Boty

Jezeli masz jakies sugestie, co do strony i forum to tutaj napisz
Wacu
Posty: 20
Rejestracja: 21 marca 2009, 12:42
Lokalizacja: Zaodrze

Boty

Postautor: Wacu » 25 marca 2009, 09:38

Jak widać boty dobrały się do głównego wątku forum a to oznacza, że niedługo utoniemy w reklamach taniego powiększania penisa i cudownych tabletek na odchudzanie:) Boty są z tych mądrzejszych co się rejestrują, ale starczy przy rejestracji znany wszystkim trick z tekstem do przepisania i będzie będzie git:]

Pozdro!

Awatar użytkownika
hiklif
Posty: 340
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 17:30
Lokalizacja: Chróścice

Postautor: hiklif » 25 marca 2009, 09:55

nie wiem czy czasem wersja forum nie jest za stara.
Ostatnio zmieniony 25 marca 2009, 11:57 przez hiklif, łącznie zmieniany 1 raz.
tel. 601 hiklif , gg:188990
http://www.arsarte.com.pl
Obrazek

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 25 marca 2009, 10:21

forum niedawno było zaktualizowane [fakt, że wersja 2.x, a nie nowe 3.x, ale mam nadzieję że obędziemy się bez mozolnej zabawy z migracją na zupełnie nową platformę..] , a obrazek przy rejestracji jest już od dawna.

mimo wszystko boty jakoś obchodzą to zabezpieczenie.. na razie pomalutku, ale to niepokojące ;x zobaczę co da się z tym zrobić w wolnej chwili



EDIT: okej, zrobiłem mały myk i powinno być lepiej ;)
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 26 marca 2009, 12:47

Po kolejnych kilku małych poprawkach w kodzie forum powinno znów na jakiś czas być wolne od spambotów..

Przy okazji poczytałem trochę o tych nowych botach i nadziwić się nie mogę, że ludziom się chce pisać takie rzeczy.. Może zreferuję pokrótce, bo to ciekawa sprawa ;)

Kiedyś na forum rejestrował się kto chciał, pisać można było bez rejestracji nawet. Zaczął się spam, zrobiło się konieczność rejestracji. Uspokoiło się, aż złośliwcy napisali boty które potrafiły się zarejestrować i potwierdzić maila. Więc wymyślono tokeny, czyli kody obrazkowe, które trzeba było przepisać. I znów długi czas był spokój, ale..
No właśnie. Już wymyślono programy spamujące, które potrafią się zarejestrować, pobierają obrazek z kodem, używają narzędzi OCR do rozpoznawania tekstu na obrazkach, odczytują kod i...
I stąd mieliśmy ostatnio znów spam ;)

Dodałem jedno więcej zabezpieczenie do forum, znów będzie trochę spokoju, póki jakiś pryszczaty chińczyk nie napisze nowych spambotów.. Normalnie zimna wojna i wyścig zbrojeń ;)
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „SUGESTIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika