Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Strefa Opolskich Motocyklistów
YZF R1
Posty: 555
Rejestracja: 22 marca 2010, 21:45
Lokalizacja: OGL

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: YZF R1 » 01 października 2016, 10:05

akurat temat nie na temat, nie wiem ,czy zauważyłeś,ze jest to forum motocyklowe
po zatym jeszcze tego toru nnie ma a juz mnie wkurwia,cos czuje,ze bedzie to takie samo gowno jak poznan
s1000rr

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 01 października 2016, 14:36

Dziś puścili info , ze że startem nowego sezonu będą track day'e dla moto
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: -MisieK- » 01 października 2016, 14:42

Obrazek

Teraz pytanie. Bajka na odepchnie problemu bo się szum zrobił, a na wiosnę wymyśli się inną wymówkę?
A może zobaczyli ile jest zapytań o motocykle i zrozumieli, że to jednak spory potencjał?

Nawet jeśli to ruszy, to nie wiem jak inni, ale ja wolałbym jednak taką formą jak w Kisielinie, czyli wpadamy sobie i się bawimy, a nie, że ktoś mi wyznacza przedziały po kilka minut, każe płacić za coś czego nie chcę/nie potrzebuję, sprawdza poziom głośności wydechu itp.
A tych track dayów to ile będzie, jeden na miesiąc? :P
Trochę inne miałem wyobrażenie, myślałem, że to będzie taki większy, a jednocześnie bliżej nas "Kisielin".
Niestety właściciel ma chyba inną, bardziej "profesjonalną" wizję.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 01 października 2016, 14:46

Po prostu zobaczyli ile ludzi się prosi żeby dać im zarobić ; )
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Kronos
Posty: 213
Rejestracja: 22 marca 2008, 19:30
Lokalizacja: Praszka / Opolszczyzna

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Kronos » 01 października 2016, 18:28

YZF R1 pisze:.......
po zatym jeszcze tego toru nnie ma a juz mnie wkurwia,cos czuje,ze bedzie to takie samo gowno jak poznan


No to mamy tak samo


-MisieK- pisze:Obrazek

Nawet jeśli to ruszy, to nie wiem jak inni, ale ja wolałbym jednak taką formą jak w Kisielinie, czyli wpadamy sobie i się bawimy, a nie, że ktoś mi wyznacza przedziały po kilka minut, każe płacić za coś czego nie chcę/nie potrzebuję, sprawdza poziom głośności wydechu itp.
A tych track dayów to ile będzie, jeden na miesiąc? :P
Trochę inne miałem wyobrażenie, myślałem, że to będzie taki większy, a jednocześnie bliżej nas "Kisielin".
Niestety właściciel ma chyba inną, bardziej "profesjonalną" wizję.


Niestety, też miałem nadzieję właśnie na takie podejście, ale chyba poczucie "elitarności" im się marzy. Więc ... ja się nastawiam dalej na gnanie 300 km do Kisielina.
Lepiej złożyć ekipę 10 osób (co się w tym sezonie nam udało spokojnie nawet na ostatnią chwilę) zrobić ściepkę po 250 zł i mieć Kisielin dla siebie od 8:00 do 16:00, Raz w miesiącu to nie jest śmiertelna kwota. Za tą kasę mamy na Kisielnie po 3 motocykle na torze - wypas i komfort. Nikt Ci nie gdera, nie wtrąca sie. Jeździsz w prawo w lewo. Jedyną uwagę od obsługi toru mieliśmy żeby osoby, które robią zdjęcia założyły kamizelki.
SUZUKI SV 650s K5 => Suzuki GSX1300R HAYABUSA K8 => Kawasaki ZZR1400 II GEN. => ZX10R GEN 5

Awatar użytkownika
Szwed
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2010, 18:03
Lokalizacja: Opole ZWM / Kraków

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Szwed » 03 października 2016, 21:48

-MisieK- pisze:Żart normalnie.

Rynek zweryfikuje. Może za jakiś czas będą chcieli rozszerzyć grono korzystających z toru i otworzyć się na nowych klientów, którzy może przyniosą mniej pieniędzy, ale będzie ich więcej.
Aprilia Pegaso 650

"Im gorzej, tym lepiej" - sprawdzone wielokrotnie.

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Phanatic » 05 października 2016, 08:51

Jest już wideo z pierwszego przejazdu po nowym torze w Kamieniu Śląskim :)

http://www.topgear.com.pl/aktualnosci/s ... sce/cphdl1
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
virus
Posty: 485
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 20:07
Lokalizacja: Tarnów Op.

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: virus » 05 października 2016, 19:04

YZF R1 pisze:akurat temat nie na temat, nie wiem ,czy zauważyłeś,ze jest to forum motocyklowe
po zatym jeszcze tego toru nnie ma a juz mnie wkurwia,cos czuje,ze bedzie to takie samo gowno jak poznan



Masz te same przeczucia co ja.
Na torze nie będzie żadnych imprez wymaganych licencjami FIA i FIAA.
Ceny już są duże jeśli chodzi o wjazd na imprezy typu Automaster. To boję się zapytać ile by kosztował wjazd na parę kółek.
Mieszkam parę kilosów w linii prostej od lotniska, i co co jakiś czas słychać tylko kilka autek, a i znajomy sobie lubi tam polatać swoim amg (jest na filmie od top gear).
Więcej osób tam korzysta teraz z lotniska niż toru. Może PZMOT nie ma aż takich wymagań jak FIA i coś tam z nimi uklei.
Pesymistycznie podchodzę do tego. A w/g mnie wylanie samego asfaltu nie czyni z obiektu już toru wyścigowego.
Próbowałem tam się dostać na kilka rundek puszką z żoną aby sobie potrenowała, i co "nie można od tak sobie wjechać, ceny nie znali wtedy, może w przyszłości będziemy udostępniać tor itd itd." a na torze wiatr zapier..... sam.

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 05 października 2016, 20:23

Miałem już nic nie pisać ale jednak muszę naskrobać kilka slow. Ograniczę się jednak do jednego zalecenia z którym zrobicie co uznanie za słuszne. To moje subiektywne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. Nie twierdzę że tak jak teraz jest, jest idealnie, jednak należy przestać porównywać Silesia Ring do Kisielina, Radomia czy innego Jastrzębia A zacząć porównywać z Poznaniem, Brnem, Slovakią czy inną Rijeką. I wtedy obraz trochę się wyostrza. To nie poczucie prestiżu tylko tor samochodowy czy motocyklowy A nie katringowy czy dla modeli RC. Trochę inny klimat rozrywki i ja osobiście wolę właśnie taki. Nadal liczę na ceny w okolicach 300 zeta za 8 sesji po 20 minut i brak konieczności płacenia za przymusową kawę której nie piję, braku opłat za osoby towarzyszące czy możliwość kulturalnego skorzystania z wc, prysznica i dostępu do wifi oraz prądu z gniazdka na 230.

Silesia ma być lepszym Poznaniem a nie lepszym Kisielinem.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
DomN
Posty: 220
Rejestracja: 20 lutego 2007, 22:59
Lokalizacja: Przysiecz / München

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: DomN » 05 października 2016, 21:38

Killu pisze:należy przestać porównywać Silesia Ring do Kisielina, Radomia czy innego Jastrzębia A zacząć porównywać z Poznaniem, Brnem, Slovakią czy inną Rijeką. I wtedy obraz trochę się wyostrza. To nie poczucie prestiżu tylko tor samochodowy czy motocyklowy A nie kartingowy czy dla modeli RC

To powinno być napisane grubymi, dużymi literami :!: Jak można porównywać tor który ma 1000m do toru który ma 3500m :?:
Na Kisielinie jeździ się na 2 biegu, a na Kamieniu to pewnie tylko przy ruszaniu z boksu będzie 2'ka wrzucana ;)
W końcu coś wybudowali, ale i tak źle :roll: Nie byłem w Poznaniu, ale tam też nie wpuszczają na 1,2,3 okrążenia, tylko trzeba kupić bilet na SpeedDay itp czy się mylę ?

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 05 października 2016, 22:47

Nie, nie mylisz się. Treningi dla motocykli organizuje firma Speed Day i to i nich kupuje się wjazd na tor. Jak jest małe zainteresowanie albo gówniana pogoda rano a później piękne słonko grzeje asfalt to czasami organizator zgadza się na sprzedanie połowy dnia. Ba, jeżeli ktoś się zgruzuje na nitce toru i trzeba przez dwie godziny sprzątać tor, to trudno. Wszyscy czekają a czas za który zapłaciliśmy przepada.

Ktoś zaraz powie że on płaci za ileś godzin a dostaje tylko 20 minut z każdej godziny. Że nie może sam decydować kiedy jeździ i w która stronę etc. No i ok, zgadzam się. Tylko dla tych ludzi jest kisiekin, który też jest świetną zabawą. Dla tych którzy chcą czegoś więcej są większe obiekty. No i większa kasa i ostrzejsze zasady. Jak ktoś chce się ścigać A nie trenować to jest Jeszcze większa kasa i jeszcze bardziej zaostrzone wymagania organizatora.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Phanatic
Posty: 96
Rejestracja: 24 września 2016, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Phanatic » 06 października 2016, 09:03

Taki mały offtop - czy ktoś z was się orientuje jak wygląda sprawa z wejściem na taki tor aby zrobić dobre zdjęcia? Czy w ogóle taka możliwość jest, że wpuszczają fotografa na teren toru i czy ewentualnie za takie wejście wtedy się płaci?
Obrazek Honda CB600F Hornet

Daj szansę innym aby Cię w porę dostrzegli na drodze...

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 06 października 2016, 10:43

W regulaminie jest napisane, że trzeba się z nimi kontaktować. Na pewno nie będzie można robić pielgrzymek jak po Kisielinie.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: michal.m » 06 października 2016, 18:05

Czyli z tego co pisze Killu taki tor wyścigowy to żadna alternatywa do zap@$%^nia po drogach publicznych. Jedynie co przemawia za torem to to, że jest bezpieczniej. Ale kto by z tych ścigających się myślał o bezpieczeństwie...

Reasumując: hasło budujmy tory wyścigowe a nie będą się ścigać po mieście to pic na wodę fotomontaż :/

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 06 października 2016, 22:20

Michal, kto chce znajdzie sposób kto nie chce znajdzie powód. Tor będzie alternatywą dla tych, którzy liczą się z tym że trzeba przyjąć warunki włodarza obiektu oraz za tę zabawę zapłacić. I wierzcie lub nie ale jak zaczyna się zapierdalanie to opłata za trening jest najniższym z kosztów. Jeden komplet nowych opon na jeden trening powinien nieco rozjaśnić sprawę.

To ludzie którzy pieprzą głupoty że zapierdalają na drodze bo nie ma toru są nierozgarnięci.

Może zrobią jedną z konfiguracji do pyrkania kisielinowego na którą będzie można wjechać ot tak... Ale to nie rozwiązuje problemu.

Tak z ciekawosci - ile jesteście w stanie zapłacić za tych kilka sesji po 20 minut?
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika