Nowy wygląd forum

Jezeli masz jakies sugestie, co do strony i forum to tutaj napisz
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Nowy wygląd forum

Postautor: -MisieK- » 14 sierpnia 2015, 10:06

Mam nadzieje, że już teraz po przesiadce na nowy serwer wszystko fajnie wróci do normy.
Wygląd jest całkiem ok. Ten pierwszy, bardziej niebieski chyba leżał mi bardziej bo ten, szczególnie w komórce, jest dość czarno-biały ale pewnie to kwestia przezwyczajenia.
Brakuje tylko krzykaczki, no i było by super jakby takie funkcje działały jak: center oraz youtube
To by dało znacznie większe możliwości i poprawiło znacząco wygląd postów.

[edit]
Nie jestem już pewien ale czy mieliśmy tzw. "szybką odpowiedź" ?? Jeśli nie to też można by, jeśli to nie problem, dołożyć taką funkcje :P

[edit 2]
Coś mnie strona nie zapamiętuje i muszę się za każdym wejściem logować na nowo

[edit 3]
Dobrze by było jakby po kliknięciu na linka w treści wiadomości otwierało go może na nowej zakładce, a nie w bieżącym oknie.

[edit 4]
Jeszcze przydała by się funkcja cytowania selektywnego. Zaznaczam tylko zdanie z całego tekstu i daje cytuj i tylko to zdanie jest cytowane, a nie cały post.

[edit 5]
Dobre jest też jeśli po wejściu w temat przenosi od razu do ostatniego posta, a nie pierwszego.
No przynajmniej mi tak funkcja odpowiada. Oczywiście wiem, że jest ikonka "wyświetl najnowszy post" ale nie muszę wtedy w małą ikonkę klikać tylko w temat i od razu przenosi mnie do ostatniego/najnowszego posta.


Ja wiem, że wymyślam ale skoro już zachodzą tak poważne zmiany jak upgrade php, nowy wygląd i nowy serwer to szkoda by było nie wykorzystać tego i nie wprowadzić takich udogodnień. No przynajmniej tak mi się wydaje :P
Zresztą to są tylko moje luźne sugestie, a Reaven i tak zrobi jak zechce :D
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2015, 14:42 przez -MisieK-, łącznie zmieniany 3 razy.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
damien
Posty: 152
Rejestracja: 27 lipca 2012, 23:42
Lokalizacja: OPO

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: damien » 14 sierpnia 2015, 13:11

-MisieK- pisze:Dobrze by było jakby po kliknięciu na linka w treści wiadomości otwierało go może na nowej zakładce, a nie w bieżącym oknie.

Na kompie zawsze możesz se rolką kliknąć to ci w oknie otworzy :)

Dla mnie wygląd kozacki, zawsze to coś nowego :)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: -MisieK- » 14 sierpnia 2015, 14:36

damien pisze:Na kompie zawsze możesz se rolką kliknąć to ci w oknie otworzy :)



Ja wiem co mogę ale chodzi oto aby ułatwić i pewne rzeczy żeby robiły się z automatu :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: Fenek » 15 sierpnia 2015, 13:34

Reaven, dałoby się skombinować coś w tym stylu?
Obrazek

Pewnie wiele osób nie wie, że jest tymczasowy serwer, a przydałoby się w związku ze zbliżającą się imprezą integracyjną.

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: Reaven » 16 sierpnia 2015, 21:35

Wróciłem z Brna, więc od razu kilka rzeczy na szybko ;)

1. Szybkie odpowiedzi powinny być już widoczne na każdym forum

2. Z zapamiętywaniem zalogowania też mam problemy, czasem pamięta długo, czasem nie - pozmieniałem trochę ustawienia zabezpieczeń, może będzie lepiej.

3. Oczywiście, że linki powinno otwierać w nowym oknie, do tej pory tak robiło.. Hmm.. Jutro poszukam, co jest grane.

4. Znaczniki [flash] powinno się już dać stosować w forum MULTIMEDIA

5. Z przenoszeniem do ostatniego posta, ikonkami, wielkością itd. - raczej nie ma szans, trzeba by cały styl forum zmieniać, bo to wszystko zakodowane gdzieś tam mają. Obecny wygląd forum też wynikł z dwóch czynników: raz, żeby avatary były po lewej, dwa, spodobało mi się miejsce na grafikę na górze ;)

6. A z komunikatem na opolezone.pro24.pl jutro spróbuję coś zrobić, to jest 5 min roboty i powinno działać od tygodnia, ale się coś nie umiem doprosić właściciela serwera ...

Póki co tyle, trzeba ochłonąć po podróży ;)
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: -MisieK- » 17 sierpnia 2015, 11:21

1. Szybka odpowiedź jest - dzięki.

2. Chyba teraz pamięta logowanie. Czy to nie czasem z ciastkami cos?

3. To co się tyczy stylów no to trudno, pozostaje się przezwyczaić :P
Choć generalnie ten styl znacznie słabiej mi na komórce wygląda, w tym sensie, że muszą ją odwracać z poziomie bo inaczej nie widać wszystkiego.

[edit] To dziwne ale każda napisana litera powoduje poszerzanie się okna szybkiej odpowiedzi. Zresztą w pełnym edytorze dzieje się chyba tak samo.

BTW no i coś ostatnio spory problem ze spamującymi fikcyjnymi userami :(
To na co już zwracałem uwagę.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: Reaven » 17 sierpnia 2015, 20:40

z dzisiaj:

1. Logowanie faktycznie zdaje się działać dużo lepiej, chodziło o połączenie ciastek i sprawdzania IP użytkownika - było zbyt dokładne ;x

2. Faktycznie okno szybkiej i zwykłej odpowiedzi rośnie z każdą literką, ciekawy pomysł ktoś miał :D Ale zauważyłem właśnie, że rośnie do pewnego momentu i dalej już nie.

3. Wszelkie nowo zamieszczane linki powinny otwierać się w nowych oknach. Ze starymi nic już niestety nie zrobię, tak sobie ktoś wymyślił phpBB3 cholera wie po co...

4. No i powalczyłem nieco z rejestracją nowych osób i botami, myślę, że powinno być już tego cholerstwa dużo mniej - teraz pierwsze 2-3 posty nowych użytkowników będę dostawał najpierw do akceptacji, a dopiero po zatwierdzeniu będą mogli pisać już bez mojego sprawdzenia. Czyli tym bardziej warto będzie się przywitać w odpowiednim temacie, zawsze to już +1 :D

5. Z opolezone.pro24.pl póki co nic się nie udało, rano usłyszałem, że koło południa odblokują dostęp, no i tak mamy już wieczór.. Brak słów..
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: -MisieK- » 17 sierpnia 2015, 23:00

Co do nowych userów to troche sobie roboty dołożyłeś :(
To jednak zabezpieczy tylko przed spamowaniem ale nie przed rejestracją. Z drugiej strony w teorii puste konta jakoś specjalnie w niczym nie przeszkadzają.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: -MisieK- » 18 sierpnia 2015, 15:53

Jeszcze jedna rzecz, nie wiem czy to się da zrobić. Jak da się "oznacz wszystkie posty jako przeczytane" to nie następuje odświeżenie strony i dalej do czasu odświeżenia wydaje się, że są nowe posty. To pierdoła i można z tym żyć ale może da się zrobić tak żeby się to samo robiło.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: -MisieK- » 25 sierpnia 2015, 16:44

Niestety linki/fotki nadal nie otwierają się w nowym oknie tylko w tym bieżącym.
Po drugie jeśli wrzuca się w treści linka i samemu nie da się znaczników [url] to w treści pojawiają się tego typu śmieci: onclick="window.open(this.href);return false;
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: Killu » 25 sierpnia 2015, 16:53

Ja bym poprosił, żeby kliknięcie w "logo" przenosiło nas do strony głównej forum, jak to miało miejsce kiedyś... Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do celowania w "wykaz forów" :P Tak, jakby ktoś nam fory dawał ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: Puzon » 27 sierpnia 2015, 22:33

Czy skoro forum zmieniło szaty mogę zmienić sobie nick?
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: Fenek » 28 sierpnia 2015, 00:04

Ja czekam, aż dodany zostanie jakiś chat :)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: Pabel » 28 sierpnia 2015, 02:53

ja w ogole sie tutaj pogubilem . a z tym klikaniem w logo i przenoszenie do glownej to tez prosba ode mnie. siedze glownie na tele i za cholere sie nie lapie na tym moim malym szajsungu co i jak.
Ale najwazniejsze jest to, ze juz dziala nasze krolestwo :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy wygląd forum

Postautor: Killu » 28 sierpnia 2015, 10:12

Ja bym prosił jeszcze o możliwość wybrania jakiejś ciemnej skórki. Właśnie siedząc na tel w nocy forum razi. Ale to już takie fanaberie są.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „SUGESTIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika