Dwie przydatne aplikacje

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Dwie przydatne aplikacje

Postautor: -MisieK- » 28 marca 2017, 19:38

Pomyślałem sobie, że napisze o dwóch aplikacjach smartfonowych, które mogą przydać się wielu osobom w nadchodzącym sezonie motocyklowym, a może nie wszyscy o nich wiedzą.

Pierwszą z nich jest aplikacja MotoSave.
Pewnie wielu o niej słyszało. W tamtym sezonie bardzo mocno reklamowana.
Podstawową funkcjonalnością apki jest to aby powiadomić osobę bliską o naszym prawdopodobnym wypadku.
Funkcja przede wszystkim dla osób jeżdżących samotnie.
Jednak aplikacja posiada również inne funkcjonalności jak np. komunikator. Możemy skontaktować się z innymi, dać np. propozycje wycieczki, poprosić o pomoc itp.
Jest też funkcja pokazywania naszej pozycji innym.
Potestowałem tą apkę w tamtym sezonie, ale kilka rzeczy w moim przekonaniu było do poprawy.
Rozmawiałem nawet z autorem, dostałem od niego info, że wszystko o czym mówię on wie i że nad tym pracuje.
Jednak prze cały rok, o ile dobrze pamiętam, to dokładnie od kwietnia 2016 roku przez cały sezon nie było ani jednej aktualizacji.
Przyznam, że byłem pewien, że po tak hucznym starcie po prostu kupa wielka z tego wyszła i autor porzucił ten projekt.
Jednak ku mojemu zaskoczeniu w marcu 2017 została wypuszczona nowa wersja.
Zachęcam więc do testowania.
Strona projektu
Link do pobrania apki

Druga aplikacja to Street King
O tej apce pewnie słyszało mniej osób.
Wypuszczona trochę w innym celu niż może przydać się nam bo do łatwiejszej organizacji ulicznych wyścigów :P
Natomiast posiada kilka niezłych funkcji.
Można założyć swoją grupę, wewnątrz której mamy dostępny komunikator.
Ale co najważniejsze możemy śledzić nasze pozycje.
Rzucam info np. na forum, że idę pojeździć. Włączam apkę i pokazywanie mojej pozycji. Wtedy inna osoba może śledzić gdzie jestem i dołączyć.
Może się to też przydać np. kiedy jedziemy większą grupą i np. czekamy na kogoś. Możemy wówczas sprawdzić gdzie jest, czy się porusza itp.
Lub też startujemy całą grupą gdzieś, a ktoś wie, że się spóźni, albo już po naszym wyjeździe postanowił dołączyć. Bez problemu może znaleźć nas na mapie i śledzić drogę jaką się poruszamy żeby do nas dołączyć.
Strona projektu
Link do pobrania apki
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Dwie przydatne aplikacje

Postautor: Reaven » 28 marca 2017, 22:03

To skoro tak, to ja też dorzucę:

aplikacja LifeSaver - przypuszczam, że podobna do MotoSave, również informuje o prawdopodobnym wypadku, mierząc przeciążenia G. Wysyła smsa, lokalizację gps, dzwoni do wybranej osoby itd.

W zeszłym roku trochę ją testowaliśmy ze znajomymi, zgłaszaliśmy garść poprawek.

Czym się wyróżnia? Zrobiło ją dwóch chłopaków z Opola, bracia, a nie jakaś tam firma zagraniczna czy coś ;) Więc w razie zastrzeżeń jest komu na miejscu wpiernicz spuścić ;x :D

tutaj link: https://play.google.com/store/apps/deta ... aver&hl=pl
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Dwie przydatne aplikacje

Postautor: -MisieK- » 28 marca 2017, 22:10

No te moje to też pl od prywatnych osób.
MotoSave to Wrocław, więc też daleko nie ma gdyby trzeba było coś ręcznie tłumaczyć :P
No i mają jedną ogromną przewagę - są za friko :lol:
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Dwie przydatne aplikacje

Postautor: Pabel » 29 marca 2017, 18:16

Ten Street king mi się spodobał, przetestuje dlatego, że często bywało iż musiałem dołączyć po drodze itp , zobaczymy co to Misiek sprzedajesz, do Brzegu tez blisko :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Dwie przydatne aplikacje

Postautor: -MisieK- » 22 listopada 2017, 11:04

Kolejna ciekawa propozycja dla motocyklistów We are Bikers
Do poczytania o projekcie tutaj: https://wspieram.to/app-we-are-bikers?pokaz_projekt=1
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika