Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: -MisieK- » 06 stycznia 2017, 10:11

W ostatnich dniach przeprowadziliśmy mega szybką akcję. Ponieważ nie było zbyt wiele czasu (przegapiłem w tym roku, przyznaje), a całość i tak dotyczyła facebooka to nawet nie pisałem o tym na forum.
Ale o co chodzi?
Motopomocni co roku organizują bezpłatne szkolenia zamknięte z udzielania pierwszej pomocy specjalnie dla motocyklistów. Miasta gdzie odbędą się szkolenia wyłanianie są na zasadzie konkursu. W skrócie chodzi o zdobycie dla swojego miasta jak największej liczby lajków.
Na szczęście, w ostatniej chwili, na dobę przed końcem, kolega Piotr zwrócił naszą uwagę na akcje. Za co oczywiście bardzo dziękujemy.
No i udało się :D
W 24 godziny, mając tylko 11 lajków, z pozycji 29 wskoczyliśmy na pozycję 8, ostatecznie zamykając głosowanie ze 154 lajkami :D Zrobiliśmy spektakularny skok zbierając w dobę więcej niż znacznie większe miasta przez 2 tygodnie - niezła mobilizacja :D
Fakt faktem nie do końca rozumiem jak to działa. Ja sam "zdobyłem" z 7 lików (jak nie więcej) od osób niezwiązanych. Przecież na samej grupie "LATANIE" na fejsie jest blisko 100 osób. Jak zwrócił uwagę Remilo7 byle pipa wrzuci swoją fotke w sieci i ma 500 lików w godzinę :P
No ale ok, najważniejsze, że się udało :D

Teraz co do samego szkolenia.
Rejestracja na szkolenie rusza 16.01.2017, ale nie wszystkie miasta na raz. Kolejność z jaką będzie odbywała się rejestracja na szkolenie w poszczególnych miastach nie jest związana z pozycją jakie dane miasto osiągnęło w głosowaniu. Trzeba po prostu bacznie obserwować stronę Motopomocnych i czekać aż pojawi się rejestracja dla Opola. Szczegóły pod tym linkiem: Motopomocni - rejestracja
Podczas zapisów liczyć się będzie kolejność zgłoszeń, także bądźcie w pogotowiu.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i lajkowanie

Obrazek
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Fenek » 06 stycznia 2017, 11:08

Super, że się udało :)

Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 19:47

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: DonPedro » 06 stycznia 2017, 12:23

Będzie okazja do podszkolenia się. Przyznam szczerze, że miało być takowe na kursie, ale jak to na kursie. Za mało nas było i nici ze szkolenia.
Dzięki Misiek za mobilizację, sam doskoczyłem w ostatniej chwili tylko dzięki fb. Super robota, dziękówka wszystkim! :-)
W trakcie rehabilitacji z nową Suzuki GSX650F :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: -MisieK- » 06 stycznia 2017, 12:50

Mam nieodparte wrażenie, że w sumie udało się właśnie dlatego, że wszystko zadziało się tak na ostatnią chwilę :wink:
Raz, że to bardziej zmobilizowało ludzi, a dwa, że uśpiło konkurencję :P

BTW małe sprostowanie Remilo7 nie użył słowa "pipa", było to chyba raczej "laska", albo coś w ten deseń :mrgreen:
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Pabel » 06 stycznia 2017, 13:56

Super, że się udało i Misiek prośba jest tutaj do Ciebie ode mnie. Od poniedziałku wracam w wir pracy i mało co będę online, jeśli ruszy rejestracja daj mi cynk proszę prywatną drogą :))
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Reaven » 06 stycznia 2017, 16:00

Hm, z jednej strony fajnie że się udało, pełna mobilizacja, błyskawiczna akcja, brawurowy finał i jest nagroda.
Z drugiej strony.. Co to za atrakcja?
Specjalne szkolenie z pierwszej pomocy, konkurs, wszyscy klikają bo są emocje?
Ale jak na rozpoczęciach i zlotach były kursy pierwszej pomocy, to zwykle tylko niewielka grupka patrzyła z zaciekawieniem.
Jak kolega Krzysiek - paramedyk i motocyklista w jednym - zgadzał się za darmo, w swoim prywatnym czasie - organizować szkolenia pierwszej pomocy, to zrobiliśmy takie spotkanie RAZ, bo przyszło 6 osób, w tym 4 niemające zbyt wiele z motocyklami wspólnego.

Także fajnie, że się udało coś wygrać, ale ciekawi mnie, ile osób faktycznie będzie chciało z tego skorzystać i dlaczego opcja tego samego, ale bez społecznościowego cyrku na portalach, nikogo nie zaciekawiła.
Magia fejsbuczka?
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: -MisieK- » 06 stycznia 2017, 16:25

Tak. Na dodatek to moja wina :(
A najgorsze w tym wszystkim, że całość bardzo mocno śmierdzi.
Właściwie ma raczej na celu darmowe wypromowanie Motopomocnych i to prawdopodobnie jedyna "darmowa" rzecz w tej akcji :(
Z góry przepraszam za mój hura optymizm, poniosło mnie. Jakoś to odpracuje.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
rafpek
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2015, 10:59
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: rafpek » 06 stycznia 2017, 17:08

Raven ok. Może masz rację może nie potrzeba Motopomocnych by zrobić takie szkolenie. Ale powiem Ci ze na forum jestem chyba że 3 lata i przez ten cały czas była namiastka takiego skłonić na którymś otwarciu sezonu u Strażaka na placu. Czemu nazwałem to namiastka. 3 stopnie wiało pizgalo i jeden koleś wśród setki motocyklistów stojący nad manekinem. Misiek nie bij się w pierś i nie czapkuj nikomu bo dobrze zrobiłeś. Każdy jest dorsly każdy wie ze dając lajka bierze za niego odpowiedzialność. Ty jako admin FB dałeś info resztę zrobili ludzie. A jak się okaże że to jakaś chujnia to znów solidarnie odpowiemy pięknym za nadobne
Wszystko czego pragniesz zajduje się po drugiej stronie strachu....

dr.hause
Posty: 159
Rejestracja: 03 września 2010, 16:04
Lokalizacja: opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: dr.hause » 06 stycznia 2017, 23:31

kiedyś robiliśmy bezpiecznego motocykliste i tez nie było wielu chętnych a szkoda

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Pabel » 07 stycznia 2017, 11:34

Misiek nic się nie martw, nie ważne co się dzieje, nie ważne jak, byle by się działo, ludzie zapomną :lol:

Nikt nie będzie nas zmuszał do wzięcia udziału, grunt, że będzie zorganizowane, będzie możliwość, a to kto już na to pójdzie to indywidualna kwestia, przynajmniej nie będziemy sobie mogli pluć w brodę, że nie mamy szkoleń na swoim terenie czy, że po prostu nic się nie dzieje. Suma summarum fajnie chociaż, że przy tak błahej fejsbukowej akcji sprawdziło się nasze zgranie i "walka o swoje" ot taki mały plusik ;)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

shak
Posty: 23
Rejestracja: 11 września 2013, 22:22
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: shak » 07 stycznia 2017, 15:33

Misiek jak coś to wszystko na mnie. Luz

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Killu » 07 stycznia 2017, 16:29

Forum się zmienia, ludzie się zmieniają, podejście ludzi do pewnych tematów się zmienia... Nie można a przynajmniej nie powinno się mówić że tydzień temu sprzątałem i znowu jest syf więc po co sprzątać. Wyjdzie to wyjdzie, nie to nie.

Osobiście oddałem głos żeby ktoś mógł skorzystać z akcji.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Tomzo
Posty: 230
Rejestracja: 07 września 2015, 19:26
Lokalizacja: Opolskie

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: Tomzo » 07 stycznia 2017, 22:04

Reaven pisze:Także fajnie, że się udało coś wygrać, ale ciekawi mnie, ile osób faktycznie będzie chciało z tego skorzystać i dlaczego opcja tego samego, ale bez społecznościowego cyrku na portalach, nikogo nie zaciekawiła.
Magia fejsbuczka?


Dużo teraz będzie zależało od terminu w którym to miało by być zorganizowane-środek tygodnia,zdublowany termin z inną imprezą,niepogoda-mągą faktycznie zniweczyć te plany.A ,, nóż-widelec" uda się ta akcja,a troszkę optymistycznych postów od moderatorów tego forum może też mieć wpływ na frekwencję....
Uzupełniam braki z dziecinstwa;)
Honda CBF 600S

shak
Posty: 23
Rejestracja: 11 września 2013, 22:22
Lokalizacja: Opole

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: shak » 07 stycznia 2017, 22:32

Nawet jakby tylko jedna osoba miała się przeszkolić to i tak było i jest warto :)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Darmowe szkolenie Motopomocnych w Opolu.

Postautor: -MisieK- » 08 stycznia 2017, 10:36

W tym cała rzecz, że to szkolenie to nawet nie wiadomo czy się odbędzie. Problem w tym, że wszystko zależy od ilości chętnych i zadeklarowanej "dobrowolnej" kwoty :(
Obawiam się, że nic tutaj nie jest przesądzone i pod byle pretekstem ono się w ogóle może nie odbyć.
Ale poczekajmy i zobaczymy, żeby nie było, że uprawiam czarnowidztwo.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika