Uwaga na donosiciela

Miejsce na ciekawe filmy i zdjęcia o tematyce motocyklowej ;)
Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 96
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 20:58
Lokalizacja: Tarnów Opolski

Uwaga na donosiciela

Postautor: Gruby » 23 listopada 2014, 13:12

Jak w tytule, W okolicy opola oraz w opolu kręci sie kierowca z rejestratorem z którego nagrania udostępnia policji oraz Na YT. Daje link do jego kanału, uważajcie. https://www.youtube.com/channel/UCtJLVE ... UeQ/videos
Żyję by jeździć, jeżdżę po to by żyć

Motorynka->Chiniol->Derbi GPR-> Cagiva Mito 125

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 23 listopada 2014, 16:36

Tak przeglądam sobie ten kanał i fakt, gość ma trochę racji - większość filmików zawiera niebezpieczne "manewry" na drodze, ale po jaką cholerę to publikować? Typ chce się dowartościować czy co? Jestem ciekawy czy on jeździ tak przepisowo, że może wytykać innym błędy.
Honda CBR 600 F4i
Obrazek

Awatar użytkownika
Matix
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 18:27
Lokalizacja: OPO

Postautor: Matix » 23 listopada 2014, 20:49

Ja też tego nie rozumiem... chyba człowiek musi mieć naprawdę duże kompleksy. Kupił sobie nową zabawkę i postanowił się zabawić w "Strażnika Teksasu". Ok rozumiem do użytku własnego bo wiadomo zdarzają się na drodze rożne skomplikowane sytuacje i niejednokrotnie taki rejestrator na pewno może być pomocny przy wyjaśnieniu niejasności.
Ale cóż tacy ludzie byli... są i będą dzięki za informację.

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Postautor: BartekOpole » 24 listopada 2014, 18:24

misiek93 pisze: ale po jaką cholerę to publikować?

Już Ci odpowiadam: człowiek ma dużo czasu i pewnie się nudzi, czuje się ważnym obywatelem stojącym na straży sprawiedliwości :D
Jeśli wpisy z jego nickiem w necie sa jego to moja teoria się potwierdza, ciekawe czy taki charakter da się znieść w prywatnych relacjach w domu. Moja małżonka wywaliła by mnie razem z komputerem jak bym takie pierdoły w domu robił :) . Co oczywiście nie zmienia faktu że należy jeździć przepisowo...

Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 169
Rejestracja: 02 września 2012, 21:38
Lokalizacja: Kotorz Wielki

Postautor: Kaczor » 24 listopada 2014, 20:52

Ale jak sie troche poszuka w necie to gosciu ma na jednym portalu swoje zdjęcie 8)
Riders Of Flames Tel. +48607161988 :D

Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 96
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 20:58
Lokalizacja: Tarnów Opolski

Postautor: Gruby » 24 listopada 2014, 21:55

To że upublicznia to pół biedy, ale na policję też się z tym zgłasza, przykładny obywatel. Z tego co wiem to on prowokuje do takich zachowań
Żyję by jeździć, jeżdżę po to by żyć



Motorynka->Chiniol->Derbi GPR-> Cagiva Mito 125

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 24 listopada 2014, 22:09

BartekOpole pisze:
misiek93 pisze: ale po jaką cholerę to publikować?

Już Ci odpowiadam: człowiek ma dużo czasu i pewnie się nudzi, czuje się ważnym obywatelem stojącym na straży sprawiedliwości :D
Jeśli wpisy z jego nickiem w necie sa jego to moja teoria się potwierdza, ciekawe czy taki charakter da się znieść w prywatnych relacjach w domu. Moja małżonka wywaliła by mnie razem z komputerem jak bym takie pierdoły w domu robił :) . Co oczywiście nie zmienia faktu że należy jeździć przepisowo...


Gdybym miał żonę też by mnie pewnie wywaliła za takie numery :D


Gruby pisze:To że upublicznia to pół biedy, ale na policję też się z tym zgłasza, przykładny obywatel. Z tego co wiem to on prowokuje do takich zachowań


W końcu trafi kosa na kamień i znajdzie się cwańszy od niego.
W tym kraju nie można żyć spokojnie i bezproblemowo - zawsze znajdzie się ktoś, kto wszystkim dookoła zacznie krew psuć. A jeśli jest jeszcze jak piszesz i faktycznie sam prowokuje do tych zachowań to ręce opadają totalnie.

Dzięki za ostrzeżenie ;)
Honda CBR 600 F4i

Obrazek

Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 96
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 20:58
Lokalizacja: Tarnów Opolski

Postautor: Gruby » 24 listopada 2014, 23:01

Z filmików wnioskuje że prawdopodobnie mieszka w mojej miejscowości, tylko czekam aż nagra mnie lub kogoś z mojej rodziny/ znajomych. Prawdopodobnie porusza się suzuki Swift.
Żyję by jeździć, jeżdżę po to by żyć



Motorynka->Chiniol->Derbi GPR-> Cagiva Mito 125

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 25 listopada 2014, 21:01

No to szukaj Swifta z kartą inwalidy za szybą. Wiele takich w wiosce nie będzie :P

A tak w ogóle, to gościu nielegalnie upublicznia tego typu filmy. Jeżeli prowadzi się tego typu kanał, to trzeba mieś legalną ewidencję takich nagrań. Ciekawe, czy facet (o ile to chłop w ogóle) takową prowadzi skoro jest taki porządny.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
misiek93
Posty: 96
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 17:46
Lokalizacja: Karczów/Opole

Postautor: misiek93 » 26 listopada 2014, 01:00

Killu pisze:No to szukaj Swifta z kartą inwalidy za szybą. Wiele takich w wiosce nie będzie :P

A tak w ogóle, to gościu nielegalnie upublicznia tego typu filmy. Jeżeli prowadzi się tego typu kanał, to trzeba mieś legalną ewidencję takich nagrań. Ciekawe, czy facet (o ile to chłop w ogóle) takową prowadzi skoro jest taki porządny.

PozdRR


Kiedyś szukałem informacji na temat legalności nagrywania takimi kamerkami i z tego co pamiętam, to jeśli nie widać twarzy kierowcy (lub innych danych na podstawie, których można zidentyfikować kierowcę), to nagranie jest w pełni legalnie upublicznione (zamazane blachy, twarz, loga itp). Nie wiem natomiast jak sprawa wygląda z tablicami rejestracyjnymi - niby ich upublicznianie jest w pełni legalne, bo są ogólnie widoczne i na ich podstawie tylko prokuratura i policja mogą zidentyfikować kierowcę, ale podobno są jakieś haczyki, jak to zresztą w polskim prawie bywa :)

Z tego co widać na tych filmach, to ten ktoś "trochę" łamie przepisy o ochronie danych osobowych - na jednym nagraniu wyraźnie widać twarz kierowcy, na innym twarz przechodnia, na jeszcze innym reklamę firmy na samochodzie. Jakby się uprzeć, to można tego "Strażnika Teksasu" pozwać o naruszenie prywatności, bo publikuje nagrania z osobami, które niekoniecznie wyraziły na to zgodę.

Tak jak pisałem wcześniej - prędzej czy później trafi na cwańszego od siebie :)
Honda CBR 600 F4i

Obrazek

Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 26 listopada 2014, 10:54

Jak dla mnie chory facet. Musi mieć straszne nudne życie, że zajmuje się cudzym.

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 26 listopada 2014, 17:39

Oglądnąłem trochę tych jego filmików (szukałem siebie )

czepianie się babki że gada przez komórkę w miejscu gdzie nie ma zagrożenia jest bez sensu, albo tego że facet skręcił na czerwonym w prawo (k...a ja też tak robię, debile zlikwidowali strzałki i co ma stać jak ta p...da)

a te wyprzedzania na skrzyżowaniach to jest norma, ale jak ktoś ma wyprzedzać bezpiecznie, kiedy można to lecą auta z przeciwka, a kiedy nie można to jest zakręt skrzyżowanie i oczywiście jeżdżą (sorry za słówka) pizdy za kierownicą - 80 na prostej a na każdym skrzyżowaniu, zakręcie, pagórku zwalniają do 60, jedziesz w kolumnie za taką dupą i 10 -te autko ma już na blacie 30 bo musi hamować.

delikwent mieszka jak napisał gruby w Tarnowie, i oceniam że na osiedlu, a jeżeli jest to swift faktycznie to wystarczy się tam przejechać i sprawdzić , zrobić fotkę i wrzucić aby każdy wiedział.

A to jest chyba cud że mnie jeszcze nie nagrał, ale jeśli to kiedyś zrobi nie będzie miał wesoło. :D :D

Taki on prawy, a sam na jednym z nagrań przekroczył podwójną ciągłą.

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Postautor: jaro33 » 26 listopada 2014, 18:57

zgadzam się ,czasem nie da się inaczej,bo kurwica za kółkiem łapie jak się widzi takie parapety jezdzące 30 na godzinę ,wystarczy jeden muł by zablokować miasto,a szkoda życia na mulenie w korkach ,każdy tak jezdzi i nie ma co się oszukiwać,a niech mnie nagra to go znajdę ,wrzucę nagranie na płytę i wsadzę mu ta płytę w dupę ...strażnik teksasu zasrany!!!!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 26 listopada 2014, 20:04

a i bym zapomniał, mogę się mylić ale zgodnie z prawem stanu california (chcąc wstawiać filmy na youtube obowiązuje cię prawo stanowe) to gościu musi mieć wszystkie prawa co do własności tychże nagrań. Wystarczy nieznaczny błąd w wstawieniu nagrań, np. nagrał cię widać numery, twarz i et-cetera piszesz maila do niego aby usunął, ale wcześniej wysyłasz maila do youtube, pisząc że facet naruszył któreś praw, on ma 24h na udowodnienie że ma wszystkie prawa, a jeśli tego nie zrobi zablokują mu jego konto - blokowanie odbywa się na zasadzie numeru IP.

On może myśli, że jest cwany, ale nie zna prawa jakie obowiązuje z youtube.
Wiem, z praktyki że trzeba cholernie uważać co się w stawia, ludzie szukają różnych pierdół aby wykosić konkurencje, samo jego logo jest niezgodne z prawem, wstawiając zdjęcie samochodu prawdopodobnie skopiował fotkę z netu do której ktoś już ma prawa (chyba że twórca zdjęcia zaznaczył inaczej - ale to powinno być opisane na stronie twórcy w tzw. PRIVACY POLICY , sam jej nie zrobił raczej.


Głupi ten gościu, znalazłem po 30 sekundach fotkę po następnych 10 prawa do niej. Prawa posiada portal WP.PL

1. Wszelkie prawa do Portalu oraz jego wszystkich elementów (w tym oprogramowania, układu funkcjonalnego, elementów graficznych, baz danych i utworów prezentowanych w ramach Portalu), za wyjątkiem treści pochodzących od i rozpowszechnianych przez użytkowników Portalu, należą do GWP lub/i do podmiotów współpracujących z GWP i podlegają ochronie prawnej.

Ktoś chce go już załatwić ? bo ja na razie idę na konsumpcję zimnego piwka w wannie z gorąca wodą.

Awatar użytkownika
Gruby
Posty: 96
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 20:58
Lokalizacja: Tarnów Opolski

Postautor: Gruby » 26 listopada 2014, 22:33

Przejde sie po osiedlu w poszukiwaniu Swifta.

EDIT
: Już wiem który to Swift, ciemno granatowy, z tyłu naklejka akcja znicz czy coś w TYM stylu, jutro dodam foto.
Żyję by jeździć, jeżdżę po to by żyć



Motorynka->Chiniol->Derbi GPR-> Cagiva Mito 125


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „MULTIMEDIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika