Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Postautor: Fenek » 18 maja 2016, 21:02

Znalazłem krótki, ale ciekawy artykuł:

http://www.jednoslad.pl/piec-powodow-dl ... rowcy-aut/

Ja zgadzam się z tym co napisali w tym artykule, a jakie jest Wasze zdanie n ten temat?

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Postautor: Killu » 18 maja 2016, 22:12

Ja uważam, że o brednie.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Postautor: Tomzo » 19 maja 2016, 06:26

Debil,czy to za kierownicą puszki,motocykla,traktora,bob-cata,zaprzegu konnego itp,itd-bedzie Debilem.
Artykuł napisany przez kogoś,kto bardzo chce swój motocyklowy fanatyzm wysunąć na pierwsze miejsce.
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Postautor: -MisieK- » 19 maja 2016, 07:10

No niestety Fenek ja również uważam, że to tylko życzeniowa i utopijna wizja autora tekstu, który żyje w swoim wyimaginowanym idealnym świcie motocyklowym :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Postautor: michal.m » 19 maja 2016, 17:05

Ja uważam, że jazda motocyklem daje mi tą przewagę (jeśli można to tak nazwać) że jadąc samochodem prawie żadnego motocykla spotkanego na trasie nie przeoczę.
Ale zdarzają się też tacy co sekundę temu ich nie widziałem w lusterku a sekundę później wyprzedzają mnie z niemałą prędkością - o dziwo zawsze takie przypadki motocyklistów to posiadacze sportów z akcesoryjnymi głośnymi wydechami...

Wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej jestem wyczulony na pojedyncze światła i jak mam cień wątpliwości co do odległości zawsze czekam - czasami bardzo długo by w końcu zobaczyć, że przepuściłem jakiś skuterek. Ale wolę poczekać długo niż myśleć, że to skuter jadący ~60km/h niż wymusić na sporcie lecącym ponad setkę.

Ci co nie jeżdżą motocyklami bardzo często nie widzą motocykli na drodze. Ale to nie znaczy, że są gorszymi kierowcami. Jak to Tomzo napisał "Debil...będzie Debilem" niezależnie za jaką będzie kierownicą.

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Postautor: Pabel » 20 maja 2016, 01:09

Fenek , przeczytałem tytuł wątku , nawet nie artykuł bo nie będę marnował 2 minut życia i odpowiedź brzmi : NIE :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Postautor: Killu » 20 maja 2016, 10:58

Jestem ciekaw co w ogóle znaczy dobry kierowca wg jakiejś definicji. Czy to taki kierowca, który od lat jeździ bezszkodowo? Może taki, który nie łamie przepisów? Albo taki, który potrafi sobie poradzić w podbramkowych sytuacjach? A może taki, który potrafi cudów dokonywać prowadząc swoje pojazdy?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Re: Czy zgadzacie się z tym, że motocykliści to lepsi kierowcy od kierowców innych pojazdów?

Postautor: Puzon » 20 maja 2016, 22:28

Dla mnie bzdurą jest dzielenie kierowców skoro jakieś 80% motocyklistów ma auta czyli co? motocyklem lata lepiej niż jeździ samochodem? Zauważyłem że jadąc autem zdecydowanie mniej łamię przepisy. Więc w moim przypadku artykuł z czapy.
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika