Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: Phanatic » 09 marca 2017, 10:37

Nie wiem czy większość z was to widziała ale na wszelki wypadek wrzucę tutaj, może ktoś skorzysta.

Jeśli ktoś ma ochotę może się zapisać na event Triumpha i skorzystać z darmowej jazdy próbnej na wybranym przez siebie modelu - najbliżej Opola jest Wrocław i Katowice. Ja dostałem właśnie potwierdzenie na jazdę Triumphem Speed Triple R - mam wyznaczoną datę i godzinę.

Więc jak ktoś chciałby przejechać się jakimś Triumphem (jest też Triple RS) - to zachęcam: http://warszawa.triumphmotorcycles.pl/eventy/

.
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

santan
Posty: 41
Rejestracja: 05 stycznia 2017, 18:18
Lokalizacja: Chrząstowice

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: santan » 10 marca 2017, 18:16

właśnie dostałem potwierdzenie na przejażdżkę Speedem 29.04 w sobotę o g. 17-tej w Katowicach. Popróbujemy;o)

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: Phanatic » 10 marca 2017, 20:36

Ja mam rezerwację też na 29 kwietnia w Katowicach ale godzina 16:00 ;)
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: -MisieK- » 14 marca 2017, 12:30

Dzwoniłem do nich pogadać. Kolejny importer, który ma mega ambitne plany budowy sieci firmowych salonów, a pewnie, znając życie, wyłoży się na nich :( Trochę mnie dziwi, że jedni nie uczą się na błędach innych, ale pewnie każdy kolejny ma nadzieje, że on to zrobi lepiej i jemu wyjdzie.
W tej chwili jest otwarty "firmowy" salon w Warszawie. Kolejny "firmowy" jest na wykończeniu w Katowicach.
Te jazdy testowe są na tzw. drzwi otwarte po uruchomieniu katowickiego salonu.
Taki event mnie osobiście nie interesuje bo to taka jazda z zegarkiem w reku, a na placu już czeka następny klient.
A niech jeden po drodze wywinie jakiś numer i reszta już nie pojeździ :P
Pytałem ich i po tej całej szopce będzie można normalnie umawiać się na jazdy testowe.

Natomiast ich polityka, w moim przekonaniu, prowadzi w prostej linii do uśmiercenia marki Triumph w PL
Rozmawiałem w Długołęce i okazuje się, że mogą stracić autoryzacje na serwis.
Rozmawiałem z EuroRider w Katowicach i oni też nie widza już sensu (o ile formalnie im w ogóle nie zabiorą) sprzedaży motocykli tej marku u siebie jeśli obok powstaje firmowy salon. EuroRider to też Bielsko.
Czyli z małej ilości salonów Triumph w Polsce zostanie ich jeszcze mniej.
Sprzedaż nowych motocykli w pl wiadomo jaka jest, a jeśli jeszcze ograniczy się klientowi ilość salonów/serwisów to nie wiem jakim fanem marki trzeba być aby jechać np. na przegląd 200km lub więcej w jedną stronę.
Chyba, że mają jakieś analizy, że warszawa i Śląsk to i tak 90% ogółu sprzedaży motocykli tej marki i może nie zależy im na innych rejonach.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: BartekOpole » 14 marca 2017, 15:07

Żeby dyskutować o tym najpierw warto by zobaczyć ile nowych motocykli Triumnph sprzedał w PL np. w 2016. Zakładam, że tyle co kot napłakał:) Pewnie w ostatnim zdaniu sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Poza tym nie wiem czy należy sie im dziwić że ponoszą koszty np udostępniania motocykli a efekt sprzedaży jest żaden (ci co chcą kupić triumpha i tak go kupią a gro osób umawiających sie na jazdy dla samego pobrykania i tak ich nie kupi).
Triumph

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: -MisieK- » 14 marca 2017, 16:03

Sprzedaż jest tak nikła, że nigdzie nie mogę nawet znaleźć danych.
Przykładowo:
4 miejsce Yamaha 1987
5 miejsce Honda 1670
6 miejsce BMW 1182
8 miejsce KTM 782
9 miejsce Kawasaki 695
10 miejsce Suzuki 690

Poniżej 10 miejsca nie ma już szczegółowych danych.
Łączna sprzedaż motocykli za 2016 rok to 25844 sztuki
Z tego !!uwaga!! ponad 19000 to "motocykle" do pojemności 125ccm czyli również rożnego rodzaju skutery (jak rozumiem) o poj. większej niż 50ccm, bo te mają podane oddzielne dane.

Natomiast co do testów to mam mieszane uczucia.
Dla mnie testy były istotne, tylko ile osób robi tak jak ja?
Ja przed zakupem jeździłem po salonach i testowałem motocykle, które brałem pod uwagę. Mało tego, zanim nie przejechałem się, właściwie przypadkiem, Triumphem, to w ogóle go nie brałem pod uwagę.
Ale mam świadomość, że pewnie 99% osób, które przyjadą na te testy w czasie "drzwi otwartych" w ogóle nie rozważa zakupu nowego motocykla, a tym bardziej Triumpha :P
Ja sam pojechałem na testy MT-10 i MT-09 bo mogłem, bo były za friko, choć w ogóle nie myślałem o zmianie motocykla.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

santan
Posty: 41
Rejestracja: 05 stycznia 2017, 18:18
Lokalizacja: Chrząstowice

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: santan » 14 marca 2017, 19:27

MisieK pewnie masz rację, ale skoro organizują taki event to można skorzystać, a jak sam napisałeś że nie myślałeś o Triumphie przed zakupem, a jednak takowego masz. Może więc z tej rzeszy chętnych którzy się przejadą podczas takiego spendu ktoś się zdecyduje na zakup. Pewnie nie od razu pobiegnie do salonu, ale ziarno może zostać zasiane.
A ogólna liczba sprzedawanych w Polsce motocykli jest adekwatna do naszych możliwości finansowych i klimatu. Samochodów nowych też sprzedaje się dużo mniej niż wynikałoby to z liczebności Polaków, a co dopiero motocykle.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: -MisieK- » 14 marca 2017, 22:04

Ale nie, no oczywiście jak dają to trzeba brać. Pisałem ze swojego punktu widzenia. Ja chętnie się wybiorę na przejażdżkę czy to Speed Rem czy też Street RSem, ale nie w czasie takiego eventu tylko na spokojnie potem.
Co do skuteczności takich testów na dniach otwartych to przecież napisałem 99% :wink: Zostaje ten 1%, który poczuje to co ja i tak bardzo go zapragnie, że postanowi kupić :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: BartekOpole » 15 marca 2017, 17:09

No i znów w ostatnim zdaniu masz odpowiedz:) Dla tego 1% nie opłaca się widocznie inwestować nieproporcjonalnie dużych środków. Sprzedaż motocykli skoczyła bo zmieniły sie przepisy Ws 125ccm. I tyle. Nic innego nie wpłynęło na zwiększenie ilości (polepszenie finansowe, zachęty podatkowe, zmniejszone koszty, klimat). Natomiast nie można porównywać rynku samochodów do motocykli. Myśle ze statystyki samochodowe napędzają floty leasingowe czego nie ma w motocyklach. Niestety motocykl (tym bardziej nowy) to niestety wciąż luksus i nie mam tu na myśli 125 ccm
Triumph

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: -MisieK- » 15 marca 2017, 17:19

No właśnie, więc tym bardziej budowanie własnej sieci salonów i ładowanie w to dużej kasy jest bez sensu.
Lepiej pozwolić rozwijać się innym salonom, gdzie w jednym miejscu mamy dostępnych kilka marek.
Na zachodzie już dawno tak jest, u nas powoli zaczyna tak być.
To jedyna szansa, szczególnie w przypadku motocykli, aby się jakoś utrzymać ze sprzedaży.
Każdy biznes, choćby nie wiem co, na końcu musi przynieść zysk.
Postawienie i utrzymanie takich salonów tanie nie będzie.
Ale poczekajmy, życie wszystko zweryfikuje :wink:
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: BartekOpole » 15 marca 2017, 17:22

Święte słowa. Rozproszenie Marek w jednym salonie to dobry kierunek. Oby u nas (Opole) kiedyś tak było;)
Triumph

Awatar użytkownika
Mat
Posty: 19
Rejestracja: 06 września 2016, 21:26

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: Mat » 03 kwietnia 2017, 16:38

Taki event mnie osobiście nie interesuje bo to taka jazda z zegarkiem w reku, a na placu już czeka następny klient.

Czesc. Odnośnie tego eventu formuła byla bardzo fajna. Jazdy były co godzinę i grupa motocykli prowadzona i zakończona przez organizatorów robiła wycieczkę poza Wrocław do Jelcza-Laskowic. Polecam. Warto. Potwierdzili koniec współpracy z intermotors. Budują nowy salon tylko dla Triumph

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: -MisieK- » 04 kwietnia 2017, 08:23

Możesz rozwinąć to co napisałeś?
Potwierdzili koniec współpracy z jaką datą?
Budują salon gdzie, we Wrocku? Kiedy miałby niby być gotowy?
Były jakieś konkrety czy tylko puste hasła?

[edit]
Dzwoniłem do Długołęki. Powiedzieli mi, że właśnie podpisali nową umowę na serwis i naprawy gwarancyjne.
Nie ma mowy i żadnym końcu współpracy.
Pytanie zatem co miałeś na myśli pisząc te słowa:
Mat pisze:Potwierdzili koniec współpracy z intermotors.

???
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Mat
Posty: 19
Rejestracja: 06 września 2016, 21:26

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: Mat » 04 kwietnia 2017, 16:22

To była krótka rozmowa bez dat. Kolo przy jazdach testowych powiedział ze będzie nowy salon bo ten z dlugoleki sprzedaje tez inne marki a wymogiem jest ze salon ma sprzedawać tylko Triumph. I to wszystko bez dat i szczegółów.

Awatar użytkownika
Mat
Posty: 19
Rejestracja: 06 września 2016, 21:26

Re: Event - Triumph i Przyjaciele 2017

Postautor: Mat » 04 kwietnia 2017, 16:23

Może to tylko plany, bądź wiedza szeregowego pracownika. Salonu tez nie postawią w kilka miesięcy.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika