Prawo jazdy w Niemczech

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Pabel » 19 stycznia 2016, 15:49

No ja tak miałem, zamiast bodaj 14 chyba pytań czy ile tam było to miałem 20 i to były tam z moto typowe, o pasażerze itp. A było to w 2011 roku
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

MaŁy99
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2015, 21:53
Lokalizacja: okolice kluczborka

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: MaŁy99 » 19 stycznia 2016, 20:37

Jak dla mnie/mojego zdania to Ci co ty wymyślili mają niezle nasrane w głowie w stosunku do zdawalnosci tych całych egzaminów poprzez oblewanie za byle pierdoły i przesówanie kategorii wiekowych (wcale niema mniej wypadkow co było niby przyczyną przesunięcia kat.A do 24, co prawda słyszy sie ze ktos zginoł na motorze w młodym wieku, ale o wiele czesciej czyta sie o wypadku 30 latka wzwyż) Tą sa po prostu perfidni odbieracze marzeń człowieka i wyłojonie jak najwiecej naszej kasy. Dobrze chociaż ze po 2 latach posiadania a2 mozna robic A. Cieszy mnie jedno ze jezeli obleje bo trafie na jakąs pedaline to chociaż troche pojeżdze (co prawda nie tak jak bym chciał) po ulicy :P

Pozdro..
Twardym Trzeba być A nie Miękkim

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Pabel » 19 stycznia 2016, 22:53

Z tymi wypadkami i statystykami jest tak ze po 30 to praktycznie jeździ dużo mniej jeździ niż 2 latków bo już pod pantoflem żony są i hajs poszedł na torebki z krokodyla, a młodzi niezależni jeżdżą i tyle, a o wypadek nie trudno, wcale nie musi Ci nikt wyjechać czasem wystarczy Twoja chwila nieuwagi lub po prostu pieprzony pech.
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Tomzo » 20 stycznia 2016, 21:01

MaŁy99-taki jest system prawny i tego nie przeskoczysz legalnie.Jeśli chcesz bardzo zostać rasowym motocyklistą i zdobyć prawko, musisz nauczyć się (nie wykuć!) kodeksu drogowego i opanować bezbłędnie zadania na placu.Nie nakrecaj się słuchajac powielanych historyjek o cyrku WORD Opole bo tylko dodatkowy stres dla Ciebie przed i w czasie egzaminu-ja zdałem teorię za 1 razem praktyczny za 2,nie majac żadnego motocykla domu -DA SIĘ!!!
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: -MisieK- » 21 stycznia 2016, 11:52

Tak, z tym prawkiem to krąży wiele mitów i legend.
Nie ma co się przejmować.
Zdanie teorii zależy tylko od nas i nikt nie ma wpływu na nasz wynik - umiesz, zdajesz - proste.
Z jazdą jest owszem nieco gorzej bo dochodzi czynnik ludzki i dużo zależy na jakiego egzaminatora się trafi i jak mi w dany dzień humor. Jednak w przypadku motocykla prawda jest taka, że oni nie muszą się starać żeby kogoś uwalić. Najczęściej ludzie uwalają się sami na placu. Powody są dwa, brak umiejętności i stres.
Rozmawiałem z wieloma osobami bezpośrednio po egzaminie. Zazwyczaj większość przyznaje, że nie zdała bo popełniła błąd i tyle. Osobiście nie spotkałem nikogo zdającego w nowym systemie (po 2013) kto by powiedział, tak jak się to zdarza w przypadku egzaminu na auto, że został oblany z powodu jakiejś totalnej błahostki, typu nie poprawienie lusterek. Natomiast osobiście rozmawiałem też z ludźmi którzy potwierdzili, że mieli sytuacje za które spokojnie można było ich uwalić, a egzaminator jednak przymknął oko i to w pełni świadomie, a nie, że nie zauważył błędu.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

MaŁy99
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2015, 21:53
Lokalizacja: okolice kluczborka

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: MaŁy99 » 21 stycznia 2016, 16:28

Naczy sie ja mam i tak na to lekko mówiąc wydupione czy zdam czy nie. Jezeli sie uda to fajnie jezeli nie trudno. Jeszcze niemiałem przyjemnosci gadać z kims o egzaminie na motor ale za to na auto wiem ze na egzaminie praktycznym wszystko załezy od humorku i charakteru egzaminatora tak jak napisał MisieK i tak jest do tej pory. Duzo tu też zależy od naszego szczescia na jakiego goscia trafimy bo nawet jak wszystko zrobi sie poprawnie to i tak on znajdzie powód zeby nas oblać. Taki nasz klimat w kraju
Twardym Trzeba być A nie Miękkim

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: -MisieK- » 21 stycznia 2016, 16:34

Tak jeśli chodzi o auto to niestety wygląda to moim zdaniem znacznie gorzej :(
Potrafią uwalić za byle pierdołę, ewidentnie złośliwie. Bo lusterek nie poprawiłeś, chociaż są dobrze ustawione. Bo fotela nie poprawiłeś chociaż akurat jest dobrze ustawiony.
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Fenek » 21 stycznia 2016, 16:36

...albo za niepoprawienie zagłówka :D

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Pabel » 22 stycznia 2016, 07:19

MaŁy99 pisze:Naczy sie ja mam i tak na to lekko mówiąc wydupione czy zdam czy nie. Jezeli sie uda to fajnie jezeli nie trudno.

Jeszcze Ci przyjdzie synu na chleb zapracować i się będziesz wstydził za te słowa :)

Z takim podejściem w życiu wiele nie osiągniesz , nie ma ze się nie da , nie ma ze coś się nie uda, zaciskasz poslady i idziesz po prawko bez wariantu poprawki i dajesz z siebie 110% a nie jak (nie obraz się ) pizdeczka, może się uda , może się nie uda ;)

Łeb do góry i nie słuchaj mitów każdy kto oblał tworzy teorie i usprawiedliwienia, a mało kto uderzy się w pierś i powie ze dał dupy. Olej to i rób swoje! Powodzenia ! ;)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: jaro33 » 22 stycznia 2016, 07:45

MaŁY99-Ja w tym naszym legendarnym opolskim WORDZIE zdałem i teorię i praktykę z pierwszym razem ,mimo przyspieszonego kursu w kiepskiej zdaniem wielu szkole nauki jazdy z kępy ...da się i nie słuchaj pieprzenia innych ,,,
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

MaŁy99
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2015, 21:53
Lokalizacja: okolice kluczborka

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: MaŁy99 » 22 stycznia 2016, 15:15

Spoko Pabel, rozumiem i zrobie jak piszesz :wink: Nie dam tym cwelom satysfakcji ze oblałem :D Troche głupio napisałem ze wydupione ale bardziej mi chodziło o ten cały system niz o zdanie prawka :mrgreen:
Twardym Trzeba być A nie Miękkim

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Tomzo » 22 stycznia 2016, 17:58

jaro33 pisze:MaŁY99-Ja w tym naszym legendarnym opolskim WORDZIE zdałem i teorię i praktykę z pierwszym razem ,mimo przyspieszonego kursu w kiepskiej zdaniem wielu szkole nauki jazdy z kępy ...da się i nie słuchaj pieprzenia innych ,,,



SZACUN!
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: -MisieK- » 22 stycznia 2016, 19:31

Ta szacun :P
Tylko Jaro pominął istotny fakt, że od lat jeździł na moto :D
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Remilo7 » 22 stycznia 2016, 20:01

Z tą teorią szczerze mówiąc, to też trochę nie rozumiem tych ludzi, którzy po 3 razy podchodzą ;)
Wystarczy się serio dobrze przygotować, czyli pouczyć się, porobić próbne testy, których teraz nie brakuje (nawet często OSK daje płytę z oficjalnymi testami z tą samą bazą pytań co na egzaminie) i można bez problemu załatwić to za pierwszym razem.
A z praktyką to wiadomo, różnie bywa. Ale jak do tej pory to i na A1 i na A2 trafiali mi się w porządku egzaminatorzy. Wydaje mi się, że te najgorsze nazwiska typu "Roskosz" tylko na B egzaminują :P
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: -MisieK- » 22 stycznia 2016, 20:37

Już nie pamiętam dokładnie, ale mi egzamin z teorii zajął może 5 minut.
Zrobiłem pierwszy na sali. Pamiętam te miny innych jak wstałem :P
Zrobiłem jakiś błąd za 1pkt
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika