Nie dla ACTA - Say NO to ACTA

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 25 stycznia 2012, 22:26


Awatar użytkownika
Mati
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2011, 09:10
Lokalizacja: Opole/opolskie/Boguszyce

Postautor: Mati » 25 stycznia 2012, 22:28

O Natalia, zmieniłaś fotke :)
Yamaha Fazer FZS
Obrazek

Awatar użytkownika
obionek
Posty: 141
Rejestracja: 06 maja 2011, 22:59
Lokalizacja: Opole

Postautor: obionek » 26 stycznia 2012, 08:34

andrut78 pisze:Czyli co?? Jak sobie firewalla postawię to już przestępstwo popełniłem.

Jeśli pakiety na firewallu są tylko filtrowane to nie. Ale jeśli coś "dziwnego" się z nimi dzieje to pewnie będzie to niezgodne z nowymi ustawami. Zastanawia mnie czy szyfrowanie danych na własnym dysku też podchodzi pod taki "zabroniony czyn".

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 26 stycznia 2012, 09:35

..i tak oto po 20 latach rozwoju technologicznego, znów dla bezpieczeństwa użytkowników wrócimy do wysyłania wiadomości gołębiami pocztowymi oraz sprzedawania pirackich kaset video na placu wolności...

Dla tych z was, którzy w przeszłości zetknęli się z cyberpunkiem, a zwłaszcza z historią Cyberpunka 2020 - niektóre daty się nie zgadzają, oczywiście, ale wszystko zmierza we właściwym kierunku... ;>

Najlepsze jest to, że stany zjednoczone walnęły się czymś ciężkim w łeb i w przebłysku świadomości zrezygnowały ze swojego SOPA, a nasze europejskie pitbule jak już raz się wgryzły w temat, tak szczękościsku dostały i nie odpuszczą... ;>

A wszystko głównie za namową i sponsoringiem RIAA... Uroczo ;)

Tymczasem: [ http://technowinki.onet.pl/biznes/pirac ... tykul.html ]

Kod: Zaznacz cały

To standard w tego typu sprawach, ponieważ nikt nigdy nie wykazał w wiarygodny sposób strat poniesionych przez piratów. Wskazuje na to raport GAO (amerykański odpowiednik Najwyższej Izby Kontroli) przygotowany na zlecenie Kongresu.

Według raportu nie da się jednoznacznie stwierdzić, że piractwo przynosi straty, a tym bardziej nie da się oszacować w jakiej byłyby wysokości. Brakuje informacji o tym, jaka część ściągających zapłaciłby za płytę czy film. Autorzy raportu podkreślają, że wytwórnie nie podają sposobów obliczania strat, a nawet podają nieistniejące źródła danych.



O, właśnie zobaczyłem: [ http://wiadomosci.onet.pl/raporty/prote ... omosc.html ]

Kod: Zaznacz cały

Ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz podpisała w czwartek w siedzibie MSZ Japonii umowę ACTA o zapobieganiu handlu podróbkami. Jak poinformował PAP radca prasowy ambasady RP w Tokio Radosław Tyszkiewicz, dokument podpisali też ambasadorowie pozostałych państw UE z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii. Dwa ostatnie państwa opóźniły moment podpisania z powodów proceduralnych i uczynią to w terminie późniejszym.


Trala la la ;) Czas budować bunkry...
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 26 stycznia 2012, 10:06

Zatem komu się nie podoba, niech zacznie tworzyć "strefę walki". Brzmi to na razie śmiesznie, ale faktycznie wszystko do tego dąży... I kto wie, czy w 2020 świat nie będzie wyglądał właśnie tak, jak w cyberpunku.

Kurczę, Raeven, 100% zgodności. Jak to się stało!?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
obionek
Posty: 141
Rejestracja: 06 maja 2011, 22:59
Lokalizacja: Opole

Postautor: obionek » 26 stycznia 2012, 12:36

Obrazek

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 26 stycznia 2012, 20:20

Artykuł 12: Środki tymczasowe

1. Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania szybkich i skutecznych środków tymczasowych:

a) przeciwko stronie lub w stosownych przypadkach stronie trzeciej, nad którą odnośny
organ sądowy sprawuje jurysdykcję, w celu uniemożliwienia naruszenia jakiegokolwiek
prawa własności intelektualnej oraz w szczególności w celu uniemożliwienia
wprowadzenia do obrotu handlowego towarów, których dotyczy naruszenie prawa
własności intelektualnej;

b) dla zabezpieczenia odpowiednich dowodów w związku z domniemanym naruszeniem.

2. Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone. W przypadku postępowania prowadzonego bez wysłuchania drugiej strony każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i do bezzwłocznego podejmowania decyzji.

3. Przynajmniej w przypadkach naruszeń praw autorskich lub pokrewnych oraz podrabiania znaku towarowego każda Strona zapewnia swoim organom sądowym, w cywilnych procedurach sądowych, prawo do nakazania konfiskaty lub innego rodzaju przejęcia kontroli nad podejrzanymi towarami oraz nad materiałami i narzędziami związanymi z naruszeniem oraz, przynajmniej w przypadku podrabiania znaków handlowych, nad dowodami w postaci dokumentów, oryginałów lub kopii, związanych z naruszeniem.

4. Każda Strona zapewnia swoim organom prawo do wymagania od wnioskodawcy, w związku ze środkami tymczasowymi, aby dostarczył każdy możliwy do pozyskania dowód, by wspomniane organy mogły przekonać się w wystarczającym stopniu, że prawo wnioskodawcy zostało naruszone lub że naruszenie takie zagraża, a także, aby wniósł kaucję lub dokonał innego równoważnego zabezpieczenia wystarczającego dla ochrony pozwanego i
zapobieżenia nadużyciu. Taka kaucja lub równoważne zabezpieczenie nie mogą nadmiernie zniechęcać do korzystania z procedur dotyczących takich środków tymczasowych.

5. Jeżeli środki tymczasowe zostaną uchylone lub wygasną na skutek działania lub zaniedbania wnioskodawcy, lub gdy następnie ustalono, że nie miało miejsca naruszenie prawa własności intelektualnej, organy sądowe mają prawo nakazać wnioskodawcy, na wniosek pozwanego, aby zapłacił pozwanemu odpowiednie odszkodowanie z tytułu wszelkich szkód spowodowanych przez te środki.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 27 stycznia 2012, 09:49

Google już informuje o "NOWEJ polityce prywatności i warunkach usług". Poczytajcie sobie, co zawiera, bo to bardzo ciekawe zagadnienie.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
obionek
Posty: 141
Rejestracja: 06 maja 2011, 22:59
Lokalizacja: Opole

Postautor: obionek » 27 stycznia 2012, 11:07

Ja tylko kliknąłem "OK, got it", bo co innego mi pozostało? :)

Nie prównywałem ze starą polityką ale wydaje mi się, że wcześniej takiego zapisu nie było:

Kod: Zaznacz cały

We will share personal information with companies, organizations or individuals outside of Google if we have a good-faith belief that access, use, preservation or disclosure of the information is reasonably necessary to:
    meet any applicable law, regulation, legal process or enforceable governmental request.
    protect against harm to the rights, property or safety of Google, our users or the public as required or permitted by law.


a wracając do umów międzynarodowych:

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Stu ... caid=1dd04

Awatar użytkownika
dawidmi
Posty: 751
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:07
Lokalizacja: Polska Europa Świat

Postautor: dawidmi » 31 stycznia 2012, 09:44

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... kale=opole

Ekstradycja za zrobienie strony internetowej i 10 lat w pierdlu...wszystko możliwe.

Awatar użytkownika
Hektor
Posty: 981
Rejestracja: 27 września 2009, 07:39
Lokalizacja: Opole

Postautor: Hektor » 05 lutego 2012, 10:21



kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika