Oficjalne otwarcie sezonu 2013 w Opolu

Jeżeli wiesz o jakimś zlocie to przekaż to też innym !!!
Awatar użytkownika
kojak69
Posty: 85
Rejestracja: 09 lutego 2012, 21:00
Lokalizacja: Opole

Oficjalne otwarcie sezonu 2013 w Opolu

Postautor: kojak69 » 18 lutego 2013, 19:31

Jeszcze nie rozmawiałem z Reavenem ale myślę że termin 24 marca 2013 roku ( niedziela ), a wiec o jeden dzień wcześniej niż w 2012 to będzie dobry termin mimo że to będzie niedziela palmowa. Oczywiście tak jak w tamtym roku udostępniam plac przy ulicy głogowskiej, zorganizujemy grochówkę i tym razem pomyślimy i kawie i herbacie. Reaven obiecał załatwić plac przy Turawa Park i chyba z tym nie będzie problemu, a wtedy wszyscy zmieścimy się na tym parkingu. Jeśli chodzi o godzinę to 12.00 tak jak w tamtym roku chyba będzie dobra. Jeśli chodzi o trasę przejazdu to ta z tamtego roku była rewelacyjna, tylko trzeba dojechać do ul. Oleskiej z Turawa Park. Czyli WITOSA - Al. Solidarności - Rondo - Pużaka - Oleska - Pl. Kopernika - Ozimska - Kołłątaja - 1 maja - Reymonta - Ozimska - Głogowska - Plac manewrowy na Zielonogórskiej.
Patrząc na frekwencję z tamtego roku zastanawiam się nad formalnym zgłoszeniem zabezpieczenia przejazdu co wezmę na siebie.
Miejsce na ognisko i drewno do spalenia marzanny oczywiście też będzie.
I co wy na to ? :D
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2013, 20:12 przez kojak69, łącznie zmieniany 1 raz.
STRAŻAK - prosta droga do prawka
http://www.opolskajazda.pl

Awatar użytkownika
patryk92
Posty: 188
Rejestracja: 14 lutego 2012, 20:26
Lokalizacja: Jaśkowice/Prószków/Opole

Postautor: patryk92 » 18 lutego 2013, 19:41

Wkońcu coś ruszyło :D :D :D :D

Awatar użytkownika
kalinowy
Posty: 30
Rejestracja: 04 października 2012, 23:26

Postautor: kalinowy » 18 lutego 2013, 20:33

strasznie sie cieszę że trafiłem na to forum :)

tygrysek 0706
Posty: 89
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:27
Lokalizacja: opole

Postautor: tygrysek 0706 » 18 lutego 2013, 21:34

może należało by pogadać z władzami i policja aby była to parada dla mieszkańców a nie wyścigi od świateł do świateł wręcz niebezpieczne przeglądając otwarcia sezonu w innych miastach jest to możliwe

Awatar użytkownika
wojak8969
Posty: 54
Rejestracja: 16 marca 2011, 15:54
Lokalizacja: Opole

Postautor: wojak8969 » 19 lutego 2013, 00:51

warto sprobowac cos ogarnac z miastem :) w koncu to atrakcja turystyczna ;)

Awatar użytkownika
kojak69
Posty: 85
Rejestracja: 09 lutego 2012, 21:00
Lokalizacja: Opole

Postautor: kojak69 » 19 lutego 2013, 09:44

Wstępnie rozmawiałem z policją miastem i zarządem dróg jest trochę pracy nad uzyskaniem zezwolenia. Problem jest oczywiście w sposobie przejechania przez miasto. Jeżeli jedziemy płynnie a więc nie zatrzymujemy się na skrzyżowaniach to jest to "wykorzystanie drogi publicznej w sposób szczególny " i wymaga zezwolenia jeżeli zatrzymujemy się na skrzyżowaniach to nie wymaga zezwolenia tylko zgłoszenie. Mając na uwadze zeszły rok przy tej ilości motocyklistów ta druga wersja nie wchodzi w grę. Spróbuję to ogarnąć ale potrzebne są dwie rzeczy:
- służba porządkowa - oznakowana która będzie zatrzymywać się na skrzyżowaniach i blokować drogę. Musi to być zgrana paczka najlepiej członkowie jednego klubu
- druga sprawa to jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w organizowaniu imprez masowych ( podobne pisma i zezwolenia ) to zapraszam do współpracy a termin jest pilny gdyż wnioski należy złożyć na miesiąc przed imprezą dlatego chętnych zapraszam w środę na godzinę 18.00 w siedzibie OSK Strażak Opole, Chabry 60/11 tel. 502566657
na razie to tyle.
STRAŻAK - prosta droga do prawka

http://www.opolskajazda.pl

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 19 lutego 2013, 14:10

W zeszlym roku blokowalem wyjazd z Waryńskiego to i w tym roku mogę ;)

Awatar użytkownika
zaba
Posty: 489
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 19:56
Lokalizacja: Chróścice

Postautor: zaba » 19 lutego 2013, 15:55

tylko nie pytaj jak wszyscy jechali po nas na CB,ZE CO
TO NAS PRZEPISY NIE OBOWIĄZUJA?
samowolka,jednym słowem.Jest nas na tyle ze mozemy to ogarnąc po ludzku,nie łamiąc przpisów 8)

Awatar użytkownika
Hada
Posty: 132
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 22:47

Postautor: Hada » 19 lutego 2013, 20:00

Podczas akcji "Ja motocyklista" we Wrocku, problem rozwiązano poprzez zabezpieczenie przejazdu przez firmę ochroniarską. Przyjechali samochodem z kogutem i prowadzili szyk. Może w razie W takie rozwiązanie się przyda.

Awatar użytkownika
Mati
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2011, 09:10
Lokalizacja: Opole/opolskie/Boguszyce

Postautor: Mati » 20 lutego 2013, 08:49

Hada pisze:Podczas akcji "Ja motocyklista" we Wrocku, problem rozwiązano poprzez zabezpieczenie przejazdu przez firmę ochroniarską. Przyjechali samochodem z kogutem i prowadzili szyk. Może w razie W takie rozwiązanie się przyda.


Firma ochroniarska z kogutem ?? No to troszkę powiem śmiesznie zabrzmiało...

A co do terminu to czy aby niedziela palmowa i godz. 12:00 jest dobrym pomysłem ??
Yamaha Fazer FZS
Obrazek

Awatar użytkownika
kit
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Opole/Czarnowąsy

Postautor: kit » 20 lutego 2013, 09:24

O kurde Mati dobrze że nas oświeciłeś ! :D Ja osobiście nie chciałbym trenować poślizgu na palmach, a w niektórych częściach miasta możemy na nie trafić. No chyba że tak zaprogramujemy trasę że ominiemy okolice ołtarzy. Myślicie że może to mieć wpływ na frekwencję ?

Awatar użytkownika
Mati
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2011, 09:10
Lokalizacja: Opole/opolskie/Boguszyce

Postautor: Mati » 20 lutego 2013, 09:51

kit pisze:O kurde Mati dobrze że nas oświeciłeś ! :D Ja osobiście nie chciałbym trenować poślizgu na palmach, a w niektórych częściach miasta możemy na nie trafić. No chyba że tak zaprogramujemy trasę że ominiemy okolice ołtarzy. Myślicie że może to mieć wpływ na frekwencję ?


Myślę że będzie miało wpływ na frekwencję i naszą i ludzi postronnych dla których tą paradę robimy.
Podejrzewam że większość ludzi którzy mieli by nas oglądać będzie po prostu w kościele a w Turawa Park chyba pustki będą... No i motocykliści też zjeżdżają się z całego województwa więc niektórzy muszą wcześniej wyjechać, dla wielu pewnie będzie dylemat czy pójść z rodziną do kościoła czy pojechać na paradę....
Yamaha Fazer FZS

Obrazek

Awatar użytkownika
kojak69
Posty: 85
Rejestracja: 09 lutego 2012, 21:00
Lokalizacja: Opole

Postautor: kojak69 » 20 lutego 2013, 09:55

Już w pierwszym poście napisałem że to niedziela palmowa niestety tydzień później jest jeszcze gorzej bo to święta tydzień wcześniej może być za zimno
a w sobotę 23 marca będzie dość spory ruch w opolu i centrach handlowych
może coś pomyśleć o przełożeniu godziny na późniejszą. Natomiast o ołtarze nie ma co się martwić bo to nie borze ciało i procesji tez nie bedzie
STRAŻAK - prosta droga do prawka

http://www.opolskajazda.pl

Awatar użytkownika
kamil
Posty: 498
Rejestracja: 24 listopada 2009, 11:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: kamil » 20 lutego 2013, 10:20

Mati pisze:
kit pisze:O kurde Mati dobrze że nas oświeciłeś ! :D Ja osobiście nie chciałbym trenować poślizgu na palmach, a w niektórych częściach miasta możemy na nie trafić. No chyba że tak zaprogramujemy trasę że ominiemy okolice ołtarzy. Myślicie że może to mieć wpływ na frekwencję ?


Myślę że będzie miało wpływ na frekwencję i naszą i ludzi postronnych dla których tą paradę robimy.
Podejrzewam że większość ludzi którzy mieli by nas oglądać będzie po prostu w kościele a w Turawa Park chyba pustki będą... No i motocykliści też zjeżdżają się z całego województwa więc niektórzy muszą wcześniej wyjechać, dla wielu pewnie będzie dylemat czy pójść z rodziną do kościoła czy pojechać na paradę....
Po huj robicie zamieszanie , jak ktoś będzie wolał iść do kościoła to pójdzie a jak będzie chciał przyjechać lub przyjść popatrzeć na przejazd to żadna niedziela palmowa nie będzie dla niego przeszkodą. Nie szukajcie problemu tam gdzie go nie ma :wink:

Awatar użytkownika
szajbus-op
Posty: 187
Rejestracja: 03 października 2012, 20:35

Postautor: szajbus-op » 20 lutego 2013, 13:33

kuurde, ja myślę, że gdybym miał wybierać pomiedzy wyjściem do kościoła, a jazdą na moto... odp. jest prosta, biore moto :)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „ZLOTY, IMPREZY, SPOTKANIA MOTOCYKLOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika