Ceramizer

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Ceramizer

Postautor: Killu » 08 lutego 2017, 14:25

Wiesz, jest jakaś tam tendencyjność jeżeli chodzi o spalanie czy apetyt na olej, ale póki co podpieram ją zmianą temperatur i wydaje mi się to logiczne i uzasadnione... Zobaczymy co będzie wiosną i latem :) W końcu ma działać przez 70 tysi a nie tylko na czas wymiany.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Ceramizer

Postautor: -MisieK- » 08 lutego 2017, 15:09

Gdyby ludzie nie wierzyli w różne cudowne specyfiki/wynalazki itp. to nikt by ich nie robił.
Przez to właśnie jacy jesteśmy, że łatwiej nam uwierzyć w cudowną moc działania magicznych rzeczy niż tego co jest udowodnione i udokumentowane to właśnie ten biznesik się kręci :P
Niech podatne będzie tylko 15% ludzi to w skali świata daje potencjalnie 1 miliard klientów na świecie :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: Ceramizer

Postautor: Remilo7 » 08 lutego 2017, 22:17

Ale kompresja poszła do góry :)
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Ceramizer

Postautor: Killu » 08 lutego 2017, 22:26

Niezaprzeczalnie. Szkoda że nie zrobiłem próby olejowej.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
tom74
Posty: 873
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 20:48
Lokalizacja: Opole

Re: Ceramizer

Postautor: tom74 » 09 lutego 2017, 16:15

Kamil , gdy zaczynałeś wątek wyglądało, że profesjonalnie do tego podejdziesz, a tu takie garażowe gdybanie i zwalanie na zimę, pogodę.
Jak coś ma być rzetelnie przetestowane, to metoda domowa i subiektywne porównywanie osiągów, które zmieniły się lub prawie nie na podstawie odczuć, niczego nie wnosi.
Gdybym nawet nie znał i nie używał ceramizera wcześniej, to po przeczytaniu tego wątku nadal nic bym nie wiedział.
Niestety metodyka testów leży i kwiczy jak zarżnięty TDI, kupiony od zrozpaczonego Niemca z przebiegiem 120 kkm.:)
gvałka i busa
http://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos
https://www.facebook.com/Hyosung-GV-650-Aquila-Polska-Europe-129924680526225/

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Ceramizer

Postautor: Killu » 09 lutego 2017, 19:05

Tom, co jest mierzalne, to jest mierzalne i zostało napisane a w skrócie było to:
Kompresja na każdym cylindrze w górę o +/- 1bar. Siedziałem z suwmiarką i mierzyłem wykresy najdokładniej jak potrafiłem.
Spalanie odczuwalnie w dół w stosunku do sytuacji bezpośrednio z przed wlania ceramizera, ale z opinią wstrzymam się jeszcze do wiosny i mam ku temu swoje powody.
Spalanie oleju w moim trupie także spadło o około 1/3 ale także zaczekam z opinią "długoterminową" jeszcze kilka chwil.


Dlaczego mam swoje powody? Otóż notowałem dosyć skrupulatnie takie duperele jak spalanie czy wydatki na samochód przez jakiś czas, ale w okresie zimowym robiłem to znacznie mniej skrupulatnie niż wcześniej.

Zwyczajnie nie chcę wyciągać wniosków pochopnie i uważam, że to bardziej właściwe podejście. Pewnie niczego bym nie publikował jeszcze przez kilka tysięcy km ale miałem całkiem sporo zapytań w tej sprawie i stwierdziłem, że opiszę pierwsze spostrzeżenia.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika