Junak RS 125 - rocznikowo 2015, kupiony z salonu w kwietniu 2016

Ogłoszenia: sprzedam, kupie, zamienie.
Oczywiście, że chodzi o branże motocyklową.
Awatar użytkownika
szymekdan
Posty: 32
Rejestracja: 25 września 2016, 18:55
Lokalizacja: Opole

Junak RS 125 - rocznikowo 2015, kupiony z salonu w kwietniu 2016

Postautor: szymekdan » 25 września 2016, 20:05

Witajcie
Mam na zbyciu bardzo dobry egzemplarz Junaka RS 125.
Pierwszy właściciel, garażowany, bezwypadkowy, serwisowany w ASO, na gwarancji - wszystko udokumentowane. Jedyna przygoda to położenie na lewy boczek przy zerowej prędkości i wygięcie klamki sprzęgła (tak to jest jak się da motocykl komuś kto potrafi jeździć tylko samochodem i wsiada na moto bez rozłożonej nóżki bocznej). Nic innego się nie zniszczyło, plastiki całe, nie zarysowane.
Poza tym żadnych przygód. Nie ruszałem tej klamki bo nawet lepiej się wciska, nie rzuca się w oczy ale jak komuś to bardzo przeszkadza to koszt takiej klamki - około 20 zł. Poza tym moto ma uszkodzone siedzisko (jakiś kutas wsadził w nie długopis albo coś podobnego) ale jestem na etapie umawiania się z tapicerem więc moto oddam z nowym, lepszym poszyciem (skóra a nie udawane... nie wiadomo co).

Zanim zaczniecie psioczyć, że to chińczyk itd., to od razu dopowiem, że większość elementów z jakich się składa to moto jest zalegalizowaną kopią Yamahy YBR 125 - ta sama fabryka, ta sama linia produkcyjna tylko inne dekielki z innym logo (no i inna cena ;) ). Za wyjątkiem innego dekla z innym logo i troszkę innych plastików to właściwie Yamaha. To jeden z nielicznych modeli nowego Junaka, który jest praktycznie bezawaryjny, nic się nie odkręca, śrubki nie odpadają, lakier nie ma zacieków, wszystko jest stosunkowo dobrze spasowane itp.
Jak pisałem wyżej, obecnie motorek ma uszkodzone siedzenie (jakiś cwaniak wsadził długopis w siedzenie) i jestem na etapie szukania tapicera, który wymieni skórę. Poza tym moto w świetnym stanie.

Sprzedaję wyłącznie dlatego, że 15-go września zdałem kat. A i w garażu czeka na mnie Hania VFR 800... Junaczek jest mi zwyczajnie zbędny. Oddam w dobre ręce za rozsądne pieniądze. Powtarzam: to bardzo dobry i bezawaryjny egzemplarz! Starałem się o niego dbać więc nie jest zniszczony żaden element, jedynie normalne ślady użytkowania.

Poza tym co fabryka dała założyłem mu:
- dodatkowy filtr paliwa (od nowości, aby uniknąć problemów ze złej jakości benzynką, bo różnie to bywa);
- podwójny port USB (2 - amperowy Oxford a nie jakieś badziewie za 30 zł)więc można spokojnie jechać na nawigacji, ładować dwa urządzenia jednocześnie (...);
- zębatka zdawcza (ta przednia ;) ) jest zamieniona z 14z na 15z - biegi są nieco dłuższe, prędkość maksymalna podniesiona z 95 na 110 km/h. Spokojnie można podróżować z prędkościami 80-100 km/h poza miastem. W mieście w zasadzie tak samo jak samochody.

Dodatkowo:
- daję zębatkę zdawczą 16z (moim zdaniem przesada, biegi za długie i nie ma mocy na 5-tce, ale może ktoś uzna inaczej);
- z motorkiem idzie ubezpieczenie do 12 kwietnia: najbogatsza wersja z Alianz: AC, OC, NNW, obsługa prawna i nie pamiętam co jeszcze... wartość 400 zł!
- moto ma ważny przegląd do kwietnia 2019 roku więc na dłuższy czas można o tych przyjemnościach zapomnieć :)

Poza tym motocykl nie modyfikowany, w 100% sprawny technicznie, nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego. Opony w tym tempie będą jeszcze się zużywały przez co najmniej 3 lata. Moto na gwarancji producenta do kwietnia 2018 roku lub do osiągnięcia 12000 km. Moto od kwietnia przejechało nieco ponad 3600 km (i póki co rośnie) więc w zasadzie jest dobrze dotarte :)

Zdjęcia, opis i inne szczegóły znajdziecie >>TUTAJ<<

PS.
Pisałem wyżej ale napisze jeszcze raz: moto obecnie ma uszkodzone siedzenie ale przed sprzedażą będzie naprawione (wymiana całego poszycia na nowe, lepsze! - nie z udawanej ale z prawdziwej skóry, wygląd ogólny będzie niezmieniony). Jeśli masz ochotę zainwestować w to moto jakieś indywidualne poszycie na siedzisko to daj znać bo w takim przypadku bez sensu wydam pieniądze, które mógłbym Ci spuścić (...).

Polecam i zapraszam na oględziny!
Daniel (693 051 307; Opole półwieś, okolice McDonalds na Wrocławskiej)
Pozdrawiam
Daniel ;)

Junak RS 125 > Honda VFR 800 FI '98 > Triumph Tiger 1050

Zapraszam na jednosladem.pl ! :)

kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „BAZAR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika