Zamieszanie wokół toru w Poznaniu.

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Zamieszanie wokół toru w Poznaniu.

Postautor: Fenek » 08 lutego 2016, 19:15

Znaleźli w końcu haka na tor w Poznaniu. Od dawna wiadomo, że władze Poznania chcą tor zlikwidować i wybudować tam jakieś byle co (pewnie kolejny super orlik dla super piłkarzy i centrum handlowe). Oficjalnie też tor, który znajduje się tam od bardzo dawna, przeszkadza mieszkańcom którzy pobudowali/wprowadzili się w tamtejsze okolice kiedy tor istniał już od jakiegoś czasu. Sytuacja taka sama jak w Lublinie, tylko ten tor już nie istnieje, a Poznań jeszcze się trzyma, ale pewnie niestety już niedługo(maks parę lat). Niby władze miasta obiecują, że wybudują nowy tor, ale kto w to uwierzy?

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Zamieszanie wokół toru w Poznaniu.

Postautor: Pabel » 08 lutego 2016, 19:31

nadzieja w Kamieniu , oby pykło to co na PitStopie napisane zostało
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Zamieszanie wokół toru w Poznaniu.

Postautor: -MisieK- » 08 lutego 2016, 19:44

Ej to jest ściema na maksa z tym Kamieniem. Znajdź jakieś oficjalne info w necie o tej budowie.
5 miesięcy i już, proszę :P
Myślisz, że w tajemnicy bo to trzymali ? Zaraz by był rozgłos.
Ja w to nie wierzę.

Co do mieszkańców to tak jak z terenami zalewowymi. Ludzie się budują, a potem dziwne pretensje, żę ich zalewa i nich ktoś coś zrobi skoro dał pozwolenie na budowę. Człowieka nigdy nie zrozumiesz :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Zamieszanie wokół toru w Poznaniu.

Postautor: michal.m » 08 lutego 2016, 20:42

-MisieK- pisze:Co do mieszkańców to tak jak z terenami zalewowymi. Ludzie się budują, a potem dziwne pretensje, żę ich zalewa i nich ktoś coś zrobi skoro dał pozwolenie na budowę. Człowieka nigdy nie zrozumiesz :P

I słusznie mają pretensje. Po to jest szereg dokumentów, zaświadczeń, opinii, itd, itp, które trzeba spełnić by móc się budować. Jeśli któregoś zabraknie - nie można tego legalnie robić. Przenieść prawny obowiązek naprawiania szkód na takich terenach na mieszkańców i problem zniknie.

A co do tego artykułu: skoro miasto komuś coś (publiczny teren/infrastruktura) za darmo oddaje do władania to chyba zasługuje to na zajęcie się tą sprawą. Tylko ja tam czytam, że to przekazanie miało miejsce 18 lat temu !!! I dopiero teraz ktoś się obudził?
Tym bardziej jeśli tam panuje taka patologia jeśli to prawda co piszą:
"Jak ujawniliśmy w ubiegłym tygodniu, mimo obowiązku prawnego Automobilklub nie zarejestrował takiej działalności chociaż ją komercyjnie wykonuje. Co więcej, doszkalanie prowadzone jest także dla policji, która wie o braku rejestracji oraz o tym, że Tor Poznań nie spełnia wszystkich norm do takich szkoleń.l" - http://www.gloswielkopolski.pl

To jest kwestia totalnego braku odpowiedzialności decyzji urzędniczych. Za nic nie odpowiadają personalnie.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Zamieszanie wokół toru w Poznaniu.

Postautor: -MisieK- » 08 lutego 2016, 20:53

Mnie kompletnie nie dziwi, że tam może być taki burdel. To jest "normalna" sytuacja w Polsce, codzienność.
Dogadywanie się kumpli itp. itd.
A za wszystkim jak zawsze stoi kasa i tyle.
I tak za wszytko tak naprawdę odpowiada bezkarność i brak odpowiedzialności urzędniczej. Bez tego nic się nie zmieni i z uśmiechem na twarzy kolejny będą robić tak samo.

Co do tych zalewowych terenów to pewnie jak ze wszystkim sprawa nie jest jednoznaczna. Ktoś coś nie dopatrzył, ktoś wziął w łapę, ktoś dał pozwolenie bo miał w tym biznes, a inny się wybudował choć miał świadomość, ale ziemia byłą tania itp. itd.
Jak piszesz, pewnie problem by rozwiązało przeniesienie odpowiedzialności wtedy jeden z drugim by się zastanowił głębiej czy warto.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Zamieszanie wokół toru w Poznaniu.

Postautor: Pabel » 08 lutego 2016, 22:24

Misiek skoro buduje to ten właściciel co juz ma te lotnisko to może właśnie z tego powodu nie chce zeby mieszkańcy juz protestowali? Pózniej bedą mogli go w dupke cmoknąć ;P ale termin jest na bank pomylony myśle ze 2017 bedzie
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Zamieszanie wokół toru w Poznaniu.

Postautor: Killu » 08 lutego 2016, 22:48

Ja myślę, że nic nie będzie a informacje z pitstopu nie są dla mnie ani trochę rzetelne. Obym się mylił.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika