Prawo jazdy w Niemczech

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
MaŁy99
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2015, 21:53
Lokalizacja: okolice kluczborka

Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: MaŁy99 » 16 stycznia 2016, 13:01

Jakoże za niedługo będe zdawać prawko na auto i przy okazji na kat.a2 jeżeli nie da rady inaczej. Moje pytanie dotyczy kat.A w Niemczech. Oreintuje sie ktos jak to tam wygląda, czy można tam zrobic kat.A od 18 roku zycia i czy bedzie ona uznawana w Polsce?
Twardym Trzeba być A nie Miękkim

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Killu » 16 stycznia 2016, 17:33

Niemcy chyba już od bardzo dawna mają takie zasady jak u nas teraz. Tylko koszt kursu i egzaminu wychodzi znacznie drożej. Polacy mieszkający w niemcowni przyjeżdżają robić prawko tutaj.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Fenek » 16 stycznia 2016, 17:35

Co prawda nie wiem jak w Niemczech jest dokładnie z prawem jazdy, ale chyba nie chciałbyś robić tam prawka :)
Porównanie na przykładzie ceny kursu na prawko B na szamochód:
Polska: ok 1400-1500zł za kurs
Niemcy: zależnie od regionu 900-1200 Euro, co przy dzisiejszym kursie walut daje 4200-5300zł
A kurs to nie wszystko. Inne opłaty będą pewnie proporcjonalnie droższe(wyrabianie papierków itp.)

krzychuKTM
Posty: 18
Rejestracja: 23 października 2015, 14:58

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: krzychuKTM » 16 stycznia 2016, 17:56

a tam czasem nie ma tak ze w zaleznosci od twojej wagi i wzrostu mozesz smigac na np. tylko czyms co ma 100 kucy ?

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Tomzo » 16 stycznia 2016, 20:02

W Austrii jest tak:kat.A w wieku 24lat lub jeśli posiadasz przynajmniej 4lata prawko na A1 lub 2lata A2.Od otrzymania prawka od 2 do 12 miesięcy z którys tych kategorii dochodzi jednodniowy test bezpiecznej jazdy i drugi jednorazowy test z nabytej techniki jazdy.Podejrzewam że w Niemczech będzie podobnie-także u nas jakby nie było jest nadal najkożystniej;
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Fenek » 16 stycznia 2016, 20:26

Tomzo pisze:[...]także u nas jakby nie było jest nadal najkożystniej;


Pomimo wszystkich tych absurdów, niezdawania przez byle pierdoły itd... :)

MaŁy99
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2015, 21:53
Lokalizacja: okolice kluczborka

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: MaŁy99 » 16 stycznia 2016, 20:53

Wyczytałem z różnych zrodeł ze w niemcach każdy, bez względu na wiek, zaczyna od kategorii A2, by w miarę nabywania doświadczenia ubiegać się o kategorię A z tym ze gdy sie zacznie ubiegac o pełne A trzeba zdac tylko egzamin praktyczny tylko ze nie napisali czy jest jakis okres czekania az bedzie sie mozna ubiegac o kat,A a jezeli chodzi o kase mozna zdac w polsce a2 i jechac tam zdac tylko praktyczny na A (nwm czy tak mozna bo nie idzie sie nigdzie info doszukać)
Twardym Trzeba być A nie Miękkim

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Tomzo » 16 stycznia 2016, 23:37

Fenek pisze:
Tomzo pisze:[...]także u nas jakby nie było jest nadal najkożystniej;


Pomimo wszystkich tych absurdów, niezdawania przez byle pierdoły itd... :)


Pamiętam moje wypociny z poprzedniej wiosny np.:poluzowane lusterka w egzaminacyjnym moto ,zwężone pachołki na wjezdzie w slalomie szybkim albo cztery pachołki przy hamowaniu w wyznaczonym miejscu itd; :x no ale szczęście mnie i tak nie opuściło.
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Tomzo » 17 stycznia 2016, 00:07

MaŁy99 pisze:Wyczytałem z różnych zrodeł ze w niemcach każdy, bez względu na wiek, zaczyna od kategorii A2, by w miarę nabywania doświadczenia ubiegać się o kategorię A z tym ze gdy sie zacznie ubiegac o pełne A trzeba zdac tylko egzamin praktyczny tylko ze nie napisali czy jest jakis okres czekania az bedzie sie mozna ubiegac o kat,A a jezeli chodzi o kase mozna zdac w polsce a2 i jechac tam zdac tylko praktyczny na A (nwm czy tak mozna bo nie idzie sie nigdzie info doszukać)


Zaczynając od kat.A1 po 2 latach A2 i kolejnych 2 latach A,następne kategorie zaliczasz już tylko egzaminem praktycznym.Moim zdaniem potrzebne by ci do tego było: zameldowanie na pobyt stały no i biegłe władanie i zrozumienie jęyka Niemieckiego i dialektu.W Polsce dialektem rozmawia się tylko na wsiach a tam w Niemczech czy Austrii czystym niemieckim posługują się w większości tylko obcokrajowcy-publikuję to z mojego doświadczenia.
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

MaŁy99
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2015, 21:53
Lokalizacja: okolice kluczborka

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: MaŁy99 » 17 stycznia 2016, 18:48

To jednak sie nie opłaca robic gdzie indziej niz u siebie. Narazie moje plan to zdac a2, 2 lata posmigać na jakies 500 i po 2 zdac A i latać jakims wiekszym sportem. A jezeli robie prawko na auto i chce przy okazji na a2 to musze ponownie zdawać teoretyczny?
Twardym Trzeba być A nie Miękkim

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Tomzo » 17 stycznia 2016, 23:48

Niestety tak,kazdy egzamin teoretyczny musisz zdawac osobno poniewaz w zestawie jest kilka pytan z techniki jazdy do danej kategorii.
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: -MisieK- » 18 stycznia 2016, 07:26

Poważnie ?? A nie jest tak jak kiedyś, że jak robisz oba na raz to na egzaminie masz po prostu test z większą ilością pytań. Skoro 20 jest z tzw. wiedzy podstawowej to po prostu powinni dodawać kolejne 12 (czyli razem 44) i po kłopocie. Przecież to bzdura totalna cały egzamin zdawać dwa razy skoro w przypadku kat A i B z 95% (o ile nie więcej) pytań jest tożsamych.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Fenek » 18 stycznia 2016, 21:05

Nie wiesz jak to jest w WORD'zie?
Obrazek

Kilka miesięcy temu nawet NIK odkryło(sic!), że niska zdawalność egzaminów na prawo jazdy to biznes(sic!) :|

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: Pabel » 19 stycznia 2016, 00:03

-MisieK- pisze:Poważnie ?? A nie jest tak jak kiedyś, że jak robisz oba na raz to na egzaminie masz po prostu test z większą ilością pytań. Skoro 20 jest z tzw. wiedzy podstawowej to po prostu powinni dodawać kolejne 12 (czyli razem 44) i po kłopocie. Przecież to bzdura totalna cały egzamin zdawać dwa razy skoro w przypadku kat A i B z 95% (o ile nie więcej) pytań jest tożsamych.


No ja też myślę , że tak jest ja też tak robiłem, a egzamin był pp prostu droższy o kwotę egzaminu teoretycznego na A ale był w jednym terminie wiec Fenka teoria spiskowa juz wtedy obowiązywała i niestety nadal obowiązuje , ja myślę że dalej można za 1 razem dostajesz z 10 pytań więcej płacisz opłatę większą i jedziesz z koksem w 1 terminie co dla WORD jest lepsze tez bo nie blokuje drugiego terminu gdzie już zloja następnego
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Prawo jazdy w Niemczech

Postautor: -MisieK- » 19 stycznia 2016, 08:10

Kasa to oddzielna kwestia.
Dużo można o tym gadać, jest pełno miejskich legend, ale są też fakty.
Jeśli taki wrod jest "zwykła" firmą to jaki ma cel firma?? Firma ma zarabiać i to jest właśnie kapitalizm.
Czy word jest zwykła spółką prawa handlowego??
Jeśli tak, to od tego trzeba zacząć, że to podstawowy błąd bo wiadomo, że wtedy nastawienie będzie tylko jedno.
Jednak nawet jeśli kasa trafia do samorządów to i tak na jedno wychodzi. To dokładnie jak z fotoradarami gminnymi :(
Natomiast zawsze tak było, że zdajesz A i B to płacisz normalnie bez taryfy ulgowej za oba. Jednak kiedyś na bank było tak, że dostawało się tylko kilka dodatkowych pytań z kategorii.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika