Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: michal.m » 07 października 2016, 12:16

A więc w następnym sezonie szykują się day tracki na Silesia Ring :D
http://motormania.com.pl/newsy/kraj/now ... z-otwarty/

Reaven
Posty: 1611
Rejestracja: 15 marca 2005, 11:34

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Reaven » 17 października 2016, 11:15

http://www.24opole.pl/22127,Ruszyly_wys ... omosc.html

"Zainteresowanie startem na opolskim torze jest ogromne. - Byli już u nas na rozmowach motocykliści z Łotwy, (...) oraz oczywiście niezliczona ilość fanów motoryzacji z całego kraju. Mamy tyle wiadomości, że ciężko nam na wszystkie odpisywać - przyznaje Słocińska-Lang.
Tor ma długość 3,6 km, ale jest 8 możliwości jego konfiguracji pod różne wyścigi - m.in. kartingowe czy motocyklowe."

I nigdzie ani słowa, że motocykli wpuszczać nie mają zamiaru..
:
:
Nowhere to Run, Nowhere to Hide, Nowhere to Live and Nowhere to Die..
[ niemoralne propozycje kierować na: +48693184930 || reaven @ rut.pl ]

Awatar użytkownika
kamikazze
Posty: 300
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 19:38
Lokalizacja: opolskie

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: kamikazze » 01 listopada 2016, 11:01

Nie Łotwy tylko Litwy, CR Moto.

Awatar użytkownika
Deviant
baron dzwonów
Posty: 487
Rejestracja: 06 lutego 2005, 14:38
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Deviant » 22 listopada 2016, 09:27

Oni dopiero się muszą rozruszać. Myślę, że zrobią parę dni torowych dla motocykli. Ceny w każdym razie raczej przestępne nie będą...
I to jest słuszna koncepcja. Zasadniczo...

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 22 listopada 2016, 11:19

Łooo, wszelki duch Pana Boga chwali :D Siema!

A wracając do tematu, Motormania popełniła wczoraj na fejsie taki oto post:
"MAMY TO!!! Jak być może wiecie, w piątek testowaliśmy tor w Kamienu Śląskim… Obiekt czeka jeszcze na kosmetyczne doszlifowanie (sugerowaliśmy zmiany poprawiające bezpieczeństwo), ale nitka jest ciekawa - jest kilka interesujących sekcji, technicznych - powodujących, że będzie dużo możliwości wyprzedzania na zakrętach. Z tyłu prosta będzie wymagać hamowania z ok 280 do ok 60km/h :):):)… Teraz będziecie mogli latać pomiędzy Poznaniem, a Kamieniem Śląskim - to dwa tory o kompletnie różnej charakterystyce więc będą się kapitalnie uzupełniać… I nie martwcie się - zaklepaliśmy już wstępny termin na wiosnę, więc pewnie po raz pierwszy wjedziecie tam na track day z nami :):):) Wstępnie możemy zdradzić, że będzie to weekend :):) - pełne info po zamknięciu formalności z torem :)"

Wnioskuję że cena będzie uzależniona od samego organizatora imprezy, bo włodarze toru po prostu chcą mieć swoje i tyle :) Liczę na ceny zbliżone do Poznańskich. A nawet jeżeli tor poznań wyjdzie stówę taniej za wjazd, to i tak nam - lokalesom - taniej będzie latać po własnym podwórku.


PS.

Chciałbym z tego miejsca pozdrowić serdecznie wszystkich kolegów, którzy bredzili jak potłuczeni i pieprzyli farmazony o tym że jakoby faktem autentycznym miał być zakaz korzystania z obiektu przez motocyklistów.

PozdRR
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
DomN
Posty: 220
Rejestracja: 20 lutego 2007, 22:59
Lokalizacja: Przysiecz / München

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: DomN » 22 listopada 2016, 18:48

120e za 2dn do 31.12.2016
http://crmoto.lt/pl/imprezy/track-day-t ... vent_id=62" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 23 listopada 2016, 11:35

Także jednak trzeba kupić szlifierkę, nie ma to tamto
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 23 listopada 2016, 14:04

60 ojro za dzień to wcale nie tak dużo.

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: jaras111x » 23 listopada 2016, 16:01

Pabel a jak tam pojazd który miałeś kupić?

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 23 listopada 2016, 17:30

Panie i Panowie, pierwszy motocyklowy onboard z Silesia Ringu :D Oglądajcie do końca, bo Pejser mówi jeszcze kilka słów na temat samego toru ;) Jest dobrze! :D
https://youtu.be/_NndGwP96Z4

Awatar użytkownika
jaras111x
Posty: 540
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 16:54
Lokalizacja: Opole,śląsk

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: jaras111x » 23 listopada 2016, 18:31

A jakie ma fajne rekawice ;)

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 23 listopada 2016, 19:35

Wydaje się bardzo wolno. Może przez pogodę ale wszystkie zakręty atakowane na 2 biegu.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 23 listopada 2016, 21:22

Killu pisze:Wydaje się bardzo wolno. Może przez pogodę ale wszystkie zakręty atakowane na 2 biegu.


Po pierwsze wietrznie, po drugie zimno. W środku lata tam może być faktycznie niezłe ściganie :)
A co do wolno... Prędkość w zakrętach większa niż maksymalna na prostej w Kisielinie, więc raczej nie masz co narzekać :D
Swoją drogą, było tyle gadania, że Kisielin jest wystarczający do jazdy motocyklem po torze a teraz nagle na Silesia Ringu "wolno" :P

Awatar użytkownika
mirekm71
Posty: 38
Rejestracja: 08 września 2012, 02:50
Lokalizacja: Brzeg

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: mirekm71 » 23 listopada 2016, 23:30

Zimno, wietrznie i asfalt drogowy a nie torowy wiec troche lipa. Proste baaaardzo dluuuugie.
xl700

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 23 listopada 2016, 23:37

Fenek, źle interpretujesz... Super, że będzie tor, jaki by nie był. Chciałbym żeby był szybszy ale nie musiałem wykładać hajsu na lanie asfaltu więc nie będę się tym nadmiernie przejmował. Jeżeli cena będzie nieadekwatna do rozrywki, to nie będę korzystał i tyle. Co do Kisielina i jego "wystarczalności", to powiem tak: Kisielin to fajna zabawka i fajne miejsce do spotkania się, rozjeżdżenia czy po prostu fajnego spędzenia czasu na motocyklu w towarzystwie kolegów. Ale fakt jest taki, że jeżeli chodzi o większe obiekty, to X wizyt na Kisielinie nie dało mi zupełnie nic w Poznaniu i jeździłem jak ostatnia ofiara losu. Chcesz jeździć szybko, to musisz trenować i szybciej będzie Ci wychodziło szybkim motocyklem, przygotowanym do szybkiej jazdy na szybkim obiekcie. Pojeździsz więcej, podrośniesz, zajrzysz w parę miejsc, to zweryfikujesz swoje poglądy, bo póki co masz tylko je. O doświadczeniach pogadamy pewnie za jakiś czas ;)
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika