Grupy na facebooku

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Grupy na facebooku

Postautor: -MisieK- » 22 listopada 2015, 12:50

Ostatnio życie w znacznym stopniu z forum przeniosło się na fejsa.
Sam tego badziewia nie lubię, ale chce mieć kontakt to się dostosowałem.
Jednak tak zacząłem przeglądać sobie różne grupy i jedna rzecz mnie zdziwiła/zaciekawiła.
Okazuje się, że jest kilka grup związanych z Opolem i motocyklami.
1.
Motocykle,Opolskie,Opole i okolice :D
https://www.facebook.com/groups/448965678615052/members/
Tylko 40 członków grupy i w tym widzę np. Killa, Pabla, Klopsika czy też Radka Lipe
Grupa otwarta, działa od niedawna 22.07.2015

2.
Motocykliści Opolskie
https://www.facebook.com/groups/226799670793634/members/
Na ten moment 474 członków i tutaj też np. Klopsik czy Rafpek, ale pewnie też inni
Grupa otwarta, działająca od 11.03.2011 - najstarsza

3.
Opolskie Moto-spotkania
https://www.facebook.com/groups/982368978455327/?ref=ts&fref=ts
To już grupa zamknięta, 210 członków

4.
Moto Opole
https://www.facebook.com/groups/844660978914732/members/
Tylko 10 członków, grupa otwarta działająca od 04.07.2015

5.
Jeszcze było coś takiego: Motocykliści z Powiatu Opolskiego - społeczność
https://www.facebook.com/Motocykliści-z-Powiatu-Opolskiego-466806816752066/timeline
Ale chyba padło tak szybko jak powstało

6. Motocykliści z Opolskiego i Śląskiego
https://www.facebook.com/groups/1533855336866489/members/
74 członków, działa od 03.01.2015

7. Motocyklistki i Motocykliści Opolskie - społeczność
https://www.facebook.com/motoopolskie/timeline
funkcjonuje od maja 2015

Do tego dochodzi oczywiście opolezone facebook oraz forum

Takie małe woj. opolskie i tyle różnych grup ??
Większość powstałą w 2015 roku. Tak się zastanawiam po co kolejne grupy tworzyć ? Nie lepiej jedna, która łączy wszystkich ??
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
O9MATI
Posty: 75
Rejestracja: 28 marca 2013, 09:57
Lokalizacja: Czarnowąsy

Re: Grupy na facebooku

Postautor: O9MATI » 22 listopada 2015, 16:40

-MisieK- pisze:Takie małe woj. opolskie i tyle różnych grup ??
Większość powstałą w 2015 roku. Tak się zastanawiam po co kolejne grupy tworzyć ? Nie lepiej jedna, która łączy wszystkich ??


Zgadzam się z Tobą; ale nie wszyscy potrafią to zrozumieć i wolą utworzyć swoją grupę, a nie dołączyć się do już istniejącej...
Obrazek

Awatar użytkownika
tom74
Posty: 873
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 20:48
Lokalizacja: Opole

Re: Grupy na facebooku

Postautor: tom74 » 22 listopada 2015, 18:17

Większość tych grup, to takie piaskownice (mam na myśli powód i sposób funkcjonowania), zakładane są chyba raczej dla jakiegoś eksperymentu, może lepszego samopoczucia przez chwilę niż większego celu. Nie wiele tam częstych aktualności, czy ciekawostek np. technicznych, motocyklowych do poczytania i oglądania. Dziś można zbyt łatwo założyć swój blog lub profil, a jak się okazuje zbyt trudno coś sensownego tam wrzucać dla przyciągania uwagi, bo na to trzeba poświęcić trochę prywatnego czasu. Ja zakładając na fb profil wiosną 2013 r. miałem ściśle sprecyzowaną wizję tego co i jak będę tam umieszczał i pomimo, że to prywatne konto, a nie grupa otwarta, to ludzików zaglądających tam systematycznie jest całe stadko zarówno z Opolszczyzny, Polski jak i reszty.
Żeby to jakoś funkcjonowało, to nie wystarczy umieścić posta raz-dwa razy na miesiąc, trzeba traktować, to jak pewną formę hobby, którym dzielimy się z innymi o podobnych zainteresowaniach.
gvałka i busa
http://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos
https://www.facebook.com/Hyosung-GV-650-Aquila-Polska-Europe-129924680526225/

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Grupy na facebooku

Postautor: rafpek » 22 listopada 2015, 22:09

Trzeba wziąść jedno pod uwagę. Jako młody motocyklista nie wiedziałem gdzie uderzyć. Stąd przynależność do większości grup opolskich. Ale niewiele się dzieje na fb. Oprócz grupy Opolezone. Ale tu się zaczelo dziać cokolwiek od złotu w Murowie. A wpisy na Fb dopiero jak Ew-ka przejęła profil.
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 112
Rejestracja: 18 marca 2013, 22:17
Lokalizacja: OPOLE

Re: Grupy na facebooku

Postautor: Krzysiek » 24 listopada 2015, 18:21

rafpek pisze:Trzeba wziąść jedno pod uwagę. Jako młody motocyklista nie wiedziałem gdzie uderzyć. Stąd przynależność do większości grup opolskich. Ale niewiele się dzieje na fb. Oprócz grupy Opolezone. Ale tu się zaczelo dziać cokolwiek od złotu w Murowie. A wpisy na Fb dopiero jak Ew-ka przejęła profil.

I tu się z Tobą zgadzam. Ew-ka wprowadza pewne innowacje które są w pełni akceptowalne przez sporo osób i tak trzymać :D
Honda Rebel 125 - > Honda Shadow VT 600 - > Honda Shadow VT750 C - > Honda CBF 1000 -> BMW R1200R

Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 19:47

Re: Grupy na facebooku

Postautor: DonPedro » 12 września 2016, 21:58

Wkurzyłem się ostatnio tym usunięciem z grupy Opolezone, a ponieważ od dłuższego czasu mam wrażenie, że nie jestem w żadnej z grup mile widziany mam prośbę: osoby, które mnie nie darzą sympatią, które właściwie nie są wobec mnie przyjaźnie nastawione proszę, aby wyrzuciły mnie z grona swoich znajomych na fb. Po co udawać znajomości, których de facto nie ma?
Z góry dzięki, to wiele uprości.
W trakcie rehabilitacji z nową Suzuki GSX650F :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Re: Grupy na facebooku

Postautor: Ishe » 13 września 2016, 09:39

DonPedro pisze:Wkurzyłem się ostatnio tym usunięciem z grupy Opolezone, a ponieważ od dłuższego czasu mam wrażenie, że nie jestem w żadnej z grup mile widziany mam prośbę: osoby, które mnie nie darzą sympatią, które właściwie nie są wobec mnie przyjaźnie nastawione proszę, aby wyrzuciły mnie z grona swoich znajomych na fb. Po co udawać znajomości, których de facto nie ma?
Z góry dzięki, to wiele uprości.


Haha kocham wyznacznik FB ;D i jego statusy;D nawet jak Cię wyrzuca z fb to i tak dalej będziesz "znajomym". Jak ktoś Cię wyrzuci z fb. Nie znaczy ze zapomni o twoim istnieniu.... normalnie przedszkole... oj dzieci dzieci
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 19:47

Re: Grupy na facebooku

Postautor: DonPedro » 13 września 2016, 10:12

Chyba nie zrozumiałeś, więc wyjaśniam. Nie chcę wśród znajomych na fb osób, które mnie ewidentnie nie lubią albo mają do mnie pretensje. Nnie mam zamiaru też nikogo przepraszać w nieskończoność. Dla Ciebie to dziecinada a dla mnie poważna sprawa.
W trakcie rehabilitacji z nową Suzuki GSX650F :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Re: Grupy na facebooku

Postautor: Ishe » 13 września 2016, 11:26

DonPedro pisze:Chyba nie zrozumiałeś, więc wyjaśniam. Nie chcę wśród znajomych na fb osób, które mnie ewidentnie nie lubią albo mają do mnie pretensje. Nnie mam zamiaru też nikogo przepraszać w nieskończoność. Dla Ciebie to dziecinada a dla mnie poważna sprawa.


Niechcesz mieć takich osób u siebie w znajomych i każesz się im samym usuwać bo jesteś za leniwy, żeby sam to zrobić? Ciekawe...
Skoro Ciebie nie darzą sympatią myślisz że będą się słuchać ciebie? Szczerze wątpię w to...
Dalej twierdzę że to dziecinada;D aż się boje pomyśleć co by się działo gdyby nie było fb... ciekawe jakbyś wtedy usuwal ludzi ze "znajomych"
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 19:47

Re: Grupy na facebooku

Postautor: DonPedro » 13 września 2016, 11:59

Przestałbym z nimi utrzymywać kontakt
W trakcie rehabilitacji z nową Suzuki GSX650F :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Re: Grupy na facebooku

Postautor: Ishe » 13 września 2016, 12:19

DonPedro pisze:Przestałbym z nimi utrzymywać kontakt


No i dałeś sobie odpowiedz. Co do usuwania osób z fb i dodatkowo pisanie o tym publicznie;) jesteśmy z Ciebie dumni;D
Po temacie :)
Dziękuje
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
Rafal600
Posty: 203
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 16:53
Lokalizacja: Lewin Brzeski

Re: Grupy na facebooku

Postautor: Rafal600 » 13 września 2016, 19:47

Jak dla mnie to przegiecie wyciągać swoje prywatne sprawy na forum publiczne. A dwa ze wszyscy na tym cierpia nawet Ci co nie wiedza o co chodzi, opolezone to nie prywatna grupa, wszyscy pracuja jej wizerunek i ma ona przyciagac innych motocyklistów i motocyklistki a takie wpisy wrecz ich odstraszaja. Najlepiej byloby usunac ten temat. Pozdrawiam.
"Niebezpieczna gra, która nie zna słowa strach, tak!
To tylko chwila, czysta adrenalina..
dziś zamiast krwi ona płynie w moich żyłach"

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Re: Grupy na facebooku

Postautor: Ishe » 14 września 2016, 11:45

Rafal600 pisze:Jak dla mnie to przegiecie wyciągać swoje prywatne sprawy na forum publiczne. A dwa ze wszyscy na tym cierpia nawet Ci co nie wiedza o co chodzi, opolezone to nie prywatna grupa, wszyscy pracuja jej wizerunek i ma ona przyciagac innych motocyklistów i motocyklistki a takie wpisy wrecz ich odstraszaja. Najlepiej byloby usunac ten temat. Pozdrawiam.


Wnoszę o bana dla tego użytkownika ;D to są bezpodstawne oszczerstwa :p
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Ryan
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 23:12
Lokalizacja: Opole

Re: Grupy na facebooku

Postautor: Ryan » 16 września 2016, 12:36

W ogole to moze lepszym rozwiazaniem byloby cos w stylu http://hipchat.com/ ;) Mozna potworzyc pokoje, kto nie chce byc "w plotkach" czy dostawac info "sprzedam/kupie" ten nie dostaje powiadomien bo jest tylko w pokoju "latanie' ;) Jest apka na telefon. Sa tez inne podobne alternatywy dla hipchata.
Jednak ogolnie prostota plus funkcjonalnosc - uzywam w pracy w komunikacji z zespolem z calego swiata ;)

Ale to taka sugestia ;)
Rookie rider

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Grupy na facebooku

Postautor: -MisieK- » 16 września 2016, 12:49

Ryan to chyba w sumie zły wątek. Raczej tutaj się to nadaje: http://www.opolezone.com/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=4817
Natomiast to już by była chyba przesada. Choć sama apka i jej funkcjonalność wygląda ciekawie. Tylko za chwile by się okazało, że samo forum nie żyje. Porobiło by się pełno pokoi, byłby sajgon. Na dodatek kolejna apka, jak teraz praktycznie każdy ma fejsa.
To mogło by być fajne gdybyśmy "budowali" coś od podstaw, ale w obecnej sytuacji nie ma chyba raczej sensu.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika