Traski enduro

regionalne imprezy, serwisy motocyklowe, sklepy, lakiernie, itd. wszystko w Naszym województwie
Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Traski enduro

Postautor: Ishe » 07 lipca 2015, 00:11

Macie do polecenia w naszych rejonach jakieś spoko traski dla dużego enduraka?
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
Sciema
Posty: 77
Rejestracja: 29 kwietnia 2013, 19:41
Lokalizacja: Pokój

Postautor: Sciema » 07 lipca 2015, 12:55

Gmina Pokój ma fajne drogi pożarowe, szerokie i dobrze uklepane takim V stormem czy czymś tego typu bez problemu można cisnąć, po drodze masz dużo stawów i pomników przyrody. Nie wiem jak prawnie to wygląda z wjazdem w las maszyną no i teraz też jest troche susza więc może być kuku jakby straż leśna "przypadkiem" na Ciebie trafiła

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Postautor: Remilo7 » 07 lipca 2015, 13:12

Trzeba uważać, bo to już jest teren Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i na tych drogach, po których nie można jeździć leśnicy się zdarzają, a mandaty na takim obszarze pewnie do najniższych nie należą.
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 07 lipca 2015, 13:13

Art. 29. ust. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.

[edit]
Mandat do 500 pln.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
kofee
Posty: 20
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kofee » 07 lipca 2015, 16:19

-MisieK- pisze:Art. 29. ust. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.
[...]


Co ciekawe Google mówi, że Ustawa nie określa, jak taka droga powinna być oznakowana, pozostawiając sposób oznakowania zarządcy terenu, a więc w lasach państwowych - z reguły nadleśniczemu.

Poszukałem jeszcze i wg strony Nadleśnictwa Opole można wjechać do lasu drogą leśną tylko wtedy, gdy jest wyraźnie ona oznaczona drogowskazami dopuszczającymi ruch (np. wskazany jest kierunek i odległość dojazdu do miejscowości, ośrodka wypoczynkowego czy parkingu leśnego)
żółta strzała ;-)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Postautor: -MisieK- » 07 lipca 2015, 16:45

Niestety sprawa jest bardzo mglista, jak wiele rzeczy w polskich przepisach.
Wiem o tym bardzo dobrze, bo próbowałem nawet w sądzie raz walczyć za niby wjazd do lasu ale jak stary pierdziel pije razem z leśniczym to jakie człowiek ma szanse ??
Np. taki znak E-4 kierujący na taką leśną drogę pozwala na wjazd nią.
Prawda jest taka, że przed wjazdem powinieneś upewnić się w gminie jakie drogi na danym obszarze są leśne, a jakie publiczne.
Jak ktoś fajnie to opisał na jednym forum - jak leśniczy będzie miał takie widzimisię to zrobi sobie asfaltową drogę z dwoma pasami przez las ale nie będzie to droga publiczna. Oraz odwrotnie drogi publiczne wcale nie muszą być asfaltowe czy nawet utwardzane.
Generalnie nie ma łatwej możliwości ustalenia na podstawie istniejącego oznakowania, gdzie zaczynają się, a gdzie kończą drogi publiczne i leśne.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
zaba
Posty: 489
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 19:56
Lokalizacja: Chróścice

Postautor: zaba » 07 lipca 2015, 19:33


Awatar użytkownika
kofee
Posty: 20
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kofee » 07 lipca 2015, 23:05

Jak następnym razem będę robił rundkę (rowerem) po pobliskim lesie to zwrócę uwagę czy są jakieś znaki, ale raczej E-4 nie widziałem.

Zdarzało mi się spotkać w lesie ludzi na koniach, jak widać też na nielegalu :-)
żółta strzała ;-)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 07 lipca 2015, 23:20

zrobic sciepe endurowcow/crossowcow na grupowe wypisy z dzialek z danego obszaru ze starostwa i wszystko bedzie wiadomo prawie na caly powiat ;p
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Ishe
Posty: 506
Rejestracja: 19 listopada 2010, 13:28
Lokalizacja: Opole

Postautor: Ishe » 07 lipca 2015, 23:23

Dzięki za porady odnośnie jazdy po lesie... ale pytałem o coś innego :P o trasy po których mogę smigąc w sensie pola/łąki bo widzę że lasy odpadają
BMW K 75 RT / Moto Guzzi Quota 1100 ES / Suzuki B12 Bandit Crew

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 07 lipca 2015, 23:35

To wbijaj na teren gminy Kietrz tu wszystkie pola glownie panstwowego kombinatu wiec zaden rolnik z widlami Cie nie zaskoczy , maja tez swoje laki, drogi polne ktorymi mozna leciec do wszystkich wsi a nawet do czech czy innej gminy no i mamy na dziko zrobiony tor do offroqd ale to tylko dla pewniakow lokalizacja ;)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Postautor: BartekOpole » 08 lipca 2015, 00:42

Trasa niewielka ale zawsze no i blisko:
za skrzyżowaniem oleskiej z obwodnicą w lewo i masz ostre szutrowe kamienie wzdłuż obwodnicy się ciągnie w kierunku Kępy. Jełśi chcesz masz inną trasę do Kępy po piasku. Przelatujesz skrzyżowanie z obwodnicą i za remontowanym mostem nad rzeczką po lewej zjeżdzasz w piaski i lecisz do Kępy bezdrożem. Poza tym szutry w okolicach Turawy parku w kierunku Gosławic - też szuter. Jak dolecisz do Kępy kawałek asfaltem i na skrzyżowaniu w Kepię (tam gdzie fryzjer - ostry łuk w lewo) lecisz prosto, pod koniec kończy się asfalt i dajesz czadu po piachach którymi dojeżdzasz do Luboszyc lub jedziesz w lewo przez pola i wylatujesz na trasie w kierunku Zawady - przed Zawadą. W zawadzie też jest trochę takich dróżek.
A widzę że na forum jest sporo filzowów-teoretyków, taaaa.... :D
Jak mówił klasyk trzeba być twardym nie miętkim :wink:
Istny raj piaskowo-szutrowy jest w okolicach Luboszyc i dalej ale to już dla wtajemniczonych :D
Triumph

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 08 lipca 2015, 01:44

Kurczę, co za paranoję z tymi przepisami macie? Jestem przekonany, że o ile nie ma zagrożenia pożarowego, czy zwyczajnie nie robicie chlewu, nikt Was nie będzie gonił. Oczywiście łatwo mi pisać, bo to nie ja będę latał po lesie, ale gdybym miał to robić, to nie martwiłbym się o przepisy. Wszystko z rozsądkiem i bez popadania w skrajności.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Postautor: Pabel » 08 lipca 2015, 10:28

Bartek czy mi się wydaje czy jakąs aluzją do mnie zaleciało na końcu Twojego postu ?
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
patryk92
Posty: 188
Rejestracja: 14 lutego 2012, 20:26
Lokalizacja: Jaśkowice/Prószków/Opole

Postautor: patryk92 » 08 lipca 2015, 11:10

Ogólnie z endurowaniem jest tak,że nigdzie nie wolno jeździc leganie :D


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WOJ. OPOLSKIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika