Rejestracja na A1

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
mlody98
Posty: 193
Rejestracja: 27 marca 2013, 12:51
Lokalizacja: Tarnów Opolski

Rejestracja na A1

Postautor: mlody98 » 04 marca 2014, 18:47

Witam.
Chciałbym abyście mi coś doradzili. Chcę przesiąść się na 125ccm. Mam na oku Yamahe TDR w okazyjnej cenie. Motocykl jest sprowadzony z Francji. Jak wygląda rejestracja takiego motocykla, aby w dowodzie miał wbite te 11kw/15KM ? I jakie koszta byłyby rejestracji, dodam że dokumenty trzeba przetłumaczyć na Polski. :)
| Lewa w Góre | "Widzimy sie na trasie"

"Proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów."

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 05 marca 2014, 11:50

Jeżeli masz fakturę VAT-marżę na moto, możesz odpuścić skarbówkę, jak nie - masz 2 tyg. na opłacenie moto w US (około 160 zł). Później tłumaczenie i do wydziału po tablice tymczasowe oraz pozwolenie. Jak będziesz mieć już te tablice lecisz na przegląd - kiedyś nie trzeba było tego cyrku, ale nasi politycy mają mnóstwo ciekawych pomysłów. Po przeglądzie drugi raz do wydziału po stałe blachy, 30-dniowy dowód i do ubezpieczalni po OC. Potem na stacje i jazda :D

Co do wbicia 11kW/15KM do dowodu, to na stacji diagnostycznej powinieneś dostać wszystkie papiery, zaświadczenia itp. Powinno to być również w papierach do tłumaczenia - czyt. starym dowodzie.

Cennik? Nie wiem czy na 125ccm jest jakaś różnica, ale powiem jak ja miałem/mam, bo jestem w trakcie:
- 160 zł VAT-25 (jak pisałem - masz fakturę i sprzedawca da Ci zaświadczenie, że moto opłacone - nie musisz płacić)
- tłumaczenie - jakieś 100-200 zł - zależy od języka i samego tłumacza - ja tłumaczyłem u Pani tłumacz w Opolu przy ul. Szaniawskiego - Pani tłumaczy również z francuskiego - w porównaniu do innych tłumaczy jak robiłem rozeznanie to najtaniej i dobrze :) płaciłem około 150 zł
- tymczasowe blachy - nie wiem ile dokładnie kosztują, ale licz gdzieś max 40-50 zł
- pierwszy przegląd w kraju - jakieś 120 zł
- rejestracja - około 200 zł (dowód + tablica + karta pojazdu)
- no i ubezpieczenie, ale to kwestia do dogadania z ubezpieczycielem.

Ceny, jak napisałem, mogą się ździebko różnić od tych co podałem.

Dolicz do tego jeszcze ewentualne koszta opon, oleju i innych dupereli. Sam jestem właśnie w trakcie rejestracji swojej F4i z Włoch i wiem ile z tym pierdzielenia :/
Honda CBR 600 F4i
Obrazek

Awatar użytkownika
xbax
Posty: 49
Rejestracja: 21 marca 2010, 16:50
Lokalizacja: Good City OKR

Re: Rejestracja na A1

Postautor: xbax » 05 marca 2014, 14:37

Jeśli masz ważną tablice rejestracyjna to możesz z przetłumaczonym dowodem rej. zacząć od przeglądu.diagnosta wpisuje nr rej.trzeba oddac tablice pozniej w wydziale komunikacji.wtedy odpada ci 40 zl za tablice probna. Co do OC to ubezpieczenie musi byc ważne już od dnia czasowej rejestracji(czyli robisz je na probna tablice a potem robisz do polisy aneks). Przeglad kosztuje tyle co dla pojazdow zarejestrowanych w PL.
Reszta sie zgadza ale rozbieznosci moga wynikac z faktu ze niby przepisy wszedzie te same ale co wydzial komunikacji to inna interpretacja. jeden telefon do wlasciwego dla Ciebie wydzialu komunikacji i wszystko bedzie jasne:)
GS 400 & CBR 600 F4i

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 05 marca 2014, 16:19

masz pw

Awatar użytkownika
mlody98
Posty: 193
Rejestracja: 27 marca 2013, 12:51
Lokalizacja: Tarnów Opolski

Postautor: mlody98 » 05 marca 2014, 17:09

Okey ;) Dzięki za odpowiedzi ;) Już wiem co mniej więcej muszę po kolei zrobić. Dzięki ! :)
| Lewa w Góre | "Widzimy sie na trasie"



"Proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów."

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 05 marca 2014, 17:12

Tak jak pisze xbax - najlepiej jak zadzwonisz do wydziału. Tam Ci wszystko powiedzą. Ja dzwoniłem i pytałem o 600ccm i takie info dostałem jakie wyżej napisałem:)

Najlepiej uzbrój się jeszcze w całą przyczepę cierpliwości :D w końcu to Polska :)
Honda CBR 600 F4i

Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika