicz

DR BIG 750 S/K SR41A

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: -MisieK- » 07 marca 2017, 07:44

DR Mario pisze:Jak przejedziecie przez miasto zgodnie z przepisami, to i drogówka się Wami nie zainteresuje.


Czyli dla przypomnienia dla tych co nie wiedzą co to ewentualnie znaczy :P
Art. 32
1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:
- samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli – 10;
2. Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 m dla kolumn pojazdów samochodowych
4. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

:lol: :lol: :lol:
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
DR Mario
Posty: 506
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:53
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: DR Mario » 07 marca 2017, 14:33

OK, właśnie o tym myślałem pisząc nie szukajcie problemów gdzie ich nie ma, a wy uparcie właśnie to robicie. Pisząc zgodnie z przepisami miałem na myśli: bez pałowania 150km/h przez miasto, bez wheelie, stoppie oraz innych stuntowych akrobacji w kolumnie, bez palenia gumy na krzyżówkach. Czyli pomijając kolumnę mniej czy bardziej zorganizowaną nie łamiąc pozostałych przepisów, lub pisząc inaczej nie zwracając szczególnej uwagi na swoje zachowanie służb ruchu drogowego. Kiedyś to działało, zadziała i teraz, zresztą jest tu cały czas kilku aktywnych forumowiczów, którzy pamiętają jak się to odbywało.
"Dzisiaj w nocy obudziłem się z krzykiem, śniło mi się że żyję" J. Boroszewicz

DR BIG 750 S/K SR41A

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Killu » 07 marca 2017, 20:29

Dobrze gada, polać mu ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
kamil
Posty: 498
Rejestracja: 24 listopada 2009, 11:01
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: kamil » 07 marca 2017, 21:10

Mario dawca nawet awataru przez tyle lat nie zmienił :)

Awatar użytkownika
DR Mario
Posty: 506
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:53
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: DR Mario » 08 marca 2017, 00:10

Kamilu, nie zmieniłem avatara, motocykla, żony, pracy i poglądów :D
Trochę przynudzę :twisted:
Rozpoczęcie sezonu wg Lema, czyli motocyklowe " Szklane domy "
Żeby wszystko miało ręce, nogi i było mało upierdliwe dla innych użytkowników drogi należało by w pierwszej kolejności ustalić trasę przejazdu z możliwie jak najmniejszą ilością skrzyżowań i jeszcze mniejszą skrzyżowań o ruchu okrężnym ( te są najbardziej kłopotliwe w blokowaniu ). Zakładając, że mamy do blokowania pięć skrzyżowań należy wyznaczyć dziesięciu ogarniętych w kamizelkach ostrzegawczych + prowadzącego i zamykającego kolumnę ( również w kamizelkach, najlepiej innego koloru ). Szyk kolumny to prowadzący, dziesięciu wyznaczonych do blokowania krzyżówek, kolumna dwu rzędowa w niezbyt dużych odstępach, zamykający. Po dojeździe do skrzyżowania i upewnieniu się, że blokowanie nie zagrozi blokującym oraz innym uczestnikom ruchu pierwsza para ( w kamizelkach ) blokuje skrzyżowanie, prowadzący przeprowadza kolumnę i dopiero gdy zamykający opuści skrzyżowanie blokujący dołączają do kolumny przed zamykającym i tak alogicznie pozostałe skrzyżowania. Finalnie kolumna wygląda tak : prowadzący, kolumna, blokujący, zamykający. Proste ? Jeździłem w takich kolumnach i to naprawdę fajnie działa i nikt się nie czepia. Warunek ? Dobra organizacja i samodyscyplina w kolumnie. Zaraz się odezwą głosy, że przecież nikt tego nie upilnuje i nikt za nikogo nie odpowiada. Jasne że tak, ale przecież organizujecie się na forum, Facebook i innych mediach, więc wystarczy tam wrzucić regulamin + megafon lub wydruk regulaminu do rozdania w miejscy zbiórki, a jak ktoś się nie dostosuje to czarna lista na takie imprezy lub kara chłosty :twisted:
Z trzy lata temu w ten sposób ( lub bardzo podobny ) blokowali miasto na rozpoczęciu sezonu motocykliści z WRM i fajnie to zagrało.
O ile dobrze pamiętam to grzebiąc na forum znaleźli byście nawet dawne plany tras :D

Koniec przynudzania :D
"Dzisiaj w nocy obudziłem się z krzykiem, śniło mi się że żyję" J. Boroszewicz

DR BIG 750 S/K SR41A

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Killu » 08 marca 2017, 08:25

Mario, to było już wałkowane w tym roku z niemałym oporem. Podejrzewam, że opór wynikał z faktu, że plany były bardziej ambitne. Ja jestem chętny jak co roku do blokowania. Na pewno będę też nagrywał w tym czasie film lub robił zdjęcia. Ale do blokowania czy filmowania zawsze znajdą się chętni. Prawdziwy problem, to chętny do poprowadzenia kolumny i do wykonania burej suki.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
DR Mario
Posty: 506
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:53
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: DR Mario » 08 marca 2017, 14:26

Czytając posty mam wrażenie, że to nie opór materii, tylko zbyt małe cojones żeby wziąć na siebie bądź co bądź odpowiedzialną funkcję road capitana przez Młodzież motocyklową.
Aaa no i jeszcze burą sukę trzeba zrobić ...
Ehhhhh...
:twisted:
"Dzisiaj w nocy obudziłem się z krzykiem, śniło mi się że żyję" J. Boroszewicz

DR BIG 750 S/K SR41A

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Killu » 08 marca 2017, 17:30

Nie, nie... Będę bronił grupy, bo mieli na prawdę ambitne podejście, ale biurokracja ich zniechęciła... Tutaj cała rozmowa poszła w śmietnik, bo było za gorąco.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
DR Mario
Posty: 506
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:53
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: DR Mario » 08 marca 2017, 17:57

Kamilku, czy nam kiedykolwiek muzyka w tańcu przeszkadzała ? :D
Ale ok zwracam honor, bo znam Cię i wiem że skoro stoisz murem to znaczy że warto :D
"Dzisiaj w nocy obudziłem się z krzykiem, śniło mi się że żyję" J. Boroszewicz

DR BIG 750 S/K SR41A

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: Killu » 08 marca 2017, 18:00

Gwoli ścisłości, jestem za tym, żeby było "po startemu" ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Re: Rozpoczęcie sezonu 2017

Postautor: virus » 08 marca 2017, 19:18

Killu pisze:Gwoli ścisłości, jestem za tym, żeby było "po startemu" ;)



czyli kamil robi burą sukę, ja mu siano dostarczę :D
Ostatnio zmieniony 09 marca 2017, 06:15 przez virus, łącznie zmieniany 1 raz.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „ZLOTY, IMPREZY, SPOTKANIA MOTOCYKLOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika