Palcem w fotoradar?

Chyba wiadomo wszystko na dowolny temat - "samowolka" :)
Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Palcem w fotoradar?

Postautor: Reaven » 18 lutego 2011, 13:19

http://moto.onet.pl/1638165,1,pokazal-p ... node=19734

Kod: Zaznacz cały

Brak przedniej tablicy rejestracyjnej motocykli sprawia, że ich użytkownicy nieraz świadomie przejeżdżają koło fotoradarów z nadmierną prędkością. W przypadku urządzeń robiących zdjęcia od przodu ukaranie winnego wydaje się niewykonalne.

Niektórzy posiadacze jednośladów idą więc krok dalej, mijając urządzenie pomiarowe na tylnym kole lub wykonując przed nim obraźliwe gesty. O ciekawym przypadku krnąbrnego motocyklisty informuje brytyjski RAC plc, firma świadcząca różnego rodzaju usługi dla zmotoryzowanych.

Na stronach rac.co.uk można przeczytać o kierowcy, który z prędkością 48 mil/h (77 km/h) przejechał przed fotoradarem ustawionym w strefie z ograniczeniem prędkości do 30 mil/h (48 km/h). Jak by tego mało, kierowca mijając urządzenie wykonał obraźliwy gest palcem.

Wybryk nie uszedł jednak sprawcy na sucho. Wizjer kasku był uchylony, dzięki czemu fotoradar mógł sfotografować część twarzy kierowcy. Policjanci wiedzieli również, że wykroczenie popełnił posiadacz motocykla Jinlun Lexmoto. Pewien 26-latek za kierownicą identycznej maszyny był później widywany na tej drodze.

Funkcjonariusze spisali więc numery motocykla i postanowili odwiedzić jego kierowcę w domu – podaje serwis rac.co.uk. Kompletnie zaskoczony pirat przyznał się do popełnienia wykroczenia dodając, że koledzy zapewniali go, iż pozostanie bezkarny. – Mam nadzieję, że wszyscy nieodpowiedzialni motocykliści zrozumieją po tej lekcji, że zamierzamy odszukać i ukarać każdego, kto zostanie sfotografowany podczas jazdy z nadmierną prędkością - zadeklarował Mick Gear z Hampshire Police.

Ujęty motocyklista został ukarany mandatem w wysokości 177 funtów (równowartość 820 złotych) oraz pięcioma punktami karnymi.


Heh. Się przyznał ;x
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
skaze
Posty: 108
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 21:36
Lokalizacja: OPO

Postautor: skaze » 18 lutego 2011, 20:38

Tam mają lepsze fotoradary:P hehe
<b>....:::<u>YAMAHA YZF-R1 rn12</u> :::....</b>

Awatar użytkownika
marcelli
Posty: 267
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 17:24
Lokalizacja: O...pole

Postautor: marcelli » 19 lutego 2011, 10:40

teraz będziemy mieli większe pole do popisu, bo od lipca ma być każdy fotoradar załadowany :D
choć ja tam zawsze znak pokoju pokazuje, do mandatu bym się nie przyznał, ale fotkę do albumu chętnie bym przyjął :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubex
Posty: 125
Rejestracja: 05 kwietnia 2010, 21:00
Lokalizacja: Opole

Postautor: Kubex » 19 lutego 2011, 15:43

Hehe, kiedys się jeżdziło po mieście i sprawdzało w której budce dzięcioł siedzi :D Ktoś mi mówił że gdzieś na komendzie wisi tablica z rodzaju "Top 10" Pewnie paru z nas tam widnieje :D
Suzuki GS 500 N >>> Suzuki GSF 600 S >>> ???

Awatar użytkownika
torbiasz
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2009, 12:07
Lokalizacja: Z nienacka

Postautor: torbiasz » 19 lutego 2011, 15:53

Kubex pisze:Ktoś mi mówił że gdzieś na komendzie wisi tablica z rodzaju "Top 10" Pewnie paru z nas tam widnieje :D

chętnie bym ją zobaczył :D
Dawcy,świry,idioci...Ludzie nazywają nas różnie,jednak ta ciemna masa nie wie,że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych.Dla nas tylko przeciętnych...

Awatar użytkownika
skaze
Posty: 108
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 21:36
Lokalizacja: OPO

Postautor: skaze » 19 lutego 2011, 21:47

No jestem ciekaw czy do lipca ogarną ten temat bo coś mi si e nie chce wierzyć. Jak zwykle będzie dwójka opóźniania jak nie lepiej . . .
<b>....:::<u>YAMAHA YZF-R1 rn12</u> :::....</b>

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 20 lutego 2011, 03:00

Co za bezczelny hultaj! To skandal! Jestem oburzony! Jak dorosły człowiek może się tak zachowywać!? Przekraczać prędkość i jeszcze pokazywać palec!? To oburzające!
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
kamil
Posty: 498
Rejestracja: 24 listopada 2009, 11:01
Lokalizacja: Opole

Postautor: kamil » 20 lutego 2011, 14:08

Killu pisze:Co za bezczelny hultaj! To skandal! Jestem oburzony! Jak dorosły człowiek może się tak zachowywać!? Przekraczać prędkość i jeszcze pokazywać palec!? To oburzające!
Zgadzam sie z kolegą a to "nicpoń" :D

Awatar użytkownika
MatPla
Posty: 62
Rejestracja: 09 marca 2010, 19:05

Postautor: MatPla » 20 lutego 2011, 23:53

Urwipołk

Awatar użytkownika
marcelli
Posty: 267
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 17:24
Lokalizacja: O...pole

Postautor: marcelli » 14 października 2011, 16:48

Takiego przypadku to chyba jeszcze nie było :D

http://www.motogen.pl/aktualnosci/ze-sw ... rt435.html
Obrazek

Jacek
Posty: 61
Rejestracja: 09 kwietnia 2009, 02:46
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: Jacek » 14 października 2011, 18:01

Mi raz prawie udało się zrobić podobny manewr. Jechaliśmy z kumplami przez Słowację, gdy nagle za zakrętem ujrzeliśmy patrol policji. To znaczy kumpel jadący jako pierwszy, pierwszy ich zauważył i na ich widok wcisną hamulce, ja akurat w tej sekundzie ich zauważyłem. Jak mój wzrok powrócił na drogę, zobaczyłem szybko zbliżający się tył Fazera. Gwałtownie nacisnąłem klamkę, co przy niskiej temperaturze otoczenia i starym przednim kapciu zaowocowało spektakularnym uślizgiem przedniego koła. Na szczęście jakoś z tego wyszedłem i nie wylądowałem u stup policjantów. Gdy zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej jeden z kumpli jadących za mną mówi: "ale ci się z tylnego koła zakopciło" ja mu na to: to było przednie...


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HYDE PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika