Budżet obywatelski

regionalne imprezy, serwisy motocyklowe, sklepy, lakiernie, itd. wszystko w Naszym województwie
Awatar użytkownika
Szwed
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:03
Lokalizacja: Opole ZWM / Kraków

Budżet obywatelski

Postautor: Szwed » 01 października 2015, 10:27

W budżecie obywatelskim można coś ugrać dla motocyklistów.
Przykład z Prudnika, gratuluję lokalnym endurowcom, że się zebrali z zawalczyli i swoje :)
Mieszkańcy Prudnika chca budować tor Enduro
Wygrał projekt budowy toru Enduro dla motocykli i quadów na gminnym terenie przy ul. reklama Wiejskiej (264 głosy).

http://www.nto.pl/wiadomosci/prudnik/ar ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

I przykład z Krakowa, bliski mi, bo to moi znajomi walczyli o ten tor.
Tor motocyklowo-samochodowy w Krakowie (koszt budowy 3 mln zł)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,tit ... &_ticrsn=3" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Aprilia Pegaso 650

"Im gorzej, tym lepiej" - sprawdzone wielokrotnie.

Awatar użytkownika
śmiechu
Posty: 198
Rejestracja: 27 lutego 2011, 22:50
Lokalizacja: Chrząstowice

Re: Budżet obywatelski

Postautor: śmiechu » 01 października 2015, 10:45

pewnie jakbyśmy sie z pitstopem połączyli to wystarczyło by osób
"Gdy człowiek kocha to co robi, gdy oddaje się swojej pasji, to buduje swój własny świat."


:)

ogar 200>GSX 750f

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Killu » 01 października 2015, 12:28

Ja jestem za. Zwłaszcza, że wreszcie możemy decydować na co idą nasze pieniądze :)

A wiecie jak można doprowadzić do tego, żeby budowa toru została w ogóle wzięta pod uwagę?

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Szwed
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:03
Lokalizacja: Opole ZWM / Kraków

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Szwed » 01 października 2015, 21:56

Killu pisze:A wiecie jak można doprowadzić do tego, żeby budowa toru została w ogóle wzięta pod uwagę?

Każdy może złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego (oczywiście w przyszłym roku, teraz już za późno). Potem trzeba zebrać odpowiednią ilość podpisów i wtedy wchodzi on do głosowania.
Aprilia Pegaso 650



"Im gorzej, tym lepiej" - sprawdzone wielokrotnie.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Killu » 01 października 2015, 23:11

Byle tylko nie przespać.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Pabel » 02 października 2015, 00:01

Szwed a nie mylisz się czasem z terminem? Nie trzeba by było teraz złożyć tego żeby ruszyła procedura już w przyszłym roku ? a nie za 2? Budżety przecież są już dużo wcześniej przegłosowywane i ustalane na sesjach, po nowym roku nie ma już czego szukać, chyba że drobnych pieniędzy na jakieś extra akcje, wydatki inicjatywy, które i tak już z góry są rozplanowane co do grosza
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
O9MATI
Posty: 75
Rejestracja: 28 marca 2013, 09:57
Lokalizacja: Czarnowąsy

Re: Budżet obywatelski

Postautor: O9MATI » 02 października 2015, 03:05

Mogę również poprosić kolegów z forum opolskiVAG.pl by się przyłączyli do akcji ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Killu » 02 października 2015, 09:27

Im nas więcej, tym lepiej ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 35
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 19:28
Lokalizacja: Opole

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Iwona » 05 października 2015, 18:46

Ale czy w tym roku zostały zgłoszone jakieś "motocyklowe" projekty? Tutaj jest lista, ale nic nie rzuciło mi się w oczy: http://www.opole.pl/lista-wnioskow-z-op ... -projekty/

Chciałam nawet zgłosić 1 projekt, ale zorientowałam się na 3 dni przed przyjmowaniem wniosków i nie dałam rady czasowo :(

MaŁy99
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2015, 21:53
Lokalizacja: okolice kluczborka

Re: Budżet obywatelski

Postautor: MaŁy99 » 06 października 2015, 22:05

Nwm czy moge pomóc w jakis sposob bo 18-ski niemam ale jakby to dołączam sie :D fajnie by cos bylo miec w poblizu. Pozdro
Twardym Trzeba być A nie Miękkim

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Fenek » 06 października 2015, 22:44

O ile się nie mylę, to trzeba być zameldowanym na pobyt stały lub czasowy w Opolu.

Awatar użytkownika
Szwed
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:03
Lokalizacja: Opole ZWM / Kraków

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Szwed » 08 października 2015, 20:36

Pabel pisze:Szwed a nie mylisz się czasem z terminem? Nie trzeba by było teraz złożyć tego żeby ruszyła procedura już w przyszłym roku ? a nie za 2?

Z tego co wiem to wiosną jest nabór projektów do budżetu (i wtedy zbiera się podpisy), a jesienią głosowanie. Pieniądze w budżecie miasta są rezerwowane z góry na dany rok.
Aprilia Pegaso 650



"Im gorzej, tym lepiej" - sprawdzone wielokrotnie.

Awatar użytkownika
Rico
Posty: 79
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 16:31
Lokalizacja: Opole

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Rico » 09 października 2015, 08:09

Ile trzeba mieć podpisów i od czego zależy czy projekt zostanie zaakceptowany????? Trzeba by go tak skroić aby wnosił jakieś dodatkowe wartości typu bezpieczeństwo , nowatorstwo, innowacyjność . Zacznę niuchać po znajomych jak skroić coś takiego. Tylko trza by mieć wstępny projekt, kosztorys, lokalizacja i w ogóle co to ma być????? Lotnisko, stadion , może projekt adaptacji jakiegoś nieczynnego boiska. Bo to musi od nas wyjść. Lepi gryzipiórkom podać wszystko na tacy wtedy łykną temat jak młode pelikany na wiosnę.
Jeśli trawa wysoka trzeba grzać w podskokach.

Awatar użytkownika
Szwed
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:03
Lokalizacja: Opole ZWM / Kraków

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Szwed » 09 października 2015, 13:27

Tu masz wszystkie informacje na temat tegorocznego BO. W przyszłym roku będzie pewnie podobnie.
http://www.opole.pl/regulamin-budzetu-obywatelskiego/
Magnator pisze:Lepi gryzipiórkom podać wszystko na tacy wtedy łykną temat jak młode pelikany na wiosnę.

Akurat od gryzipiórków tu wiele nie zależy. Raczej trzeba się zastanowić co zrobić, żeby mieszkańcy Opola zagłosowali na coś motocyklowego.
Aprilia Pegaso 650



"Im gorzej, tym lepiej" - sprawdzone wielokrotnie.

Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 35
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 19:28
Lokalizacja: Opole

Re: Budżet obywatelski

Postautor: Iwona » 10 października 2015, 21:41

Samo zgłoszenie projektu nie jest chyba zbyt trudne, jeśli odpowiednio wcześnie się za to zabierze. Z tego co w tym roku wyczytałam to zgłaszać mogą stowarzyszenia/fundacje/rady dzielnic lub osoby fizyczne (te pod warunkiem zebrania odpowiedniej ilości podpisów, bodajże 15 (?)). Myślę, że większy problem byłby już z samą promocją, tak żeby ludzie zagłosowali akurat na nasz projekt.
Jeśli ktoś wymyśli coś ciekawego na przyszły rok, to mogę pomóc :)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WOJ. OPOLSKIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika