Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Strefa Opolskich Motocyklistów
Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 16 września 2016, 22:28

Pabel pisze:[...] ale współczuje nowym w motorodzinie bo wiem jaki to duży wydatek zacząć od pierwszego moto, pierwszego stroju itp a tu dojdą dodatkowe koszty co niektórym skutecznie zamknie drogę do takiej pasji lub tym samym więcej ludzi bedzie latać bez prawka


Jakie dodatkowe koszty? Nowe przepisy dotyczą tylko kategorii B i to z myślą o nich buduje się te obiekty szkoleniowe. Chyba nie wyobrażasz sobie w polskich realiach jazdy motocyklem na płycie poślizgowej :D Chyba tylko najlepsze szkoły motocyklowe na świecie mają coś takiego :)

Misiek, również myślę, że chodzi o to, że nie będzie imprez które będą oficjalnie wyścigami. Track Day'e raczej się w to nie mieszczą, a gdyby faktycznie nie mieli tam organizować Track Day'i ani wyścigów, to czy ta budowa miałaby jakikolwiek sens? Niech ludzie zaczną myśleć logicznie.

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 17 września 2016, 08:27

Fenek jeśli tylko B to spoko , ale czemu nie wyobrażasz sobie jazdy motocyklem po takiej płycie ? Na takim wynalazku właśnie najlepiej można zobaczyć co daje ABS w moto a co jego brak, lub nowicjuszowi doczepiajac boczne kółka można nauczyć czego może się spodziewać na mokrym , to byłoby całkiem fajne ;)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

Hańcu
Posty: 10
Rejestracja: 22 lipca 2012, 22:47
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Hańcu » 17 września 2016, 09:15

Zmartwie was bo obojętnie co pisało, co piszą na wszelkich stronach fb itp :) motocykle nie beda jezdziły po tym torze, ten tor nie jest przystosowany dla motocykli i nigdy nawet nie były brane pod uwage :) aaale reklama toru sie udała dzięki takiej informacji bo pisało o nim wszędzie :) A motocykle już były wpuszczone na próbe na ten tor :) i nie obyło się bez gleb :)

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: -MisieK- » 17 września 2016, 09:48

Zmarłem i jeszcze nie mogę się podnieść z ziemi ze śmiechu :mrgreen:
Jestem w stanie w to uwierzyć po tym co wykręcili klubowi Automaster.
Tylko było by to straszne świństwo bo przysiągłbym, że w oficjalnych komunikatach podawane było, że tor będzie z przeznaczeniem również dla motocykli. Wiem, wiem Hańcu, że od początku zwracałeś uwagę na "tor samochodowy", ale jak napisałem, przysiągłbym, że była taka oficjalna informacja.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 19:47

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: DonPedro » 17 września 2016, 12:46

Ja myślę, że ten tor to będzie służył tylko do akrobatycznego lądowania małych samolotów! :D :D :D
W trakcie rehabilitacji z nową Suzuki GSX650F :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
Killu
Posty: 3039
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 06:12
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Killu » 17 września 2016, 14:54

A na myślę że będzie to symulator wypasu owiec przy drodze. Albo park testowy dla pielgrzymek pieszych.
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć ;)

Awatar użytkownika
Fenek
Posty: 807
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 00:20
Lokalizacja: Dobrzeń

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Fenek » 17 września 2016, 15:10

Pabel pisze:Fenek jeśli tylko B to spoko , ale czemu nie wyobrażasz sobie jazdy motocyklem po takiej płycie ?


Nie napisałem, że sobie tego nie wyobrażam, bo takie coś to na prawdę ekstra sprawa, bo widziałem jak to działa i wygląda, ale nie spodziewałbym się aby ktoś w naszych polskich realiach sobie czymś takim zawracał głowę.

Awatar użytkownika
michal.m
Posty: 520
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: michal.m » 17 września 2016, 15:22

Hańcu pisze:motocykle nie beda jezdziły po tym torze, ten tor nie jest przystosowany dla motocykli i nigdy nawet nie były brane pod uwage :)
Nawet jeśli takie jest obecnie stanowisko właścicieli to jak dostaną kilkadziesiąt/kilkaset zapytań ile kosztuje jazda motocyklem po torze i kiedy można polatać to szybko zmieni zdanie :mrgreen:
biznes is biznes
a zamykać się na wyposzczoną grupę motocyklistów z połowy Polski to nie tylko strzał w kolano co w oba

Hańcu
Posty: 10
Rejestracja: 22 lipca 2012, 22:47
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Hańcu » 17 września 2016, 15:24

-MisieK- pisze:Zmarłem i jeszcze nie mogę się podnieść z ziemi ze śmiechu :mrgreen:
Jestem w stanie w to uwierzyć po tym co wykręcili klubowi Automaster.
Tylko było by to straszne świństwo bo przysiągłbym, że w oficjalnych komunikatach podawane było, że tor będzie z przeznaczeniem również dla motocykli. Wiem, wiem Hańcu, że od początku zwracałeś uwagę na "tor samochodowy", ale jak napisałem, przysiągłbym, że była taka oficjalna informacja.



Ja wiem że taka była oficjalna informacja :) Zreszta pisało o tym od nie wiem fb po motormaniiiiiiii itp :) ze tor dla motocykli :) Aaa wiem z pierwszej reki ze nigdy nie mial nawet byc :) aaa po ostatnim incydencie z próbą wpuszczenia tam motocykli tylko potwierdziło właściciela że nie jest on wogóle do nich przystosowany :)
Nie ma co płakać :D robią coś pod krakowem :D więc chwila autostradą i jest się na miejscu :) A tam chyba bardziej sie przyłoża wkoncu to sami mieszkańcy przegłosowali że chca mieć tor !

Może w kamieniu faktycznie będzie torem testowym :D do wypasania owiec :D :D tylko beda wpuszczali pojedynczo co by rywalizacji nie bylo

Hańcu
Posty: 10
Rejestracja: 22 lipca 2012, 22:47
Lokalizacja: Opole

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Hańcu » 17 września 2016, 15:26

michal.m pisze:
Hańcu pisze:motocykle nie beda jezdziły po tym torze, ten tor nie jest przystosowany dla motocykli i nigdy nawet nie były brane pod uwage :)
Nawet jeśli takie jest obecnie stanowisko właścicieli to jak dostaną kilkadziesiąt/kilkaset zapytań ile kosztuje jazda motocyklem po torze i kiedy można polatać to szybko zmieni zdanie :mrgreen:
biznes is biznes
a zamykać się na wyposzczoną grupę motocyklistów z połowy Polski to nie tylko strzał w kolano co w oba



No zobaczymy :) bo wiesz mówisz ze dostana setki zapytan to zobacza biznes, aaa ja widze ze wystarczy ze raz dojdzie do nieszcześcia i myslisz kogo za tylek wezma ? :D

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: -MisieK- » 17 września 2016, 17:54

Powiem tak, jeśli to wszystko będzie prawdą i było to zaplanowane działanie to goście są nieco niepoważni.
Nie wiem, albo mają jakiś swój plan i pozostaje liczyć na to, że jak nie wypali i ich przyciśnie to zaczną wszystkich wpuszczać, albo to jakaś pralnia brudnych pieniędzy jest :P
Z drugiej strony rzeczywiście tak jest, że jak się coś wydarzy na torze to kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli są jakieś uchybienia w kwestii bezpieczeństwa? Zarządca/właściciel.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabel
Posty: 1541
Rejestracja: 14 grudnia 2014, 23:24
Lokalizacja: Kietrz

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: Pabel » 18 września 2016, 09:51

Hańcu ale co masz na myśli mówiąc, ze tor nie jest przystosowany do motocykli ? Jesli jest czysty asfalt , dobre winkle , pasy trawy jak tam to czemu tor nie dla motocykli ? Jakimi kategoriami tak oceniasz ? Jak patrzyłem na on board kimbexu gdy wjechali tam LFA to sie bardziej nadawał na moto niz Lublin czy inne :)
Honda CBR 900RR FireBlade SC33 / KTM ER 400 LC4-PD-> Kawasaki ZX10-R '05 / Alfarad 250 '20 -> Yamaha MT07 '19 / ?

YZF R1
Posty: 555
Rejestracja: 22 marca 2010, 21:45
Lokalizacja: OGL

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: YZF R1 » 18 września 2016, 10:06

wjezdzajac na tor podpisuje sie oswiadczenie,ze robisz to na własna odpowiedzialnosc i w razie czego mozesz cmoknac w pompe organizatora czy sam tor, najlepiej trzeba byc dobrze ubezpieczonym, przeciez na brnie słowacji panonni i innych torach tez gina ludzie, jakos nikt w to nie wnika, jedzie sie dalej.w koncu jest to sport dla twrdych chłopcow nie dla ciotmenow w rurkach, trzeba troche pojezdzc po prawdziwych torach zeby wiedziec o co kaman a nie słuchac pierdoł pod dziadem czy na kisielinie
s1000rr

Awatar użytkownika
-MisieK-
Posty: 1776
Rejestracja: 12 lutego 2015, 08:38
Lokalizacja: OB

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: -MisieK- » 18 września 2016, 11:37

Nie jestem prawnikiem, ale nie można skutecznie wyłączyć całej odpowiedzialności, nie można stosować sobie zapisów w "umowie", które nie są zgodne z prawem. Jeśli zostało by udowodnione, że winę za wypadek ponosi organizator, z takich czy innych powodów, to wówczas może sobie tym "oświadczeniem" on sam co najwyżej podetrzeć tyłek.
Natomiast pomijając już te kwestie to jestem pod wielkim wrażeniem jakim Ty jesteś mega twardzielem, testosteron chyba uszami ci wychodzi, co? Szkoda tylko, że jesteś takim świetnym riderem, a tak słabo u Ciebie z językiem polskim.
Simson SR50 B4->S51/1 E/2->KTM Duke 125->Kawasaki ER-6n->
->Triumph Street Triple R Matte Phantom Black
Obrazek

YZF R1
Posty: 555
Rejestracja: 22 marca 2010, 21:45
Lokalizacja: OGL

Re: Tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim

Postautor: YZF R1 » 18 września 2016, 12:49

w dupie mam jezyk polski, to nie jest dyktando czy inny sprawdzian tylko uswiadamianie motocyklistow teoretykow
s1000rr


kuchnie Ruda Śląska

Wróć do „OPOLEZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika