Otwarcie sezonu

Jeżeli wiesz o jakimś zlocie to przekaż to też innym !!!
Awatar użytkownika
kojak69
Posty: 85
Rejestracja: 09 lutego 2012, 21:00
Lokalizacja: Opole

Otwarcie sezonu

Postautor: kojak69 » 20 lutego 2012, 17:50

Już za miesiąc wiosna więc zadość tradycji należy uczynić. Czas i miejsce rozpoczęcia zostawiam organizatorowi ( choć wychodzi mi to 24 marca ) ale mam propozycję co do marzanny - proponuję w tym roku ją spalić zamiast zanieczyszczać naszą czystą odrę. To też tradycja ( co prawda utrzymywała się w miejscowościach gdzie nie było rzeki ale co tam )
Miejsce do spalenia mam i to takie że pomieści wszystkich uczestników, to jest nasz plac manewrowy ( strażaka) wjazd jest od ulicy zielonogórskiej. Po ostatniej wycince zostało trochę gałęzi więc zrobimy ognisko, a ponadto postaram się zorganizować kuchnię polową, a z niej grochówkę i gorącą herbatę.
Jak to widzicie?
STRAŻAK - prosta droga do prawka
http://www.opolskajazda.pl

Awatar użytkownika
Mati
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2011, 09:10
Lokalizacja: Opole/opolskie/Boguszyce

Postautor: Mati » 20 lutego 2012, 18:23

Jak grochóweczka to ja jestem jak najbardziej za ;)
I ognisko można zrobić bo i staż pod nosem ;) Byle Jarek nie będzie miał służby bo nam specjalnie przyjedzie zgasić ;P
Yamaha Fazer FZS
Obrazek

Awatar użytkownika
andrut78
Posty: 375
Rejestracja: 13 marca 2010, 09:40
Lokalizacja: Opole, os. Armii Krajowej

Postautor: andrut78 » 20 lutego 2012, 21:14

Po pierwsze to otwarcie robione było w niedzielę, czyli teraz wypadło by na 25-03-2012.

A po drugie to nie wiem czy zmiana miejsca to taki dobry pomysł, tradycyjnie to do Odry z burą suką zimą. Tradycja zobowiązuje.

Ale ta kuchnia polowa to całkiem niezły pomysł, z tym, że trzeba wziąć pod uwagę, że ilość ludzi mierzy się w tysiącach :) Może lepiej podciągnąć tę kuchnię faktycznie na plac strażaka i zjechać tam po spaleniu marzanny w kilkaset chłopa a nie razem z tymi wszystkimi gapiami w puszkach. Myślę, że nikt nie pogardzi gorącą strawą po wczesnowiosennej przejażdżce.

Rozumiem, że trzeba by było jakiś wsad do kotła opłacić bo chyba nikomu nie będzie się chciało za darmochę gotować dla kilkuset chłopa.

PS. Jeżeli można to do nalewania grochówki poproszę Panią z tego filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=07FZIbv5 ... Q2Cchlh377
Honda CBR 600 F4i '02
Junak M10 '64
__________________

Awatar użytkownika
kojak69
Posty: 85
Rejestracja: 09 lutego 2012, 21:00
Lokalizacja: Opole

Postautor: kojak69 » 21 lutego 2012, 16:39

andrut78 pisze:Po pierwsze to otwarcie robione było w niedzielę, czyli teraz wypadło by na 25-03-2012.

A po drugie to nie wiem czy zmiana miejsca to taki dobry pomysł, tradycyjnie to do Odry z burą suką zimą. Tradycja zobowiązuje.

Ale ta kuchnia polowa to całkiem niezły pomysł, z tym, że trzeba wziąć pod uwagę, że ilość ludzi mierzy się w tysiącach :) Może lepiej podciągnąć tę kuchnię faktycznie na plac strażaka i zjechać tam po spaleniu marzanny w kilkaset chłopa a nie razem z tymi wszystkimi gapiami w puszkach. Myślę, że nikt nie pogardzi gorącą strawą po wczesnowiosennej przejażdżce.

Rozumiem, że trzeba by było jakiś wsad do kotła opłacić bo chyba nikomu nie będzie się chciało za darmochę gotować dla kilkuset chłopa.

PS. Jeżeli można to do nalewania grochówki poproszę Panią z tego filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=07FZIbv5 ... Q2Cchlh377



W tamtym roku pisałeś że w otwarcie sezonu jest tradycyjnie w pierwszą sobotę wiosny więc tym się sugerowałem ale rzeczywiście w tamtym roku była niedziela. Co prawda ostatnia w zimie, ale niedziela, czyli zostaje 25 marca 2012 ?

Natomiast chyba masz rację z tym aby na grochówę przyjechać po wrzuceniu marzanny wtedy będą same dwa kółka a nie cztery, a przynajmniej mniej ich będzie.

Jeśli chodzi o wsad to w zasadzie nie wiem jak to zorganizować, bo jeden gar zrobimy herbatę oczywiście też ale dla wszystkich może braknąć, gotować będziemy od rana, groch jest tani, woda też najgorzej z tym wkładem :) może ktoś ma jakieś propozycje?
STRAŻAK - prosta droga do prawka

http://www.opolskajazda.pl

Awatar użytkownika
Mati
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2011, 09:10
Lokalizacja: Opole/opolskie/Boguszyce

Postautor: Mati » 21 lutego 2012, 16:53

No a masz kogoś kto dopilnuje tego gotowania? jakiegoś kucharza?
Groch grochem, faktycznie tani, ale wiesz, żeby grochówka była dobra to trzeba do niej coś dorzucić plus jakaś bułeczka do tego też by była wskazana.
Najlepszym sposobem jest ściepa tylko jak to zorganizować.
A może jakiś sponsor chciałbym się zareklamować w ramach takiej imprezy.
Trzeba by tylko oszacować ile +- PLN by trzeba na to.
Yamaha Fazer FZS

Obrazek

Awatar użytkownika
kojak69
Posty: 85
Rejestracja: 09 lutego 2012, 21:00
Lokalizacja: Opole

Postautor: kojak69 » 21 lutego 2012, 17:49

no kucharzy mam tak jak napisałem wcześniej jeden gar przygotujemy ale może na drugi gar ktoś się znajdzie

bo ze ściepą zawsze są kłopoty
STRAŻAK - prosta droga do prawka

http://www.opolskajazda.pl

Awatar użytkownika
0.7
Posty: 74
Rejestracja: 03 grudnia 2011, 22:27
Lokalizacja: ONY

Postautor: 0.7 » 21 lutego 2012, 18:26

Ja tam mogę się dołożyć, chociaż gotował nie będę :roll:
Jakaś wpłata na konto czy coś, ustalmy wstępną kwotę powiedzmy kto może po 30pln podasz nr konta i wyślę;)
Nie trąb, szybciej nie mogę!

Awatar użytkownika
kamil
Posty: 498
Rejestracja: 24 listopada 2009, 11:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: kamil » 21 lutego 2012, 20:05

Fajny był też zwyczaj na rozpoczęciu sezony ściepy na utrzymanie forum , niestety w tamtym roku nikt za bardzo się nie kwapił żeby coś dołożyć , oczywiście na forum wszyscy byli za i każdy deklarował chęć dołożenia swoich paru złotych ale jak przyszło co do czego to nasza urocza koleżanka Viola uzbierała coś koło 300 złotych na ponad 2000 motocykli! - to trochę wstyd . Wasz pomysł jest oczywiście bardzo fajny ale utrzymane forum jednak kogoś kosztuje więc w pierwszej kolejności może lepiej by było tym się zając . Do przemyślenia :roll: pzdr :wink:

Awatar użytkownika
andrut78
Posty: 375
Rejestracja: 13 marca 2010, 09:40
Lokalizacja: Opole, os. Armii Krajowej

Postautor: andrut78 » 21 lutego 2012, 21:14

Z całym szacunkiem dla Violi, ale jedna osoba na 2000 motocykli to za mało. Proponuję w tym sezonie również zbiórkę ale przeprowadzoną przez więcej uroczych motocyklistek. Można podzielić Lidlowski parking na rejony i każda niewiasta otrzymała by swój teren działania.

Myślę, że można by też pobierać dobrowolną opłatę w zamian za fotografowanie się z motocyklami. Wtedy takowe niewiasty zbierałyby również i taką kasę. Sadzę, że tu trzeba by było wyznaczyć jakąś zonę dla chopperów (SlowRiders mogli by kierować w tą strefę motocykle - o ile oczywiście się zgodzą podjąć zadania) bo z tymi motocyklami ludzie fotografują się chyba najchętniej.

Może jako alternatywę dla dobrowolnych datków warto by było rozważyć stary numer ze sprzedażą losów na loterię, nagrodami mogły by być nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów (tudzież kupione wcześniej przez organizatorów, za kasę zebrana poprzez forum, kto chce może wpłacić np. po 20,- PLN - oczywiście możne też i więcej), oraz np. przejażdżki motocyklem, sesja zdjęciowa z motocyklem tudzież jakiś rabat na kurs prawo jazdy A.

Tutaj decyzja należy do nas samych.
Honda CBR 600 F4i '02

Junak M10 '64

__________________

Awatar użytkownika
kamil
Posty: 498
Rejestracja: 24 listopada 2009, 11:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: kamil » 21 lutego 2012, 22:31

Andrut wszystko spoko tylko ze to my korzystamy z forum więc nie rozumiem dlaczego mieli byśmy zbierać na to kasę wśród gawiedzi :) Musimy miedzy sobą ustalić do kogo podbić z pieniędzmi i dać co łaska. Do tej pory zbierał Reaven więc możne sie zgodzi , wszyscy go znają i chyba jest to najbardziej kompetentna osoba. A pod Lidlem każdy możne sam go znaleźć - dla chcącego nic trudnego, i nie róbmy z tego wielkiego halo nie chodzi tu przecież o jakieś wielkie pieniądze. Przy obecnej liczbie motocyklistów pojawiających się na Naszym rozpoczęciu jak chociaż połowa da dychę to powinno być do przodu. 10zł to niecałe 2 litry paliwa , czyli ze trzy wejścia na kolo :D wiec panowie nie róbmy sobie jaj żeby ktoś nam fundował klikanie na forum 8)

Awatar użytkownika
qjarohen
Posty: 533
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 16:14
Lokalizacja: Łubniany

Postautor: qjarohen » 21 lutego 2012, 23:06

Kamilek święte słowa :wink:
Obrazek
Jedyną prawdą jest fakt, że wszyscy kłamią

Awatar użytkownika
Mati
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2011, 09:10
Lokalizacja: Opole/opolskie/Boguszyce

Postautor: Mati » 21 lutego 2012, 23:11

Jeśli chodzi o wsad to w zasadzie nie wiem jak to zorganizować, bo jeden gar zrobimy herbatę oczywiście też ale dla wszystkich może braknąć, gotować będziemy od rana, groch jest tani, woda też najgorzej z tym wkładem :) może ktoś ma jakieś propozycje?


Wiesz, z tej wypowiedzi wynikało że zrobisz 1 gar herbaty. Dobrze że wyjaśniłeś. Więc skoro będziesz robił 1 gar grochówy to napisz mniej więcej jaki to jest koszt ?? Wtedy będzie łatwiej cokolwiek mówić o zbiórce na 2-gi. I ile np. wychodzi porcji z 1 gara ??[/quote]
Yamaha Fazer FZS

Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 22 lutego 2012, 03:02

Kamil, szczerze mówiąc nic nie wiem o zbiórce pieniędzy na utrzymanie forum. Nie prościej będzie podać konto i każdy coś tam rzuci, zamiast robienia jakichś zbiórek na rozpoczęciu?

Co do grochówy, to wszystko spoko, ale ogromna większość rozjedzie się zaraz po paradzie, a reszta pojedzie tradycyjnie pod dziada, skąd zawiną się małymi grupkami, czy to w trasę, czy to do domów.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
kamil
Posty: 498
Rejestracja: 24 listopada 2009, 11:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: kamil » 22 lutego 2012, 15:24

Killu pisze:Kamil, szczerze mówiąc nic nie wiem o zbiórce pieniędzy na utrzymanie forum
Oczywiście że nie wiesz bo to tylko moja luźna propozycja której z nikim nie konsultowałem . A jeżeli chodzi o przelewy to jakoś tego nie widzę , ale jedno nie wyklucza drugiego.

Awatar użytkownika
inosak
Posty: 58
Rejestracja: 03 października 2010, 17:04
Lokalizacja: Opole/ZWM

Postautor: inosak » 22 lutego 2012, 15:43

Ciągnąc mały OT, jak wygląda w tej chwili to całe "utrzymanie forum"? Głównie koszt hostingu, ew. domeny .com czy są też jakieś inne wydatki? Zaproponowałbym coś konkretnego od siebie, ale nie chcę iść na ciemno ;)
Atala Carosello '97 (2010-2012) włoski japończyk na polskiej mieszance dwusuwowej
Lifan LF125-9J '10 (2012-...) funbike do jazdy po bułki
Yamaha XJ 600 S Diversion '93 (2012-...) zielona maszyna do mielenia trasy


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „ZLOTY, IMPREZY, SPOTKANIA MOTOCYKLOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika