policja na motocyklach

Miejsce na ciekawe filmy i zdjęcia o tematyce motocyklowej ;)
Awatar użytkownika
Stachoo
Posty: 290
Rejestracja: 10 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Krośnica

Postautor: Stachoo » 10 sierpnia 2010, 22:41

:lol:

Awatar użytkownika
Arnold
Posty: 651
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 22:33
Lokalizacja: Opole

Postautor: Arnold » 10 sierpnia 2010, 23:49

Killu. Dzisiaj... Chwila... Tak, jeszcze dzisiaj. :) Jeździłem sobie i sprawdzałem te całe przeciwskręty. Według moich obserwacji wygląda to następująco. Jeśli skręcam to przeciwskręt to jest super krótka chwila która nam tylko kładzie motor w łuk dalej kierownica przekręca się na 'jasną stronę mocy'. Jeśli zaś trzymam delikatnie ręce na kierownicy i skręcam 'ciałem' to przeciwskręt nie istnieje. Kiera od razu idzie w tą stronę w którą skręcam. Sprawdzane wzrokowo i czuciowo. Aha, prędkość 80 - 100 km/h.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 11 sierpnia 2010, 00:22

Odsyłam do twist of the wrist II ;) Rozpracowują temat przeciwskrętu na samym początku dosyć dokładnie. Debatować można kilka stron i żadnego konsensusu się nie znajdzie, a wystarczy zobaczyć ;)

Co do przeciwskrętu na prawie jazdy... Wydaje mi się, że prędkości tam osiągane nie przekraczają nawet 10km/h na ósemce. W takim wypadku siła odśrodkowa jest zbyt mała, żeby przechylić motocykl w "złą" stronę jeżeli kompletnie nie używa się przeciwskrętu.

Jak tłumaczą znacznie mądrzejsi ode mnie - przeciwskrętu używamy niemal zawsze i to bez jakiejkolwiek ingerencji naszej świadomości. Taka jazda, jak tych policjantów kategorycznie zmusza do świadomego stosowania przeciwskrętu, ale jeżeli jeździmy spokojnie, po łukach - chcąc nie chcąc, wiedząc o tym lub nie stosujemy technikę przeciwskrętu.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Postautor: Puzon » 11 sierpnia 2010, 22:23

Moim skromnym zdaniem jest to bardzo dobra technika balansu ciałem i perfekcyjne zarządzanie mocą motocykla.
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „MULTIMEDIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika