POSZUKUJĘ PLACU

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Kosior#103
Posty: 13
Rejestracja: 27 lutego 2017, 09:45
Lokalizacja: Opole

POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Kosior#103 » 08 stycznia 2018, 12:04

Witam serdecznie

Moi drodzy mam zamiar w tym sezonie otworzyć motocyklową szkołę na terenie Opola, takiej jakiej jeszcze tutaj nie było. Od 10 lat zajmuje się szkoleniem motocyklistów a od 9 prowadzę taką szkołę na Śląsku. W związku z tym ze przeprowadziłem się do Was chciałbym stworzyć coś fajnego dla Was i tak jak w temacie, poszukuję miejsca gdzie mogę prowadzić szkolenia dla motocyklistów. Niestety bez odpowiedniego placu mogę zapomnieć o moich planach. Interesuje mnie plac duży, równy i bezpieczny. Z racji,że nie znam zbytnio Opola ciężko mi znaleźć jakiś punkt zaczepienia.

Pomożecie mi coś w tym temacie?

W zamian zorganizuje Wam fajne szkolenie na początek sezonu wraz z fajna imprezą towarzyszącą (grill, konkursy, nagrody itp) :) oczywiście szkolenie za free

Pozdrawiam

Kosior #103

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: -MisieK- » 08 stycznia 2018, 12:53

O Panie, fajny pomysł, ale z miejscem będzie ciężko :(
Jakby coś takiego było wolnego to raczej byśmy wiedzieli i sami tam jeździli.
No chyba, że ktoś zna takie miejsce, ale jest zamknięte np. z możliwością odpłatnego wynajęcia, ale też wątpię :(
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Remilo7 » 08 stycznia 2018, 13:17

Tak jak Misiek napisał, większość takich placów jest już pozajmowanych przez różne szkoły jazdy albo to czyjeś parkingi. Przypomniał mi się jednak jeden, na który raz się natknąłem, nie wyglądał chyba źle i nie mam pojęcia zupełnie czyj on jest, ani czy dałoby się tam coś zorganizować, może warto się zorientować:

Obrazek

Jest też plac należący zdaje się do Politechniki Opolskiej, znajdujący się za placem PZMotu (chyba dawny plac egzaminacyjny WORDu). Na zdjęciu to ta część, która znajduje się za ogrodzeniem i gdzie są zaparkowane samochody. Niestety raczej ciężko by było uzyskać do niego dostęp:

Obrazek
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
Kosior#103
Posty: 13
Rejestracja: 27 lutego 2017, 09:45
Lokalizacja: Opole

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Kosior#103 » 08 stycznia 2018, 15:06

Remilo plac na oleskiej z drugiego zdjęcia niestety już zajęty przez inne szkoły info z pzm. A gdzie jest ten plac z pierwszego zdjęcia? Moze ma ktoś układy na ch Karlinka albo turawa park?

Oczywiście plac musi być legalnie wynajęty na umowę itp żadna samowolka nie wchodzi w grę.

Myślę też nad jakimiś dużymi firmami logistycznymi coś w stylu firm za ch karolinka

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Tomzo » 08 stycznia 2018, 18:59

A może lotnisko w Polskiej Nowej Wsi-tuż przy wjeździe jest wyasfaltowany placyk do nauki jazdy samochodem w ekstremalnych warunkach-nie wiem w jakim to jest stanie i czy odpowiadała wielkość bo bardzo dawno tam nie zaglądałem więc musisz to sam sprawdzić http://www.aeroklub.opole.pl

Pozdrawiam
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

Awatar użytkownika
Remilo7
Posty: 199
Rejestracja: 23 maja 2015, 21:06
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Remilo7 » 08 stycznia 2018, 19:14

Kosior#103 pisze:Remilo plac na oleskiej z drugiego zdjęcia niestety już zajęty przez inne szkoły info z pzm. A gdzie jest ten plac z pierwszego zdjęcia? Moze ma ktoś układy na ch Karlinka albo turawa park?


Na Metalchemie, jak wpiszesz w google maps ul. Kobaltowa 2, to ładnie widać ten fragment.

Obrazek
Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5 > Yamaha TDM 850

Awatar użytkownika
Kosior#103
Posty: 13
Rejestracja: 27 lutego 2017, 09:45
Lokalizacja: Opole

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Kosior#103 » 09 stycznia 2018, 19:00

Nowa Wieś odpada. Raz , że za daleko od Opola dwa że tam jest odtj bodajże Delta.
Na metalchemie fajnie to wygląda muszę tam podjechać Ale martwi mnie to że jest to plac jakby w ciągu ulicy i chyba to nie przejdzie:/

Awatar użytkownika
Tomek Gregosz
Posty: 131
Rejestracja: 28 lutego 2010, 17:44
Lokalizacja: Opole

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Tomek Gregosz » 12 stycznia 2018, 19:39

Plac na wschodniej na przeciw selta? Duży betonowy część wykorzystują szkółki jazdy, a część stoi jeszcze wolna.

Awatar użytkownika
Kosior#103
Posty: 13
Rejestracja: 27 lutego 2017, 09:45
Lokalizacja: Opole

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Kosior#103 » 14 stycznia 2018, 08:34

Widziałem ten plac na wschodniej. Niestety jakość nawierzchni nie nadaje się na szkolenia motocyklistów. Płyty betonowe

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Reaven » 14 stycznia 2018, 11:47

Może trzeba zwrócić uwagę na mało wykorzystane place przy firmach? Np. Opoltrans na wspólnej ma spory kawał placu za swoimi magazynami (w okolicy jest jeszcze Scania i DAF), podobnie spory kawał niewykorzystanej przestrzeni mają w MAN na oleskiej.
Czy chcieliby udostępnić i na jakich warunkach, to już zupełnie inna sprawa.

Może parking w bierkowicach, w czasie gdy nic innego tam nie robią?

To są wszystko tymczasówki oczywiście, nie do codziennego użytku, ale nie napisałeś w sumie, czy to ma być taka działalność, czy po prostu okresowe szkolenia raz na jakiś czas jak się nazbiera grupa.

Może po prostu plac manewrowy PZMotu na oleskiej, jeśli to miałyby być szkolenia uzupełniające, a nie podstawowe? Wtedy nie było by konfliktu interesów, kursanci PZMotu dostali by zniżkę i wszyscy byli by zadowoleni.

Ot, takie niedzielne pomysły.
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
Kosior#103
Posty: 13
Rejestracja: 27 lutego 2017, 09:45
Lokalizacja: Opole

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Kosior#103 » 15 stycznia 2018, 09:16

Reaven a wiec tak:

Chcę stworzyć w Opolu typowo motocyklową szkołę, więc jak najbardziej będzie to pod działalność gospodarczą.
Plac musi być dostępny od pon-pt przez cały dzień dla kandydatów na prawo jazdy kat, A,A2 i A.

Szkolenia z doskonalenia techniki prowadzę w weekendy, ale w 99% są to zajęcia na obiektach sportowych (tory) lub na tzw odtj'ach.

Odnośnie Twojego pomysłu miejsc też o tym myślałem. Byłem w Manie na Oleskiej, niestety panowie wykorzystują wolne miejsce do testowania ciężarówek po serwisie i niezbyt chcą by tam jeszcze jeździły motocykle. Plac PZM'tu niestety już zajęty i nie wcisną mnie tam nigdzie. byłem na placu PKS'u niestety nawierzchnia jest kiepska.

Podjade jeszcze na Opoltrans o którym wspominasz i spytam. Znalazłem fajne miejsce na budowlanych, niestety na obecną chwilę mam problem z ustaleniem właściciela.

Ciężko mi szukać czegoś w Opolu bo nie jestem z Opola, przeprowadziłem się tutaj niedawno i jeźdzę po mieście szukając placu z nawigacją z opcją satelity hehe

Jak widzicie dopóki nie znajdę odpowiedniego placu nie ruszam z tematem bo nie ma to sensu. Wszystko mam, motocykle, zaplecze techniczne tylko brak miejsca gdzie Was szkolić.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: -MisieK- » 15 stycznia 2018, 12:15

Myślę, że w każdym mieście plac będzie takim samym problemem.
Wszędzie szkoły borykają się z tym samym. Mało miejsca, marnej jakości nawierzchnia, niewygodne sąsiedztwo...
Co do firm, np. transportowych, to wątpię aby były chętne na podnajmowanie swojego placu. To jest kłopot. Czasem tylko pozornie jest wolne miejsce, mało kto zechce sobie na stałe zablokować dostęp do swojego placu.
Pewnie najlepszym rozwiązaniem by było znalezienie taniej działki gdzieś na obrzeżach i jej wyasfaltowanie pod własne potrzeby, ale to pewnie niestety nie mały pieniądz :(
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosior#103
Posty: 13
Rejestracja: 27 lutego 2017, 09:45
Lokalizacja: Opole

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Kosior#103 » 15 stycznia 2018, 14:11

Zdaję sobie z tego sprawę. Prowadzę już taką działalność na Śląsku. Zakup działki plus jej przygotowanie to na obecną chwilę koszt około miliona złotych minimum.

Problem placu to nie wszystko, problemem również jest kadra instruktorska. Może ktoś byłby chętny do pracy?

Awatar użytkownika
ZYGA86
Posty: 10
Rejestracja: 10 września 2017, 13:23
Lokalizacja: Krzywa Góra

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: ZYGA86 » 16 stycznia 2018, 21:33

A na Turawa park tam stoi obecnie plac pusty po Praktikerze

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: POSZUKUJĘ PLACU

Postautor: Reaven » 17 stycznia 2018, 10:06

nawet cały praktiker stoi pusty - można by zrobić szkołę w budynku i wtedy kursy 365 dni w roku :D betonowe słupy do slalomu już są ;)
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika