Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: jaro33 » 29 lutego 2016, 13:32

http://www.24opole.pl/20059,Pedzil_moto ... omosc.html

Nie wiem,czy tu coś komentować,mi osobiście brak słów!!
Ostatnio zmieniony 29 lutego 2016, 15:57 przez jaro33, łącznie zmieniany 1 raz.
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: michal.m » 29 lutego 2016, 14:12

A ja skomentuje:
1. Podana prędkość jest prędkością tego kto to nagrał a nie motocykla
2. Idiotą jest, że tak szybko jechał bez posiadanego prawka kat.A
3. Na filmiku jedzie prostą drogą wśród pól i drzew - czyli standard przy zatrzymywaniu za prędkość.

NIGDY nie widziałem takiego filmiku gdzie by ktoś tyle grzał poprzez naprawdę teren zabudowany (domy, skrzyżowania, przystanki, itp.) - przypadek? nie sądzę... po prostu tacy kierowcy to mizerna ilość, wręcz marginalna zatem nie byłoby się czym chwalić. A to właśnie oni są zagrożeniem a nie tacy śmigający wśród pól i lasów.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: -MisieK- » 29 lutego 2016, 14:17

Jaro, ale co masz na myśli??
Co on niby takiego zrobił?? Na, bardzo zresztą krótkim filmiku, nic nie widać, poza tym, że na bank nie jest to środek miasta.
Sama prędkość? Kto z nas tyle nie jechał?
Jazda bez prawka? Mało osób jeździ bez prawka?
Chyba, że chodzi oto, że dał się złapać :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: Killu » 29 lutego 2016, 14:54

Zapomniał wół jak cielęciem był...

Naskrobałem już podobny post do Michała i Miśka, ale klienci byli i nie zdążyłem wysłać :P
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: jaro33 » 29 lutego 2016, 16:04

odechciało mi sie pisać!!
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: michal.m » 29 lutego 2016, 16:05

Ja z reguły wszystkich uważam za inteligentnych ludzi ale jak czytam powielane słowa typu "na 50-tce jechać 190" to nóż w kieszeni się otwiera (przed edycją posta jaro33 te słowa były)
To radiowóz tyle jechał a nie motocyklista

Motocykliści mają taką opinię a nie inną z tego powodu, że w większości nie dotyczą nas korki uliczne i możemy wyprzedzać na krótszych odcinkach drogi. A to się kierowcom puszek nie podoba bo oni tak nie mogą ;p

Robi się nagonkę na zabieranie prawa jazdy i czyni się to wśród pól, łąk i lasów. Na dwupasmówkach z szerokimi poboczami i nierzadko pasem rozdzielającym kierunki.
Kuźwa, niech się pojawiają takie filmiki jak ktoś jednopasmową ulicą tak zapieprza to gwarantuje Ci - będzie lincz w całym społeczeństwie. aaa, sorki, jest taki jeden - ksywa frog - nietykalny, gówno mu zrobili za jego mega niebezpieczne jazdy po mieście.

Zabierają prawko tylko takim co nie mają świadomości prawnej co mogą a czego nie mogą. Frog doskonale wiedział, pokazał jak dziurawy jest system i co zrobili Ci rządzący? NIC, nadal jest dziurawy jak sito.

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: jaro33 » 29 lutego 2016, 16:20

wykasowałem bo stwierdziłem ze chyba nie warto tego pisać ,,michał chłopie co ty piszesz ,to nagranie z policyjnego wideo-rejestratora ,zanim robią pomiar zrównują prędkość,taki mądry jesteś w BRD a takie bzdury piszesz -TO RADIOWÓZ TYLE JECHAŁ A NIE MOTOCYKLISTA-normalnie ręce opadają.i tu nie chodzi o jakiegoś FROGA ,czy mu coś zrobili czy nie..chodzi o piętnowanie takich zachowań by zmienić opinię o motocyklistach i najważniejsze poprawić bezpieczeństwo..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: michal.m » 29 lutego 2016, 16:28

jaro33 pisze:TO RADIOWÓZ TYLE JECHAŁ A NIE MOTOCYKLISTA-normalnie ręce opadają.
Że niby uważasz to za nieprawdę?

jaro33 pisze:zanim robią pomiar zrównują prędkość,taki mądry jesteś w BRD
Jakbyś nie zauważył to jest można by rzecz moje hobby. I jeśli sądzisz, że to nie prędkość radiowozu to poszukaj sobie informacji na ten temat a jeszcze lepiej o metodologii (praktycznej) takich nagrań.

jaro33 pisze:.i tu nie chodzi o jakiegoś FROGA ,czy mu coś zrobili czy nie..chodzi o piętnowanie takich zachowań by zmienić opinię o motocyklistach i najważniejsze poprawić bezpieczeństwo..
Piętnować takie niebezpieczne zachowania, otóż to, więc czemu Ci co mają plecy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje wyczyny?

Koronny argument "poprawić bezpieczeństwo" - Nie wiem jak Wam ale mi NIGDY na drodze nie zagroził żaden motocyklista. Zawsze to był jakiś kierowca samochodu...

Opinię o motocyklistach kształtujemy MY sami na drodze a nie jakieś nagrania w mediach.
Ostatnio zmieniony 29 lutego 2016, 16:35 przez michal.m, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jaro33
Posty: 350
Rejestracja: 21 marca 2013, 22:46
Lokalizacja: POKÓJ

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: jaro33 » 29 lutego 2016, 16:34

chodzi mi o to że kwestionujesz pomiar..gość jechał tyle ile widać ...ale przecież nie o to tu chodzi..rżnij filozofa w rubryce BRD bo Ci niezle idzie ...sedno sprawy nie ruszone .ok niech tak zostanie ,każdego indywidualna sprawa..
DŁUGIEGO SEZONU I SZEROKOŚCI DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW JEDNOŚLADÓW..

Hancu
Posty: 12
Rejestracja: 27 listopada 2015, 20:33
Lokalizacja: Opole

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: Hancu » 29 lutego 2016, 16:39

Ale na filmiku są dwie prędkosci jedna na środku ekranu a jedna w prawym dolnym roku i sa różne czyli jedna jest samochodu a druga motocykla nie wiem ktora jest ktora w każdym razie obie podchodza pod 2 paki jednego u drugiego :D Te blachy to chyba Angielskie ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: -MisieK- » 29 lutego 2016, 17:05

Jaro to zapytam inaczej. Pomijając już nieistotnie dywagacje czy to prędkość radiowozu czy moto bo wiadomo, że koleś zapinał.
Co chcesz piętnować? Jazdę bez prawka? Killu już napisał coś odnośnie tego.
Jazdą w okolicy 200km/h? Chcesz mi powiedzieć, że sam jeździsz zgodnie z przepisami i nie przekraczasz dozwolonej prędkości?
Na filmie, jak już napisałem,widać, że to nie był środek miasta. A czy jest różnica między przekroczeniem prędkości o 20, a o 100?? Jeśli tak to jaka i kiedy ta różnica następuje jak przekroczysz 30, czy może 40, a może 44??
Ja też nie pochwalam wariackiej jazdy, ale bądźmy szczerzy, każdemu się to zdarza, a z tego co wiać na filmiku nie było tam nic nadzwyczajnego.
Mnie najbardziej rozkładają filmiki jak gość autem jedzie 180 po autostradzie i te tytułu "szaleniec jechał ponad 180km/h" :P
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: michal.m » 29 lutego 2016, 17:13

jaro33 - fundamentalna zasada działania wideorejestratora jakim jest videorapid 2, który jest montowany w nieoznakowanych pojazdach policyjnych jest taka, że wskazuje PRĘDKOŚĆ POJAZDU w którym jest zamontowany.
http://www.kancelaria.szczecinek.pl/att ... apid_2.pdf

po lewej jest prędkość średnia, po prawej prędkość chwilowa własna pojazdu (w którym videorapid jet zamontowany)

Jak tego ktoś nie kuma i twierdzi, że pokazana prędkość to prędkość pojazdu gonionego to poddaje się.

Tyle, że teraz dopiero zauważyłem, że nagranie jest PolCam'em. Później przytoczę dane z PolCam'u

Sedno sprawy jest takie, że łapią na takich drogach wśród pól. Niech się wezmą za tych, którzy realne zagrożenie dla INNYCH stwarzają a nie tylko dla samych siebie.

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: -MisieK- » 29 lutego 2016, 17:25

A co z autami z radarami ?? Przecież takie też są ?
Co to jest ta informacja na ekranie imp/s, jakby jakieś impulsy na sekundę ??
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: michal.m » 29 lutego 2016, 18:06

Opisany monitor tych dwóch wideorejestratorów
http://bezprawie-mandatowe.eu/porady/76 ... licji.html

PolCam nawet nie pokazuje zoomu w przeciwieństwie do VideoRapida. Czyli już totalne hulaj duszo piekła nie ma.

imp/s - opisane w tym linku co podałem.

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Z cyklu-NIE DLA IDIOTÓW!!!

Postautor: Pabel » 29 lutego 2016, 18:54

Poczytałem i nieźle się uśmiałem.

Jaro przecież Ty sam nawet roku prawka nie masz a latałeś długi, długi czas i w ogóle przepisowo :D
Zbastuj chłopie i nie rób dymu na forum bo jak mamy szukać takich zachowań między sobą i wyzywać innych za latanie bez plastiku , wyprzedzanie po prawej i przekraczanie znacznie prędkości byłbyś 1 na liście :)

A teraz idę po popcorn..
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika