Czym jest Kościół?

Awatar użytkownika
sirmariano
Posty: 162
Rejestracja: 19 września 2009, 01:45
Lokalizacja: Karłowice, Opole

Postautor: sirmariano » 16 września 2010, 12:20

Czyli to co teraz zwiemy moher kiedyś nazywało sie inkwizycją :) A właściwie Świętą inkwizycją :)

Awatar użytkownika
dawidmi
Posty: 751
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 16:07
Lokalizacja: Polska Europa Świat

Postautor: dawidmi » 16 września 2010, 12:33

Killu pisze:Masz prawo do własnego zdania jak każdy z nas. Nikt nie jest w stanie wskazać jednej prawdziwej i właściwej drogi... A Ci którzy usiłują narzucać swoje zdanie, jak na przykład moherowe babcie, czy gorliwi przeciwnicy kościoła negujący wszystko co z kościołem związane, bo TAK I JUŻ...Cóż... Są śmieszni ;)

I nawet coś mądrze napisałeś, AMEN ! ;)

Awatar użytkownika
coffeerider
Posty: 183
Rejestracja: 05 kwietnia 2010, 22:30

Postautor: coffeerider » 16 września 2010, 12:59

Jedyna prafdzifa droga to czysta czterciesci na prostej ;!
Fprafdzie ja jestem najleprzy ! Ale on jest jeszcze leprzy!!!
_________________

Awatar użytkownika
Hada
Posty: 132
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 22:47

Postautor: Hada » 16 września 2010, 16:30

Może i nie wszyscy, ale sporo katolików jest zupełnie normalnych. Nie wszyscy są szwadronem świętego moheru pod wezwaniem najświętrzej matki boskiej rydzykowskiej.


Racja. Nie są. Ale odnosząc się do filmiku, znów myli się 2 pojęcia: kościół i jego "pracowników" i wierzących. Filmik jasno traktuje o księżach, a nie o wierzących.

A wszelkie obwieszczenia ludzi o wieszaniu za jaja, wbijaniu na pal, kopaniu, torturowaniu są niesłychanie podobne do zachowań muzułmańskich fundamentalistów powszechnie znanych jako terroryści. Nasi podwórkowi, zaściankowi, ciemnogrodzcy terroryści. Ach ta zawiść w imię religii. Czyste przesłanie z biblii :D

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 16 września 2010, 17:06

Nawet, jeżeli filmik traktuje wyłącznie o księżach, to co!? Znasz jakiegokolwiek!? Ja znam dwóch... I dużo i niedużo, ale znam i uważam, że to świetni ludzie. Jak ktoś po pierwsze jest "porządnym" człowiekiem, to może zostać takie porządnym, normalnym katolem. W każdym zawodzie trafiają się czarne owce i nikt nic na to nie poradzi. Pedofil, to pedofil... A ksiądz, to ksiądz. Dwa różne "zbiory"osób. Zdarza się, że oba te zbiory mają "część wspólną" i nic na to nie poradzimy. Nie jest to jednak powód do tego, żeby wszystko wrzucać do jednej szuflady! Nie popadajmy w skrajności! Nie można nazywać każdego księdza pedofilem, bo gdzieś tam jakiś się trafił. Tak samo, nie można uznać, że każdy ksiądz jest święty, bo jest księdzem i już. Z resztą moje produkowanie się i tak jest bez sensu,bo każdy i tak ma na ten temat swoje zdanie... Ja mam takie, jak to opisałem.

Pozdrawiam!
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Hada
Posty: 132
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 22:47

Postautor: Hada » 16 września 2010, 17:12

Ale Killu masz zdrowe zdanie i się z nim zgadzam. Mam podobne. Ale trochę prowokacji jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Awatar użytkownika
sirmariano
Posty: 162
Rejestracja: 19 września 2009, 01:45
Lokalizacja: Karłowice, Opole

Postautor: sirmariano » 16 września 2010, 17:33

To w imie prowokacji dodam - to że ktoś jest porządną głową rodziny nie znaczy, że hobbystycznie nie pierze w domu żony. Tak samo to, że mamy dobre zdanie na temat księży których znamy nie oznacza, że nie mogą mieć drugiego Ja.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 16 września 2010, 21:33

Jasne, że nie da się kogoś rozpracować w 100%. Każdy ma swoje za uszami... Prawie każdy zrobił w życiu coś, czego żałuje i gdyby mógł cofnąć się w czasie naprawiłby swój błąd. Wszyscy jesteśmy przede wszystkim ludźmi... A czy bycie człowiekiem jest w danym przypadku określeniem pejoratywnym, czy nie... To już zależy od tej konkretnej osoby.

Prowokacja... Widać skuteczna, bo dyskusja się toczy... Ale niektórzy poczuli się obrażani...
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Hada
Posty: 132
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 22:47

Postautor: Hada » 16 września 2010, 21:41

Ale niektórzy poczuli się obrażani...


Prawda w oczy kole...a raczej świadomość prawdy i się człowiek oburza.

Awatar użytkownika
Qoptics
Posty: 266
Rejestracja: 22 marca 2008, 21:38
Lokalizacja: Kiedyś Opole teraz BELGIA

Postautor: Qoptics » 26 września 2010, 23:01

A ja dodam ze wszyscy jesteście mordercami bo wpierdalamy martwe świnie pomiędzy kromkami i w niedzielny obiadek zasiadamy przy stole w raz z rodzinką po kościele, delektując się rosołkiem z kurczaka wędlinką z cielęcinki i wołowinki oraz kotletami mielonymi z wieprzowinki ( i pewnie się znajdzie osoba która zaprzeczy że nie je)

gdzieś na necie widziałem taki filmik fajny co tak na prawdę jemy i się nad tym nie zastanawiamy ale tak na prawdę to jest to istna RZEŹ NIEWINIĄTEK

http://www.youtube.com/watch?v=Adu8SvX4eCo&feature=related

tu coś konkretnego
http://www.youtube.com/watch?v=DhHO4Bh4DrM&feature=player_embedded

a tym się trujemy
http://www.youtube.com/watch?v=P80dsPoLLEM&feature=related[/url]
NO FATE !!!!!


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „HUMOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika