Jaki aparat kupić??

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
O9MATI
Posty: 75
Rejestracja: 28 marca 2013, 09:57
Lokalizacja: Czarnowąsy

Jaki aparat kupić??

Postautor: O9MATI » 27 września 2015, 21:02

Witam.
Może jest ktoś na forum, kto interesuje się fotografią i może mi doradzić jaki aparat najlepiej kupić.
Co jest lepsze; aparat z wymienną optyką (bezlusterkowiec) czy lustrzanka.
Jaki aparat jest godny polecenia?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arnold
Posty: 651
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 22:33
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: Arnold » 27 września 2015, 21:41

A co chcesz pstrykać? Jakie masz wymagania? Chcesz się w tym rozwijać czy bardziej po prostu pstrykać? No i jaki przedział w budżecie?

Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 169
Rejestracja: 02 września 2012, 21:38
Lokalizacja: Kotorz Wielki

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: Kaczor » 27 września 2015, 21:44

Ja mam Sony NEX-3 już od 5 lat i jestem z niego baaaaardzo zadowolony ;)
Riders Of Flames Tel. +48607161988 :D

Awatar użytkownika
O9MATI
Posty: 75
Rejestracja: 28 marca 2013, 09:57
Lokalizacja: Czarnowąsy

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: O9MATI » 28 września 2015, 20:12

Jezeli chodzi o cenę to przedzial +/- 2500zl
Aarat raczej do popstrykania; ale jak juz mam cos kupić to chciałbym zeby to było juz coś bardzo dobrego i by poslużylo przez dluższy czas.
Jezeli chodzi do czego byłby mi potrzebny; to to roznego rodzaju  imprezy rodzinne, jakies pokazy, wystawy, roznego rodzaju wycieczki wyjazdy igd 
Obrazek

Awatar użytkownika
Arnold
Posty: 651
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 22:33
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: Arnold » 29 września 2015, 20:24

Wydaje mi się że lustra nie potrzebujesz. A jak już to więcej jak Canon EOS 1200D bym nie brał. Myślę że bezlusterkowiec Ci starczy, a robią je teraz bardzo dobre. Natomiast pomyśl czy nie chciałbyś bardzo dobrego kompakta bo chodzenie z taką kolubryną, przynajmniej mnie, doprowadza do wścieklizny.

Awatar użytkownika
O9MATI
Posty: 75
Rejestracja: 28 marca 2013, 09:57
Lokalizacja: Czarnowąsy

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: O9MATI » 29 września 2015, 20:53

Zadałem to pytanie również na innym forrum i polecają lustrzankę; więc trudno o jednoglosna decyzję.
A co byś polecał z bezlusterkowcow?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arnold
Posty: 651
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 22:33
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: Arnold » 29 września 2015, 21:17

Lustro owszem będzie lepsze jak się na nim znasz. :P Hybryda ma przewagę w optyce przy tym budżecie bo będzie miała cholernie mocny zoom. Do lustra będziesz potrzebował kilka obiektywów albo jeden uniwersalny ale to koszt drugie tyle ile chcesz przeznaczyć na aparat. Konkretnego modelu Ci nie doradzę bo się tym nie interesowałem. Ja siedzę w lustrach, a raczej w obiektywach i dodatkach do mojego modelu. Moje zdanie takie a nie inne bo mam lustro i wiem że samo posiadanie dobrego aparatu nie czyni dobrych zdjęć. Jak nie masz zamiaru bawić się w wielką fotografię to nie widzę sensu kupowania lustra. A tak jak wspominałem mocno zastanowił bym się nad bardzo dobrym kompaktem ze względów praktycznych. W mojej opinii uważam że hybrydy czy kompakty są stworzone do robienia zdjęć z pełną automatyką i dosyć dobrze to robią, natomiast lustra są dla ludzi którzy chcą uzyskać konkretne efekty i dlatego sprzęt daje bardoz dużo możliwości. Na "po prostu popstrykać" nie potrzeba wjeżdżać kombajnem na 2 ary trawnika.
ALE to tylko i wyłącznie moje zdanie, a decyzja należy do Ciebie i tego jak się czujesz w tym temacie. ;)
Pozdro!

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: michal.m » 30 września 2015, 15:04

Arnold pisze:Natomiast pomyśl czy nie chciałbyś bardzo dobrego kompakta bo chodzenie z taką kolubryną, przynajmniej mnie, doprowadza do wścieklizny.

Arnold pisze:Jak nie masz zamiaru bawić się w wielką fotografię to nie widzę sensu kupowania lustra.

Wg mnie to jest kluczowe w wyborze aparatu fotograficznego. Kompakta wpakujesz do kieszeni. Lustro to już ogromna torba. Na motocykl zapomnij, że będziesz to wozić ze sobą.

Jeśli chodzi o kompakty to ja polecam kompakty sony z serii cyber-shot, miałem co prawda do czynienia tylko z dwoma modelami - pierwszy wiekowy chyba 7 letni i gdyby nie padnięta bateria to nadal robi przyzwoite zdjęcia, a drugi niestety nie podam modelu ale kupiony w tym roku za jakieś ~1300-1500zł (do użytku prywatnego zdjęcia rewelka, ma też fajny bajer geolokalizacji, no i dobrej jakości zdjęcia na maksymalnym optycznym zoomie bo ma jakąś dobrą stabilizację obrazu ;)

Awatar użytkownika
O9MATI
Posty: 75
Rejestracja: 28 marca 2013, 09:57
Lokalizacja: Czarnowąsy

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: O9MATI » 04 października 2015, 11:07

Zgadzam się z waszymi opiniami.

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z takich aparatów jak:
1. Sony ILCE-6000L z ob. 16-50mm
http://www.e-fotojoker.pl/sony-ilce-600 ... g9_zOztmko
2. Olympus E-PL6 z ob. 14-42 + 40-150
http://www.e-fotojoker.pl/olympus-e-pl6 ... g9-Deztmko
3. Panasonic DMC-G5H z ob. 14-140mm
http://www.e-fotojoker.pl/panasonic-dmc ... hDrX-ztmko

Jak jest ktoś użytkownikiem któregoś z w.w. aparatów; bardzo bym prosił o opinię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 35
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 19:28
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki aparat kupić??

Postautor: Iwona » 28 października 2015, 21:01

Wydaje mi się, że na takie "zwykłe" użytkowanie w zupełności wystarczy aparat z wymienną opytką. Do cyfrówki trzeba się dużo uczyć, żeby wyszło coś fajnego ;) Przynajmniej tak twierdzili zaprzyjaźnieni fotografowie.
Też jakiś czas temu miałam podobny dylemat i wybór padł na Olympusa E-PL5 (z 2 obiektywami). Mam go już ładnych kilka miesięcy i na razie sprawdza się bardzo dobrze.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika