Przepisy drogowe, BRD

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 17 czerwca 2015, 14:43

Już im się tym na stołkach w głowach zaczyna niebezpiecznie przewracać:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... na.html#MT

Być może niedługo za 41km/h w mieście będziemy dostawać mandaty...

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 17 czerwca 2015, 17:18

Stary temat, który kilka lat temu już był poruszany w UE, ale pod innym pretekstem. Tzw. ekologia -.- Bo auta jadąc 30km/h na pewno spalają mniej niż jadąc 50km/h... Auta nie są stworzone do powolnej jazdy, co najwyżej te miejskie. Najlepsze sposoby na poprawę bezpieczeństwa to albo zakazać ruchu pojazdom lub zakazać poruszaniu się pieszym. I pewnie wszyscy byliby zadowoleni, szczególnie na górze. Po pierwsze, maksymalne bezpieczeństwo nigdy nie będzie zapewnione, po drugie piesi niech myślą kiedy poruszają się w okolicy drogi lub przechodzą przez pasy (jako najbardziej "delikatny" użytkownik), po trzecie zawsze znajdzie się jakiś palant, któremu niestraszne przepisy. Choćby słynny "Boguś", któremu, o ile się orientuję, postawili zarzuty za jakieś machlojki, a nie spowodowanie poważnego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 17 czerwca 2015, 17:29

Fenek pisze:Tzw. ekologia -.- Bo auta jadąc 30km/h na pewno spalają mniej niż jadąc 50km/h...

Naprawdę takich argumentów używali ?
Przecież to ciągłe zatrzymywanie się i ruszanie powoduje większą emisję spalin a nie prędkość jazdy.

Fajne moim zdaniem rozwiązaniem w sprawie bezpieczeństwa byłyby skrzyżowania równorzędne w ścisłych centrach miast jak i na terenach osiedli.

Wszelkie ronda też wymuszają zwalnianie. Ale to:
1. nie jest wszędzie możliwe (a już na pewno nie w centrach miast)
2. jest wielokrotnie droższe niż likwidacja sygnalizacji czy też wymiana oznakowania.

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 17 czerwca 2015, 17:43

Słyszałeś o tym?
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... Id,1380675
Pomysł ciekawy i z tego co czytałem skuteczny, ale to jest dobre tylko do małych miasteczek i mieścin. W dużym mieście byłby problem, głównie ze względu na to, że jednak na niektórych drogach samochody muszą mieć pierwszeństwo. Głupotą byłoby, gdyby samochód jadący 60km/h trzypasmową drogą(dwujezdniową) okrążającą centrum miasta musiał nagle ostro zahamować, żeby przepuścić coś jadącego z drogi jednokierunkowej bądź kobietę z wózkiem :). Przez to drogi z pierwszeństwem skrzyżowane z podporządkowaną w miejscu, gdzie jest duży ruch wymusza zastosowanie sygnalizacji i całą ideę bierze w łeb :P
Rondo jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale kiedy się na prawdę poważnie zablokuje, to powodzenia w rozładowaniu go.

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 17 czerwca 2015, 18:47

Tak, czytałem swego czasu o tym :)
Uważam to za dobry pomysł ale podobnie do Ciebie w zastosowaniu tylko do małych miasteczek i mieścin, no chyba, że na dużych osiedlach na ich drogach wewnętrznych.

Jest taki efekt psychologiczny (ale nie mogę go teraz znaleźć jak się nazywa) że człowiek jest zdolny do podejmowania bardziej ryzykownych zachowań, np. na drodze gdy jedzie lepszym i bezpieczniejszym autem/motocyklem po zabezpieczonej drodze (np. barierki, ekrany, itp.) lub jeśli motocyklista ma lepsze ciuchy ochronne, tj. w kombi skórzanym będzie na więcej sobie pozwalał niż jakby jechał w moto jeansach, w adidaskach i kurtce tekstylnej.

Ja w 95% przypadków jeżdżę w ochraniaczach na kolana. Gdy parę razy zdarzyło mi się jechać bez nich to automatycznie jechałem wolniej i bardziej asekuracyjnie. Po prostu bardziej się obawiałem o kolana ;p

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 18 czerwca 2015, 15:37

Najpierw twierdzą, że pobierać opłaty w strefie 'płatnego' parkowania mogą bez oznakowania poziomego, później twierdzą, że uzgodnienia, projekt i malowanie kosztuje 100tyś a teraz...
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /150619554

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 18 czerwca 2015, 15:54

Lepiej niech auta nie stoją na środku drogi, a piesi jakoś dadzą sobie radę. Przecież tam nie ma jednego metra, a jaka trudność jest w wejściu na klapę? Jakby się nie dało przejechać, bo auta stałyby na środku drogi, a piesi mieliby 2,5-3 metry chodnika, to wtedy byłaby afera.

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 18 czerwca 2015, 16:15

No z tymi włazami i studzienkami to faktycznie przesada bo chyba te 1,5m jest chodnika (jeśli nie ma to jednak jest absurdalne) ale jeśli na ul. Zajączka jest tak jak napisano w tym artykule to już nie jest OK, tj. piesi muszą wchodzić na ulicę.
Chociaż na google street view tak strasznie z chodnikiem to nie wygląda https://goo.gl/maps/OKW7v
uliczka mała a można drugą stroną iść 8)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 18 czerwca 2015, 16:19

Hmm, jak w końcu wyzdrowieję, to pojadę zobaczyć jak to wygląda.

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 22 czerwca 2015, 15:50

Czy ktoś ma jakieś sprawdzone informacje na temat czy działa (lub od kiedy będzie działać) odcinkowy pomiar prędkości w Łosiowie?

Maszty są, kamery są, oznakowanie jest - tylko czy już rejestruje. Szukam, szukam i nie mogę nigdzie jednoznacznego info znaleźć.

A druga kwestia: czy łapie pojazdy "od tyłu" ? Kamery na masztach są ewidentnie nakierowane na "najazd" pojazdu ale równie dobrze mogą mieć szeroki kąt widzenia i łapać z tyłu...

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 22 czerwca 2015, 16:23

Obserwuj nto na facebooku, oni takimi nowinkami się chwalą co chwile więc na pewno jak będzie miało być to uruchomione to zaraz będzie cynk - tak samo opolska policja. (chwalą się osiągnięciem - sukcesem , a przy okazji informują , żeby zwolnić ;) )
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 169
Rejestracja: 02 września 2012, 21:38
Lokalizacja: Kotorz Wielki

Postautor: Kaczor » 22 czerwca 2015, 17:43

Riders Of Flames Tel. +48607161988 :D

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 22 czerwca 2015, 18:01

michal.m pisze:Kamery na masztach są ewidentnie nakierowane na "najazd" pojazdu ale równie dobrze mogą mieć szeroki kąt widzenia i łapać z tyłu...


Dokładnie o tym pomyślałem jak wczoraj jechałem.

Michał dawaj dokładnie co mam robić bo rozpoczynam dzisiaj moją wojenkę z władzą i łamaniem prawa :P
W pełni świadomie stanąłem na miejscu gdzie pobiera się opłaty za parkowanie, a nie jest ono prawidłowo oznaczone i przyglądałem się jak kontroler po kolei wypisuje wszystkim wezwanie do zapłaty.
Masz jakiś wzór pisma ? Trochę by mi to ułatwiło sprawę.
Chcę pisemko wystosować do biura pobierającego opłaty, gminy Brzeg oraz burmistrza miasta z prośbą o wyjaśnienie na jakiej podstawie pobierają opłaty w takim miejscu :D
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 22 czerwca 2015, 18:05

wyslij maila do emila lowcy fotoradarow to zrobu tam raban konkretny ;D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 22 czerwca 2015, 18:21

-MisieK- , mam nadzieję, że sfotografowałeś miejsce gdzie zaparkowałeś ?

A tak na serio to NIC nie rób, nie reaguj na pisma/upomnienia - nie warto tracić kasy bo i tak Ci odpiszą, że działają wg Uchwały Rady Miasta itp itd i wezwanie zostało nałożone zasadnie, itd. no i standardowe straszenie egzekucją.
Dopiero jak łaskawie rozpoczną postępowanie egzekucyjne to wtedy trzeba wnieść zarzut (ale uwaga: upomnienie może wyglądać jak postępowanie egzekucyjne)

Ps. a w Opolu koniec z darmowym parkowaniem :/ namalowali oznakowanie poziomie w większości miejsc i sprawy urzędowe dziś załatwiałem na moto ;p
A tak MZD w Opolu się wzbraniał, że nie muszą malować linii... więc 100tyś zł wydali 'dobrowolnie' na to oznakowanie.

Ja na razie mam 1 upomnienie a pozostałe 7 wezwań czeka. Standardowe działanie tego typu urzędniczych 'wyłudzeń' Wysyłają 1 by zobaczyć jaka będzie reakcja. Zapłaci się to wyślą kolejne. Nie zapłaci - prawdopodobnie NIC nie zrobią z kolejnymi. Przerabiałem to już ze Strażą Gminną ;p


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika