Uważajcie przy wyprzedzaniu

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Uważajcie przy wyprzedzaniu

Postautor: michal.m » 05 czerwca 2012, 12:03

W tą niedzielę miałem stresową sytuację, dobrze, że zawsze przy takich manewrach obserwuje ruch puszki... gdyby nie to wylądowałbym w rowie albo co gorsza na drzewie :/
Koleś jechał VW Passatem, nr OPO 31T3, jednak później spojrzał w lusterko ale mu to średnio wychodzi bo jak patrzy to zjeżdża z jezdni...masakra
nagrane w Krzanowicach.
http://www.youtube.com/watch?v=fGUNAa5pWTI
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2012, 09:59 przez michal.m, łącznie zmieniany 1 raz.

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 05 czerwca 2012, 12:49

Standard na drogach.. do wielu osób wciąż nie dociera przepis, że jeśli ktoś już rozpoczął manewr wyprzedzania, to ma pierwszeństwo - nie dość, że nie patrzą w lusterka zanim zanim zaczną sami wyprzedzać, to i nawet jak zauważą że coś leci lewym pasem, pchają się na chama..

Trzeba sobie wyrzutnie rakiet zamontować z przodu i podpiąć pod przycisk klaksonu - na pewno skuteczniejsze było by upomnienie ;)
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 05 czerwca 2012, 12:54

jak ja marzę w takich sytuacjach o takiej wyrzutni... paintballowej z farbą olejną :>
ktoś takie robi na motocykle :?:

A swoją drogą: czy takie nagranie wysłane do Policji skutkowałoby mandatem/upomnieniem tegoż kierowcy? ktoś się orientuje?

Awatar użytkownika
Bob90
Posty: 111
Rejestracja: 04 kwietnia 2010, 10:49
Lokalizacja: OPR

Postautor: Bob90 » 05 czerwca 2012, 16:35

Niestety znam ten "smak". Z tym, że ja jechałem za samochodem z dobry kilometr, więc nie wyskoczyłem znikąd i odpowiednio wcześniej zasygnalizowałem manewr wyprzedzania. przy wyprzedzaniu byłem już na wysokości drzwi kierowcy i dalej sytuacja trochę inaczej się rozwinęła ;/
Zresztą pisałem już kiedyś o tym na forum.
NTV 650 - "Czarnula"

Awatar użytkownika
Jekke
Posty: 273
Rejestracja: 05 maja 2012, 23:19
Lokalizacja: Opole

Postautor: Jekke » 05 czerwca 2012, 16:58

michal.m pisze:A swoją drogą: czy takie nagranie wysłane do Policji skutkowałoby mandatem/upomnieniem tegoż kierowcy? ktoś się orientuje?


możesz spróbować, masz nagranie, widać tablice. Zgłaszasz oficjalnie w najbliższej jednostce Policji tzw. spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, są na to paragrafy i punkty, tu np. masz podstawę http://prawo.money.pl/kodeks/wykroczen/ ... cji/art-86

nie daj się spławić a może się pan nauczy patrzeć w lustra i używać kierunków- w imię zasad :)
Homo homini

Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 05 czerwca 2012, 21:47

Jekke ma racje, nie zostawiaj sprawy. Niech sie pajac nauczy, kiedys przez swoją nieuwage może kogoś zabić.

A swoją drogą dobrze że mamy tutaj miśków na forum :) bo co do kary dla pajaca z passata nie byłam pewna.

Awatar użytkownika
Jekke
Posty: 273
Rejestracja: 05 maja 2012, 23:19
Lokalizacja: Opole

Postautor: Jekke » 06 czerwca 2012, 00:51

akilia pisze:A swoją drogą dobrze że mamy tutaj miśków na forum :) bo co do kary dla pajaca z passata nie byłam pewna.


a kto jest miśkiem? :lol: bo ja nie
Homo homini

Awatar użytkownika
Kruder
Posty: 165
Rejestracja: 20 listopada 2010, 12:51
Lokalizacja: Opole

Postautor: Kruder » 06 czerwca 2012, 09:04

wychodzi na to że warto mieć coś do nagrywania na moto
www.bwf-consulting.pl

tel 604 956 656

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 06 czerwca 2012, 09:14

Sprawdzę ten odcinek czy aby tam nie jest teren zabudowany i jeśli nie będzie to działam w tej sprawie. Może coś z tego będzie, tj. "wiadomość" dla tego "kierowcy" z policji... postaram się informować o sprawie ;)

Ja nie nagrywam zawsze ale od czasu do czasu załączam kamerkę przy niebezpiecznych manewrach (wyprzedzanie, jazda w korku, itp.)

Tym razem się to szczęśliwie skończyło (oby tak zawsze było) ale jak coś jest świetny dowód w sprawie.

Awatar użytkownika
Jekke
Posty: 273
Rejestracja: 05 maja 2012, 23:19
Lokalizacja: Opole

Postautor: Jekke » 06 czerwca 2012, 10:29

jeżeli to jest wylot z Czarnowąs w kierunku na Krzanowice, to o ile się nie mylę to już jest teren niezabudowany, zresztą jakby był to IMHO nie przekroczyłeś dramatycznie prędkości.

Poradzę Ci jeszcze coś- sezon ogórkowy idzie, temat moto jest trendy- wyślij do do NTO i Wyborczej, 24opole.pl. Dodatkowo na adres TVN i Polsatu- nic nie tracisz a przy takim nagłośnieniu( chyba wystarczyłaby NTO) to policja z urzędu ruszy tyłki. W imię zasad :wink:


teraz zauważyłem- masz kilka filmików, powysyłaj komu trzeba, niech się chociaż kilka osób ogranie to zawsze będzie bezpieczniej. No za ten pas awaryjny... :lol:
Homo homini

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 06 czerwca 2012, 14:46

może tych innych filmików nie będę wysyłał... bo zgodne z przepisami to tam nie jeżdżę :P

To jest odcinek mniej więcej taki: http://goo.gl/maps/uMfy (dokładnie nie wiem - jak pisałem, sprawdzę w ten weekend) i działam "w imię zasad"
Czy ja wiem czy media się tym zainteresują? Nikt nie ucierpiał, nikt nie zginął, żadnej gleby - dla mediów to flaki z olejem.
Ale jak piszesz - nic nie tracę ;p
a jest szansa, że "kierowca" się o tym dowie ;>

Awatar użytkownika
Jekke
Posty: 273
Rejestracja: 05 maja 2012, 23:19
Lokalizacja: Opole

Postautor: Jekke » 06 czerwca 2012, 15:28

wiesz, to nawet nie chodzi, że ktoś ucierpiał, ale jak filmik obejrzy np. 500 kierowców passatów to wystarczy, że 50 z nich ogarnie temat a to już hipotetycznie 50 zdarzeń mniej :D
Homo homini

Awatar użytkownika
sirmariano
Posty: 162
Rejestracja: 19 września 2009, 01:45
Lokalizacja: Karłowice, Opole

Postautor: sirmariano » 08 czerwca 2012, 23:55

Nie szkodzi, że nikt nie ucierpiał - stworzone zostało zagrożenie - coś jak kara za jazde na jednym kole - jak ktoś poczuje sie zagrożony to płacisz mandat. Zgłaszaj buca na policje - zapewne skończy sie to w sądzie z włąścicielem auta ale zapłaci za swoje.

archy007
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:03

Postautor: archy007 » 09 czerwca 2012, 08:32

sirmariano pisze:(...)Zgłaszaj buca na policje - zapewne skończy sie to w sądzie z włąścicielem auta ale zapłaci za swoje.


:-)

Rozumiem, że kierownik passata nieładnie się zachował, jednakże w myśl
zasady "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" zrobiłbym rachunek sumienia i zastanowił się nad taką "krwawą zemstą"...

mam nadzieję, że jasno się wyraziłem :wink: :wink:

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 10 czerwca 2012, 02:32

Zobaczymy jak będziesz gadał, kiedy jakiś qtas zgruzuje Ci maszynę i nawet nie raczy się zatrzymać, żeby sprawdzić, czy żyjesz. Ja przerabiałem - nie polecam. A rachunek sumienia w powyższej sytuacji można sobie wsadzić.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika