Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
szajbus-op
Posty: 187
Rejestracja: 03 października 2012, 20:35

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: szajbus-op » 28 stycznia 2018, 12:58

wiesz wyjazd na szkolenie na torze to niekoniecznie pałowanie :) nie zdajesz sobie sprawy ile na takich szkoleniach jest bmw gs 1200, czy ktm adventure. Tam nie chodzi o to żeby jechać jak najszybciej tylko żeby nauczyć się jak bezpiecznie pokonywać zakręty i j.w bo nie chce mi się przepisywać. jeśli chodzi o wolną jazdę, a nawet bardzo wolną bo o takiej mówimy ( w mojej ocenie nauka palenia sprzęgła bo zgodnie z wytycznymi - prędkość regulujesz sprzęgłem a nie gazem ) nigdy ale to przenigdy ( a jeżdżę na moto od 7 klasy szkoły podstawowej [z przerwami ] nie stosowałem tej techniki do jazdy po mieście czy w korkach bo jest po prostu zbędna :) rozumiem że jazda między pachołkami może się przydać w terenie, jadąc np. miedzy kamieniami w górach czy korzeniami w lesie, pomaga w opanowaniu równowagi ale wydaje mi się że tak samo jak jazdy po torze jak i między pachołkami są kierowane do różnych typów motocyklistów. nie sądzisz ??
Honda cbr 900 rr sc28 -> Honda cbr 900 rr sc 33 -> Suzuki gsxr 1100 -> Kawasaki Klr 650 -> Yamaha Fazer 600 -> Yamaha Fz1 -> Kawasaki zx10r ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: -MisieK- » 28 stycznia 2018, 18:48

szajbus-op pisze: nie sądzisz ??

No i co mam napisać? No nie sądzę :wink: Uważam, że pewne podstawowe elementy potrzebne są każdemu. Ja nie mówię tutaj o tym aby każdy trenował gymkhanę, tylko o pewnych podstawach. Uważam, że każdy powinien swoim motocyklem umieć zrobić np. ciasną 8 i znam ludzi, którzy udowadniają, że jest to możliwe do zrobienia każdym motocyklem, litrowym sportem też. Na youtube są filmiki gdzie ludzie kręcą 8 schodząc na kolano, więc jak widać można wszystko połączyć :P Fajnym przykładem są policjanci z USA. To co potrafią zrobić swoimi wielkimi maszynami robi wrażenie.
A nie potem czytam na jednym forum, że koleś chce piłować ograniczniki bo motocykl słabo skręca :mrgreen:

A co do wyjazdów na tor to zdaję sobie sprawę, bo byłem i wiem, że bardzo różni ludzie przyjeżdżają, bardzo różnymi motocyklami. Mają różne oczekiwania i różne umiejętności. Wiem też, że niektórym wcześniej przydało by się trochę poćwiczyć na placu zanim się na takie szkolenie na tor wybrali :P Byłem i na torze (sorry właściwie to tylko w Kisielinie, a wiem, że dla wielu prawdziwych motocyklistów to nie jest tor :P) i byłem na takich łączonych szkoleniach, trochę tego i trochę tego. Byłem też na takim gdzie trochę było placu i trochę po prostu jazdy po drogach. Z każdego coś wyniosłem.
Na szczęście każdy wybiera co chce i nikt nikogo do niczego nie zmusza, a ja na pewno nie mam misji przekonywania innych do swoich racji :D
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
szajbus-op
Posty: 187
Rejestracja: 03 października 2012, 20:35

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: szajbus-op » 28 stycznia 2018, 19:19

I powiedz do czego ci jest potrzebne kręcenie ciasnej ósemki? Bo jak dla mnie jest to tak potrzebne jak umiejętność zrobienia nawrotu 360 autem na drodze. Fajnie przyświrować przy kolegach ale w wyjeździe do maka totalnie nie potrzebne ;)
Honda cbr 900 rr sc28 -> Honda cbr 900 rr sc 33 -> Suzuki gsxr 1100 -> Kawasaki Klr 650 -> Yamaha Fazer 600 -> Yamaha Fz1 -> Kawasaki zx10r ;)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: -MisieK- » 28 stycznia 2018, 19:32

Widzisz ja np. bardzo polubiłem rajdy, a tam na każdym zazwyczaj jest do przejechania jakaś taka próba między pachołkami :P
A co do McD to dobrzec też umieć zawrócić na wąskiej drodze jak najdzie nas ochota na burgera :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
szajbus-op
Posty: 187
Rejestracja: 03 października 2012, 20:35

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: szajbus-op » 28 stycznia 2018, 20:42

Wiem nie chciałem tego od razu pisać wolałem żebyś to sam napisał ;) Stąd moja aluzja apropo świrowania ósemek przy kolegach. Dlatego też mówiłem że kazdy kurs ma swoich odbiorców. Jedni wolą nauczyć się jeździć na prawdę a inni żeby robić ósemki na rajdach.
Honda cbr 900 rr sc28 -> Honda cbr 900 rr sc 33 -> Suzuki gsxr 1100 -> Kawasaki Klr 650 -> Yamaha Fazer 600 -> Yamaha Fz1 -> Kawasaki zx10r ;)

MarcinMP
Posty: 7
Rejestracja: 19 stycznia 2017, 09:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: MarcinMP » 31 stycznia 2018, 15:49

szajbus-op pisze:jeśli chodzi o "szkolenie technik jazdy" prowadzone przez pana z motopomocnych nie ma nic wspólnego ze szkoleniem technik jazdy, jest po prostu jakimś tam "kursem" gymkhany która jak dla mnie nie ma NIC wspólnego z techniką jazdy.


Ciekawa opinia, że jazda w gymkhanie nie ma nic wspólnego z techniką jazdy ;)

Przypomnę przy okazji, że w MotoPomocnych oprócz szkoleń z jazdy precyzyjnej można wziąć udział w szkoleniach na torze, szkoleniach turystycznych m.in. w Kotlinie Kłodzkiej czy w końcu w szkolenia enduro (off-road). To największa w Polsce oferta szkoleń dla motocyklistów - niestety nie mamy tyko oferty w skrócie "zapierdalamy na torze" ;)

Owy "gość od szkoleń z pierwszej pomocy" (Mariusz) jest trenerem techniki jazdy. Kolejny "gość od szkoleń z pierwszej pomocy" (Oscar) jest zawodnikiem MotoGymkhany oraz Pucharu Polski.

---
Marcin z MotoPomocni

Awatar użytkownika
szajbus-op
Posty: 187
Rejestracja: 03 października 2012, 20:35

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: szajbus-op » 01 lutego 2018, 21:16

MarcinMP pisze:Owy "gość od szkoleń z pierwszej pomocy" (Mariusz) jest trenerem techniki jazdy. Kolejny "gość od szkoleń z pierwszej pomocy" (Oscar) jest zawodnikiem MotoGymkhany oraz Pucharu Polski.

Marcin z MotoPomocni


widzisz Marcin tylko potwierdzasz to co mówię :) a sam mylisz pojęcia. Spróbuję Ci to wytłumaczyć w jak najprostszym języku tak jak Ty mi zasady pierwszej pomocy.

Np. szkoła doskonalenia jazdy samochodem, uczy Cię wychodzenia z poślizgu na matach lub radzenia sobie z hamowaniem bez abs z ominięciem przeszkody, ale nie uczy jazdy wyścigowej typu wrc hamowania lewą nogą lub hamowania z jednoczesnym dodawaniem gazy prawą nogą, wprowadzania auta w poślizg, Ty mylisz technikę jazdy typu szkoła doskonalenia jazdy ze szkołą młodych adeptów wyścigowych typu wrc ( WRC umownie dla przykładu ) Dla mnie twoje lekcje technik jazdy - gymkhany to taka szkoła wyścigowa, a nie szkoła techniki jazdy.

Ci którzy chcą poprawić swoje umiejętności w konkurach np. na rajdach, czy zlotach motocyklowych trafili w dychę, nie wyobrażam sobie lepszego szkoleniowca od Ciebie :) z tym że technika jak najwolniejszej jazdy którą poznałem na twoich zajęciach może się przydać w różnych konkurencjach ale dla mnie to po prostu dziedzina gymkhany i ewidentne palenie sprzęgła, co z resztą udowodnił Mariusz na ostatnim kursie w opolu gdy zjarał swoje :) Mam nadzieję że udało mi się wyjaśnić Ci moje spostrzeżenie w tym temacie.

Szajbus-OP
Honda cbr 900 rr sc28 -> Honda cbr 900 rr sc 33 -> Suzuki gsxr 1100 -> Kawasaki Klr 650 -> Yamaha Fazer 600 -> Yamaha Fz1 -> Kawasaki zx10r ;)

MarcinMP
Posty: 7
Rejestracja: 19 stycznia 2017, 09:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: MarcinMP » 01 lutego 2018, 21:39

Dla mnie motocyklista umiejący jeździć precyzyjnie jest lepszym motocyklistą. Widzę to po sobie, widzę to po uczestnikach naszych szkoleń - tych którzy najpierw wpadają na plac a później wpadają na szkolenie na torze. :)

Gymkhana to tylko jedno z kilkudziesięciu naszych szkoleń. Zapraszam na https://motopomocni.pl/szkola-jazdy/

Awatar użytkownika
szajbus-op
Posty: 187
Rejestracja: 03 października 2012, 20:35

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: szajbus-op » 02 lutego 2018, 06:29

No rozumiem. Popieram. Tyle że moje sugestie dotyczyły stricte ostatniego szkolenia w Opolu.

Myślę że to wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie
Honda cbr 900 rr sc28 -> Honda cbr 900 rr sc 33 -> Suzuki gsxr 1100 -> Kawasaki Klr 650 -> Yamaha Fazer 600 -> Yamaha Fz1 -> Kawasaki zx10r ;)

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: rafpek » 04 lutego 2018, 21:14

Michał. Ostatnie szkolenie w Opolu pokazało jakie wszyscy mamy braki. Niestety sam stwierdziłeś że to nie dla Ciebie i że wolisz schodzić na kolano niż jakieś ósemki kręcić. Ale niektórzy wymagają od siebie i swoich umiejętności więcej niż tylko pałowanie do odciny. Temat chyba odbiegl od założeń więc nie ma co się kłócić czy pałowac czy jeździć precyzyjnie...
Rozmawiałem dzisiaj z z-cą dyr word... przy okazji szkolenia motopomocnych. Można się udać do nich z pismem o udostępnienie placu w celu podnoszenia kwalifikacji opolskich motocyklistów i zgłosić nawet kilka terminów w roku.
Pytanie tylko czy chcesz robić te szkolenia komercyjnie czy darmowo. Bo jeżeli darmowo to nie widzą problemu by się spotykać u nich na placu...
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....

Awatar użytkownika
szajbus-op
Posty: 187
Rejestracja: 03 października 2012, 20:35

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: szajbus-op » 10 lutego 2018, 19:37

Jak zapewne wiesz powoli odchodzę od jazdy po zwykłych drogach i chce się przesiąść na 300 cc. Przestaje mnie to kręcić, choć z drugiej strony patrząc po prostu się boję. Przerażają mnie te wszysykie krawężniki dziury a najbardziej sposób w jaki obecnie wygląda kultura jazdy innych użytkowników drogi. Dlatego siędę sobie na torach i jestem z tego powodu szczęśliwy. Nie pałuje nie jeżdżę do odciny i żadko schodzę na kolano bo ono w sumie tylko kontrolnie. Wiem że potrzebujesz tych szkoleń żeby pobrylować na rajdach i innych konkursach wiec nie czaruj że chodzi ci tylko i wyłącznie o polepszanie swojego bezpieczeństwa ;)
I wgl myślałem że temat już powinien mnie nie dotyczyć
Honda cbr 900 rr sc28 -> Honda cbr 900 rr sc 33 -> Suzuki gsxr 1100 -> Kawasaki Klr 650 -> Yamaha Fazer 600 -> Yamaha Fz1 -> Kawasaki zx10r ;)

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Szkolenia Motocyklowe - sugestie, opinie

Postautor: Pabel » 12 lutego 2018, 22:59

-MisieK- pisze:No niestety ciężki temat. Nawet jeśli sporo ludzi czyta to zupełnie przestali się udzielać :(
Może już powiedzieli wszystko co mieli do powiedzenia :wink:
Choć wiem z rozmów, że sporo przestało nawet czytać.
Na rozpoczęciu potrafi się pojawić z 500 maszyn, a na forum pustki.
Do tego dochodzi fakt, że fora są, na obecny czas, dość przestarzałą formą, choć moją ulubioną.
Ludzie komunikują się głównie za pomocą fejsa. Jakby zrobić typową grupę otwartą na fejsie to pewnie coś by się ruszyło.
Z drugiej strony patrząc na Brzeg, który ma taką grupę, to też widać taką stagnację. Mało kiedy ktoś coś napisze (nawet w sezonie).
We Wrocławiu niby więcej się dzieje na grupie, ale to głównie ogłoszenia o sprzedaży lub zakupie, pytania o szkoły, ewentualnie szkolenia. Czyli niby jest większy ruch, ale tak w rzeczywistości też nic się nie dzieje.
Może przyszedł taki okres teraz (i nie mam tu na myśli zimy)? Każdy tylko śledzi fejsa czy coś się dzieje, jak jest jakiś event to przyjedzie, ale nic poza tym. Nawet specjalnie nikt nie komentuje.
Ludzie łączą się w małe grupy, komunikują się tylko ze sobą.
Znowu innym, szczególnie tym najmłodszym, zmienia się sytuacja życiowa, pojawia się druga połowa, dzieci i nie ma czasu.
Nowych ostatnio na forum też nie przybywa.
Taka smutna rzeczywistość


Misiek myślę, że historia zatoczyla kolo... a niektórzy popełnili te same błędy co poprzednicy zamiast na nich się uczyć, ludzie się podzielili, zniechecili przez ewidentna selekcje.

Odnośnie szkoleń to powiem Wam, że wszyscy macie rację ale nie oszukujmy się, najważniejsze to finanse, czas i żal własnego motocykla. Sam chętnie bym wybrał się na szkolenie a przez to drugie prawdopodobnie na jakiś czas całkiem pozbęde się jednośladów... organizatora pociesze - na emeryturze wszyscy do Ciebie przyjedziemy ;)

Apropo opinii Szajbusa do ostatniego szkolenia, różniło się od poprzedniej edycji, na której właśnie było szkolenie z pozycji, operowania gazem, zachowania itp na motocyklu szkoleniowca, teraz obrali inny cel i nie dziwie się bo szkolenia stały by się nudne i przewidywalne a co za tym idzie padło by to wszystko, no i ostatnie... nie ma uniwersalnej formy szkolenia - zawsze będą Ci zadowoleni i Ci rozczarowani.

Pozdrawiam
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika