OPOLSKI MOTOCYKLOWY BANK KRWI

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
beny
admin
Posty: 317
Rejestracja: 27 stycznia 2005, 16:24
Lokalizacja: Opole

OPOLSKI MOTOCYKLOWY BANK KRWI

Postautor: beny » 02 kwietnia 2007, 00:47

Witam

W prawie całej Polsce (początkowo w Poznaniu) powstał na terenie województwa opolskiego MOTOCYKLOWY BANK KRWI - Wiozę Życie 777

z Forum Śląskich Motocyklistów

Pomysł zakładania banków narodził się w Poznaniu. Swoim zasięgiem obejmował niestety tylko woj. wielkopolskie, wiec idea za pośrednictwem Forum Motocyklistów poszła dalej i dotarła do Katowic J Więcej można będzie się dowiedzieć już na samej akcji... po prostu ładniej mówię niż piszę

Idea banku wg pepe, forumowego kolegi:
Nie musimy przypominać, że ciągle jest ogromny deficyt krwi. Krew jest zużywana na bieżąco. Wirtualny bank jest swego rodzaju gwarancją stacji, że w razie potrzeby, czyli w przypadku zagrożenia życia chory na pewno ją dostanie, w przypadku braku zagrożenia szpital może uzależnić wykonanie zabiegu planowego do momentu zebrania wystarczającej ilości krwi, więc po co czekać, jeśli można mieć w zanadrzu kilka litrów? Po to organizowane są właśnie akcje takie jak ta.
Co najważniejsze, oddając krew do banku oddajesz ją nadal honorowo! Do naszego banku można oddawać krew w dowolnej postaci: pełną, płytki, krwinki itp. itd.
Nasz bank działa tak samo.

Krew do banku możecie oddawać zawsze, nie tylko podczas akcji, we wszystkich oddziałach, . Musicie jedynie powiedzieć przy rejestracji dawcy, ze chcecie oddać krew do banku 777.

OPOLSKI MOTOCYKLOWY BANK KRWI

RCKiK Opole

Kto nie może oddać krwi ?

Dokładne miejsce spotkania zostanie dopiero uzgodnione z Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Opolu.
Potrzebowałbym Waszych wstępnych deklaracji, kto może, kto chce bo od tego zależy czy akcja wogóle ma sens i czy będzie szansa, oddania krwi w specjalnym autokarze czy też czy w Centrum na Kośnego w Opolu.

Jeżeli są jakieś pytania piszcie, z pomocą koleżanki z Centrum KiK w Opolu
postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć na Wasze pytania :)

Akcja będzie szansą za zrobienie czegoś pożytecznego. Czekolady :) które otrzymamy z RCKiK w Opolu, możemy przekazać 1 czerwca dzieciakom z Domu Dziecka :D :D :D

Każdy Krwiodawca otrzyma również, kartę (format Naszego prawo jazdy i dowodu osobistego) z podaną grupą krwi... Zawsze warto taką kartę mieć przy sobie !

Pozdrawiam Beny

W razie pytań proszę o umieszczanie ich w tym temacie, zawsze możemy porozmawiać o tym w czasie MOTO-JAJECZKA juz w tą sobotę
kiloFazer - w kolorze azzuro :-)
SM 610 - w kartonach...

Awatar użytkownika
Deviant
baron dzwonów
Posty: 487
Rejestracja: 06 lutego 2005, 14:38
Lokalizacja: Opole

Postautor: Deviant » 02 kwietnia 2007, 13:47

Ja z Dziwką i ziomkami od lat kilku oddajemy krew :D
I to jest słuszna koncepcja. Zasadniczo...

Awatar użytkownika
DomN
Posty: 220
Rejestracja: 20 lutego 2007, 22:59
Lokalizacja: Przysiecz / München

Postautor: DomN » 02 kwietnia 2007, 18:10

jestem za bo sam juz nad tym myslalem zeby oddac krew i dowiedziec sie jaka wogole mam grupe bo nie wiem (wiem ze moja krew jest czerwona :D) a co do miejsca i godziny to jeszcze nie wiadomo?

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 02 kwietnia 2007, 22:06

akcje wyjazdowe, Opole:

2007-04-03 - 10.00-14.00 - Galeria Opolanin
2007-04-18 - 9.30 do ? - IV LO Hallera 6
2007-05-08 - 11.00-17.00 - pl. Wolności
2007-05-12 - 10.00-13.00 - ZWM park
2007-05-15 - 11.00 -17.00 - pl. Wolności
2007-05-22 - 11.00 -17.00 - pl. Wolności
2007-05-29 - 11.00 -17.00 - pl. Wolności


..na razie chyba wystarczy tyle?
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
Deviant
baron dzwonów
Posty: 487
Rejestracja: 06 lutego 2005, 14:38
Lokalizacja: Opole

Postautor: Deviant » 03 kwietnia 2007, 08:16

Chyba jednak krwi nie oddawaliście... Co do akcji wyjazdowej to raczej jest to zły pomysł - lansujący się wszędzie czubek będzie wyglądał niezwykle debilnie jak po oddaniu krwi nie będzie miał siły na utrzymanie moto w pionie, a to tylko niecałe 0.5 litra krwi.
Podczas oddawania krwi robi się chłodniej. Po oddaniu jesteś wyraźnie osłabiony - zawroty głowy i ogólne otępienie - całkiem śmieszne uczucie.
Oczywiście przechodzi po czasie - jakaś godzina po oddaniu i wszystko wraca do normy (w tym czasie wpieprzasz czekoladę, którą dostaniesz na miejscu - ewentualnie idziesz do integratora na zajebisty obiad - my tak robimy)

post scriptum:
Martwię się poprostu, że czubek nie będzie mógł się należycie lansować - chudy taki jeszcze się połamie i trzeba będzie więcej krwi oddać...
I to jest słuszna koncepcja. Zasadniczo...

Awatar użytkownika
Tokaj
Posty: 42
Rejestracja: 25 września 2005, 17:25

Postautor: Tokaj » 03 kwietnia 2007, 09:22

I spieprzyles atmosfere Rychu wstyd mi za Ciebie. Teraz bedzie afera ze robisz jaja z powaznego tematu a sam szef nie bedzie CI juz potrafil powiedziec " czesc". Ja oddam krew za Czubka zeby znow mnie lubil i nie byl taka ciota a on dzieki temu bedzie mogl stac dzielnie i napinac sie kolo motocykla :D Buziaczki :D

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 05 kwietnia 2007, 00:15

Żarty żartami, tymczasem opolski RCKiK potrzebuje konkretniejszej informacji, ile osób mogłoby wziąć udział w planowanej akcji [ogólnopolski start banków przewidziany jest na 21 kwietnia br. ]

Na forum nie ma co liczyć, tu za mało osób zagląda, wymyśliłem więc coś takiego: wkrótce jest jajeczko motocyklowe. Przygotowałem na szybko projekty małych ulotek [format A5] i listy obecności [format A4]. Ja jutro wyjeżdżam, więc się tym nie zajmę, liczę więc na to że albo Beny, albo Satan, albo inny ochotnik pociągnie sprawę dalej.

Trzeba by podczas jajeczka poinformować ludzi o akcji [w tym celu są właśnie ulotki, wystarczy kilka, ot, żeby pokazać, a nie tłumaczyć tego samego po 100 razy..] - i podsunąć listę. Ktoś jest chętny żeby przyjść? Niech postawi parafkę. Nie musi się podpisywać czy coś, ważne, żeby się wpisał na jedną tylko listę.

W ten prosty i szybki sposób po sobocie wiadomo będzie orientacyjnie, jakiego rzędu grupa chętna jest wziąć udział w akcji - 10 osób, 20, może 50?

Ulotka wygląda tak:

Obrazek

Tu są przygotowane do wydruku pliki Worda:

http://reaven.rut.pl/krew/ulotka.doc
http://reaven.rut.pl/krew/lista%20osob.doc

No, to tyle. Wesołych Świąt wszystkim i udanego motocyklowego jajka ;)
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
beny
admin
Posty: 317
Rejestracja: 27 stycznia 2005, 16:24
Lokalizacja: Opole

Postautor: beny » 05 kwietnia 2007, 00:46

Siemanko :)

Przygotuje materiały do jajeczka, pozdro
Dzieki Reaven :D

Pozdro
kiloFazer - w kolorze azzuro :-)

SM 610 - w kartonach...

Awatar użytkownika
Cardamine
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 17:28
Lokalizacja: ZWM

Postautor: Cardamine » 08 kwietnia 2007, 16:23

Ja się chętne przyłączę, i tak raz w m-cu oddaje honorowo.... A tak na poważnie, to jestem dawcą od kilku lat, mam dobrą 0+ Zalecam "przed" spożyć lekkie śniadanko i kawkę. Szybciej się worek napełnia i zmęczenie jest mniejsze. Pozdrawiam. :roll:

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 10 kwietnia 2007, 20:00

Może i stary dowcip, ale właśnie się na niego napatoczyłem w internecie i jakoś tak mi się skojarzyło :>

Kiedy Chuck Norris oddaje krew odmawia użycia strzykawki. Prosi o pistolet i wiadro.
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 13 kwietnia 2007, 23:21

Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji proszone o potwierdzenie tego faktu kliknięciem sondy na www.opolezone.com ;)
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
DomN
Posty: 220
Rejestracja: 20 lutego 2007, 22:59
Lokalizacja: Przysiecz / München

Postautor: DomN » 14 kwietnia 2007, 22:20

21 kwietnia a o ktorej i gdzie?

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 16 kwietnia 2007, 11:37

No to mamy szczegóły:

Inauguracja banku krwi odbędzie się:

- 21 kwietnia
- w siedzibie RCKiK
[końcówka ulicy Kośnego, od strony Plebiscytowej]
- pobieranie krwi rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa przypuszczalnie do 15:00, może dłużej, jeśli pojawi się więcej osób - także ci z was którzy pracują np. do 14 też powinni zdążyć się pojawić.

Proponowałbym umówić się tak na 11:30 pod RCKiK.


Godzinę jeszcze można dograć, pracownicy RCKiK przychodzą i tak w sobotę specjalnie dla nas do pracy, muszą po prostu odpowiednio wcześniej wiedzieć, o której przyjść. Także jak ktoś ma jakieś uwagi - pisać.

A tu macie mapkę :P

http://www.rckik-opole.com.pl/galeria/mapa4.JPG
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Postautor: Reaven » 21 kwietnia 2007, 15:53

Sobota, 15:45, akcja opolskiego motocyklowego banku krwi zakończona.
Dziękujemy pracownikom stacji krwiodawstwa, którzy poświęcili swoją wolną sobotę i spędzili ją w pracy.
Dziękujemy też przedstawicielom lokalnej prasy i telewizji za przybycie i zainteresowanie się tematem motocyklistów o ludzkim obliczu.

Ale przede wszystkim, dziękujemy opolskim motocyklistom za przybycie i wzięcie udziału w akcji. Tak, tak - WSZYSTKIM TRZEM.
Akcja promowana od 2 tygodni. Na stronie w sondzie 22 osoby potwierdziły chęć swojego przybycia. Zwarci i gotowi pracownicy, czekający z zapartym tchem dziennikarze i.. przyjechały TRZY motocykle. Krew oddały DWIE osoby [ DomN i Satan ].
Mam nadzieję, że zlitują się nad nami i ani prasa, ani TV nie wspomną o tej wzniosłej akcji, która okazała się być totalną porażką.

I na zakończenie obrazowe foto z tej wystrzałowej imprezki:

Obrazek

Brak słów.
:

:

Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..

[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
DomN
Posty: 220
Rejestracja: 20 lutego 2007, 22:59
Lokalizacja: Przysiecz / München

Postautor: DomN » 21 kwietnia 2007, 17:33

bylo tyle motocykli i chetnych do oddania krwi ze byly problemy z parkowaniem naszych maszyn :D

Reaven jednak nas pokazali w tv


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika