Proszę o pomoc przy mojej SUZI

regionalne imprezy, serwisy motocyklowe, sklepy, lakiernie, itd. wszystko w Naszym województwie
VeNoM
Posty: 4
Rejestracja: 02 listopada 2014, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Proszę o pomoc przy mojej SUZI

Postautor: VeNoM » 02 listopada 2014, 19:01

Witam.

Otóż dziś w ten piękny słoneczny dzień postanowiłem zrobić kilka kilometrów wokół komina i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że ubrałem się nieco za ciepło więc postanowiłem wrócić do domu i ściągnąć podszewki. Ostatni zakręt przed domem, trochę piasku, za ostro wzięty zakręt (dobrze, że prędkość znikoma), uślizg i leżę razem z SUZI na asfalcie. Od razu info NIC mi się nie stało, ja cały, kask i ciuchy też bez szwanku. Niestety moja SUZI (DL650 K7) już nie. W sumie to nie stało się nic strasznego bo moto tylko położyło się na prawy bok z lekkim szlifem, niestety kilka elementów ucierpiało i tu mam do Was pytanie czy aby nie zalega Wam kilka z rzeczy, które będę potrzebował ewentualnie może macie jakieś namiary, gdzie mogę te rzeczy kupić za rozsądne pieniądze. Oprócz tego co trzeba kupić, to jest też kilka rzeczy, które chciałbym uratować a więc zacznę może od zdjęć, które możecie zobaczyć tu ---> http://s1265.photobucket.com/user/leon_ ... w/1wypadek

W związku z zaistniałą sytuacją mam kilka pytań:

1. Jak widać na foto prawy kierunkowskaz się połamał a dokładnie połamała się sama "główka" i czy można kupić samą tą "główkę" z białym kloszem czy muszę szukać całego kierunku ? może ktoś ma na zbyciu ?

2. Hanbar pękł ale postanowiłem nie wydawać gotówki na nowy i jakoś go skleję a potem okleję folią 3M tak jak zrobiłem to kilka dni temu.

3. Pękł podnóżek kierowcy więc tu sprawa jest jasna - trzeba kupić (jakieś propozycje, może namiary).

4. Lusterko na szczęście miało folię 3M, którą muszę wymienić została delikatna ryska, która pod folią będzie zupełnie nie widoczna.

5. Osłona z naklejką V-Strom, ona oberwała solidnie i teraz pytanie ile kosztuje naprawa takich szkód (lakierowanie) o ile w ogóle to da się zrobić ? Gdzie przy ewentualnym lakierowaniu dostanę taką naklejkę, żeby nie zbankrutować ?

6. Ucierpiała również czasza, która dostała kilka rysek. Tu pytanie to samo jak przy osłonie.

7. Gmol - w przypadku gmola to chciałem go oddać do malowania na czarno. Orientujecie się może ile taki zabieg będzie kosztował ?

To już wszystkie szkody jakich dziś narobiłem gdzie moto ucierpiało, chodź to tylko kosmetyka to i tak jestem na siebie wściekły. Jeśli jesteście w stanie udzielić mi jakiś mądrych rad, może ktoś ma na zbyciu coś z uszkodzonych przeze mnie elementów - czekam na info i liczę na pomoc.

Z góry dziękuję za Wasze sugestie.

Sorry, że post taki chaotyczny ale sami rozumiecie moje wkur....nie :(
V-Strom DL650 K7

tomeks73
Posty: 10
Rejestracja: 05 września 2012, 19:51
Lokalizacja: Turawa

Postautor: tomeks73 » 02 listopada 2014, 19:43

Nie przejmuj się, ja dzisiaj na swoim DL 1000 zrobiłem to samo tylko z drugiej strony. W Opolu na Ozimskiej jest gość, który spawa aluminium, naklejki są na allegro , a resztę też się jakoś ogarnie do wiosny.
SUZUKI V-strom 1000, BMW R 1150GS Adventure

Awatar użytkownika
BartekOpole
Posty: 305
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 20:11
Lokalizacja: Opole

Postautor: BartekOpole » 02 listopada 2014, 19:44

Dobrze że nic Ci się nie stało, resztę załatwisz czasem i pieniędzmi :wink:

VeNoM
Posty: 4
Rejestracja: 02 listopada 2014, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postautor: VeNoM » 02 listopada 2014, 19:46

tomeks73 pisze:Nie przejmuj się, ja dzisiaj na swoim DL 1000 zrobiłem to samo tylko z drugiej strony. W Opolu na Ozimskiej jest gość, który spawa aluminium, naklejki są na allegro , a resztę też się jakoś ogarnie do wiosny.


Przykro.
Naklejki to nie problem, podnóżek i kierunkowskaz allegro. Problem mam z owiewką i ewentualnie czaszą chcę to pomalować ale nie wiem jaki będzie koszt takiej zabawy. Proszę osoby znające się w temacie (malowanie) o info.
V-Strom DL650 K7

GMK Extreme
Posty: 204
Rejestracja: 10 października 2012, 11:16

Postautor: GMK Extreme » 03 listopada 2014, 15:53

podjedz do nas zrobimy ci wycene na miejscu,zajmujemy się naprawami powypadkowymi,z foto nie wygląda to tragicznie wszystko spawamy na miejscu,lakierowanie do 3 dni roboczych.
GMK-EXTREME
TEL. 792322182
https://www.facebook.com/Gmk-Extreme-Ga ... 335785701/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.gmkextreme.pl/

http://www.boatservices.pl/

VeNoM
Posty: 4
Rejestracja: 02 listopada 2014, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postautor: VeNoM » 03 listopada 2014, 17:07

GMK Extreme pisze:podjedz do nas zrobimy ci wycene na miejscu,zajmujemy się naprawami powypadkowymi,z foto nie wygląda to tragicznie wszystko spawamy na miejscu,lakierowanie do 3 dni roboczych.


Dziękuję za propozycję ale znalazłem na miejscu lakiernika który podjął się tego malowania 150zł za czasze + 150 zł za boczek co z tego wyjdzie zobaczymy koszt farby wyszedł 100ml srebrnej 18zł i czarnej to samo.

Stopke i kierunek juz załątwiłem teraz poszukuję naklejek na boczek.
V-Strom DL650 K7

GMK Extreme
Posty: 204
Rejestracja: 10 października 2012, 11:16

Postautor: GMK Extreme » 03 listopada 2014, 18:12

allegro
GMK-EXTREME
TEL. 792322182
https://www.facebook.com/Gmk-Extreme-Ga ... 335785701/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.gmkextreme.pl/

http://www.boatservices.pl/

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 04 listopada 2014, 15:33

Cześć!

1. Kierunki kosztują o ile mnie pamięć nie myli w okolicach 60zł-70zł

2. Oryginalny komplet handbarów kosztuje 300zł. Sam plastik na pewno będzie taniej, ale może się okazać, że będziesz mógł "zakleić" pęknięcie zwykłą opalarką, czy lutownicą.

3. Podnóżki dedykowane do motelu są tylko ori, ale na oko będą podobne do innych modeli suzuki. Mam kilka rodzajów na miejscu, wykręć i zobaczymy 1:1 czy będą takie same. Jak coś, to Motorpower Lipowa 6a.

4. Jak się okaże, że rysy są zbyt głębokie, to lustra są w zamiennikach.

5. Lakierowanie masz załatwione, ale na przyszłość polecam chłopaków z Kawasaki Prądy. Profesjonalnie ogarniają temat. Naklejki dostaniesz na grafnet.eu Może na allegro znajdziesz tańsze, ale goście są profesjonalistami i czasami warto zapłacić 10zł więcej i mieś konkretną jakość a nie jakieś badziewie.

6. Lakierowanie masz już ogarnięte, ale dla potomnych - Kawasaki Prądy.

7. Wypiaskuj i pomaluj proszkowo. Spokojnie można to ogarnąć w niewielkich pieniądzach.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

VeNoM
Posty: 4
Rejestracja: 02 listopada 2014, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postautor: VeNoM » 04 listopada 2014, 16:21

Killu pisze:Cześć!

1. Kierunki kosztują o ile mnie pamięć nie myli w okolicach 60zł-70zł

2. Oryginalny komplet handbarów kosztuje 300zł. Sam plastik na pewno będzie taniej, ale może się okazać, że będziesz mógł "zakleić" pęknięcie zwykłą opalarką, czy lutownicą.

3. Podnóżki dedykowane do motelu są tylko ori, ale na oko będą podobne do innych modeli suzuki. Mam kilka rodzajów na miejscu, wykręć i zobaczymy 1:1 czy będą takie same. Jak coś, to Motorpower Lipowa 6a.

4. Jak się okaże, że rysy są zbyt głębokie, to lustra są w zamiennikach.

5. Lakierowanie masz załatwione, ale na przyszłość polecam chłopaków z Kawasaki Prądy. Profesjonalnie ogarniają temat. Naklejki dostaniesz na grafnet.eu Może na allegro znajdziesz tańsze, ale goście są profesjonalistami i czasami warto zapłacić 10zł więcej i mieś konkretną jakość a nie jakieś badziewie.

6. Lakierowanie masz już ogarnięte, ale dla potomnych - Kawasaki Prądy.

7. Wypiaskuj i pomaluj proszkowo. Spokojnie można to ogarnąć w niewielkich pieniądzach.


Niemal dokładnie tak zrobiłem :) dzięki za info na przyszłość (oby nie) się przyda :)
V-Strom DL650 K7


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WOJ. OPOLSKIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika