Ochraniacz pleców

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Ochraniacz pleców

Postautor: -MisieK- » 27 lipca 2015, 14:00

Dostałem taki ochraniacz pleców Dainese:

Obrazek

Kumpel to dostał, a na niego jest za duży i dał mi :D Właśnie jego cenę zobaczyłem :P
Pytanie takie mam, taki ochraniacz normalnie pod kurtkę ubieram ? Bo straszny garb mi się robi :P No i pomyślałem, że może jego nosi się tylko samodzielnie, tak bez kurtki, jak zbroje.
Jak to jest ??
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 27 lipca 2015, 15:34

Niektórzy ubierają nawet pod kombinezon :P

https://www.youtube.com/watch?v=ZnMzmaO2iYo

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 27 lipca 2015, 15:44

Nie powiem, fajnych masz kolegów, którzy takie prezenty dają...

Ja taki niedawno sprzedałem na olx, używałem go baaardzo rzadko bo właśnie wymagał ode mnie wyciągania tej pianki na plecach z kurtki bo inaczej troszkę było niewygodnie.
Do tego zawsze miałem problem co z nim zrobić jak gdzieś się zatrzymywałem.

Ps. ochraniacze pleców w kurtkach to przecież ściema minimalnie dająca ochronę. To trzeba nosić pod kurtkę.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 27 lipca 2015, 16:57

Kumpel chyba ( a raczej na bank) nie ma świadomości ile on kosztuje :P
Pojezdziłem z nim godzinę i bardzo dobrze mi się z nim jeździło. Dlatego właśnie myślę o jego regularnym użytkowaniu.
Ta pianka w kurtce to przecież żaden ochraniacz. Ja jej nawet nie wyjąłem i mimo wszystko czułem się bardzo komfortowo. Tylko robi się kurde garb. Ale zobaczę jak to wygląda jak się piankę wyjmie.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 27 lipca 2015, 19:30

Jak to żaden ochraniacz? Na barkach i łokciach masz to samo w kurtce.
No mi z tym na plecach się robił także garb i mnie to wkurzało ale było mi wygodnie - nie powiem (i cieplej w zimniejsze dni :)
Bardziej nie używałem przez średnią-chowalność tego ustrojstwa. Kask do kufra a żółw się nie mieścił :(

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 27 lipca 2015, 20:15

Nie no na barkach i łokciach w kurtce mam normalne ochraniacze, a na plecach tylko taką piankę.
Kufrów nie mam także i tak nic nie chowam. Pod tym względem dla mnie nie ma problemu.
Uświadomiłem kumpla ile to kosztuje ale powiedział, że on też to dostał więc nic nie chce. Ja natomiast mam pomysł jak mu się jakoś odwdzięczyć:

Obrazek

:P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 27 lipca 2015, 23:47

Ja teraz też coś myślę na poważnie nad zbroją pod kombik albo takim ochraniaczem bo zdecydowanie kombinezon sam w sobie słabo, a raczej w ogóle nie chroni pleców przy uderzeniu , tylko przy tarciu. Ale raczej bede szukał czegoś z dużo niższej półki, no chyba, że poznam tego Twojego kolege hahah :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 28 lipca 2015, 01:58

Kupcie ciuchy z solidnym kompletem ochraniaczy, albo zmieńcie na sasteci, albo Knoxy i na prawdę żadne wynalazki nie będą potrzebne.. Oczywiście gąbki nie są ochraniaczami a raczej wypełnieniem kieszeni na plecach i w markowych produktach przeważnie tak to się nazywa..
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 28 lipca 2015, 09:36

Killu pisze:Oczywiście gąbki nie są ochraniaczami a raczej wypełnieniem kieszeni na plecach

Uwielbiam to forum za takie wpisy ludzi doświadczonych, pełnych wiedzy na temat motocykli i jazdy na nich a piszącymi takie rzeczy.
http://intermotors.pl/pol_m_Ochraniacze ... 18997.html

Staram się już nie wdawać w tego typu dyskusje ale po prostu nie mogę przejść obojętnie obok takich wpisów.

Tak jak napisał Pabel, przy uderzeniu to lipa ale przy tarciu już coś chroni. Tak samo w kombiaku jak i tekstyliach.

-MisieK- pisze:Nie no na barkach i łokciach w kurtce mam normalne ochraniacze, a na plecach tylko taką piankę.
Kufrów nie mam także i tak nic nie chowam. Pod tym względem dla mnie nie ma problemu.

Ja mam wszędzie gąbkę w kurtce i łokieć mi ochroniła :)
Pojeździj w tym i sam zobaczysz czy będzie to dla Ciebie funkcjonalne.
A na pewno będziesz miał lepiej zabezpieczony kręgosłup :)
I przede wszystkim - lepiej nie testuj czy zdaje swoją rolę ochronną

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 28 lipca 2015, 10:13

michal.m pisze:
Killu pisze:Oczywiście gąbki nie są ochraniaczami a raczej wypełnieniem kieszeni na plecach

Uwielbiam to forum za takie wpisy ludzi doświadczonych, pełnych wiedzy na temat motocykli i jazdy na nich a piszącymi takie rzeczy.


Michał sorry ale może z rana coś do mnie jeszcze nie dociera bo ni jak nie mogę zrozumieć co chcesz powiedzieć ?
Chcesz powiedzieć, że Killu nie ma racji i, że ta gówniana (za przeproszeniem) gąbeczka wsadzona na plecy Twoim zdaniem przed czymś chroni ?? Dla mnie to jest dokładnie to co Killu napisał "wypełniacz" miejsca przeznaczonego na prawdziwy ochraniacz - nic więcej.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 28 lipca 2015, 17:27

killu ma rację, gąbka nie pomaga, za to dobrze chroni przed zimnem w szczególności na kolanach, nawet najprostsze wkładki gumowe wiele dają. Wiem coś o tym.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 28 lipca 2015, 19:55

Z podlinkowanej zawartości wnioskuję, że nie do końca się z Michałem rozumiemy...
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 28 lipca 2015, 20:19

No właśnie mam nadzieje, że to nieporozumienie.
W podanym linku są "normalne" ochraniacze, a mowa jest o zwykłych gąbkach.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika