Powiększenie Opola

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)

Jesteś za powiększeniem Opola w proponowanym zakresie?

Czas głosowania minął 25 lutego 2016, 23:43

Jestem PRZECIW
11
85%
Jestem ZA
2
15%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Powiększenie Opola

Postautor: michal.m » 11 lutego 2016, 23:43

Temat: powiększenie Opola

Jakie macie zdanie?

Awatar użytkownika
O9MATI
Posty: 75
Rejestracja: 28 marca 2013, 09:57
Lokalizacja: Czarnowąsy

Re: Powiększenie Opola

Postautor: O9MATI » 12 lutego 2016, 00:58

Najgłupszy pomysł jaki wpadł Wiśniewskiemu do głowy!!!!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Powiększenie Opola

Postautor: -MisieK- » 12 lutego 2016, 10:30

A to jest jeszcze na tapecie ?
Ja nie z Opola, ani z okolic, których to dotyczy więc nie siedzę w temacie.
Wiem, że były protesty itp., ale na jakim to jest teraz etapie ?
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Powiększenie Opola

Postautor: Fenek » 13 lutego 2016, 17:22

Misiek, dużo pisania. Zerknij na FB na fanpage "NIE dla rozdzielenia Gminy Dobrzeń Wielki", jeśli masz chwilę i prześledź co tam pisali od dłużeszego czasu: https://www.facebook.com/NIEdlarozdziel ... =ts&__nodl

Prezydent Opola jest kompletnie nieprzygotowany, nie ma żadnych danych, analiz ani obliczeń. Zaprosił kiedyś na debatę z ekspertami władze gmin, które mają ulec "rozbiorowi"(nie oszukujmy się), lecz przedstawiciele gmin odmówili. Prosili prezydenta o materiały, żeby obie strony mogły się przygotować do merytorycznej rozmowy, do jakiej ciągle nawoływuje prezydent. Otrzymały jedynie artykuł z 1991r.(sic!) pt. "Uwagi o możliwościach rozwoju Opola w perspektywie do 2010r."(sic!).

Poza tym Wiśniewski obstawia stanowiska w urzędzie. Mianował wiceprezydentem swojego adystenta. Gdy wyszło, że wiceprezydent musi mieć staż minimum 6lat, stwierdzili, że ten zapis w ustawie jest praktycznie martwy i w tej kwestii prezydent może robić co chce. Następnie miejsce w radzie miasta po nowym wiceprezydencie zajęła... Teściowa prezydenta Opola(sic!)!

W gminie Dobrzeń Wielki wszystkie kluby sportowe i szkoły są utrzymywane z funduszy gminnych. Gdyby Opole odebrało nam ponad połowę gminy, w ttm elektrownię i Norgips, to szkoły i kluby czeka zamknięcie, bo po prostu braknie pieniędzy. Bez tych terenów najprawdopodobniej rozpadnie się cała reszta gminy.

W Świerklach od ponad 8 lat starają się o budowę szklarni o powierzchni kilkudziesięciu hektarów. Będzie to ponad 700 miejsc pracy i kolejne duże pieniadze, dodatkowe ocieplane cieołem z elektrowni. W tym roku uzyskano zgodę, ale po ogłoszeniu planów prezydenta inwestor zagroził, że przerwie inwestycję, bo nie będzie mógł uzyskać potrzebnych funduszy dla obszarów wiejskich. Prezyden Opola, który wręcz płacze za terenami inwestycyjnymi(inna sprawa, że w Opolu są wciąż ogromne obszary inwestycyjne, które stoją niewykorzystane), napisał, że dobrze, że "Opole mierzy wyżej i szuka poważnych inwestorów, a nie chce aby Opole było źródłem taniej siły roboczej.

Jak wspomniałem wcześniej, Wiśnia nakłania do merytorycznej rozmowy. Niestety, wiele razy umawiał się, miał sie pojawić, ale zawsze coś mu wypadało i albo rozmowa się nie odbywała albo wysyłał zastępców, którzy nie mieli nic ciekawego do powiedzenia.

Dopiero ostatnio w budżecie znalazło się miejsce na analizy i badania, jakie bedą skutki. Prezydent już na samym początku zapewniał, że od kikku miesięcy przygotowywali plany -.-

Prezydent zapowiedział, że przeprowadzi w gminach konsultacje, ale tuż przed samym głosowaniem w rządzie, do tego miały nie być wiążące. Za to chciał przeprowadzić konsultacje w Opolu czy mieszkańcy Opola chcą przyłączyć nas do ich miasta.

W dzielnicach Opola, które dołączyły wiele lat temu do Opola, nic się nie dzieje. Panuje tam syf, kiłła i mogiła, bałagan i kompletny brak inwestycji.

Opole przychodzi na gotowe. Kiedyś nie chciało, żeby powstała tu elektrowbia, woleli, żeby powstała w okolicach Brzegu. Tak samo nie chcieli CH Turawa Park, które powstało na obwodnicy na terenie gminy Turawa(Opole z tej gminy chce włączyć tylko niewielki fragment, na którym leży właśnie to centrum handlowe), a teraz chcą je sobie ot tak wziąć. A to nasza gmina musiała sobie radzić z trudnościami podczas budowy tej elektrowni.

Obecnie nie wiadomo jaki to jest etap. Ostatnio przekazano w tej sprawie petycję do wojewody opolskiego, którą podpisało ponad 5000 mieszkańców Gminy Dobrzeń Wielki. Najlepsze, że głosowanie w tej sprawie ma się odbyć w rządzie, a samo Opole w obawie przed zagrożeniem jakim jest możliwość wchłonięcia woj. opolskiego przez inne województwa, oburza sięjak to tak moża zabrać coś komuś bez jego zgody. A co niby sami chcąz nami zrobić.

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Powiększenie Opola

Postautor: michal.m » 14 lutego 2016, 09:59

-MisieK- pisze:A to jest jeszcze na tapecie ?

To będzie na tapecie jeszcze przynajmniej przez cały rok 2016 (chyba, że Wiśniewski podkuli ogon i się wycofa) bo najwcześniej w 2017 mogłoby dojść do takiej grabieży najlepszych (czyt. najbardziej dochodowych) okolic Opola.

Moim zdaniem do tego nie dojdzie ale tylko dzięki niezmiennej postawie ludzi. Bo jeśli chodzi o polityków miastowych oni mogą przepchnąć wszystko bo wiadomo, że miliony z tych terenów inwestycyjnych nie przyjdą do nich same - trzeba je po prostu ukraść.

A może to jest w ogóle swego rodzaju test społeczeństwa na nieśmiałe pomysły rządzących naszych krajem w sprawie podziału woj. opolskiego? Przy takim obecnym stanowisku lokalnych społeczności z zaledwie 5 gmin co się będzie działo jak będą chcieli zlikwidować woj. opolskie? Aż strach pomyśleć ale zarazem jest to budujące (tj. postawa ludzi)

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Re: Powiększenie Opola

Postautor: BartekOpole » 14 lutego 2016, 19:47

A czy wiadomo dlaczego miasto miało by przejąć tylko części gmin a nie całe gminy? Przecież wykrojenie części wsi z danej gminy to dość dziwny pomysł. Zastanawia mnie dlaczego miasto nie chce przejąć całych gmin?
Triumph

GMK Extreme
Posty: 204
Rejestracja: 10 października 2012, 11:16

Re: Powiększenie Opola

Postautor: GMK Extreme » 14 lutego 2016, 21:28

biorą to co CENNE po h... im reszta .
GMK-EXTREME
TEL. 792322182
https://www.facebook.com/Gmk-Extreme-Ga ... 335785701/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.gmkextreme.pl/

http://www.boatservices.pl/

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Re: Powiększenie Opola

Postautor: BartekOpole » 14 lutego 2016, 21:48

GMK Extreme pisze:biorą to co CENNE po h... im reszta .

No właśnie narażają się na negatywną opinię. Pewnie łatwiej było by im wciągnąć wszystkie ościenne gminy. Koszt żaden a mogli by użyć argumentu że biorą wszystko z dobrodziejstwem i "będą sie troszczyć" - jak twierdzą politycy - o wszystkich mieszkańców. A w tej chwili okrojenie terenów powoduje szerokie niezadowolenie społeczne. Poza tym gmina pozostanie bez okreśłonych zaplanowanych dochodów. A zobowiązania pozostaną. W chwili przejęcia całości miasto przejęło by zarówno zobowiązania jak i podatki. Nadal nie wiem czemu chcą okroić te wioski z gmin? Strzał w kolano ekipy samorządowców....
Triumph

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Powiększenie Opola

Postautor: Fenek » 14 lutego 2016, 22:09

Wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę i wszyscy wiedzą, że nic się nie będzie na tych terenach działo jak we Wróblinie, w Groszowicach, na Metalchemie i innych.

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Re: Powiększenie Opola

Postautor: BartekOpole » 14 lutego 2016, 22:43

Fenek pisze:Wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę i wszyscy wiedzą, że nic się nie będzie na tych terenach działo jak we Wróblinie, w Groszowicach, na Metalchemie i innych.

OK, ale nadal nie wiem dlaczego tylko poszczególne wioski poza całymi gminami? Przecież przejęcie całych gmin dla miasta będzie bez znaczenia a nawet będzie lepiej postrzegane medialnie...to pytanie dla mieszkańców Dobrzenia Wlk. i innych gmin.
Triumph

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: Powiększenie Opola

Postautor: Remilo7 » 14 lutego 2016, 22:55

BartekOpole pisze:
Fenek pisze:Wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę i wszyscy wiedzą, że nic się nie będzie na tych terenach działo jak we Wróblinie, w Groszowicach, na Metalchemie i innych.

OK, ale nadal nie wiem dlaczego tylko poszczególne wioski poza całymi gminami? Przecież przejęcie całych gmin dla miasta będzie bez znaczenia a nawet będzie lepiej postrzegane medialnie...to pytanie dla mieszkańców Dobrzenia Wlk. i innych gmin.


Nie wiem czy ktokolwiek gdzieś oficjalnie odpowiedział na to pytanie. Myślę, że wielu ludzi też to zastanawia. Ale pokazuje to ewidentnie, że mają zostać przyłączone tylko te tereny, z których bezpośrednio płyną jakieś korzyści finansowe. Ale z czasem pozostawione skrawki gmin, pewnie i tak zostały by również przyłączone, ponieważ nie byłyby się w stanie dłużej same utrzymać.
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Powiększenie Opola

Postautor: michal.m » 15 lutego 2016, 10:59

BartekOpole pisze:OK, ale nadal nie wiem dlaczego tylko poszczególne wioski poza całymi gminami? Przecież przejęcie całych gmin dla miasta będzie bez znaczenia a nawet będzie lepiej postrzegane medialnie...

Przejęcie tych terenów przez miasto Opole to wpływy do budżetu miasta jakieś 40mln zł rocznie (tak strzelam bo chyba sama elektrownia to 30mln, gdzieś tam 2,5mln, gdzieś 2mln, itd.) a mieszkańców natomiast dosłownie garstka - czyli koszta zminimalizowane. Praktycznie czysty ZYSK. Wprost analogia to złodzieja: jakieś tam koszta ponosi przy przygotowaniu skoku ale jego łup to niemal czysty ZYSK.
Wchłonięcie całych gmin to: zyski 40 mln zł ale również KOSZTA funkcjonowania tych gmin wraz z ich KREDYTAMI. Czyli zysk na bank nie bliski 40 mln zł ale może połowa z tego.

A że byłoby to medialnie lepiej postrzegane to i owszem ale na pewno nie jest to opłacalne skoro można mieć kilkanaście mln czy tam nawet więcej zł rocznie więcej.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika