Bezpieczny Motocyklista 3

regionalne imprezy, serwisy motocyklowe, sklepy, lakiernie, itd. wszystko w Naszym województwie
Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 13 czerwca 2013, 21:48

virus pisze:
Reaven pisze:..to teraz wszyscy co byli za, dają po stówce na cele organizacyjne ;) ;P


a może być flaszka? u mnie się marnuje. :D



Piszesz i połowa forum jest u Ciebie :D

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Postautor: virus » 14 czerwca 2013, 20:18

aż tyle darmowych flaszek nie mam. :wink:

GMK Extreme
Posty: 204
Rejestracja: 10 października 2012, 11:16

Postautor: GMK Extreme » 16 czerwca 2013, 13:10

W związku z małym zainteresowaniem Bezpieczny Motocyklista w tym sezonie nie odbędzie się.
GMK-EXTREME
TEL. 792322182
https://www.facebook.com/Gmk-Extreme-Ga ... 335785701/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.gmkextreme.pl/

http://www.boatservices.pl/

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 16 czerwca 2013, 14:15

Jak zmierzyliście zainteresowanie na forum, że jest małe, skoro na 30 aktywnych użytkowników pewnie około 20 zadeklarowało obecność a jedna osoba przyciągnie 8 innych... Do tego pewnie kolejne 20 siedzi przed kompem i myśli spoko, będzie fajnie.

Ja rozumiem, że to Wasza dobra wola i bardzo podziwiam zaangażowanie i chęci. Tylko, jeżeli liczy się na frekwencję 500 zadeklarowanych osób, to pytanie musiałoby powędrować jeszcze daleeeko poza forum. Nie wiem, na jaką reakcję można liczyć zadając takie pytanie. No i jaka jest misja organizując tego typu akcję.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
myxomatosis
Posty: 49
Rejestracja: 25 marca 2012, 18:20
Lokalizacja: opolskie

Postautor: myxomatosis » 16 czerwca 2013, 16:59

GMK Extreme pisze:W związku z małym zainteresowaniem Bezpieczny Motocyklista w tym sezonie nie odbędzie się.

Hmmm, deliktanie mówiąc jest to "dziwne" podsumowanie:/
Killu, racja.
Już nie szukam sprzęta:> TDM850 2001'
-Bartek

Awatar użytkownika
Puzon
Posty: 263
Rejestracja: 17 września 2009, 11:59
Lokalizacja: Szczedrzyk

Postautor: Puzon » 16 czerwca 2013, 18:00

GMK Extreme pisze:w związku ze średnim zainteresowaniem imprezą,proponuję coś na wzór ankiety dopisujcie się niżej -czy jesteś za czy olewasz-,czas do 13 czerwca.Po tym terminie mamy nadzieje że wszystko będzie jasne!
GMK Extreme pisze: W związku z małym zainteresowaniem Bezpieczny Motocyklista w tym sezonie nie odbędzie się.
Skoro zainteresowanie z każdym dniem spadało to nie ma się co dziwić.
https://www.facebook.com/motobajkal/

Jest nas tylu i każdy ma prawo do własnego stylu.

GMK Extreme
Posty: 204
Rejestracja: 10 października 2012, 11:16

Postautor: GMK Extreme » 16 czerwca 2013, 19:38

Sponsorzy powiedzieli po ostatniej akcji krótko,jak będziemy chcieli zobaczyć parę motocykli przejdziemy się po centrum.Nasza dobra wola nie wystarczy,informacje poszły nie tylko na forum i generalnie odzew był słaby.Stąd taka decyzja,jeżeli twierdzicie że może być inaczej można spróbować coś zorganizować na własną rękę?
GMK-EXTREME
TEL. 792322182
https://www.facebook.com/Gmk-Extreme-Ga ... 335785701/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.gmkextreme.pl/

http://www.boatservices.pl/

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 17 czerwca 2013, 09:23

Jako opolezone nie posiadamy osobowości prawnej, to też legalnie żadnej imprezy zorganizować nie możemy. Chyba, że jakiś dobry samarytanin chciałby wziąć na siebie całą odpowiedzialność.

O jakich / jakiego typu sponrorach mowa i co trzeba "zasponsorować"?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 17 czerwca 2013, 10:04

Może trzeba podejść do zagadnienia od trochę innej strony: sponsorzy się znajdą [firmy z motocyklami i akcesoriami motocyklowymi, głównie, które mogą chcieć zaprezentować swoje towary], nie chodzi w końcu o dziesiątki tysięcy. Szlaki przetarte są, miejsce jest, ale - żeby organizowanie trzeciej edycji miało sens, przydałaby się pewność, że będzie konkretna frekwencja, a impreza wyjdzie poza rozmiary "podwórkowej".

Porównując rozpoczęcie sezonu [ponad 500 motocykli] do zeszłorocznego BM [ok. 50 motocykli] od razu widać, czemu może się nie chcieć jednym robić, drugim wykładać pieniędzy.

Jednym z dużych kroków w tym kierunku byłby dobór terminu niekolidującego z żadnymi większymi zlotami/ imprezami. Drugim - przyciągnięcie ludzi z okolic Wrocławia i Katowic.

I tu pojawia się bardzo ważne pytanie: jakie atrakcje, jakie konkurencje, jakie ciekawostki skłoniłyby Was, jako motocyklistów, żeby przejechać 100km w jedną stronę i wziąć udział w takiej imprezie, na którą sporo osób nie chciało się ruszyć mimo że mieli znacznie mniej do przejechania?

Jeśli macie jakieś realne i możliwe do zrealizowania pomysły, zarzućcie;) Może coś jeszcze z tego BM3 będzie..
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 17 czerwca 2013, 11:13

To może inaczej. Jaki właściwie budżet potrzebujemy? I jaka jest misja? Czy chodzi o to, żeby zarobić, czy zrobić coś pozytywnego?

Myślę, że warto postarać się nawiązać kontakt z ludźmi, którzy szkolą na motocyklach? Może potraktować to bardziej jako trening z doskonalenia techniki jazdy, ale trochę bardziej na wesoło.

Może jakaś mini gymkhana? Jakiś pokaz stunterski, czy coś?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

GMK Extreme
Posty: 204
Rejestracja: 10 października 2012, 11:16

Postautor: GMK Extreme » 17 czerwca 2013, 12:51

misja cały czas ta sama bezpieczeństwo na drogach,chcąc sprowadzić policyjnych instruktorów z legionowa 3000-4000 z noclegami pokaz stunterski czemu nie tylko kto,po za tym pozwolenia.I nie sugeruj że ktoś na tym chce zarobić bo lecisz po bandzie,co do organizowania imprezy na wesoło, to wesoło było zeszłej edycji jak paru baranów swirowało na kole zamiast jezdzić po wyznaczonym przez instruktorów placu.
GMK-EXTREME
TEL. 792322182
https://www.facebook.com/Gmk-Extreme-Ga ... 335785701/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.gmkextreme.pl/

http://www.boatservices.pl/

Awatar użytkownika
akilia
Posty: 397
Rejestracja: 08 listopada 2011, 23:18
Lokalizacja: OPO

Postautor: akilia » 17 czerwca 2013, 14:30

Opole właśnie z tego słynie, że jego mieszkańcom dupy za przeproszeniem nie chce się ruszyc ale to nie chodzi tylko o BM lecz o większość imprez w tym mieście.

Koledzy zorganizujcie BM w tym roku. Rozreklamujemy imprezę, powiadomi się media i będzie ciekawie :)

Kto przyjdzie ten przyjdzie, w zeszłym roku było całkiem fajnie i sądzę, że i w tym przyciągnie więcej motocyklistów których w zeszłym roku zabrakło.

Awatar użytkownika
Mort
Posty: 161
Rejestracja: 10 lipca 2012, 16:44
Lokalizacja: Opole

Postautor: Mort » 17 czerwca 2013, 15:31

Jeśli udało by się zorganizować jakiś plakat informacyjny to mogę go u siebie w sklepie rozwiesić.Może zerowy wkład ale zawsze trochę ludzi się tu kręci.

Awatar użytkownika
Mati
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2011, 09:10
Lokalizacja: Opole/opolskie/Boguszyce

Postautor: Mati » 17 czerwca 2013, 20:09

I przede wszystkim dużo wcześniej dać informacje do mediów.
Nie pamiętam dokładnie jak było z BM2, ale 98% imprez które odbywają się na opolszczyźnie to informacja jest taka że: "była taka impreza". Sam osobiście codziennie przeglądam 24.opole i inne lokalne serwisy i nie raz aż żal się dowiadywać że "o właśnie była fajna impreza" tylko że nikt wcześniej nie napisał że taka będzie.
Yamaha Fazer FZS
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Postautor: Killu » 18 czerwca 2013, 07:47

Niczego nie insynuuję... Staram się ogarnąć w jaki sposób podejść do tematu, żeby zachować konwencję i żeby było dobrze.

Zatem:

1. Musimy znaleźć miejsce.
2. Trzeba ustalić datę, a jeżeli impreza ma być masowa, to trzeba ją porównać z kalendarzem okolicznych zlotów, żeby wykluczyć konkurencję.
3. Marketing, w znaczeniu rozesłania informacji do jak najszerszego grona (oprócz opoloezone nigdy nie słyszałem o tej imprezie)
4. Załatwić pozwolenia i znaleźć kogoś, kto będzie oficjalnym organizatorem (myślę, że tutaj będzie największy problem)
5. Zorganizować różnego rodzaju atrakcje, konkurencje zręcznościowe etc (oprócz szkoleń i pokazów).
6. Znaleźć środki na organizację całości.

AD1. Turawapark, bo tam zdaje się są zbudowane już jakieś układy i są już jakieś pozytywne relacje. (?)
AD2. Ciężko określić jednoznacznie z marszu, ale z przyczyn czysto technicznych warto, żeby była to niedziela, bo soboty niejednokrotnie są pracujące.
AD3. Reklama w lokalnych mediach (24opole, NTO, może regionalna TVP się zainteresuje) a ponadto facebook i pozostałe formy poczty pantoflowej.
AD4. To myślę, że będzie najtrudniejsze. Może poprosimy o pomoc jakiś klub motocyklowy? W końcu nie chodzi o to, żeby zbierać za coś laury, tylko, żeby impreza się odbyła na odpowiednim poziomie.
AD5. Myślę, że tutaj ciekawa może być współpraca ze szkołami nauki jazdy. Szkoła Strażak już niejednokrotnie angażowała się w różnego rodzaju projekty i jestem przekonany, że Marek i tym razem może się zaangażować. Zwłaszcza, że szkoła Strażak została jedną z nielicznych, które nadal szkolą na motocyklu i mają motocykle takie, jak na egzaminach. Na terenie turawapark jest także ułożony tor kartingowy z opon. Może uda się jakoś dogadać z właścicielem, żeby w zamian za reklamę udostępnił go np na godzinę, żebyśmy mogli tam sobie troszeczkę zręcznościowo polatać na czas, czy coś. Co do pokazów stunterskich, to może żadnych gwiazd naszej sceny nie zorganizujemy, jeżeli termin jest już tak bliski, niemniej jednak warto puścić info do odpowiedniej grupy a może coś uda się zwojować. O pokazy ratownictwa można się uśmiechnąć np do szkół wyższych, ZHP, czy kogoś, kto będzie w stanie zorganizować coś takiego bezpłatnie.

To tak na szybko sobie myślę. Nigdy niczego nie organizowałem, więc raczej ciężko ocenić mi realne szanse... Ale jeżeli misja jest taka, żebyśmy się rozjeździli porządnie po 7 miesięcznej zimie i ciągłych ulewach, to wydaje mi się, że są jakieś tam szanse.

Co myślicie?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „WOJ. OPOLSKIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika