Pożyczę szybkę do FZS600, czacha sprzed liftu

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Pożyczę szybkę do FZS600, czacha sprzed liftu

Postautor: michal.m » 20 grudnia 2015, 12:32

Tak jak w tytule tematu, pożyczę od kogoś standardową/seryjną szybkę do Fazera FZS600, 98-01, czyli czacha sprzed liftu (kwadratowe lampy)

Mam od samego początku akcesoryjną szybkę (ta w avatarze), swego czasu zakupiłem wyższą szybkę MGG ale ciągle dostaję prosto w kask smugami powietrza właśnie od szybki (również od turystycznej MGG) :/

Chciałbym sprawdzić czy jednak seryjna szybka nie jest dla mnie lepsza.
Gdy wstanę na podnóżkach czuję tylko pęd powietrza bez żadnych zawirowań i co za tym idzie jest o wiele ciszej.

Nie chce się pakować od razu w zakup bo z turystyczną MGG tak zrobiłem i straciłem na tym kilkadziesiąt zł.

Także jakby ktoś miał taką szybkę w Opolu lub bliskich okolicach i nawet za niewielką opłatą mi ją pożyczył do przetestowania na 1 dzień nawet teraz to proszę o kontakt (czy to poprzez forum czy tam dzwonić pod nr, który znajdziecie jak wejdziecie w tutejszą stopkę).
Ja jeżdżę cały rok przy takiej pogodzie (wystarczy mi, że będzie +5stopni i bezdeszczowo) :mrgreen:

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Pożyczę szybkę do FZS600, czacha sprzed liftu

Postautor: rafpek » 20 grudnia 2015, 16:22

Hey. Ja mam Fazi z 2002 ale ma już kocie oczy. Wymieniałem na turystyczną i mam seryjna w zapasie. Jak będzie pasować to mogę pożyczyć.
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Pożyczę szybkę do FZS600, czacha sprzed liftu

Postautor: michal.m » 20 grudnia 2015, 22:41

Dzięki za zainteresowanie ale na bank nie będzie pasować, zupełnie inny profil czachy a co za tym idzie szybki.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Pożyczę szybkę do FZS600, czacha sprzed liftu

Postautor: Killu » 22 grudnia 2015, 10:17

Michał, a może dołóż do swojej szyby deflektor. Efekt na pewno będzie lepszy niż na zwykłej szybie a pieniądze właściwie te same.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Pożyczę szybkę do FZS600, czacha sprzed liftu

Postautor: michal.m » 22 grudnia 2015, 15:14

No właśnie miałem taki oto zestaw (turystyczna MGG + deflektor) jak na zdjęciu, przetestowany na trasie ok.700km i niestety nie spełniał moich oczekiwań :(
Też dostawałem smugami z czachy, szybki, reflektora prosto w kask. A deflektor na tą moją akcesoryjną szybkę to chyba tylko indywidualny bo ma bardzo duże wygięcie przez ten garb.

obecna szybka: http://zapodaj.net/7d75b2f85efad.jpg.html
MGG turystyczna: http://zapodaj.net/59e5c11eb15ff.jpg.html
MGG turystyczna+deflektor: http://zapodaj.net/7ba962195c736.jpg.html

I stąd chęć przetestowania jak to jest z normalną oryginalną szybką bo wtedy smugę będę brał na klatę a nie prosto w kask co powoduje nadmierne szumy.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Pożyczę szybkę do FZS600, czacha sprzed liftu

Postautor: Killu » 22 grudnia 2015, 15:47

Wydaje mi się, że nie ma opcji, żeby fabryka była tak samo skuteczna jak turystyczna + deflektor. Mogę się mylić, ale tak zazwyczaj bywa. Może problemem jest ustawienie samego deflektora? Kiedyś miałem małą szybę z puiga i im bardziej prosty kąt, tym gorzej się sprawowała. Dopiero położenie jej pod odpowiednim kątem (paradoksalnie bardziej ostrym niż logika podpowiada) sprawiło, że szyba zaczęła robić robotę.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika