Przepisy drogowe, BRD

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 03 marca 2017, 17:24

markali pisze:Co chciałeś osiągnąć pisząc go? Zrobić na złość państwu, policji, zachęcić do jazy po zatrzymaniu prawa jazdy? Taki wniosek mi się nasunął. Wiesz komu przeważnie prawko jest zabierane? Moim zdaniem tym którzy przeginają. Ja jestem za ich tępieniem. Przecież to oni są gł. sprawcami wypadków. To przez nich ginie najwięcej ludzi i oni sami (dot. gł. motocyklistów).

Jak lubisz być dymany przez rządzących to proszę bardzo.
Ja ani nikt inny do niczego nikogo nie namawia.
Po prostu podzieliłem się wiedzą jaką posiadam.

Ale mnie szlag trafia jak widzę takie posty jak Twój wnioskujące w ten sposób. Polska rzeczywistość jest taka a nie inna. Tu w wątku, o drogowej rozmawiamy. I tak:
1. Strefy Płatnego Parkowania od lat w Polsce są sposobem na nielegalne wyłudzanie pieniędzy od kierowców. Np. w Opolu przez 1,5 roku strefa działała NIELEGALNIE. Prawie 5 milionów złotych pobranych nielegalnie od setek tysięcy kierowców. Większość ma to w dupie bo na jednego kierowcę to zaledwie kilkanaście, kilkadziesiąt złotych.
2. NIELEGALNE rutynowe kontrole trzeźwości na polskich drogach z prawie zerową skutecznością (ostatni przypadek z Bydgoszczy: 7 nietrzeźwych na blisko 15tyś podejrzanych o jazdę po alkoholu), 168 policjantów pracowało by wyłuskać 7 (siedmiu) nietrzeźwych !!! Paranoja jakaś.
https://bydgoszcz.tvp.pl/29066596/trzez ... -kierowcow
3. NIELEGALNE, błędnie wykonywane pomiary prędkości za które ludzie ponoszą kary. Pal licho jak to był tylko mandat i punkty. Ale jak doszła utrata prawka na 3 m-ce to jest to regularna walka bo już ludzie mają o co walczyć. I co ważne - zaczynają w sądach wygrywać bo najzwyczajniej w świecie mają rację.

Ad.1 - wystarczy namalować pionowe oznakowanie.
Ad.2 - jak się tak uparli na poprawę bezpieczeństwa to niech te nielegalne rutynowe kontrole robią w piątek PO PRACY oraz w piątek/sobotę wieczorem przed drogami dojazdowymi na imprezy a później wracający z tych imprez. A nie litości, rano, gdzie Ci "nietrzeźwi" są z reguły na kacu bo wieczorem popili.
Ad.3 - wyposażenie i wyszkolenie policjantów w spełniający wszelkie obowiązujące przepisy sprzęt i NAUCZENIE ich poprawnego wykonywania pomiarów.

Co do przeginania to pamiętaj, że piszesz na forum motocyklowym. I chyba nie napiszesz, że jeździsz zgodnie z przepisami bo to po prostu będzie totalna bzdura i kłamstwo. A wystarczy, że będziesz jechał 80km/h i jak trafisz na "polowanie" to 3 m-ce bez prawka Cię czeka.

michal.m pisze:Ilość kontroli nie zależy tylko od "zdolności" kierowcy niestety. Im więcej się kierowca mądrzy tym bardziej jest zapamiętany. Tym bardziej jeśli policjant musi wypełnić kilka dodatkowych papierków. Pamiętaj o tym! To naprawdę praktyczna rada a nie teoria.

Oczywiście, że zależy to od "zdolności" bo jak ktoś nie wie gdzie można bezpiecznie odwinąć to wtedy wpada.
Może nie jeżdżę długo po polskich drogach bo zaledwie ~10 lat ale mnie na radar zatrzymali tylko raz w życiu i dwa razy zostałem zatrzymany do kontroli za nic, ot, tzw. rutynowa kontrola, która nie skończyła się dla mnie żadnym mandatem.
I absolutnie nie zamierzam się podczas kontroli mądrzyć. Tylko nagrywać przebieg kontroli oraz zwykłe "nie przyjmuje mandatu" w sytuacji gdy będę mieć jakąkolwiek wątpliwość czy faktycznie tyle jechałem co policjanci twierdzą.

Odnoście tego wypadku: Oczywiście, że konfiskata pojazdu by wyeliminowała takich idiotów. Nie każdego stać by co chwila nowy pojazd sobie kupował.

Jazdę bez uprawnień do tego na motocyklu uważam za skrajny idiotyzm i skrajną głupotę. Nawet tutaj paru forumowiczów ma to gdzieś i śmiga na moto bez kat.A

markali
Posty: 62
Rejestracja: 24 marca 2013, 14:09
Lokalizacja: Prószków

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: markali » 03 marca 2017, 18:06

michal.m pisze:Ja ani nikt inny do niczego nikogo nie namawia.
Po prostu podzieliłem się wiedzą jaką posiadam.

Co do przeginania to pamiętaj, że piszesz na forum motocyklowym. I chyba nie napiszesz, że jeździsz zgodnie z przepisami bo to po prostu będzie totalna bzdura i kłamstwo. A wystarczy, że będziesz jechał 80km/h i jak trafisz na "polowanie" to 3 m-ce bez prawka Cię czeka.

Może nie jeżdżę długo po polskich drogach bo zaledwie ~10 lat


Dzielenie wiedzą różnie może być rozumiane.

Odnośnie moich prędkości to mnie rozwaliłeś. Znasz mnie? Przejechałeś ze mną chociaż 1 (jeden) kilometr że wysnuwasz takie wnioski?

10 lat to krótko. Jeżdżę prawie 3 razy dłużej. Po różnych krajach. Nigdy nie zapłaciłem mandatu. Mierzono mnie wiele razy. W Polsce również. Zero problemu z radarami. Oczywiście nie twierdzę że takiego nie ma.
Widzę że jesteś lepszy od naszych radarów :shock: :shock: :shock:
Życzę powodzenia w Twoich działaniach.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Killu » 03 marca 2017, 20:57

Wiecie chłopaki. Nie wszystko musi być czarne albo białe. Jeżeli jadę 80/50 dostaję strzał z iskry i chcą mi odebrać prawko to bardzo cieszy mnie, że Michał określił możliwy scenariusz do samoobrony. Co w tym złego, że ktoś ma mi pomóc w walce z bezprawiem?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Tomzo » 03 marca 2017, 23:20

michal.m pisze:Jak lubisz być dymany przez rządzących to proszę bardzo.
Ja ani nikt inny do niczego nikogo nie namawia.
Po prostu podzieliłem się wiedzą jaką posiadam.


Czytam twoje posty i...żal mi Ciebie :cry: .Wypisujesz twoje i nie twojego autorstwa eseje na temat kontroli prędkości we wszystkich postaciach:a to przez radar,odcinek pomiarowy itd.Powielasz artykuły-myślę że stworzonych przez kancelarje prawnicze, które opisują jak można się wymigać od kary za dane wykroczenie.Kodeks drogowy wymyślono w jakimś celu,w jakim według Ciebie?Bo według mnie to optymalnie bezpiecznego poruszania i zachowywania się na drogach publicznych wybudowanych i znormalizowanych przez Państwo w którym się owa znajduje.Czujesz się dymany przez rządzących że grozi Ci kara za niedostosywanie się do uchwalonych przepisów?To jesteś po prostu przestępcą drogowym!Dobrze że ludzi o takich poglądach jak Twoje jest mniejszość bo większością rozpieprzyli by niejeden rząd i ustrój i nie trzeba by było 3 wojny żeby nastał totalny rozpizdziaj...
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 04 marca 2017, 13:47

Killu pisze:Jeżeli jadę 80/50 dostaję strzał z iskry i chcą mi odebrać prawko to bardzo cieszy mnie, że Michał określił możliwy scenariusz do samoobrony. Co w tym złego, że ktoś ma mi pomóc w walce z bezprawiem?


No i o takie coś mi chodzi i ludziom, którzy się tym zajmują.
To głównie dzięki takiemu prekursorowi jak Emil Rau straże gminne straciły swój biznes fotoradarowy (chowanie się w krzakach, fotoradary poukrywane w śmietnikach a to wszystko w 80% w miejscach, które tylko formalnie jest terenem zabudowanym a w istocie na lewo pole, na prawo pole a za 1500m pojedynczy budynek... stodoła)
Dzięki takim ludziom jak właśnie Emil Rau, Tomasz Motyliński, Artur Mezglewski, Tomasz Parol bezprawne działania wszelakich urzędów, policji, straży gminnych są nagłaśniane medialnie. A lokalnie to Tomasz Hankus z Nysy. Wcześniej nie miałem o tym pojęcia jaka jest skala nadużyć w prawie drogowym. Ja się na to nie godzę.

A najbardziej niezmiernie mnie dziwi na forach internetowych, że najwięcej do napisania mają Ci, których temat nie interesuje. Naprawdę nie ma przymusu wchodzić i czytać te moje wypociny w temacie, który mnie interesuje.
Mnie nie interesują żadne spotkania, zloty motocyklowe, przeróbki maszyn i moich postów jest w takich tematach jak na lekarstwo.

Kilka przykładów jak to można jeździć zgodnie z przepisami a i tak narazić się na mandat:
https://youtu.be/ebaVQlhZ0RY
https://youtu.be/_1b_810dO0c
i ostatni "hicior" nyskiej drogówki: https://www.facebook.com/niedlasppnysa/ ... 867395687/

Pytanie dla tych oburzonych (m.in. dla Tomzo i markali): można jeździć zgodnie z przepisami i być spokojnym, że nie będzie mandatu?

Przypominam, że tylko te sytuacje nagrane i udostępnione możemy poznać. Kto mi potwierdzi, że to nie nagminne zachowania policji? A ile jest takich sytuacji, gdzie kierowca nie ma nagrania i jest na takie pomówienia pana 'władzy' praktycznie bez szans.

@markali: Proste pytanie, jeździsz ZAWSZE z taką prędkością ile przepisy dopuszczają? Umiesz i chcesz na to odpowiedzieć TAK lub NIE?

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Phanatic » 04 marca 2017, 14:29

Widzę, że robi się w temacie ostra burza ;) Ja przyznam szczerze, też nie chciałbym dostać strzała z iskry która potrafi podać wynik z kosmosu. Widziałem ten program tv. w którym odkurzacz "jechał" 150km/h nawet działający wiatrak chłodnicy potrafi ją zmylić.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... predkosci/

Ciekawi mnie, czy posiadając videorejestrator z gps'em lub kamerkę sportową też z gps'em które rejestrują moją prędkość jest szansa na obronę jeśli Policjant pokaże mi na suszarce zupełnie inną od tej którą się poruszałem? Czy w sądzie taki dowód miałby jakąś wartość?

Ostatnio widziałem nagranie chłopaka na youtube z busa który jechał normalnie - wyskoczył mu policjant z lizakiem i wmawiali mu, że wyprzedzał tira na podwójnej ciągłej - (podobny do tego z Nysy ale tamten filmik był w nocy) jak go znajdę to wrzucę tutaj linka. Gdyby nie miał kamerki to dostałby mandat - w zasadzie to się nadaje też do sądu jako próba wyłudzenia pieniędzy.
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 04 marca 2017, 17:28

Phanatic pisze:Ciekawi mnie, czy posiadając videorejestrator z gps'em lub kamerkę sportową też z gps'em które rejestrują moją prędkość jest szansa na obronę jeśli Policjant pokaże mi na suszarce zupełnie inną od tej którą się poruszałem? Czy w sądzie taki dowód miałby jakąś wartość?

Wiele z filmików na yt czy fejsie wskazuje na to, że na widok kamerki już w trakcie takiej kontroli policjanci odstępują od nałożenia mandatu w takich sytuacjach.
A jeśli sprawa trafia do sądu to sąd decyduje czy uzna nagranie jako dowód w sprawie czy nie uzna - jest to totalne widzimisię sądu (i to jest chore w tym kraju)
Ale zadaj sobie pytanie: lepiej dysponować takim filmikiem czy nie ma sensu go posiadać?

Przede wszystkim dysponując nagraniem, które ewidentnie pokazuje, że nie popełniło się żadnego wykroczenia a policja kieruje sprawę do sądu to należy się zgłaszać do osób wymienionych przeze mnie powyżej. Na bank pomogą. Aha, no i oczywiście przynajmniej lokalne media powiadomić. A na rozprawy zapraszać jak najwięcej publiki oraz występować o zgodę sądu na nagrywanie rozpraw (też nie zawsze się godzą na nagrywanie)

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Phanatic » 04 marca 2017, 18:06

Przyznam się szczerze, że sam już ulegam paranoi nagrywania po tym co oglądam w tv i słysząc różne historie od znajomych. Dlatego w końcu kupiłem kamerkę z gpsem jako własny dupochron w razie podobnych zdarzeń. Zdaję sobie sprawę, że jak ktoś mi wymusi pierwszeństwo np. na czerwonym świetle i nie będzie świadków to będzie moje słowo przeciwko tej osobie a film powinien rozwiązać sprawę od razu. Na motocyklu też wolę mieć kamerkę żeby mi potem nie mówiono, że pewnie "zapierdalał".

Tutaj kierowca powiedział policji, że motocyklista jechał na czerwonym a siedmiu świadków potwierdziło tą wersję.... gdyby nie kamerka chłopak byłby udupiony: https://www.youtube.com/watch?v=dczhLor4Woo
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Killu » 04 marca 2017, 21:39

Michał, jestem przekonany że jeżeli Markali mówi o jeździe w 100% zgodnej z przepisami to tak właśnie jest. Nie ma sensu się o to przepychać. Jedni jeżdżą zgodnie z przepisami inni z rozsądkiem a jeszcze inni z własnym kaprysem.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 05 marca 2017, 10:09

@Phanatic: to nie jest paranoja nagrywania. A już na pewno nie w przypadku jazdy na motocyklu bo akurat kto jak kto ale my, motocykliści jesteśmy bardziej narażeni na opinie typu "że pewnie "zapierdalał" bo dobrze wiemy, że czasami jadąc w szczerym polu przy prędkości 90/90 może nam wymusić pierwszeństwo traktor wyjeżdżający z pola :/ I wtedy bez nagrania opinia będzie leciał min. 150

Btw: kolejny przykład po co są kamerki:
http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomos ... o,11849409
Co prawda w tym przypadku skazanie policjantki uważam za przesadę bo korzystanie z telefonu to nie tylko rozmowa ale jak twierdzi skazana policjantka np. pisanie smsów, przeglądanie stron www, itp.
Sąd w tym przypadku przegiął wg mnie w drugą stronę bo jeśli nie ma jednoznacznych dowodów na winę oskarżonego (kierowca jak i policjantka) stosuje się zasadę domniemania niewinności. Sprawa powinna być umorzona.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Killu » 05 marca 2017, 11:07

Michał, właśnie dlatego że światem rządzą stereotypy temat konieczności nagrywania jest paranoją. Gdybyśmy mieszkali u kasztanów, to pewnie nie mielibyśmy paranoi konieczności nagrywania z obawy o stereotypy a paranoję zakazu nagrywania ;p

A gdyby tu było przedszkole w przyszłości...
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 06 marca 2017, 11:35

Paranoją jest zachowanie polskich urzędów, policji, sądów co do prawa drogowego. A nagrywanie jest koniecznością by się móc bronić. Ale jak zwał tak zwał.
Ja tam nagrywam - by mieć w razie co, dowód w postaci nagrania.

W sumie temat nie nowy ale dziś mi wpadł w oko. W skrócie: dostajesz mandaty, płacisz wyższe OC.
Ja osobiście popieram w 90% bo przydałoby się też w drugą stronę: nie dostajesz mandatów przez x czasu = masz dodatkowe zniżki.
http://antyweb.pl/wyzsze-oc-mandaty/

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: Phanatic » 06 marca 2017, 12:09

Ja też popieram ten pomysł z mandatami, spore zwyżki za mandaty i rabaty za ich brak. To moim zdaniem chyba jedyna skuteczna metoda na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Byłbym też skłonny do wprowadzenia wysokości mandatów w zależności od zarobków - bo co takie 500zł jest dla kolesia z BMW M5 czy Mercedesa S 500 w stosunku do Kowalskiego który zarabia ok. 2000zł miesięcznie. Do tego w przypadku np. nagrania kierowcy który wyprzedza z premedytacją na czołówkę i zmusza drugiego kierowcę do zjechania na pobocze zabierałbym prawo jazdy - za pierwszym razem na 3 miesiące za drugim razem dożywotnio. To co się ostatnio dzieje na naszych drogach przechodzi ludzkie pojęcie. Za wulgaryzmy, środkowy palec i podobne zachowania jak wysiadanie z auta i groźby też bym ostro karał - bo nadmierna agresja to też jest problem.

Tęsknię za tym czasem jak byłem zawodowym kierowcą i jeździłem za granicą - to był okres zupełnie bezstresowy, w przeciwieństwie do jazdy po Polsce gdzie prawie nie ma dnia abym nie walczył o życie czy nie wzrastało ciśnienie. W ostatnich 6 miesiącach miałem kumulację takich sytuacji włącznie z tym, że baba władowała mi się w auto na czerwonym świetle...

Czasami mam wrażenie, że w Realu albo Tesco była promocja i ludziom rozdawali prawa jazdy na talony.
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: BartekOpole » 06 marca 2017, 20:48

michal.m pisze:Sezon motocyklowy zbliża się WIELKIMI krokami zatem garść informacji na temat zbójeckiego prawa 50+

Otóż od 1 stycznia 2017 zmieniły się przepisy i już "zapomniałem prawka" nie pomoże w jego utracie gdy zostaniemy zatrzymani za przekroczenie prędkości o 50 km/h niż to co obowiązuje w terenie zabudowanym.

Krótka instrukcja jest taka:

Oddajemy panu policjantowi blankiecik prawka bez mrugnięcia okiem oraz NIE PRZYJMUJEMY MANDATU
a przede wszystkim
NAGRYWAMY CAŁE SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM !!!!

więcej info na:
https://www.facebook.com/tomasz.parol.7 ... 574112047/" onclick="window.open(this.href);return false;

a w mega skrócie powód jest taki, że procedura wygląda następująco:
1. zostajemy zatrzymani, że jechaliśmy 50 więcej niż dopuszczalna w zabudowanym
2. dokumenciki proszę, itd. - podajemy dokumenciki.
3. policjant rzecze: "zatrzymuje prawo jazdy oraz będzie mandacik"
4. odmawiamy jego przyjęcia
5. policjant pisze pisemko do starosty o zatrzymanie uprawnień
6. do czasu aż starosta wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień na 3m-ce mamy uprawnienia do kierowania. Nie mamy blankietu bo policjant je zatrzymał. Grozi nam za to jedynie 50zł mandatu w razie kontroli.
7. sprawa nieprzyjętego mandatu trafia pod ocenę sądu - my dalej mamy uprawnienia. Zawiadamiamy starostę o sprawie sądowej.
8. w najgorszym przypadku sąd przyklepuje wyrok skazujący.
9. starosta po UPRAWOMOCNIENIU się wyroku wydaje decyzję o zatrzymaniu uprawnień

I pewnie myślicie, co to niby daje... ale dochodzimy do sedna sprawy: data zatrzymania uprawnień przez starostę nie jest datą od której liczy się 3 m-ce bez prawka. 3 m-ce liczy się od momentu zatrzymania nas przez policjanta. :twisted:

Zapomniałeś napisać po pkt 8 : koszty sądowe w syt wyroku skazującego. Nie jestem pewien też czy sąd z urzędu nie zwiększy kosztów grzywny która była by niższa w przypadku przyjęcia mandatu od policjanta. Poza tym mamy wyrok, którego w przypadku przyjęcia mandatu by nie było. Czyli osoba będzie karana...dobrze rozumiem???
Triumph

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Przepisy drogowe, BRD

Postautor: michal.m » 06 marca 2017, 21:54

Phanatic pisze:Byłbym też skłonny do wprowadzenia wysokości mandatów w zależności od zarobków

To byłoby najlepsze posunięcie w sprawie bezpieczeństwa drogowego na całym świecie.
Ale to moim zdaniem jest niestety nierealne w naszym kraju bo to musieliby zmienić ludzie, którzy za parę lat nie będą mieć immunitetu a z czasów poselskich nauczyli się zapi@#$%^ać po drogach ile wlezie i to totalnie bezkarnie. I niby później zasiadając na wysokich stołkach w różnorakich urzędach, instytucjach, spółkach państwowych, itp, itd. musieliby oddawać procentowo swoje zarobki za mandaty? No way :/

BartekOpole pisze:Zapomniałeś napisać po pkt 8 : koszty sądowe w syt wyroku skazującego. Nie jestem pewien też czy sąd z urzędu nie zwiększy kosztów grzywny która była by niższa w przypadku przyjęcia mandatu od policjanta. Poza tym mamy wyrok, którego w przypadku przyjęcia mandatu by nie było. Czyli osoba będzie karana...dobrze rozumiem???

Jak się ma ok. 150zł kosztów sądowych do nieposiadania uprawnień do kierowania przez 3 m-ce? Każdy niech sobie sam na to pytanie odpowie.
Sąd z urzędu nie działa. Sąd działa wg swojego widzimisię. Sąd z reguły nie zasądza wyższych wyroków niż proponowane mandaty jeśli nie przyjęcie mandatu jest uzasadnione (to właśnie jeden ze stereotypów - te wyższe wyroki niż mandat - zaraz obok miejsca zatrzymania na zasadzie: "zatrzymali mnie nad morzem i jak odmówię mandatu to na rozprawy będę jeździł do Gdańska, a będzie się jeździć do najbliższego sądu z uwagi na miejsce zamieszkania - nie mylić zameldowania)
Osoba karana jest wtedy kiedy jest skazana prawomocnie z kodeksu karnego a nie kodeksu wykroczeń.

Ale ludzie się boją sądów, masakra...i stąd całe te sytuacje, że policjant może wszystko... ehhh


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika