Jazda na zdrapkę

Miejsce na ciekawe filmy i zdjęcia o tematyce motocyklowej ;)
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Jazda na zdrapkę

Postautor: -MisieK- » 08 lipca 2015, 13:17

Obrazek
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Wegnarjusz
Posty: 208
Rejestracja: 05 marca 2015, 15:46
Lokalizacja: SRC

Postautor: Wegnarjusz » 08 lipca 2015, 15:11

Bez stroju na moto wsiadłem może 3-4 razy i to tylko spowodowane było testem po jakiejś naprawie itp. W trasę zawsze pełne uzbrojenie, nie ważna jaka temperatura czy pogoda.
" Jeżeli myślisz, że jesteś dobrym motocyklistą, to lepiej tego dnia nie wsiadaj na motocykl "

"Nie pojemność ccm, robi z Ciebie ridera!"

Motorowery > MZ ETZ 251 > Kawasaki GPZ 500 > Suzuki GSX-R 600 K2 > ?

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 08 lipca 2015, 16:18

Zawsze staram się mieć przynajmniej kask, kurtkę i rękawice. Kiedy jadę pojeździć, to ubieram wszystko, ale zdarza się od czasu do czasu, że na krótkie trasy albo jak nie będę miał co zrobić potem z ubraniami, to nie ubieram kurtki.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 08 lipca 2015, 17:46

A ja zapytam tak, czym różni się typowy skuter od motocykla ?
Większość, jak nie wszyscy, poza Fenkiem oczywiście :P, jeździ skuterami w koszulkach i krótkich spodenkach. Czyż nie ?
Więc typowy skuter różni się tym, że jedzie max 50.
W weekend poszedłem sobie pojeździć chwilę po mieście w krótkich spodenkach i podkoszulce. Nie przekraczałem 55km/h.
Oczywiście przy tej prędkości szlif byłby szlifem i pewnie byłbym poobdzierany ale bez ryzyka nie ma zabawy :P
Jak ogląda się filmiki z "ciepłych" krajów to oni tam masowo zasuwają na moto nie ubrani.
Natomiast po takiej przejażdżce doszedłem do wniosku, że jest bardziej gorąco niż w ciuchach. Słońce tak operowało na nieosłoniętych częściach ciała, że była masakra.
No i dodam, że czułem się dziwnie tak jadąc. Jakbym jechał nieomalże na golasa i na dodatek kask wtedy jest koszmarnie nieproporcjonalnie wielki :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 08 lipca 2015, 23:34

ja dzien przed gleba jezdzilem w spodenkach i koszulce (rundka po miescie) pierwszy raz i przyznam szczerze , ze nie umialem jezdzic, jakos dziko sie czulem na moto.
A w ta feralna niedziele zastanawialem sienczy moze w ten upal na trase nie wziac jeansow ale mysle nie, jak caly to caly kombik. No i cale szczescie bo po glebokich rozcieciach sliderow podejrzewam, ze kolana mialbym podobne jak na zdjeciu wyzej.
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

mariuha
Posty: 26
Rejestracja: 03 marca 2011, 22:07

Postautor: mariuha » 09 lipca 2015, 09:45

To jesteśmy chyba w mniejszości, bo jak ostatnio widzę ludzi przyjeżdżających do sklepu w krótkich rękawkach i koszulkach to zgroza jakaś a nawet trafiła się parka w klapeczkach na hondzie. Chyba wydrukuje plakat i ku przestrodze na drzwiach wywieszę

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 09 lipca 2015, 11:38

Można przejeździć kilkadziesiąt tyś km, 5, 10, 20 lat a nawet i całe życie na jednośladzie bez żadnej gleby.
A można mieć najzwyczajniej w świecie pecha i zaliczyć szlifa a nawet zwykłą parkingówkę.

Jak widzę na motocyklu panów a już tym bardziej panie zdrapki to nadziwić się nie mogę jak mogą sobie (zwłaszcza dziewczyny) przez głupiego szlifa zniszczyć życie. Facet to wiadomo, jak będzie miał nawet szramy na całym ciele to będzie macho i co to nie on i jaki jest twardy. Dla kobiety jest to zazwyczaj ogromny dramat :/

Tłumaczenie, że gorąco, że nie mam gdzie ciuchów zostawić kompletnie do mnie nie trafia. Zdarzenia losowe nie wybierają pogody, sytuacji ani dnia i godziny.

Pamiętam taki filmik w temacie bezpieczeństwa (ale nie mogę go znaleźć teraz) jak otwartą dłonią z ubraną rękawicą motocyklową tarli przez klika sekund po taśmie z papierem ściernym z prędkością odpowiadającą jakiejś śmiesznej prędkości (15km/h czy nawet 30km/h) - później widok na tą poobdzieraną rękawice i pytanie w stylu "zrobiłbyś tak bez ubranej rękawicy?" -> goła dłoń zmierzająca na taśmę z papierem ściernym -> zaczernienie obrazu i koniec filmiku.

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 09 lipca 2015, 11:41

Masz na myśli ten filmik, jak mniemam: https://www.youtube.com/watch?v=fBRQnqwHgcg

mariuha
Posty: 26
Rejestracja: 03 marca 2011, 22:07

Postautor: mariuha » 09 lipca 2015, 11:52

Jak to mówią
motocykliści dzielą się na takich co się już wyjebali lub co się wyjebią
pracując na pogotowiu wielu już widziałem :D

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 09 lipca 2015, 12:02

Ale się wszyscy porządni nagle zrobili ;)

Do nas do pracy też sporo zdrapek przyjeżdża, ale nie będę pokazywał palcem.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Postautor: Fenek » 09 lipca 2015, 12:08

Ja się przyznaję bez bicia, że zdarza mi się dość często jeździć w krótkich spodenkach, a czasami nawet bez kurtki, rzadko bez rękawic :)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 09 lipca 2015, 12:47

Fenek pisze:Masz na myśli ten filmik, jak mniemam: https://www.youtube.com/watch?v=fBRQnqwHgcg

Tak, to jest dokładnie ten filmik.

Fenek pisze:Ja się przyznaję bez bicia, że zdarza mi się (...) jeździć (...) rzadko bez rękawic :)

Widziałem Cię tylko raz na drodze i rękawic wtedy nie miałeś :> ale trafiłem, heh

Dodatkowo jeśli chodzi o takie tematy to spoglądam na moje kolano i małą bliznę na nim po tym jak wyglebiłem się za młodu na asfalcie jadąc rowerem.
A jak miałem szlifa na mokrym asfalcie przy ~70-80km/h przypomina mi tylko lekko przetarty jeans w moto spodniach jak i rękawicy i małe dwie dziury w kurtce ;p
Jechałem wtedy do pracy i nie miałem wtedy gdzie zostawiać moto ciuchów bo pracowałem w kontenerze biurowym na budowie (tam z lekka jest mało miejsca ;p ) więc kurtka, spodnie, ochraniacze, buty pakowałem pod biurko, kask do kufra.

Naprawdę nie warto jeździć bez ochrony całego ciała. Ta frajda jaką jest jazda na motocyklu nie jest warta naszej skóry.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 09 lipca 2015, 14:28

Twardym cza być nie mientkim, nie ryzykujesz nie żyjesz :P
Każda blizna dodaje prawdziwemu facetowi menskości :twisted:

:wink:
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Postautor: Puzon » 09 lipca 2015, 19:00

Ostatnio w te upały jeździłem "na zdrapkę" do pracy przez miasto i z powrotem ale dalsze trasy to już w ubraniu. Z tą odzieżą do jazdy to chyba jakaś nagonka producentów jest.
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.

Awatar użytkownika
Matix
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 18:27
Lokalizacja: OPO

Postautor: Matix » 09 lipca 2015, 22:58

Ja osobiście nie uważam żeby wyjazd na zakorkowane miasto w bardzo upalny dzień w godzinach szczytu był powodem do "publicznego linczu". I tak się jedzie powoli miedzy samochodami, no pewnie nie jednemu z nas się zdarzyło ale... jak widzę na trasie kogoś kto zasuwa dość pośpiesznie w letnim stroju to fakt najmądrzejszy nie jest ale... przecież każdy ma prawo jeździć wedle swojego rozumu...najwyżej zapłaci swoją skórą, krwią i kośćmi, no przecież swoją;d

Generalnie myślę że coraz więcej motocyklistów jest świadoma konsekwencji szlifu, co również widać na drogach. Większość jest ubrana w motocyklowe ciuchu, to bardzo dobrze.

Tym którzy nie są mogą powinny pomóc dedykowane "kampanie" których oczywiście próżno jakoś szukać w naszych mediach.

Fajny przykład na który kilka lat temu zwróciłem uwagę:

https://www.youtube.com/watch?v=GW-nK3bM9h8


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „MULTIMEDIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika