Ciekawe miejsca na weekend

Jeżeli wiesz o jakimś zlocie to przekaż to też innym !!!
Awatar użytkownika
Rafal600
Posty: 203
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 16:53
Lokalizacja: Lewin Brzeski

Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: Rafal600 » 23 marca 2016, 09:55

Siemanko, wpadlem na cos takiego jak w temacie, a nie znalazlem podobnego. Jezeli ktos zna jakies fajnie miejsca w Polsce lub okolicy moze je tutaj wypisac? Wiecie takie na 1-2 dni by sie wybrac np z druga polowka. Zamiast sie krecic po okolicy mozna zrobic ta sama liczbe km a przy okazji poznac nowe miejsca. Znalazlem taki profil na fb o najciekawszych miejscach w Polsce i mozna by go troszke urozmaicic, by sama trasa tam sprawiala sporo przyjemnosci, jeziora, lasy, zamki, przystanie, itp. wszelkiego rodzaju miejsca gdzie mozna odetchnac i nacieszyc sie wolnoscia. Fajnie by bylo miec kilka celow na rozpoczety juz w sumie sezon a ze jestesmy z roznych stron opolszczyzny to mysle, ze wiekszosc moze cos z wlasnego doswiadczenia napisac:)
Ostatnio zmieniony 23 marca 2016, 19:25 przez Rafal600, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach, tak!
To tylko chwila, czysta adrenalina..
dziś zamiast krwi ona płynie w moich żyłach"

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: michal.m » 23 marca 2016, 12:40

My już od kilku lat wybieramy się do skalnego miasta w Czechach (~165km od Opola)
https://goo.gl/maps/7yRTuVyvPcL2

może w tym roku w końcu uda się nam tam wybrać :)

A jeszcze do nowo powstałej wieży widokowej w masywie Śnieżnika też warte odwiedzin (tak mi się wydaje) https://youtu.be/0f3Q7O3tnJY
http://www.dolnimorava.cz/_pl/sciezka-w-oblokach/

Trasa z Opola ~140km
https://goo.gl/maps/vcRr88wfpGp

W obu przypadkach myślę, że dla każdego motocyklisty fajna trasa dojazdowa :)

Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 19:47

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: DonPedro » 23 marca 2016, 13:28

Byłem tam, polecam. Niedrogo i można się napić prawdziwego piwa 0,0 alkoholu o smaku piwa a nie szczyn ;-)
W trakcie rehabilitacji z nową Suzuki GSX650F :smile:
Obrazek

klawiisz
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2014, 14:24

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: klawiisz » 23 marca 2016, 17:37

Polecam Borne Sulinowo na wypad na 2-3 dni. Miejsce ponadczasowe. Mozna sie tanio zakwaterować, choćby w domu kombatanta. Jest tam małe prywatne muzeum starszego pana, gawędziarza, który chętnie pokaże wiele ciekawych miejsc. Ok. 450km

Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 19:47

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: DonPedro » 23 marca 2016, 18:47

Jeśli chodzi o Borne, to warto wpaść, gdy jest zlot pojazdów wojskowych.
W trakcie rehabilitacji z nową Suzuki GSX650F :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafal600
Posty: 203
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 16:53
Lokalizacja: Lewin Brzeski

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: Rafal600 » 23 marca 2016, 19:32

Dobrze wiedziec, zaciekawiło mnie to skalne miasteczko w sumie ta wieza tez robi wrazenie na pewno sie tma wybiore bo to rzut beretem, mam nadzieje ze temat nie umrze smiercia naturalna i jak komus cos wpadnie w oko to sie tym tutaj podzieli, kumpel mi mowil ze fajny wypad mozna zrobic do Jarnołtówka i jego okolic na jakiegos pstrąga :)
"Niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach, tak!

To tylko chwila, czysta adrenalina..

dziś zamiast krwi ona płynie w moich żyłach"

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: virus » 24 marca 2016, 19:38

Na krótkie wypady polecam Teplice nad Metui "skalne miasto" (byłem tam w zeszłym roku gdzie upały wynosiły 35 stopni a tam ok 20) blisko do adrspach skalne miasto, obydwa bardzo fajne miejsca (ale wskazane jest mieć gotówkę - z płatnością kartami jest beznadziejnie)
polecam zwiedzić klasztor w Brumowie, fajny zabytek. Jeżeli ktoś nie lubi dużo deptać po schodach to niech sobie odpuści szczeliniec, fajne są błędne skały - wszystko to da się obejrzeć w jeden weekend. (bardzo fajna jest kudowa zdrój, z parkiem zdrojowym , jest tam super restauracja Pijalnia Wód - tanio i zajebiste ciasta mają.)

W tym roku miałem zamiar wpaść do Kletna, a dokładnie do Wiedźminówki i Biker's Choise - to pensionat stworzony dla motocyklistów, w pobliżu, ba bliziutko jest snieżnik, kopalnia uranu, jaskinia niedźwiedzia, po drodze kopalnia złota i arszeniku w złotym stoku, i lądek zdrój fajny na spacery.

Link do kletna .. http://www.kletno.info.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

michał.m podał link adrspach. są dwa skalne miasta w teplicach jest drugie (sądzę że ładniejsze) ale jak się ktoś zgubi w adrspach to jest w stanie dojść do teplic.

Awatar użytkownika
Pittbull
Posty: 129
Rejestracja: 16 marca 2013, 13:15
Lokalizacja: OPO

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: Pittbull » 24 marca 2016, 19:49

Virus jeszcze warto wspomnieć o zaje....m parku linowym tuż przy kopalni w Złotym stoku , jak tam byłem to momentami od samego patrzenia jak inni chodzą w głowie się kręciło, w sumie to jest nawet bardzo fajny trip jednodniowy dla kogoś kto nie może się wyrwać na dłużej bo zaraz obok siebie ( piechty dosłowne pare min.) jest kopalnia złota i ten park linowy ,i można na spokojnie wszystko obskoczyć

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: michal.m » 27 marca 2016, 13:46

DonPedro69 pisze:Byłem tam, polecam.

Byłeś w obu miejscach o których wspomniałem czy może jedno z nich i polecasz?
virus pisze:michał.m podał link adrspach. są dwa skalne miasta w teplicach jest drugie (sądzę że ładniejsze)

Kurczę, aż tak na razie się nie zgłębiałem ale nie wiedziałem, że są dwa skalne miasta. Cały czas myślałem, że po prostu są to dwie zamienne nazwy tego samego miejsca. Dobrze, że takie coś skrobnąłeś - będę mieć na uwadze :)

Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 19:47

Re: Ciekawe miejsca na weekend

Postautor: DonPedro » 27 marca 2016, 14:58

Byłem w Adršpach i podobało mi się.
To są te same Góry Sowie, tyle że u nas skały są względnie niskie i wąskie, a tam wysokie i bardziej przestronne. Inne ale moze nawet ładniejsze.
W trakcie rehabilitacji z nową Suzuki GSX650F :smile:
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „ZLOTY, IMPREZY, SPOTKANIA MOTOCYKLOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika