Poszerzenie Opola

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: Fenek » 16 grudnia 2016, 12:18

Tym bardziej, czemu nasi rolnicy mieliby się zgodzić na sprzedaż ziemi?

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: michal.m » 16 grudnia 2016, 13:59

Phanatic pisze:Pamiętajcie, że to co wam się często wydaje pustym polem na mapie w okół Opola, pastwiskiem, nieużytkiem czy czymś podobnym w rzeczywistości często skrawkami należy do prywatnych właścicieli którzy są uparci i choćby tam tylko trawa rosła to nie sprzedadzą miastu ziemi.

Zatem na jakiej podstawie ktoś sądzi, że w przyłączanych sołectwach właściciele sprzedadzą te ziemie?

Prywatni właściciele tych ziem nie są uparci ale im się proponuje stawki śmiechu warte. Jakoś prywatni inwestorzy potrafią wykupywać tereny rolne i stawiać na nich całe osiedla domków jednorodzinnych. A "biedne" miasto Opole nie może "przekonać" właścicieli... litości.
Wszystko jest kwestią jakie pieniądze zapłaci kupujący.

Chciałbym się mylić ale historia pokazuje jak miasto Opole traktuje peryferia, patrz chociażby Metalchem czy Malina a nawet Zakrzów, nie wspominając o Wróblinie więc co czeka takie oddalone od centrum Wrzoski, Czarnowąsy, a o Świerklach to już nie wspominając. No chyba, że wysilą się i zrobią pokazówkę jak to Opole inwestuje w peryferia.

Ewidentny skok na kasę. Nic mnie nie przekona, że nie taki był cel tej grabieży. Mrzonki o braku możliwości rozwoju miasta Opola są tylko przykrywką.

Aha, i wiesz na co pierwsze wydadzą zagrabione pieniądze? Na nowy ratusz miasta, który ma kosztować ok.60 mln złotych a znając realia wycen inwestycji publicznych kwota przekroczy pewnie 100 mln złotych. Patrz przebudowa Okrąglaka do której co chwila miasto dopłaca wykonawcy.

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: Phanatic » 16 grudnia 2016, 14:58

Niby pracujesz przy projektach w branży budowlanej a zachowujesz się jakbyś zielonego pojęcia nie miał o sytuacji sprzedaży ziemi w naszym kraju, nie wiem ile masz lat na karku ale raczej niewiele bo mało chyba jeszcze widziałeś ludzi którzy do śmierci nie pozbędą się swojej ojcowizny choćby im złoty zamek i górę złota wysypali na podwórku. Znam osobiście gościa który od 20 lat blokuje inwestycję swoją działką i nic się nie da zrobić. Mojej znajomej matka dla przykładu w Brzegu Dolnym ma otoczoną działkę blokami z każdej strony prawie jak w komedii "Zróbmy sobie wnuka". Obejrzyj sobie kilka programów "Sprawa dla reportera" to zobaczysz do jakich absurdów dochodzi w naszym kraju.

Na dzień dzisiejszy to można sobie jedynie teoretyzować i zaklinać rzeczywistość a czas pokaże co będzie i czy wyjdzie na dobre powiększenie dla Opola czy nie. Jak zaczniemy się wgłębiać we wszystkie tematy jak przetargi, opłacalność, kto ile zapłaci itd. to niczego byśmy nigdy w mieście nie zrobili bo zawsze się znajdzie maruda co powie że za drogo, że źle, że można było inaczej i gdzie indziej wydać pieniądze. Wyjdzie 100 ludzi na rynek i każdy będzie miał inne wymagania i koncepcje, jeden będzie chciał nowe schronisko dla zwierząt, drugi więcej przedszkoli, trzeci obiektów sportowych, czwarty tor do jazdy, piąty ścieżki rowerowe i tak można gadać w nieskończoność. Jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodzi.

Fenek pisze:Tym bardziej, czemu nasi rolnicy mieliby się zgodzić na sprzedaż ziemi?

Widzisz Michał ekspert Ci odpowiedział - ziemia poza miastem jest tańsza a reszta jest podobno jedynie kwestią dobrej ceny... ;)
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: michal.m » 16 grudnia 2016, 15:47

Phanatic pisze:Niby pracujesz przy projektach w branży budowlanej a zachowujesz się jakbyś zielonego pojęcia nie miał o sytuacji sprzedaży ziemi w naszym kraju

Faktycznie "niby" pracuje... i z tego Twojego "niby" żyję z tego wraz z żoną od 2013 roku. Fajne "niby" - nieprawdaż?

Pracuje przy projektach domów jednorodzinnych, nie mam działalności związanej z wykupem ziem, nieruchomości - także osobiście nie mam do czynienia ze sprzedażą ziem w naszym kraju.

Miałeś/masz swoją działalność? Jak miałeś/masz to nie czytaj kolejnej linijki.
Jak nie miałeś/masz to sorry, ale co Ty wiesz o okradaniu ludzi przez nasz kraj w imię "rozwoju" i funkcjonowania państwa?

Ale co to ma do rzeczy we wspomnianej dyskusji? Opole nie może kupić ziem pod inwestycję od właścicieli bo Ci się nie zgadzają - i mają do tego prawo. Ale przychodzi taki ktoś z takimi poglądami jak Twoje i co, i ma się godzić bo to perspektywa rozwoju miasta ?!?
Myślisz, że w przyłączanych sołectwach będzie inaczej ze sprzedażą ziem? Będą tak samo tacy, którzy nie będą się godzić na sprzedaż ziemi.
I ja to całkowicie rozumiem.
Najpierw ich trzeba przekonać racjonalnymi ARGUMENTAMI i zapłacić im rynkową cenę. A nie dawać ochłapy i mówić, że to pomoże rozwojowi miasta. A później podnosić stawkę i marudzić, że nadal się nie godzą mimo proponowania im olbrzymich pieniędzy. A już tym bardziej nie może tak być, że oni nie chcą być przyłączeni do Opola ale Opole i tak ich przyłączy. To myślisz, że Ci ludzie będą szli na rękę miastu? Będą - jeśli i oni będą mieć z tego korzyść. A na razie sprawy wyglądają tak, że mieszkańcy przyłączonych sołectw czekają dłuuugie kolejki w opolskich urzędach (i koszty) związane ze zmianą dokumentów (których wg zapewnień Wiśniewskiego nie miało być) jak i wyższe opłaty (jak podatki, woda/kanalizacja) - faktycznie mają się z czego cieszyć.

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: Phanatic » 16 grudnia 2016, 16:01

Michał, naprawdę zakończmy temat bo to pisanie jest bez sensu - masz swoje poglądy i swoje racje i niech tak zostanie ;) Jak masz na wszystkie problemy idealne rozwiązania to kandyduj na prezydenta miasta Opola - ja od razu oddam na Ciebie głos, na pewno wszystkim dogodzisz w każdej dziedzinie i wszyscy mieszkańcy będą w końcu szczęśliwi :) A jak masz tylko narzekać i marudzić na forum nie robiąc nic poza tym to chociaż oszczędź ludziom nerwów bo i tak niczego nie zmienisz ;) Ja grzecznie dziękuję za kulturalną wymianę poglądów i pozwól że zajmę się swoimi sprawami z których mam pieniądze bo szkoda mi czasu - na tym kończę dyskusję w tym temacie :)
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: michal.m » 16 grudnia 2016, 17:26

eee, a po co jest forum dyskusje?
Ja piszę co ja o tym myślę, Ty piszesz co Ty o tym myślisz. I jest OK :)

Nikt nikomu nie każe się odzywać... więc po co jakieś marudzenie, że Ci szkoda czasu?

Sam wszedłeś w prywatne wycieczki a teraz strzelasz focha - ale już się przyzwyczaiłem więc spoko ;p

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: Phanatic » 16 grudnia 2016, 21:26

Hehe, oczywiście że nie strzeliłem focha po prostu chyba wszystko co chciałem napisać w tym temacie już napisałem i niczego nowego nie dodam od siebie - zawsze szanuję poglądy drugiej strony, zresztą jak sam napisałeś po to jest forum żeby dyskutować ;) A z tym czasem to może źle się wyraziłem ale wychodziłem właśnie popracować ;)
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
Szwed
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:03
Lokalizacja: Opole ZWM / Kraków

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: Szwed » 17 grudnia 2016, 11:35

Nie bardzo wiem, po co blokować drogę, zamiast np. wejście do Ratusza, albo parking pod Ratuszem. Blokowanie drogi to utrudnianie życia zwykłym ludziom.
Aprilia Pegaso 650

"Im gorzej, tym lepiej" - sprawdzone wielokrotnie.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Poszerzenie Opola

Postautor: Killu » 17 grudnia 2016, 12:22

Cokolwiek nie zrobią utrudni życie tylko zwykłym ludziom albo im samym. Jak już pisałem wyżej, tylko na taką formę protestu była jakakolwiek reakcja.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika