Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: rafpek » 28 lutego 2017, 14:08

Jedno mi się podoba. Zorganizowali i zrobią szkolenie - dotrzymali słowa. Wsparcie czy koszulka jest dobrowolna i każdy kto chce może... ale nie musi..... można również zapłacić gotówką na miejscu nie trza przelewów słać. Do zobaczenia w niedzielę....
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Pabel » 28 lutego 2017, 21:49

Ja dostałem maila i telefonicznie dzwoniła miła Pani zapytać czy będę :)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Phanatic » 28 lutego 2017, 22:39

Potwierdzam, też dostałem telefon od miłej Pani o sympatycznym głosie ;)
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Pabel » 01 marca 2017, 19:29

Ogłoszenie parafialne, można brać go pro i nagrywać. Także prośba, kto moze niech weźmie i cos nagra, ja spróbuje sie zebrać i cos zlepić ze szkolenia i nie tylko bo mam trochę tego :)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Ryan
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 23:12
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Ryan » 02 marca 2017, 20:16

Phanatic, ja też dostałem telefon i będę na szkoleniu.
Rookie rider

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 7
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 23:18
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Seba » 02 marca 2017, 20:24

Moje powitanie czeka na aprobatę administratora, ale też będę w niedzielę.
Suzuki DL V-Strom 650

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Pabel » 05 marca 2017, 22:53

Chciałem napisać takie dłuższe podsumowanie ale niestety czas nie pozwala, spróbuję znaleźć chwile i streścić w tygodniu ale na teraz wszystkim, którzy mieli mieszane myśli powiem tylko tak, szkolenie jest warte każdych pieniędzy ale nikt tych pieniędzy od nas nie wymaga, osobiście dla testu rejestracyjnego jak pisałem wcześniej nie zadeklarował em opłaty czy cegiełki ale po tym ile z tego wynioslem, ile pracy panowie włożyli i jak profesjonalnie do tego podeszli czuje się zobowiązany owa cegiełkę zakupić i żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Polecam każdemu kto się waha, Katowice , Wrocław gdziekolwiek macie okazję skorzystajcie , sami zobaczycie, że warto !; ) pozdrawiam



P.s. - jedna Pani oczywiście też włożyła dużo pracy :)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Phanatic » 06 marca 2017, 12:30

Szkolenie było bardzo owocne i pomocne, cieszę się że się na nie zdecydowałem i zostałem zakwalifikowany. Podobnie jak Paweł napisał po tym ile wyniosłem z tego szkolenia i jak cała ekipa włożyła ogrom pracy w całe szkolenie z przyjemnością zakupiłem cegiełkę w postaci koszulki aby podziękować im za pracę. Jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości co do szkolenia Motopomocnych to zachęcam do zapisów na następną edycję jeśli będzie. Podejrzewam, że jeszcze się z nimi spotkam bo prawdopodobnie będę chciał odbyć szkolenie z jazdy. Wczoraj zobaczyłem jak można panować nad motocyklem i chciałbym poprawić swoje umiejętności. Pozdrawiam wszystkich obecnych i jeszcze raz dziękuję całej ekipie Motopomocnych za świetne szkolenie i fajną atmosferę.

PS. Paweł jak obrobisz filmik z kamerki to wrzuć linka ;)
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

shak
Posty: 23
Rejestracja: 11 września 2013, 22:22
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: shak » 06 marca 2017, 17:59

Bardzo udana inicjatywa i oby więcej takich akcji i ludzi. Jak to ktoś gdzieś napisał takie szkolenia powinny być obowiązkowe podczas kursów nauki jazdy oraz cyklicznie raz do roku czy raz na dwa lata. Jedynie czego czuje niedosyt to doskonalenie techniki jazdy w praktyce.

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Pabel » 06 marca 2017, 21:26

shak pisze:Bardzo udana inicjatywa i oby więcej takich akcji i ludzi. Jak to ktoś gdzieś napisał takie szkolenia powinny być obowiązkowe podczas kursów nauki jazdy oraz cyklicznie raz do roku czy raz na dwa lata. Jedynie czego czuje niedosyt to doskonalenie techniki jazdy w praktyce.

Moje słowa :D

Filmik obrobie ale nie obiecuje, że będzie to na dniach bo mam straszny niedobór wolnego czasu, do tego bateria padła w połowie bo kamera mi się włączyła w kieszeni w drodze do Opola, ale najważniejsze wskazówki są nagrane i kamera i telefonem, coś się zlepi :)

Phanatic byłeś a nawet nie powiedziałeś, że to Ty i ja nadal nie wiem , który to Ty :D
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Phanatic » 07 marca 2017, 09:00

Hehe a bo ja nowy jestem jeszcze nikogo osobiście nie znam a bez motocykli to ciężko was dopasować ;) Zorientowałem się że to Ty dopiero przy odbieraniu certyfikatów :P Wcześniej nikt z przypiętymi imionami nie latał :D Byliśmy razem w grupie ćwiczeniowej - granatowa bluza z kapturem, jeansy, czarne buty sportowe (rozpoznasz na filmiku) :P
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 7
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 23:18
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Seba » 07 marca 2017, 15:19

To wychodzi na to, że byłem z Wami grupie , ten szpakowaty koleś w czerwonej bluzie to ja :P Pabel, że to Ty to usłyszałem, a Phanatic Ciebie teraz kojarzę.
Suzuki DL V-Strom 650

Ryan
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 23:12
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Ryan » 07 marca 2017, 19:41

Szkolenie z pewnością dobre dla osób, które chcą przypomnieć lub nauczyć się jak postępować w czasie wypadku i udzielać prawidłowo pierwszej pomocy - ja zawsze chętnie z takich korzystam jak mam okazje. Technika jazdy - tutaj też zawsze warto się szkolić (kwestia na jakim poziomie bo dla niektórych pewne rzeczy pewnie były oczywiste, niektóre nie, ale myślę, że zawsze czegoś nowego można się dowiedzieć lub sprawdzić/porównać z naszą techniką). Dla mnie osobiście ta część mogłaby być dłuższa bo była ciekawa. Jednak w jeden dzień wszystkiego nie da się zrobić mega dokładnie.. a szkolenia z techniki jazdy najlepsze efekty dają jak od razu można poćwiczyć na swoim motocyklu. Ja pod koniec ostatniego roku w planach miałem wybrać się na jakieś szkolenie... i motopomocni będą teraz kolejną opcją do wyboru spośród oferty rynkowej szkoleń ;)

Minus? Dla mnie za dużo było... o tym jak kaski "Arai" są fantastyczne... tak jakby inne były do kosza... z czym się nie zgadzam. Poza tym polecam.
Rookie rider

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Killu » 07 marca 2017, 20:26

Bo kaski Arai są pod pewnymi względami od lat bezkonkurencyjne. Klasa sama w sobie.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: rafpek » 07 marca 2017, 20:34

Hello....
Przeczytałem cały post odnowa.... Nie będę wracał już do swoich "dwulicowych" wypowiedzi ani do zbędnych komentarzy dotyczących opłat za szkolenie czy organizacji....
Chciałem poprostu dla nie fejsbukowych jakoś podsumować temat szkolenia i zachęcić "niezdecydowanych" do ewentualnego udziału w następnym - jeżeli sie odbędzie....

Szkolenie przygotowane w nowo otwieranym sklepie ROWEX w Opolu przy ul. Obrońców stalingradu 60 - były rolnik. Udało sie chyba wszystkim bo sklep sie przenosi od 01.04 wiec organizatorzy dostali do dyspozycji czystą nową halę.... Wielkość może ocenić każdy odwiedzając sklep...
Przywitanie - z małym przekąsem powrót do niniejszego posta ale bez zbędnych komentarzy... szacun....
Co mnie sie podobało to Ciekawie podzielone na bloki - tematy - które fajnie ze sobą współgrały. Wiedza z zakresu nie tylko jak sie domyslałem udzielania pierwszej pomocy, ale również zachowania sie na drodze, bezpieczeństwa biernego czy - to chyba najbardziej wszystkich zainteresowało - pozycja na motocyklu czyli część praktyczna - prowadzona przez głównego inicjatora Motopomocnych - czyli Mariusza. Sądzę że nie tylko ja zauważyłem ale ma chłop wiedzę o prowadzeniu moto...... Ciekawym uzupełnieniem była prezentacja w postaci slajdów, jakieś filmiki odpowiednio dobrane do przedstawianej sytuacji, czy pomoce dzięki którym szkolenie nie było tylko teoretyczne....
Podczas szkolenia była podawana kawa, herbata, soki, czy nawet przekąski w postaci wafelków czy paluszków. Bardzo miła niespodzianką był poczęstunek od organizatorów - czyli pizza..... (tu należy wspomnieć że uczestników było chyba z 50 osób i 6 instruktorów a szkolenie trwało 7,5h)
Bardzo sie ciesze że szkolenie sie odbyło. O merytoryczności i przydatności takowego wszyscy szkolący sie chyba uznają tak samo... super.
Zachęcam do głosowania w przyszłym roku i polecam szkolenie Motopomocnych. Można to odebrać jako reklamę ale śmiało mogę ich reklamować i polecać bo robią bardzo dobrą robotę....



A jeżeli kontrszkolenie bedzie sie odbywać z chęcią wezmę w nim udział.... Jak to powiedział klasyk.... lepiej się szkolić niż gadac o dupie Maryny... :D :D :D I nie jest to jakiś wszczyk kolejny do rozdmuchania gównoburzy a zachęta do zrealizowania przytoczonych tu planów.....

mam nadzieje że link do zdjęc i filmiku z mojego popisu na motorze Pawła zadziała..... Pozdrawiam

https://drive.google.com/open?id=0B4SCP ... kpvdGk0Xzg
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika