Uwaga na donosiciela

Miejsce na ciekawe filmy i zdjęcia o tematyce motocyklowej ;)
Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 17 grudnia 2014, 21:58

Michale jeśli sledzisz forum i owy post to zauważysz że sprawa dotyczy dwóch nagrywających. Jeden nagrał i doniósł - volvo wyprzedzilo L na pasach, które znajduje się tuż przy szkole oraz drugi, który nagrywa nas dla sportu. Osobiście dziewczyny nie znam, ale poruszyła temat donosicieli z Opola.

Ja osobiście nie chce płacić mandatu gdy pewnego dnia zostanę nagrana w słoneczny dzień przy +28, w pełnym ubraniu motocyklowym tylko dlatego, że wyprzedzałam kolumnę aut stojących w korku lub poruszających się w korku 5-10km/h.

Szanujmy się, wszyscy jesteśmy ludźmi popełniającymi małe błędy i nie mylmy tego z piractwem.



A tu coś dla ciebie z archiwum:
michal.m pisze:W tą niedzielę miałem stresową sytuację, dobrze, że zawsze przy takich manewrach obserwuje ruch puszki... gdyby nie to wylądowałbym w rowie albo co gorsza na drzewie :/
Koleś jechał VW Passatem, nr OPO 31T3, jednak później spojrzał w lusterko ale mu to średnio wychodzi bo jak patrzy to zjeżdża z jezdni...masakra
nagrane w Krzanowicach.
http://www.youtube.com/watch?v=fGUNAa5pWTI



Wiec wiem już skąd ta nerwowa postawa. Jak widać kamera może być wykorzystana w różnych sytuacjach - także w tych dobrych.

Pozdrawiam :D

tygrysek 0706
Posty: 89
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:27
Lokalizacja: opole

Postautor: tygrysek 0706 » 17 grudnia 2014, 22:35

Te skrzyżowanie na Popiełuszki to gościu nie ogarnia sam, stwarza zagrożenie zatrzymując się na drodze z pierwszeństwem.Jednokierunkowa zaczyna się za wyjazdem z CPN, wiec ten STOP jest dla wyjeżdżających z CPN wykonujących lewoskręt

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 18 grudnia 2014, 11:01

akilia pisze:Michale jeśli sledzisz forum i owy post to zauważysz że sprawa dotyczy dwóch nagrywających. Jeden nagrał i doniósł - volvo wyprzedzilo L na pasach, które znajduje się tuż przy szkole oraz drugi, który nagrywa nas dla sportu(...)

Ja osobiście nie chce płacić mandatu gdy pewnego dnia zostanę nagrana w słoneczny dzień przy +28, w pełnym ubraniu motocyklowym tylko dlatego, że wyprzedzałam kolumnę aut stojących w korku lub poruszających się w korku 5-10km/h.

Szanujmy się, wszyscy jesteśmy ludźmi popełniającymi małe błędy i nie mylmy tego z piractwem.

A tu coś dla ciebie z archiwum:
michal.m pisze:W tą niedzielę miałem stresową sytuację, dobrze, że zawsze przy takich manewrach obserwuje ruch puszki... gdyby nie to wylądowałbym w rowie albo co gorsza na drzewie :/
Koleś jechał VW Passatem, nr OPO 31T3, jednak później spojrzał w lusterko ale mu to średnio wychodzi bo jak patrzy to zjeżdża z jezdni...masakra
nagrane w Krzanowicach.
http://www.youtube.com/watch?v=fGUNAa5pWTI


Wiec wiem już skąd ta nerwowa postawa. Jak widać kamera może być wykorzystana w różnych sytuacjach - także w tych dobrych.

Pozdrawiam :D

1. Ja się przecież odniosłem do tej sytuacji z Volvo i Twoim komentarzu do tego. "kozak" , "konfident" - to są określenia na kogoś kto reaguje na wykroczenia i śmie zainteresować odpowiednie władze by kierowca poniósł za to zasłużoną karę ? Stąd ta moja nerwowa postawa na takich, którzy wyprzedzanie kolumny aut w miejskim korku na moto porównują do takiej sytuacji jak ta przedstawiono z Volvo (wyprzedzanie na pasach, bez kierunku, wymuszenie na tym jadącym z naprzeciwka)
2. Szanujmy się, wszyscy jesteśmy ludźmi popełniającymi małe błędy i nie mylmy tego z piractwem.
LITOŚCI !!! Dziewczyno, Ty masz w ogóle pojęcie o czym Ty piszesz? To jest mały błąd kierowcy białego Volvo ?!? To czym jest piractwo drogowe jak nie tej "świętej krowy" z białego SUV'a ?
3. Nie wiem co ma służyć ten wklejony post z mojej sytuacji w Krzanowicach i tym debilu z Passata? O nim pisałem w tym wątku, to była 1 z dwóch sytuacji, które zgłosiłem na Policję (druga sprawa to filmik z "grzybka" z tego roku)

Wiecie co trzeba zrobić by zgłosić takie wykroczenie? Sam filmik (z widoczną tablicą rej.) jest g... wart (no, chyba, że przedstawia naprawdę ostrą jazdę - to wtedy Policja łaskawie się tym zajmie i nagłośni w TV jacy to oni są wspaniali). A standardowo musi być zawiadomienie pisemne o wykroczeniu + oryginalne nagranie (na jakimś nośniku - nie YT). Podjęte zostanie postępowanie (bo MUSZĄ to zrobić) -> zostaniemy wezwani na przesłuchanie -> i wtedy ewentualnie będą ustalać kierowcę auta, który to popełnił to wykroczenie.
Reasumując: Napisać pismo, nagrać płytkę z filmikiem -> złożyć/wysłać na Policję -> czekać na wezwanie na przesłuchanie -> no i poświęcić nie mniej niż godzinę swojego czasu na to przesłuchanie.
Skrzynki policyjne typu 'problemdrogowy' to pic na wodę. Czysty populizm ze strony Policji.

Ja zarówno na moto jak i w aucie jeżdżę non stop z włączoną kamerką. Robię to dla swojego bezpieczeństwa (wiadomo, motocyklista zawsze leci stówą i jest zawsze winien ale również dla bezpieczeństwa innych - niesłychane ile kierowców miało zamiar mnie wyprzedzać w niezbyt dogodnych sytuacjach / w większości to właśnie SUV'y /ale jak podjechali bliżej i zobaczyli kamerkę w moim aucie to odpuszczali i czekali na dużo lepsze miejsce :)

Jeszcze raz powtórzę: Ci, którzy popełniają małe błędy i naginają lekko przepisy prd NIE MAJĄ się czego obawiać na polskich drogach w związku z kamerkami w autach/motocyklach.

Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 18 grudnia 2014, 14:56

Kolega chyba ma niemilą aurę przed świętami. Czytasz chłopie miedzy wierszami a dalsza rozmowa z tobą nie ma sensu.Przynajmniej mamy bożonarodzeniową "szopke" przed świętami. Dziękuje koledze- Wesołych Świat :D :lol:

Dla rozluźnienia dodam, że z mężem prawdopodobnie na wiosnę rozpoczniemy sezon motocyklowy wraz z wami. Moja cbr oraz fazer zostały sprzedane na poczet budowy gniazdka... pasja jest silniejsza i już niedługo pochwalimy się nowymi maszynami 8) :-)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 18 grudnia 2014, 17:12

A koleżanka chyba nie pamięta jak nazwała autora nagrania białego Volvo i jak współczuła kierowczyni tegoż to auta jaki to "prezent" dostała na święta.

Ja nic nie czytam między wierszami, przecież napisałaś jasno i wyraźnie:
Dziewczyna przez tego konfidenta dostała 300zl i 5 pkt. Miły prezent na Święta.


dla przypomnienia znaczenia słów:
konfident - 1. człowiek szpiegujący na zlecenie swoich mocodawców; kapuś, kabel, donosiciel;

Czyli jak ktoś Ci wymusi pierwszeństwo (czego Tobie ani nikomu nie życzę ale życie jest życiem) i ktoś to nagra to żeby nie narazić się na określenie konfidentem nie będzie donosił, kablował na sprawcę tylko "nic nie widziałem, nic nie słyszałem" Ja taki obraz mam ludzi, którzy negują nagrywanie i piętnowanie wykroczeń na polskich drogach - nic na to nie poradzę. Nie jestem politykiem i piszę to co myślę. A nie jakieś owijanie w bawełnę.

Ktoś jest przeciwny takiemu piętnowaniu wykroczeń drogowych to w moich oczach widnieje jako osoba przyzwalająca na taką jazdę po polskich drogach lub przymykająca na takie "niewinne" sytuacje oko w myśl zasady, że jak piętro wyżej jest bójka rodzinna to "ja przecież nie będę się mieszał w nie swoje sprawy"

Otóż drodzy motocykliści i motocyklistki: już to pisałem ale się powtórzę - kto jak nie my powinniśmy najbardziej piętnować takie zachowania na drodze? Nie nagrywanie ale tych co tak niebezpiecznie jeżdżą? Oni są dla nas największym niebezpieczeństwem. A niektórzy stają w obronie tych ludzi bo "ktoś ośmielił się to nagrać i wrzucić na YT jako znak protestu: ja się na to nie godzę"

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 18 grudnia 2014, 20:23

Co innego jak komuś na drodze przytrafi się faktycznie hardcoreowa sytuacja a co innego kiedy czyimś hobby jest doszukiwanie się w każdej sekundzie sytuacji z którą można polecieć na Policję.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 19 grudnia 2014, 10:03

Chciałem pogratulować autorowi nagrania tego białego Volvo determinacji w celu zgłoszenia wykroczenia jakiego dopuścił się kierowca tegoż SUV'a co poskutkowało (jak wynika z info podanego tu na forum) ukaraniem kierowcy zasłużonym mandatem i punktami karnymi.

Dla przypomnienia: http://youtu.be/BgJsHFS-hd4

Kto trzęsie majtami, że trafi na jakiś kanał YT mam dobrą radę: jeździj normalnie (czerwone to czerwone, linia ciągła to linia ciągła, ustąp pierwszeństwa to ustąp pierwszeństwa)
i nie masz się absolutnie czego obawiać :)

Awatar użytkownika
ravalVB
Posty: 170
Rejestracja: 21 sierpnia 2011, 21:31
Lokalizacja: POPIELÓW

Postautor: ravalVB » 20 grudnia 2014, 07:40

I dla przypomnienia w terenie zabudowanym 50 km/h jeżeli znaki nie podwyższają prędkości tzn że 100 km/h w terenie zabudowanym nie jest bezpieczne i nie chodzi tu o ciebie michale.m tylko o innych kierujących pieszych kota psa itp piszesz o jeździe zgodnie z przepisami ale dla innych a sam tego nie stosujesz :(
Im więcej wiem o kobietach tym bardziej kocham swój motocykl

Awatar użytkownika
Jekke
Posty: 273
Rejestracja: 05 maja 2012, 23:19
Lokalizacja: Opole

Postautor: Jekke » 20 grudnia 2014, 13:55

czytam i czytam.. już kiedyś to było... o czym i z czym do kogo?

są przepisy to się ich przestrzega, a jak się nie przestrzega to się ponosi konsekwencje( najfajniej osobiście, np. nie zabijając rodziny z małym dzieckiem) i tyle, a nie obwinia system, radary, Tuska i gościa z kamerką.




:roll:
Homo homini

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Postautor: BartekOpole » 20 grudnia 2014, 15:50

Jekke pisze:są przepisy to się ich przestrzega, a jak się nie przestrzega to się ponosi konsekwencje( najfajniej osobiście, np. nie zabijając rodziny z małym dzieckiem) i tyle, a nie obwinia system, radary, Tuska i gościa z kamerką.

Polać koledze bo prawdę rzecze! Można latać z prawkiem lub bez. Można jeździć 50`tką na 50`tce a można lecieć setką. Ważne żeby mieć potem jaja i przyjąć na klatę pokutę a nie stękać i jękać. Szkoda życia na takie biadolenia które nic nie zmienią. Pzdr dla wszystkich i do rychłego :D
P.S. Tusk siedzi w Brukseli. Teraz to wina Kopacz :D

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Postautor: jaras111x » 20 grudnia 2014, 17:03

A najwiecej do powiedzenia to oczywiscie maja tu ci co prawia mądrości a sami pewnie 50 w miescie przekraczaja (i nie do 60 miedzy 23-6) a wydechy ci prawi obywatele forum tez pewnie maja "skrojone na miarę" no i przeciez najwazniejsze,zgodnie z reszta uczestnikow ruchu stoja w korkach ;) Wiec tak nie obawiajcie sie o swoje czyny youtube was nie przygarnie.a zarazem zaluzcie sobie temat "prawilny obywatel i uczestnik ruchu drogowego" szerokosci.przyczepnosci.lustereczke i inne takie

Donosiciel to donosiciel a czyny swe zmieni gdy "trafi kosa na kamień" :)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Postautor: michal.m » 20 grudnia 2014, 17:25

ravalVB pisze:piszesz o jeździe zgodnie z przepisami ale dla innych a sam tego nie stosujesz :(

Piszę tu o tym o czym napisał ostatnio Jekke a nie o jeździe zgodnie z przepisami.

Wiesz w ogóle jak jak jeżdżę? Czy to autem czy to na moto, że takie coś piszesz ? Czy ja coś piszę o przestrzeganiu dozwolonych prędkości ? Ja otwarcie twierdzę, że mało kiedy jadę z dozwoloną prędkości. Dla mnie ograniczenie prędkości jest znakiem informacyjnym mówiącym "za tym znakiem jadąc szybciej możesz otrzymać mandat"
Mało kiedy przekraczam gdziekolwiek prędkość 120km/h (łącznie z ekspresówkami i autostradami) bo mnie wyższe prędkości nie rajcują. A na moto lubię przyśpieszenie, nie prędkość.
Czasami jadę z prędkością dozwoloną bo najzwyczajniej nie chce dostać mandatu (lub jadę za kimś kto tak jedzie a nie mogę wyprzedzić: linia ciągła, skrzyżowania, pasy, ruch z naprzeciwka). A nie wyprzedzam na przejściu dla pieszych nie dlatego, że boję się mandatu ale dlatego, że jest to NIEBEZPIECZNE.

Awatar użytkownika
ravalVB
Posty: 170
Rejestracja: 21 sierpnia 2011, 21:31
Lokalizacja: POPIELÓW

Postautor: ravalVB » 21 grudnia 2014, 11:23

:D
Im więcej wiem o kobietach tym bardziej kocham swój motocykl

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Uwaga na donosiciela

Postautor: Phanatic » 05 kwietnia 2017, 12:44

Piękny przykład na to, że w dzisiejszym społeczeństwie warto mieć rejestrator/kamerkę w samochodzie dla własnego bezpieczeństwa. Cwaniaczek handlarzyna chciał wyłudzić od chłopaka odszkodowanie za rzekome "wjechanie" w tyłek tylko miał pecha - ofiara miała kamerkę.

Dodam, że bardzo podobną sytuację na "odszkodowanie" miał mój kumpel w Opolu tego lata - cwaniaczek specjalnie zahaczył go autem kiedy ten stał włączając się do ruchu przy Castoramie i policja uwierzyła cwaniakowi bo kumpel nie miał kamerki - dostał mandat a stał normalnie w miejscu autem. Cwaniaczek dostał kasę z polisy OC na remont trupa bo nie było świadków a kumpel jechał sam.
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=-ehg-kyfXvM
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Uwaga na donosiciela

Postautor: -MisieK- » 05 kwietnia 2017, 13:04

Kurde masakra na tym filmiku.
I jak nie wozić bejsbola w bagażniku :?: :evil:
Na takich debili policja to za mało.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „MULTIMEDIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika